agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Geziler, Gezilecek Yerler, Türkiye'de önemli doğa alanları (http://www.agaclar.net/forum/geziler-gezilecek-yerler-turkiyede-onemli-doga-alanlari/)
-   -   Keukenhof Bahçeleri- Lisse- Hollanda (http://www.agaclar.net/forum/geziler-gezilecek-yerler-turkiyede-onemli-doga-alanlari/24288.htm)

Hülya 29-04-2011 22:11

[QUOTE=zenfree;794791]Sayın farezya, kokularla mest olduk, sarhoş olduk

Şimdiden para biriktirmeye başlayalım.:)

Ve ağaçlar.net'in ilk yurtdışı gezisi olur.:))[/QUOTE

İyi fikir.
Boş valiz de alalım yanımıza aldığımız soğan ve bitkileri koymak için.:)

Jezebel 01-05-2011 07:02

Sevgili zenfree, bu paylaşımınızdan dolayı teşekkür ederim.
Holandalıları bu güzeliklere sahip oldukları için, sizide geçirdiğiniz her saniye,
kokladığınız her koku, gördüğünüz her görüntü için çok kıskandım.
Çünkü güzellik ve koku karelere sığmaz...
Böyle bir organizasyon olursa katılmaya hazırım.
Holandalıları bizim sahip çıkamadığımız lalemize sahip çıktıkları için minnettarım.

A.Şahin 01-05-2011 19:35

9.mesaj 2. fotoğraftaki yeşil renkli bi lale mi? :(

Benol Hazaroğlu 02-05-2011 17:22

Ben giderim vallahi.Acil sağlık sorunu çıkmadıkça bu tür gezilere her zaman katılırım.

Eser İlhan 02-05-2011 17:49

Ben de gelirim. Hem de koşa koşa :))

Oyaman 03-05-2011 00:32

Sevgili Zenfee , sizin için ne kadar güzel bir gezi olduğunu tahmin edebiliyorum , kutlarım !
Sorulmamış bir soru ? Çiçek soğanı alabildiniz mi ? Fiatları nasıldı ? Satışta olan değişik çiçek soğanlar varmıydı ?
Cevaplarsanız sevinirim , selamlar.

Güler 03-05-2011 08:16

Sevgili zenfree yine bu güzel başlığınla bizleri yaktın, delirttin. Gözümüzü, gönlümüzü şenlendirdin. Ellerine sağlık ve çok teşekkür ederim.

Sanıyorum selen de gezi programına almış burayı. Senin anlatımından sonra daha keyifli olacak mutlaka.

agaclar.net yurtdışı gezisi mi dedin? Ben de varım. Rehberimiz ol, bizleri yönlendir.

26 numaralı mesajında limon'a yerleşmesi için sunduğun fotoğraflardaki birinci evi ben istemem. Bahçesindeki çimler bozuk, bir de orada mı uğraşacağım çimlerle? :p :p

Nefin Nur 03-05-2011 08:55

bu yaz olursa bende gelmek isterim,hala tatil programı yapamamıştım zaten ,toplam ücreti ne olur acaba,herhalde turla gidilir,çok güzel yerler

Eser İlhan 03-05-2011 11:14

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Nefin Nur (Mesaj 796882)
bu yaz olursa bende gelmek isterim,hala tatil programı yapamamıştım zaten ,toplam ücreti ne olur acaba,herhalde turla gidilir,çok güzel yerler

Bana göre, herhalde seneye bahar için bir organizasyon yapılabilir. Bu bahçeler mutlaka her daim güzeldir ama tam soğanlıların açma zamanı muhteşem olacağını düşünüyorum.

Nefin Nur 03-05-2011 11:17

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Eser İlhan (Mesaj 797014)
Bana göre, herhalde seneye bahar için bir organizasyon yapılabilir. Bu bahçeler mutlaka her daim güzeldir ama tam soğanlıların açma zamanı muhteşem olacağını düşünüyorum.

geçen sene tatil yapamadım anlaşılan bu senede neye elimi atsam olmayacak:(

zenfree 03-05-2011 14:14

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi A.Şahin (Mesaj 795720)
9.mesaj 2. fotoğraftaki yeşil renkli bi lale mi? :(

Evet yeşil lale. Çok albenili olduğu söylenemez.:)

zenfree 03-05-2011 14:18

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Oyaman (Mesaj 796796)
Sevgili Zenfee , sizin için ne kadar güzel bir gezi olduğunu tahmin edebiliyorum , kutlarım !
Sorulmamış bir soru ? Çiçek soğanı alabildiniz mi ? Fiatları nasıldı ? Satışta olan değişik çiçek soğanlar varmıydı ?
Cevaplarsanız sevinirim , selamlar.

Sayın Oyaman, çiçek soğanları satış noktalarında satılıyordu. Fiyatlar 10 Euro'dan başlıyor.
Üç tane tedarikçi firma var. Aşağıdaki linkte aynı firma tarafından satılan soğanların internet üzerinden satışı yapılıyor.

http://www.dutchgardenworld.com/cat_...x.php?cPath=21

zenfree 03-05-2011 14:47

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Güler (Mesaj 796855)
Sevgili zenfree yine bu güzel başlığınla bizleri yaktın, delirttin. Gözümüzü, gönlümüzü şenlendirdin. Ellerine sağlık ve çok teşekkür ederim.

Sanıyorum selen de gezi programına almış burayı. Senin anlatımından sonra daha keyifli olacak mutlaka.

agaclar.net yurtdışı gezisi mi dedin? Ben de varım. Rehberimiz ol, bizleri yönlendir.

