agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Geziler, Gezilecek Yerler, Türkiye'de önemli doğa alanları (http://www.agaclar.net/forum/geziler-gezilecek-yerler-turkiyede-onemli-doga-alanlari/)
-   -   Keukenhof Bahçeleri- Lisse- Hollanda (http://www.agaclar.net/forum/geziler-gezilecek-yerler-turkiyede-onemli-doga-alanlari/24288.htm)

OSMAN45 13-09-2011 21:52

Holanda

Sayın Zenfree,

Oldukça uzun bir süre var ama eşim ve ben gelmeyi çok isteriz. Belki de üye olmayan bizim arkadaşlardan katılan da olabilir. Katılım sayısında alt üst limit varmı acaba? Verdiğiniz mali porte fevkelade uygun. Bu rakamlar erken rezervasyon rakamları mı?

Paylaştığınız fotoğraflar muhteşem. Teşekkür ederiz.

Herşey gönlünüzce olsun.

Hülya 13-09-2011 23:41

Sayın Zenfree
Bu geziyle ilgili uğraşınızdan dolayı teşekkür ediyorum.
Sadece bir şey dikkatini çekti.Niye Dusseldorf .. Amsterdam değil.gidiş ve dönüş.
yol da vakit kaybı olmazmı? Kısa bir gezi olduğu için.Serbes zamanımız daha fazla olabilir.

Hollanda Schengen Vizesi
uyguluyor.

İnşallah güzel bir gezi olur.Şansımız yaver gider, yağmurlu günlere rast gelmeyiz.

Selamlar.

zenfree 13-09-2011 23:45

Bakıyorum kimse vazgeçmemiş yeni katılanlar da var ne güzel.:)

Hülya 13-09-2011 23:51

Böyle güzel bir geziden vazgelir mi? Sayın Zenfree.
Hele böyle bitki.çiçek sevgisiyle dolu arkadaşlarla yapılacak bir geziden.:)

zenfree 13-09-2011 23:51

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi OSMAN45 (Mesaj 858926)
Sayın Zenfree,

Oldukça uzun bir süre var ama eşim ve ben gelmeyi çok isteriz. Belki de üye olmayan bizim arkadaşlardan katılan da olabilir. Katılım sayısında alt üst limit varmı acaba? Verdiğiniz mali porte fevkelade uygun. Bu rakamlar erken rezervasyon rakamları mı?

Paylaştığınız fotoğraflar muhteşem. Teşekkür ederiz.

Herşey gönlünüzce olsun.

Osman Bey bir limit olduğunu sanmıyorum. Açıkcası tur bilgilerini yazdığım tarihten sonra tekrar bir görüşme yapmadım. Rakamların erken rezervasyon rakamları olduğunu söyleyebilirim. Yani bir an önce toparlanmamız gerekebilir. Bir çok tur şirketi kredi kartına taksit yapıyor. Onu da sorarım. Taksit seçeneği olursa sanırım katılım artar.:) Sizi ve eşinizi listeye ekliyorum. Selamlar.

Ağaçlar.net Keukenof-Lisse-Amsterdam Gezisi Nisan ya da Mayıs 2012

1- Benol Hazaroğlu
2- Farezya
3- Jezebel (iki kişi)
4- Eser İlhan
6- Güler
7- zenfree (iki kişi)
8- Nefin Nur (iki kişi)
9- nurguldk
10- cemo
11- cetasule
12- zsakura (iki kişi)
13- Ayşe Özdil (iki kişi)
14-OSMAN45 (iki kişi)

TOPLAM 19 KİŞİ

zenfree 14-09-2011 00:11

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi farezya (Mesaj 858966)
Sayın Zenfree
Bu geziyle ilgili uğraşınızdan dolayı teşekkür ediyorum.
Sadece bir şey dikkatini çekti.Niye Dusseldorf .. Amsterdam değil.gidiş ve dönüş.
yol da vakit kaybı olmazmı? Kısa bir gezi olduğu için.Serbes zamanımız daha fazla olabilir.

Hollanda Schengen Vizesi
uyguluyor.

