agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Hangi bitkiler, hangi şehre, hangi koşullara uygun?
(https)

Beğeni Düzeni15Beğeniler
  • 2 Gönderen CaylakBonsaici
  • 1 Gönderen Cymbelina
  • 3 Gönderen Cymbelina
  • 1 Gönderen capsaicin
  • 3 Gönderen sumeyra47
  • 1 Gönderen engin_er_26
  • 1 Gönderen engin_er_26

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-10-2014, 14:36   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-06-2010
İç mekan için 4 mevsim açan çiçekler

İç mekan için bakımı kolay hoş bir görüntüsü olan ve mümkünse 4 mevsim çiçekli hoş kokular salgılayan bir çiçek öneriniz var mı ?

Eskişehir'de ofisimde bakacağım .. Sabahları güneşi iyi alan bir bölgem var onun dışında gölge bir bölgede var ..

Önerilerinizi bekliyorum

YeniBON ve ahsensukran beğendi.
CaylakBonsaici Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2014, 17:23   #2
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Benim ilk tercihim sardunya olurdu. Yılın 12 ayı olmasa bile çok büyük çoğunluğunda çiçekli olur. Ancak kokusu yok elbette. Sabah güneşi alan o pencere sardunya için ideal - şahsi kanaatim. Farklı renklerde birkaç sardunya güzel olur bence.

Afrika menekşesi ne kadar süre çiçekli kalıyor emin değilim ama belki o da düşünülebilir.

Hoş koku bana ful/yasemini hatırlattı ilk etapta ama o nasıl olur fikrim yok.

Karar verdiğinizde, seçtiğiniz bitkiyle ilgili başlıktaki mesajları dikkatle okuyun bence - sulama sıklığı, güneş isteği vs. açısından.

YeniBON beğendi.
Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2014, 19:52   #3
Ağaçsever

Cymbelina kesinlikle okurum hocam sizde Eskişehirliymişsiniz bu arada çok memnun oldum bu tesadüften hemşerim

Eski 05-10-2014, 20:07   #4
Ağaçsever

Cymbelina bu arada bahsettiğiniz bitkiler hakkında detaylı araştırmayı yaparım emin olun ama en azından biraz ön bilgi verseydiniz çok memnun olurdum

Yılın 12 Ay çiçek açarsa çok iyi olur ama bakış açım şu yönde. Bitkiye muntazam bakarım karşılığında çok şey beklerim .. Bitkiye normal bakarım ona göre beklerim .. Gerekirse hergün sularım Yerini hergün değiştirirm yeterki karşılığını alayım ..

Eski 11-10-2014, 17:48   #5
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Ben uzman değilim neticede Sayın ÇaylakBonsaici, belki başka fikir veren arkadaşlar da olur.

Bitki yetiştirme konusunda acemi değilim ama her türü de bilmem mümkün değil, bilgim ve tecrübem kısıtlı. Yılın 12 ayı çiçek veren bitki olduğunu zannetmiyorum ama belki vardır, varsa ben de edinmek isterim şahsen

Ben önceki mesajda yeterince ön bilgi verdim diye düşünmüştüm - çok fazla ukalalık etmek istemem.

Eski 11-10-2014, 20:26   #6
Ağaç Dostu

capsaicin's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
12 ay çiçek veren bitki olduğunu zannetmiyorum. Size tavsiyem gardenya, madagaskar yasemini, menekşe, küpe çiçeği, orkide.

YeniBON beğendi.
capsaicin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-10-2014, 00:40   #7
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Yaz kış çiçekli olan bitki olarak aklıma gelen sadece euphorbia milli, pencere önünde iç mekanda gayet güzel çiçekli kalıyor. Kışında çiçekleri durur genelde.

sumeyra47 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2014, 13:17   #8
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-10-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sumeyra47 Mesajı Göster
Yaz kış çiçekli olan bitki olarak aklıma gelen sadece euphorbia milli, pencere önünde iç mekanda gayet güzel çiçekli kalıyor. Kışında çiçekleri durur genelde.
bu çiçeğin tohumunu veya fidesini nereden temin edebiliriz. (kargo ile) fiyatları nedir !

sumeyra47 beğendi.
engin_er_26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2014, 13:20   #9
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-10-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina Mesajı Göster
Benim ilk tercihim sardunya olurdu. Yılın 12 ayı olmasa bile çok büyük çoğunluğunda çiçekli olur. Ancak kokusu yok elbette. Sabah güneşi alan o pencere sardunya için ideal - şahsi kanaatim. Farklı renklerde birkaç sardunya güzel olur bence.

