agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Hangi bitkiler, hangi şehre, hangi koşullara uygun?
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-12-2017, 22:21   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-12-2017
Pink Lady denizli'ye uygun mudur?

Arkadaşlar bi türlü sormak istediğim şeyi soramadim yahu yazacağım alanı bulamıyorum ne kadar karmasik geldi neyse 1.5m ye. 5m pink lady bahçesi kurmak istiyorum yaşadığım şehir denizli civril ilcesi rakim 850 civarı nasil olur

Kemaly Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-12-2017, 22:09   #2
Ağaç Dostu

Kerem Örenç's Avatar

Giriş Tarihi: 02-02-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kemaly Mesajı Göster
Arkadaşlar bi türlü sormak istediğim şeyi soramadim yahu yazacağım alanı bulamıyorum ne kadar karmasik geldi neyse 1.5m ye. 5m pink lady bahçesi kurmak istiyorum yaşadığım şehir denizli civril ilcesi rakim 850 civarı nasil olur
Ürün Özellikleri
• Çok verimli bir çeşittir.
• Bodur ve yarı bodur anaçlar üzerimde gelişimi iyidir.
• Meyveleri orta irilikte, uzun -silindir biçimindedir.
• Meyve kabuğu açık sarı zemin üzerinde pembe renktedir.
• Meyve hasat zamanından birkaç ay sonra tüketildiğinde mükemmel bir aromaya ulaşır.
• Meyve et dokusu sert olduğu için yola ve soğuk muhafazaya çok uygun bir çeşittir.
• Golden Delicious'tan 35-40 gün sonra hasat edilir.

Elma Fidanı Hakkında
Elma fidanı, ülkemizde uzun yıllardan beri yetiştiriciliği yapılan, üretim ve alan bakımından öteki ılıman iklim meyvelerinin başında gelen bir meyve türüdür. Ilıman, özellikle soğuk ılıman iklim bitkisidir. Akdeniz Bölgesinde 800 m.'den yukarı yerlerde yetişir. Yüksek ışık yoğunluğu elmada çok iyi renk oluşumunu sağlar. Elma fidanı düşük sıcaklıkların olduğu sert kışlara dayanıklı olmasına rağmen , yüksek yaz sıcağından da hoşlanmaz. Çünkü yüksek sıcaklıkta da bitki gelişimi yavaşlar veya durur. Elma fidanı kış dinlenmesine ihtiyaç duyan meyve türü olup, soğuklama gereksinimi diğer meyvelere göre uzundur. Elma yetiştiriciliği için uygun topraklar; yeterli kireç ve humus bulunduran tınlı, tınlı kumlu ve kumlu tınlı geçirgen, nemli topraklardır. Çok kireçli topraklarda demir alımının engellenmesinden dolayı bitkide sarılık görülür.

Kerem Örenç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:29.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024