İnşallah güzel bir gezi olur.Şansımız yaver gider, yağmurlu günlere rast gelmeyiz.

Selamlar.

Sevgili Farezya teşekkür etmenize gerek yok. Çok uğraştığımı söyleyemem. Sadece fiyat aldım.

Daha önceki gidişimizde biz de Dusseldorf üzerinden gittik. Çok uzak değil. Birbuçuk saat civarı sürüyor. Bunu tur şirketine sormak lazım. Vize konusunu bilmiyorum. Onu da sorarız.

Benol Hazaroğlu 10-12-2011 21:33

Turla gidilince vizeyi onlar alır. 1 ay önceden netleştirmemiz lazım. 20 kişi olunca nereleri istersek tur programını ona göre yapar.
Bence de Amsterdam gidiş ve dönüş yeri olmalı.

zenfree 10-12-2011 21:37

20 kişi olamadık ama.:)

alcen 10-12-2011 22:17

1- Benol Hazaroğlu
2- Farezya
3- Jezebel (iki kişi)
4- Eser İlhan
6- Güler
7- zenfree (iki kişi)
8- Nefin Nur (iki kişi)
9- nurguldk
10- cemo
11- cetasule
12- zsakura (iki kişi)
14-OSMAN45 (iki kişi)
15- alcen ve eşi

21 olduuuu:))

Benol Hazaroğlu 10-12-2011 22:22

Kesinleştirelim. Erken rezervasyonda indirim olabiliyor. Ben şimdi bes tur programına baktım Amsterdam turu var.
Sevgili zenfree
İstersen sana zahmet olacak ama bir telefon edip konuşuver. Ben de ararım ama çok sesli olmasın diyorum. Başka turdan da fiyat alabiliriz.

OSMAN45 10-12-2011 22:29

Sayın Zenfree,

Oğlum Mayıs ın 2. veya 3. haftasında askerden dönecek. Bu yeni belli oldu. Programı bu iki hafta dışında bir tarihe belirlerseniz gelmeyi çok istiyoruz.

Selamlar.

zenfree 10-12-2011 22:36

Benol Hanım siz de konuşabilirsiniz. Bir kaç yerden fiyat alırsak daha iyi olur. Takipçiliğiniz için teşekkürler.:)

Eser İlhan 11-12-2011 15:58

Turizmci arkadaşlarım var, ben de onlara sorayım. Bir de THY ile uçsak nasıl olur, diğer hava şirketlerine pek güvenemiyorum açıkçası ben.

cemo 11-12-2011 16:10

İlgilenen dostlara teşekkürler. Sonucu bekleyeceğim.
Ne kadar ucuza maledersek turu, o kadar cok çiçekle döneriz:)) Tabii gümrükte sorun olmazsa:)

nurcanaybay 11-12-2011 17:13

Arkadaşlar ;
gitmişken Hosta çeşitlerini de inceleyin lütfen :)

cemo 11-12-2011 17:39

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nurcanaybay (Mesaj 886962)
Arkadaşlar ;
gitmişken Hosta çeşitlerini de inceleyin lütfen :)

Gelsen de, beraber incelesek arkadaşım:) Süper olurdu valla.

nrkrkmz 11-12-2011 18:10

Bir aksilik olmazsa bende katılırım sizlere...:D

1- Benol Hazaroğlu
2- Farezya
3- Jezebel (iki kişi)
4- Eser İlhan
6- Güler
7- zenfree (iki kişi)
8- Nefin Nur (iki kişi)
9- nurguldk
10- cemo
11- cetasule
12- zsakura (iki kişi)
14-OSMAN45 (iki kişi)
15- alcen ve eşi
16- nrkrkmz

22 olduuuu)

nurcanaybay 11-12-2011 20:30

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi cemo (Mesaj 886981)
Gelsen de, beraber incelesek arkadaşım:) Süper olurdu valla.

