agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Hamurişleri, Tatlılar, Çerezler (http://www.agaclar.net/forum/hamurisleri-tatlilar-cerezler/)
-   -   Gelin Çantası (http://www.agaclar.net/forum/hamurisleri-tatlilar-cerezler/38379.htm)

sevgihoca 20-11-2015 21:26

Gelin Çantası

5 Eklenti(ler)
Kızımın tarifi,ilk kez bu gün yaptım.Öğrencilerim bugün ziyaretime geleceklerdi.Bir deneyeyim dedim.Ama nedense kızımınki daha güzeldi.Boynuz kulağı geçmiş demek ki.Afiyet olsun.

Malzemeler

1 adet yumurta
1 fincan şeker
Yarım fincan sıvı yağ
1 su bardağı süt
1su bardağı un
2 yemek kaşığı kakao
1 çay kaşığı kabartma tozu

Yapılşı
Teflon tavaya 1 yemek kaşığı sıvı yağ koyup,1 yemek kaşığı karışımdan döküp küçük krepler yapıyoruz.Sadece bir yüzü pişirilecek.Hamurun üstü göz göz olacak.Aldığımız küçük krepleri tabağıyla bir poşetin içine koyup yumuşamasını sağlayacağız.Soğuyunca içine çırpılmış krem şanti koyup yarım ay şekline getireceğiz.Buzdolabına koyacağız.Sonra da gördüğünüz gibi güzellerimle yiyeceğiz.

A_NOMAD 20-11-2015 21:34

Bu çekici çantaların içine bence muhallebi de yakışır, elinize sağlık ''gel benden bir ısırık al'' diyorlar resmen ;)

sevgihoca 20-11-2015 21:47

Aynı şeyi ben de düşündüm A-NOMAD,tadı çok hafif.Aslında herkes kremşantiyi sevmiyor,yani ben de muhallebili olanı tercih ederim.Bir misafirim daha gelecek onlara da dediğiniz gibi yapayım,sonucu bildiririm.Sevgiler.Bu arada laf aramızda sitede koşturmaç oynuyor gibiyiz.Şimdi kendi sayfama geçeceğim.Sevgiler.

aleydi 21-11-2015 16:40

Muhallebi olmaz sevgili Nomad, ağır gelir krepe:D. Böyle uçuyor gibi bir görüntü oluşmuş:). Hem ısırırken muhallebi akabilir:)Bende muhallebi seviyorum:)

Krem şanti çok yakışmış:). Hazır satılan Krem şantiye meyve katılabilir belki. Krema da eklenebilir. Sevgihocam ellerinize sağlık.

1 kutu süt kreması (200gram)
1 paket hazır krem şanti paketi
1 yemek kaşığı çiçek balı
1 çay kaşığı limon suyu

Not: Bu ölçü fazla gelebilir. Yarısı kadarı yeterli olur sanırım.

A_NOMAD 21-11-2015 17:32

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aleydi (Mesaj 1421899)
Muhallebi olmaz sevgili Nomad, ağır gelir krepe:D...

Muhallebi ya da pudingi koyu kıvamlı hazırlayıp arasına az miktarda dolgu yaparız biz de :rolleyes:
Olsun ama ya... Olmalı, olmak zorunda, oluversin işte :D

Pasta bile yapılır bu kreplerle, hayalimde hepsi gayet güzel oluyor ama pratiğe döküp denemek lazım elbette :D

sevgihoca 21-11-2015 18:30

Dediğiniz gibi Aleydi kafamdaki şey kremayı pişirip,krem şantiyle çırpmak.Böyle olur gibime geliyor.

sevgihoca 21-11-2015 18:35

Sevgili A-NOMAD,krepler biraz büyük yapılıp güzel bir pasta da olabilir.Pastayı yaparken aynı şeyi ben de düşündüm.Neyse haftaya misafirim var,denerim,fotoğraflarım.

Ozlem A 22-11-2015 11:49

Muhallebili kadayıf tarifini ayrı bir başlığa aktardım, burada kaynamasın :)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:02.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024