agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Hangi bitkiler, hangi şehre, hangi koşullara uygun?
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler
  • 1 Gönderen afrasyap

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-09-2012, 15:13   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-09-2012
İstanbul için uygun çiçekler

Merhaba arkadaşlar,
Bu siteyi ve internetten bazı siteleri inceledim ve notlar aldım ama çiçekleri ekipde tecrübe edinmiş arkadaşların fikirlerinden yararlanmak daha iyi ve kesin sonuç vericektir diye düşünmekteyim.
İstanbul Anadolu yakası Küçükyalı da apartıman dairesinde oturuyorum.Apartımanımızın iki yanı bahçe , müteahhit peyzajcısına çim yerine bahçeye bodur yayılıcı muhtelif çiçekler dik dediğimiz halde ,güzel olur diyerek yonca karışımı çim ekti.Güzel olmasına güzel ama şahsen ot sulamak hoşumuza gitmiyor.Biz çiçek görmek istiyoruz.Bu otlardan kurtulup neler ekebiliriz.
Bahçenin bir tarafı sabah 1 saat güneş alıyor ,sonra güneşi apartıman kesiyor ,fakat aydınlık,
Bahçenin diğer tarafı öğleden sonra 1 saat güneş görüyor,Bana göre az güneşli , gölgesi fazla bir bahçe.
Bahçede devamlı çiçek olsun istediğimizden farklı aralıklarla birkaç çeşit çiçek ekmek istiyoruz.
Biri geçtimi diğeri açmış olsun.Hersene uğraşmak zor olduğundan çok yıllıklardan olmalı,veya kendi kendine tohum dökerek tekrar yetişmeli.

1-Direk bahçe toprağına tohumunu serpebileceğimiz çiçekli yerörtücü yayılıcılardan hangilerini önerirsiniz.
2-Fide olarak dikilmesi gereken çiçekli yerörtücü yayılıcılardan hangilerini önerirsiniz.
3-Öbek öbek dikebileceğimiz çiçekli bodur çok yıllık bitkilerden hangilerini önerirsiniz .

Bitkileri yetiştirmiş tecrübeli arkadaşların önerilerini bekliyorum.

YeniBON beğendi.

Düzenleyen afrasyap : 28-09-2012 saat 07:40
afrasyap Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2012, 15:25   #2
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-09-2012
Tecrübeli arkadaşlara bir sorum daha olucak

Bu sene mevsim geçti ama ,şimdiden öğrenip hazırlıklı olmak istiyorum.
Apartımanın dublex terası yazın sabah 8 ,akşam 8 direkt güneş altında ,bu sene kadife hariç ,her alıpta ektiğim fideler yandı , kurudu,bozuldu.Kadifelerede kargalar zarar verdi(kargalar başlıbaşına bir problem,sanki inatlaşıyorlar)
Sırf güneş alan bu terasda yetiştirilebilecek çiçek önerilerinizide bekliyorum.

afrasyap Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:14.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024