agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Hangi bitkiler, hangi şehre, hangi koşullara uygun? (http://www.agaclar.net/forum/hangi-bitkiler-hangi-sehre-hangi-kosullara-uygun/)
-   -   Antalya İklimine Uygun Teras Bitkileri (http://www.agaclar.net/forum/hangi-bitkiler-hangi-sehre-hangi-kosullara-uygun/8202.htm)

crocus_07 25-03-2008 10:11

Antalya İklimine Uygun Teras Bitkileri
 
Merhabalar
Antalya'da yaşıyorum, terasıma bir sürü mevsimlik çiçek ve kalıcı bitkilerden aldım bu sene bu işe ilk defa girişiyorum.
Sıcaklar gelmek üzere ve umarım bitkilerim yaşar bu işte acemi olduğum için biraz korkuyorum gerçi sürekli okuyup kendimi geliştirmeye çalışıyorum sitenin yardımları çok fazla bu yüzden Herkese ve Yöneticilere teşekkür ederim.Terasıma aldığım bitkiler şöyle;
sardunya,begonya,begonvil,limon selvi,ful,yasemin,gül,karanfil,petunya,ateş çiçeği,lavanta,frezya,aslanağzı,hercai menekşe,arpa soğan ,limon fidesi,lotus sarmaşık,kekik,fesleğen,nane hepsine tek tek bakıp bakımını öğrenmeye çalışıyorum ama kolay değil tabi uygulama nasıl olacak bilmiyorum denemeden bilinmiyor sanırım ben acemice bu bitkileri aldım saksılara torf kullanarak ektim , ne gibi bitkiler yetiştirebilirim bol çiçekli uzun süre kalan başka bitki türü var mı , sulamayı hangi saatlerde yapmam gerekir ? bu konular da bana fikir verebilecek arakadaşlar varsa yardımlarınızı rica ediyorum

Sevgiyle,
Çiğdem

starter 24-01-2009 15:20

Sayın Crocus07;
Sanırım bu mesaj gözden kaçtı. Ben de Antalya'da yeni yeni çiçekler bakmaya başladı. Soğanlar, tohumlar aldım fakat sıcaklardan aynı şekilde endişeliyim. Umarım yakında daha bilgili bir arkadaş bizi aydınlatır.

sukranayalp 26-01-2009 21:07

Sn Crocus07,
Bodrum papatyası yaz döneminde yaklaşık 3 ay boyunca çiçek açar. Beyaz renklisi ile birlikte pembe renklisi bulunuyor. Bunun dışında melissa (cestrum noctortum), russellia (mercan çalısı) ve grevilea sizin terasta rahatlıkla kaplar ve saksılar içinde kullanabileceğiniz güzel çiçekler.


Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:59.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2020