26 numaralı mesajında limon'a yerleşmesi için sunduğun fotoğraflardaki birinci evi ben istemem. Bahçesindeki çimler bozuk, bir de orada mı uğraşacağım çimlerle? :p :p

Güler Hanım çimler sizi ne kadar üzmüş.:)
Siz orada iken sanırım amaryllis şovu başlamış olur. Ve orkideler. Ne güzel.

Gezi için ön bir liste hazırlayalım. Fiyat alalım. Ne dersiniz?

Ağaçlar.net Keukenof-Lisse-Amsterdam Gezisi Nisan ya da Mayıs 2012 ;)

1- Benol Hazaroğlu
2- Farezya
3- Jezebel
4- Eser İlhan
6- Güler
7- zenfree (iki kişi)

Sanırım Almanya'dan selenn ve Avusturya'dan çiçeksever de geziye katılırlar.:)

nurguldk 03-05-2011 16:20

Bunu söylemek için tabii çok erken ama ben de katılmayı çok isterim.

Cennete gitmedim ama böyle bir yer olmalı :D

Nefin Nur 03-05-2011 16:30

bir yıl sonrası için program yapmak zor ama bende gitmek istiyorum

Benol Hazaroğlu 03-05-2011 16:57

Çok sevindim. Bu ne hız. Turlar 20 kişi olunca özel tur düzenliyorlar gidilecek yeri siz söylüyorsunuz. Ama oraları bilen biriyle gidince gerek olmaz sanırım.

Nefin Nur 03-05-2011 18:54

bilen bir kişi varsa tur yerine birleşip kendimiz gitsek galiba daha uyguna gelir ,rehberlik vs ücretinden kurtuluruz, acaba birlik sağlanırmı? herkesin iznini aynı zaman getirebilirmiyiz ki,
en iyisi ben fazla havaya girmeyeyim sonra hayal kırıklığı yaşıyorum

zenfree 03-05-2011 19:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Nefin Nur (Mesaj 797296)
bilen bir kişi varsa tur yerine birleşip kendimiz gitsek galiba daha uyguna gelir ,rehberlik vs ücretinden kurtuluruz, acaba birlik sağlanırmı? herkesin iznini aynı zaman getirebilirmiyiz ki,
en iyisi ben fazla havaya girmeyeyim sonra hayal kırıklığı yaşıyorum

Sayın Nefin Nur, vize işlemleri, konaklama, yiyecek vs. düşünüldüğünde tur ile gitmek daha avantajlı. Onlar rezervasyonlarını daha önce yaptıkları için fiyatların daha uygun olacağını düşünüyorum. Araştırırız.

İzin konusuna gelince, o tarihler için daha önceden ayarlama yapacağız. Parayı ödeyince zaten izinde sorun olmaz sanırım.:)

zenfree 03-05-2011 19:45

Ağaçlar.net Keukenof-Lisse-Amsterdam Gezisi Nisan ya da Mayıs 2012

1- Benol Hazaroğlu
2- Farezya
3- Jezebel
4- Eser İlhan
6- Güler
7- zenfree (iki kişi)
8- Nefin Nur
9- nurguldk

Jezebel 03-05-2011 19:52

Allahtan bir manim olmazsa ben izin tarihimi gerektiği şekilde ayarlayabilirim.
Ancak devlet memuru olduğum için en az birbuçuk ay önceden tarihleri bilmem gerekiyor.
Malüm yurtdışına çıkarken vali onayı alma zorunluluğu var.
Hayat kısa, bu kadar tatlı bir grup hanımla gitmeyip, kiminle bu güzel yere gideceğim?!
Sevgiler.

Nefin Nur 03-05-2011 20:00

listeye eşimle birlikte eklermisiniz

zenfree 03-05-2011 21:02

1- Benol Hazaroğlu
2- Farezya
3- Jezebel
4- Eser İlhan
6- Güler
7- zenfree (iki kişi)
8- Nefin Nur (iki kişi)
9- nurguldk

limon 03-05-2011 23:52

Kaç günlük düşünülüyor?

zenfree 04-05-2011 00:02

Evet önemli bir ayrıntı.:))

Fiyatları değişik kalma sürelerine göre almalı. 3 gün 2 gece, 4 gün 3 gece gibi.

selenn 04-05-2011 00:32

Sevgili Zenfree harika bilgiler ve fotoğraflar paylaşmışsınız. Hayranlıkla inceledim hep bir kareyi. Çok keyifli bir tatil yaşamışsınız, fotoğraflarla bize de yaşattınız, teşekkürler.

Ağaçlar.net'in ilk yurtdışı gezisi olur da katılmazmıyız hiç. Bizler ev sahibi sayılırız buralarda. Daha çok var ama heyecanı şimdiden sardı:)

cemo 05-05-2011 20:14

1- Benol Hazaroğlu
2- Farezya
3- Jezebel
4- Eser İlhan
6- Güler
7- zenfree (iki kişi)
8- Nefin Nur (iki kişi)
9- nurguldk
10- cemo

cemo 05-05-2011 20:29

Zenfree, yakın zamanda gidilecek biryerler yok mu arkadaşım. Sabırsız ben, bir yıl nasıl bekleyeceğim:)

zenfree 05-05-2011 21:06

Gidecek yerler buluruz merak etme.:)

zenfree 05-05-2011 21:18

2 Eklenti(ler)
Gitmişken Amsterdam Bloemenmarkt'daki çiçek pazarına da uğramak lazım. :o

Gezikolikteki yazı ilgilinizi çekebilir.
http://www.gezikolik.com/tr/Gezelim_...!_/e_6939.aspx

Eklenti 209267

Eklenti 209268

Fotograflar netten.

Oğuzhan 05-05-2011 21:26

Muhtesem görüntüler! Ömrünüze ömür katmissiniz böyle bir yeri gezmekle. Bizlerle paylastiginiz icin tesekkürler...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024