agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Mutfak > Hamurişleri, Tatlılar, Çerezler
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-11-2012, 12:16   #1
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Avokadolu çikolatalı pudding

Oyle bir gun dusunelim ki kakao beanlerimizi topluyoruz,hem de tonlarca.Dagittik dagittik,verdik verdik,ektik ektik ama hala kakao beanimiz kaldi.O zaman bunlari bir guzel kurutup kakaoyla hos tariflere bakalim.Oncelikle kakaonun kakao nib olmasi lazim ki tariflerimizde kullanabilelim (ayni ebay linkindeki 2.resim gibi)

Oncelikle kakaomuzu bir guzel fermente ediyoruz ki mis gibi olsun tadi.Sonra bir guzel kavuruyoruz bu fermente meyvemizi,isin en onemli kismi belki de bu.Sonrasinda sutlu urunleri sutlu cikolata olmasi icin,sekeri de bitter olmasi icin kullaniyoruz.Ehow'daki arkadasimiz isi profesyonele baglamis ama biz ne Amerika'dayiz ne de kakao ureticisiyiz o yuzden bu kisim bizi idare eder.Biz organik is yapmak istiyoruz.

Internet sitesinde bir tarif gordum tam biz egzotikseverler icin:markete gitme derdine son cinsten,avokadolu cikolatali pudding.Dogru duydunuz avokadolu cikolatali pudding Artik avokadolarinizin salata,dolma disinda baska bir fonksiyonu daha olacak.

Tarifimiz
1 medium boy avocado
1 dondurulmus muz
2 yemek kasigi kakao tozu
1 yemek kasigi kakao nibi (uzulmeyin susleme icin kullanmis bunu sadece,birkac sene pudingimizi sussuz yapariz ne olmus)
Ve bundan sonrasi da normal puding isi diyerek kesmis yaziyi yazan arkadas.Cocuklari valla dondurmadan daha cok seviyormus bunu,cocuktan al haberi yani tarif cocuk onayli

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2014, 12:00   #2
Moderatör

Giriş Tarihi: 08-05-2012
Ben bu tarifi muz yerine 1 - 2 yemek kaşığı bal ve 1 çay kaşığı vanilya ekstresi ile yapıyorum.. Puding diye bizimkilere yediriyorum, harika bir tadı oluyor.

Ozlem A Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:50.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024