Ahh nasıl da isterdim bir bilsen :))
Mümkün değil ,bol bol fotoğraf çekin lütfen .

cemo 11-12-2011 20:40

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nrkrkmz (Mesaj 886995)
Bir aksilik olmazsa bende katılırım sizlere...:D
22 olduuuu)

30 a ne kaldı ki:))

zenfree 11-12-2011 22:07

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi OSMAN45 (Mesaj 886783)
Sayın Zenfree,

Oğlum Mayıs ın 2. veya 3. haftasında askerden dönecek. Bu yeni belli oldu. Programı bu iki hafta dışında bir tarihe belirlerseniz gelmeyi çok istiyoruz.

Selamlar.

Osman Bey zaten söylediğiniz tarih laleler için geç olur. Nisan sonu gitmek lalzım. Bu arada Allah kavuştursun.

zenfree 11-12-2011 22:08

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Eser İlhan (Mesaj 886922)
Turizmci arkadaşlarım var, ben de onlara sorayım. Bir de THY ile uçsak nasıl olur, diğer hava şirketlerine pek güvenemiyorum açıkçası ben.

Konuşmanız çok iyi olur. Ama " ameliyatsız olsun" der misiniz?;)

Eser İlhan 12-12-2011 18:54

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi zenfree (Mesaj 887087)
Konuşmanız çok iyi olur. Ama " ameliyatsız olsun" der misiniz?;)

Bugün daha önce de seyahat ettiğimiz ve memnun kaldığımız PRONTO turu arayıp derdimizi anlattım. Bana fiat vermek üzere döneceklerini söylediler ,ama henüz bir bilgi gelmedi. Bu arada Pronto'nun internet sitesinde var olan Amsterdam turlarının sayfasını incelenmek üzere ekliyorum.

yurtdışı turlar

Uçus THY ile ve direkt Amsterdam fakat uçuş saatlerini pek beğenmedim. Özellikle gidiş 19.20 olunca birinci gün ölüyor. Aradıklarında onu daha mantıklı bir saate alıp alamayacaklarını ve fiatı nasıl etkileyeceğini de soracağım.

bursevi 12-12-2011 19:23

Burada gruplara özel tur düzenledikleri beliritliyor ama sayı sanırım 25 kişiye kadar... http://http://www.keukenhof.nl/en/55/tours.html

zenfree 12-12-2011 21:18

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Eser İlhan (Mesaj 887278)
Bugün daha önce de seyahat ettiğimiz ve memnun kaldığımız PRONTO turu arayıp derdimizi anlattım. Bana fiat vermek üzere döneceklerini söylediler ,ama henüz bir bilgi gelmedi. Bu arada Pronto'nun internet sitesinde var olan Amsterdam turlarının sayfasını incelenmek üzere ekliyorum.

yurtdışı turlar

Uçus THY ile ve direkt Amsterdam fakat uçuş saatlerini pek beğenmedim. Özellikle gidiş 19.20 olunca birinci gün ölüyor. Aradıklarında onu daha mantıklı bir saate alıp alamayacaklarını ve fiatı nasıl etkileyeceğini de soracağım.

Haklısınız akşam uçuşları boşuna bir gün otel parası demek.:) Turu inceleyeceğim.

zenfree 12-12-2011 21:21

Hafta sonu Selenn'le konuşalım. Onun o bölgeyi bildiğini düşünüyorum, veya bizim için araştırabilirse bir güne sera gezisi ekleyebiliriz.

Benol Hazaroğlu 12-12-2011 22:06

Sevgili zenfree

Çok güzel düşünmüşsün sera gezisini zaten sadece gezeceğimiz lale bahçeleriyse Türkiye'de lale ve sümbül satışı bol miktarda var. Şahsen ben almayı düşünmem.
Ama oradan çıkarmamız yasak değilse clematis ve bizde olmayan bitkiler sanırım hepimize cazip gelir.

Satın aldığımız bitkileri gümrükten geçirebilrmiyiz tabii onu da araştırmak lazım.

Benol Hazaroğlu 12-12-2011 22:38

Sabah 2008 de Chelsa'ya niyet etmiş. 2010da kısmet olmuş Chelsa Flower Showa gitmiş.
Çok da güzel resimlemiş ve yazmış. İnşallah bize de nasip olur. Araştırırken Pratik Fuar diye rastladım. Yurt dışı fuarlara tur yapıyorlar.

Yarın telefonla arayıp soracağım.