Afrika menekşesi ne kadar süre çiçekli kalıyor emin değilim ama belki o da düşünülebilir.

Hoş koku bana ful/yasemini hatırlattı ilk etapta ama o nasıl olur fikrim yok.

Karar verdiğinizde, seçtiğiniz bitkiyle ilgili başlıktaki mesajları dikkatle okuyun bence - sulama sıklığı, güneş isteği vs. açısından.

sardunya dediğiniz 11 aylık, veya kabak çiçeği dedikleri değil mi, ?

YeniBON beğendi.
engin_er_26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2014, 21:26   #10
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi engin_er_26 Mesajı Göster
bu çiçeğin tohumunu veya fidesini nereden temin edebiliriz. (kargo ile) fiyatları nedir !
Çiçek satan dükkanlarda bulabilirsiniz. Küçük fideler halinde satılıyor ben öyle buldum fiyatı 5 lira idi. Bizim buralarda çok yaygın bir çiçek ben komşudan minik bir dal rica ettim sarı olandan sağ olsun beni kırmadı, benim eğer olsaydı size yollaya bilirdim. Ama maalesef daha çok küçük ve hiç dallanmadı. İnternetten ben pek bitki tohum vs. hiç almadım bilemiyorum doğrusu.

sumeyra47 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-12-2014, 17:16   #11
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi engin_er_26 Mesajı Göster
sardunya dediğiniz 11 aylık, veya kabak çiçeği dedikleri değil mi, ?
Kabak çiçeği dediğiniz bitki nedir bilemiyorum. Onbiray çiçeği ile sardunya farklı - gerçi ben de benzetirim hafiften ama aynı bitki değil. Sardunyayı tarif etmemi beklemiyorsunuz sanırım, koskoca anlı şanlı sardunya işteÜzerine şarkılar, şiirler bile var.

Sanırım yeni üyesiniz, foruma zamanla alışır, hangi bitki nasıldır vs ilgili konu başlıklarında okuyabilir, resimlerini inceleyebilirsiniz. Ana sayfayı inceleyin derim vaktiniz olduğunda.

Bu arada, konu başlığına bir öneri daha:

Flamingo (Anthurium)

TV'de sürekli çiçekli olduğunu duydum, kırmızı dışında renkleri de var.

Sayın CaylakBonsaici, bir ihtimal bitki konusunda acemi olabilrsiniz, dayanıklı bir türle başlamanızı tavsiye ederim(sıkıcı olacak ama - örneğin sardunya). Zamanla tecrübe kazandıkça tür çeşidinizi arttırırsınız - arada kayıplar olur, herkes yaşıyor bunu. Sonra belki terrariuma bile geçiş yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Eski 09-02-2015, 21:07   #12
Ağaç Dostu

saisha's Avatar

Giriş Tarihi: 07-02-2015
Galeri: 2
bana da yardımcı olabilir misiniz lütfen. ben de işyerinde bakmak için bakımı kolay bir çiçek istiyorum. sürekli çiçekli olması şart değil ha olsa süper olur tabi ama iş yerinde olduğu için öyle evdeki gibi çok ilgilenemeyebilirim sonuçta 8:30 ile 17 arasında işte oluyorum, hafta sonlarında işte olmuyorum... gibi. misal sulayayım, tabağına akan suyla 1 hafta su ihtiyacını karşılasın, güneş istemesin (odam güneş görmüyor) gübre, vitamin vs onları da ihtiyacı olan şeyleri veririm. iç mekan çiçeği olsun, pencere önü çiçek koyacak kadar geniş değil... İnşallah bu özellikleri taşıyan bir çiçek vardır şimdiden çok teşekkür ederim

saisha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024