agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Hangi bitkiler, hangi şehre, hangi koşullara uygun? (http://www.agaclar.net/forum/hangi-bitkiler-hangi-sehre-hangi-kosullara-uygun/)
-   -   Çok rüzgar alan balkona mor salkım, yasemin sardırmak (http://www.agaclar.net/forum/hangi-bitkiler-hangi-sehre-hangi-kosullara-uygun/27951.htm)

nazperver 03-07-2012 09:11

Çok rüzgar alan balkona mor salkım, yasemin sardırmak

1 Eklenti(ler)
Merhaba,
Salonumda 2 adet fransız balkonum var bunun birine arap yasemini diğerine mor salkım saksıları koydum. Fakat bir sorunum var :( güneye bakan bu pencereler güneş alıyor fakat çok esiyor. 1 gün de neden olduğunu anlamadım bir mor salkımımın yaprakları kurumuş, diğeri de kuruma başlangıcı. İkisini de alıp banyoya koydum suladım yapraklarına su sıktım.
Çiçeklerimi esintiden nasıl koruyacağım? istanbul ümraniyede evim 3. katta oturuyorum. Balkona alayım diyeceğim ama daha açıkta kaldıkları için rüzgardan daha çok etkileniyorlar.
derdimi anlatabildim mi bilmiyorum ama yardımcı olursanız çok sevinirim forumda bulamadım.
ekteki resim solmadan önce, akşam son halini çekerim 1 günde soldu :(

kartal124 04-07-2012 23:33

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nazperver (Mesaj 993300)
Merhaba,
Salonumda 2 adet fransız balkonum var bunun birine arap yasemini diğerine mor salkım saksıları koydum. Fakat bir sorunum var :( güneye bakan bu pencereler güneş alıyor fakat çok esiyor. 1 gün de neden olduğunu anlamadım bir mor salkımımın yaprakları kurumuş, diğeri de kuruma başlangıcı. İkisini de alıp banyoya koydum suladım yapraklarına su sıktım.
Çiçeklerimi esintiden nasıl koruyacağım? istanbul ümraniyede evim 3. katta oturuyorum. Balkona alayım diyeceğim ama daha açıkta kaldıkları için rüzgardan daha çok etkileniyorlar.
derdimi anlatabildim mi bilmiyorum ama yardımcı olursanız çok sevinirim forumda bulamadım.
ekteki resim solmadan önce, akşam son halini çekerim 1 günde soldu :(

Aslında her ikisi de saksı değil, bahçe bitkisi.Saksıda ve balkon ortamında sağlıklı tutmak çok zor.Kökler tüm saksıyı dolduracak, güneş altındaki saksı ve toprağı iyice ısınacak, kökler adeta pişecek.O yüzden balkona daha elverişli,kök yapısı küçük olan bitkiler tercih etseniz işiniz daha kolay olur.

aydam 05-07-2012 00:07

2 Eklenti(ler)
benim de tersamda mor salkım var bence en buyuk saksıyı kullanmalı birde naburlarda satılan seffaf koruyu plastıkle balkonu cevırebılırsın musaıt gorunuyor boylece hem bıtkıyı korumuş olursun teramsımdakı yasemın ve mor salkımdan goruntuler hatta hanımelim bile var

yasemın dogru saksı ve dogru gubrelemeyle bu halde

aydam 05-07-2012 00:11

2 Eklenti(ler)
mor salkım daha 2 aylık tek daldı bende ucunu kestım buyuk saksı ve gubrelı topraga diktim şimdi her yapragın altından sürgün verdi

aydam 05-07-2012 00:12

1 Eklenti(ler)
vee saksıda hanım eli

nazperver 05-07-2012 10:17

kartal124 Bende o zaman fransız balkondan bitkileri alıp normal balkona taşıyayım saksı boyunda çit gb bir engel yapayım saksılar direk ışığa maruz kalmasın. yerlerini sevmezlerse arkadaşın bahçesine yollayacağım ama açıkçası balkonumda yeşerirse çok sevineceğim :)

aydam hanım sizinkiler almış başını gitmiş kocaman olmuş maşallah :D

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:32.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024