Benol Hazaroğlu 13-12-2011 11:43

Pratik fuar Facebook ta. Telefon ettim. Cihanbeye 3gün 4gece istediğimiz fuar için ücret sordum. Bana kaç kişi olacağımızı unlardan kaçının duble oda olacağını, 3 günde ne gibi etkinlik istediğimizi, istersek fuar yerine çok yakında otel ayarlanabileceğini, uçak hizmetini onlardan mı alacağımızı bunları netleştirip mail atmamı söyledi.

Bu konuları burada mı tartışalım? Veya aşağıda ofis adresini vereceğim yere 2-3 arkadaş toplanıp gitse bizim yerimize program yapıp fiat alsa bize bildirse olur mu?

Adres: Cihan Boz

Nispetiye cd. no46/A Beşiktaş/İstanbul
Global Akses

Mail adresi:C.boz@gaturkey.com
veya sales@gaturkey.com

denizakvaryumu 13-12-2011 12:09

Jules Verne > Bireysel Seyahat Hizmetleri > Kapal Grup Gezileri

Tavsiye ederim.

Eser İlhan 13-12-2011 12:14

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Benol Hazaroğlu (Mesaj 887470)
........... Bu konuları burada mı tartışalım? Veya aşağıda ofis adresini vereceğim yere 2-3 arkadaş toplanıp gitse bizim yerimize program yapıp fiat alsa bize bildirse olur mu?

Global Akses

veya sales@gaturkey.com

Eğer şirketlerle şahsen görüşme yapacaksak gidecek arkadaşlara memnuniyetle katılırım.

denizakvaryumu 13-12-2011 12:39

http://users.telenet.be/gentmijnesta...052003-027.jpg

http://users.telenet.be/gentmijnesta...052003-028.jpg

Dönüşü çok zor bir gezi olur, bu bakımdan kesinlikle tavsiye etmem :D

jineop 13-12-2011 12:54

Bu sayfayı kaçırmışım. Allahtan Güler Abla söyledi. Ben de gelmek isterim...
1- Benol Hazaroğlu
2- Farezya
3- Jezebel (iki kişi)
4- Eser İlhan
6- Güler
7- zenfree (iki kişi)
8- Nefin Nur (iki kişi)
9- nurguldk
10- cemo
11- cetasule
12- zsakura (iki kişi)
14-OSMAN45 (iki kişi)
15- alcen ve eşi
16- nrkrkmz
17- lir

Benol Hazaroğlu 13-12-2011 13:19

Çok sevindim. Telefonda söyleyecektim. Görmüşsündür diye düşünmüştüm.

Güler 13-12-2011 15:34

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu (Mesaj 887486)

30 kg.bagaj haddimiz var. Benim gibi yapın; giderken sadece bir takım iç çamaşırı, bir pijama, 2 tişört, bir yedek pantalonu bavula koyarsınız.
Alınan bütün bitkilerin saksı toprakları boşaltılıp bitkiler çıplak kök olarak gazetelere sarılır ve pırasa istifi gibi istiflenir valize.
Amaryliss soğanlarının bir tanesi 800-900 gr. geliyor, onlar mutlaka el bagajında taşınmalı ki kilo haddini aşmayalım.:D:D

Jezebel 13-12-2011 19:44

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu (Mesaj 887486)

Ben dönmezdim de, çiçek sevgisi yüzünden iltica talep edersem kabul görmez korkarım:D

zenfree 13-12-2011 21:39

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Benol Hazaroğlu (Mesaj 887470)
Pratik fuar Facebook ta. Telefon ettim. Cihanbeye 3gün 4gece istediğimiz fuar için ücret sordum. Bana kaç kişi olacağımızı unlardan kaçının duble oda olacağını, 3 günde ne gibi etkinlik istediğimizi, istersek fuar yerine çok yakında otel ayarlanabileceğini, uçak hizmetini onlardan mı alacağımızı bunları netleştirip mail atmamı söyledi.

Bu konuları burada mı tartışalım? Veya aşağıda ofis adresini vereceğim yere 2-3 arkadaş toplanıp gitse bizim yerimize program yapıp fiat alsa bize bildirse olur mu?

