agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Hangi bitkiler, hangi şehre, hangi koşullara uygun?
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler
  • 1 Gönderen esracer

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-04-2010, 10:00   #1
Yeni Üye

karaca27's Avatar

Giriş Tarihi: 06-04-2010
Gaziantep için balkon çiçekleri

Merhaba Ben sitenizi araştırırken buldum ve çok sevdim.. işte dedim aradığım bu!
günlerdir baharın gelmesiyle benimde beton yığını olan ve hiç bir çiçeğimin olmadığı balkonumu renklendirmek geçti aklımdan..
fakat bu konuda o kadar bilgisizim ki.. hiç çiçek bakamıyorum.
gaziantepte yaşıyorum ve balkonum kuzey doğu cephesine bakıyor yani sabah güneşi alıyor ve ögleden sonra gölge oluyor.. genelde de hafif rüzgarlı oluyor. balkon korkuluğuna asma saksı alsam acaba çiçekler yaşar mı..
bir de hangi çiçekleri alsam.. etrafta menekşeler görüyorum çok hoşuma gidiyor. ama hangi çiçekleri nerden alacağımı bile bilmiyorum..
tabii ekonomik de olsun istiyorum.
bu arada balkonum da bayaa geniş.. 12 m2 vardır.. tam bir çiçek bahçesi olacak mekan.. hayalimde çok şey var ama nasıl yapacağım konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz??

karaca27 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2010, 15:34   #2
Yeni Üye

karaca27's Avatar

kimsenin bir fikri yok muduur

Eski 08-04-2010, 10:24   #3
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 13-05-2009
sayın karaca27 sabah güneşi alan büyük bir balkonda neler yetiştirilmez ki mesala büyük saksılarda ortancalar küpeli çiçeklerinin her çeşiti balkon demirlerinde sakız sardunyalar haydi bekliyoruz...

ömür Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2010, 10:34   #4
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2008
Galeri: 8
Gaziantep iklimi eski sertliğini kaybetti. Mevsimlik çiçekler ideal olsa da herdem yeşil bitkiler de yaşayabilir. Yazın Gaziantep caddeleri direk setler üstündeki saksı çiçekleri ile dolup taşmaktadır.

nariçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2010, 10:39   #5
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Mevsimlik çiçekler, ve saksı bitkileri Gaziantep de ki ikinci el fidancılarda (Tıp fakültesi hastanesi yaklaşımında-Kilis yolu, Mağara önü Kırsal garaj yolu üzerinde ve kırsal garaj karşısında ki fidan satıcılarında bakabilirsiniz.

Eski 08-04-2010, 12:33   #6
Yeni Üye

karaca27's Avatar

sayın Ömür negüzel insanı yüreklendirmişsiniz.. bende bu haftasonu calışmalara baslıyorum

Eski 08-04-2010, 12:34   #7
Yeni Üye

karaca27's Avatar

sayın Nariçi.. doğru soyluyorsunuz.. teşekkürler..

Eski 08-04-2010, 14:21   #8
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Ben bazan alıyorum. poşetlerde satıyorlar tanesi 50 krş. Çuha çiçeği, sarmaşık türü değişik renkler onlara bir uğrarsanız çeşitlerini görürsünüz. Diğer taraftan praktiker de de bağanacakleriniz vardır. Tabi bu formlada iletişim içinde yeni türler edinip var olanların bakımlarını ve adlarını öğrenirsiniz. Yanlış anlaşılıp piyasaya yönlendirme anlamı çıkmasın.

Eski 18-12-2010, 21:50   #9
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-10-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi karaca27 Mesajı Göster
Merhaba Ben sitenizi araştırırken buldum ve çok sevdim.. işte dedim aradığım bu!
günlerdir baharın gelmesiyle benimde beton yığını olan ve hiç bir çiçeğimin olmadığı balkonumu renklendirmek geçti aklımdan..
fakat bu konuda o kadar bilgisizim ki.. hiç çiçek bakamıyorum.
gaziantepte yaşıyorum ve balkonum kuzey doğu cephesine bakıyor yani sabah güneşi alıyor ve ögleden sonra gölge oluyor.. genelde de hafif rüzgarlı oluyor. balkon korkuluğuna asma saksı alsam acaba çiçekler yaşar mı..
bir de hangi çiçekleri alsam.. etrafta menekşeler görüyorum çok hoşuma gidiyor. ama hangi çiçekleri nerden alacağımı bile bilmiyorum..
tabii ekonomik de olsun istiyorum.
bu arada balkonum da bayaa geniş.. 12 m2 vardır.. tam bir çiçek bahçesi olacak mekan.. hayalimde çok şey var ama nasıl yapacağım konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz??

Merhaba. sanırım mesajınız geçtiğimiz baharda gönderilmiş. yeni gördüm. bende Gaziantep'te yaşıyorum ilk baharda ekilen bir çok çiçek tohumum var eğer yakınsak size bir miktar gönderebilirim ücretsiz.

limon agacı beğendi.

Düzenleyen esracer : 18-12-2010 saat 21:53 Neden: konu
esracer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
bahçe çiçekleri bakımı, balkonda çiçekler

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:58.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024