Global Akses

veya sales@gaturkey.com

Benol Hanım benim konuşmamı ister misiniz? Yarın zaman bulabilirsem uğramaya çalışırım.

Benol Hazaroğlu 14-12-2011 10:43

Sevgili zenfree

Ben çok uzaklardayım. Tur şirketleri hep İstanbul'da. Ben her türlü programa varım.
Sevgili Eser İlhan'da yardımcı olurum diyor.
Size zahmet olacak ama bir program yapıp yani 3 günde nereleri istiyoruz, otel nerede, nasıl, kaç kişi çift kişilik oda, kaç kişi tek kişilik oda istiyor.Hangi havayolunu tercih edeceğiz.
Bunları kağıda döküp öyle yanlarına gitmeli.Erken ödemede indirim yaparlar. Biraz pazarlık yapmalı.
Sana zahmet olacak vaktin müsaitse bunları sen ayarla.

zenfree 14-12-2011 11:06

Eser Hanım'la konuşup birlikte gidelim en iyisi. Ben çalışıyorum ancak işyerim tur şirketlerine yakın olduğum için gidip görüşmek benim için problem olmaz. Daha önce burada kaç kişi olduğumuzu kesin olarak netleştirmeliyiz. :) Oda konusuna gelince bir ve iki kişilik odalar için her zaman fiyat farkı vardır. Biz iki kişilik olarak odaları paylaşabilir , isteyen tek kişi oda farkı vererek tek kalabilir diye düşünüyorum. Listemizi güncelleyip yanlarına oda tercihlerini de yazabiliriz.

Bu tür turlarda serbest zaman ve ekstra tur adı altında gezi sırasında çok fazla harcama yaptırıldığını bilirsiniz. Tur şirketleri kendi aralarında galiba bu işleme " ameliyat " diyorlar. :) Düşük fiyatta bu tür ekstralar çıkabilir. Gün içi turları fiyata dahil ederek bir program yapabilirsek ne kadar harcama yapacağımızı daha net görmüş oluruz. Yani hesapladığımızın iki katı ile karşılaşmayalım.

Ancak burada yazdıklarımızı herkes görmüyor. Yeni bir başlığa taşınması şart. Sayı artabilir gibi görünüyor.:)

sabah 14-12-2011 14:21

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Benol Hazaroğlu (Mesaj 887345)
Sabah 2008 de Chelsa'ya niyet etmiş. 2010da kısmet olmuş Chelsa Flower Showa gitmiş..

Ziyaret için koşullar uyar mı bilmiyorum ama şimdiki hayalim; Hampton Court Palace Flower Show. :rolleyes:

Hamptoncourt

cetasule 14-12-2011 19:45

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi zenfree (Mesaj 887825)
Eser Hanım'la konuşup birlikte gidelim en iyisi. Ben çalışıyorum ancak işyerim tur şirketlerine yakın olduğum için gidip görüşmek benim için problem olmaz. Daha önce burada kaç kişi olduğumuzu kesin olarak netleştirmeliyiz. :) Oda konusuna gelince bir ve iki kişilik odalar için her zaman fiyat farkı vardır. Biz iki kişilik olarak odaları paylaşabilir , isteyen tek kişi oda farkı vererek tek kalabilir diye düşünüyorum. Listemizi güncelleyip yanlarına oda tercihlerini de yazabiliriz.

Bu tür turlarda serbest zaman ve ekstra tur adı altında gezi sırasında çok fazla harcama yaptırıldığını bilirsiniz. Tur şirketleri kendi aralarında galiba bu işleme " ameliyat " diyorlar. :) Düşük fiyatta bu tür ekstralar çıkabilir. Gün içi turları fiyata dahil ederek bir program yapabilirsek ne kadar harcama yapacağımızı daha net görmüş oluruz. Yani hesapladığımızın iki katı ile karşılaşmayalım.

Ancak burada yazdıklarımızı herkes görmüyor. Yeni bir başlığa taşınması şart. Sayı artabilir gibi görünüyor.:)

Evet çok haklısınız şu -ameliyat- durumu netleşse çok iyi olur.Teşekkürler

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024