agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Geziler, Gezilecek Yerler, Türkiye'de önemli doğa alanları
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler
  • 1 Gönderen ServetAydoğan
  • 1 Gönderen ayşecan

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-01-2008, 18:23   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-09-2006
Yuvacık Karaaslan Kamping

Sevgili Dostlar,
İstanbuldan günübirlik **** hafta sonları kaçmak istediğinizde İzmit Yuvacık Beldesi Karaaslan Kamping tesislerini görmenizi isterim. Tesiste jeep safari turları düzenleniyor ,isteyen kendi araçları ilede katılabilir. Ahşap evlerde konaklama imkanıda var. Sahibi Sedat Karaaslan kendini yöre turizmine adamış bir dost. Kışın Yuvacık bölgesi muhteşem oluyor,hele hele karda jeep safari turuna katılmak insanın ihtiyacı olan adrenalini pompalıyor. Meraklılarına duyurulur.

www.karaaslankamping.com tel:0262/341 01 01

Mahmut Leventoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-01-2008, 21:55   #2
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
Merhaba Mahmut Bey

Yuvacık bölgesi zengin yürüyüş parkurları ile bizim Gezi Keyfi grubu ile en sık gittiğimiz yerlerden biri.
Karaaslan tesisleri söylediğiniz gibi çok güzel,biz sabah kahvaltısını bu tesiste dere kenarında yapar, ve yürüyüş dönüşünde burada son molamızı veririz.Mıhlaması,kaşarlı mantarı çok lezzetli, fiyatlar hesaplıdır.
Kestane zamanı topladığımız kestaneleri sobada pişirir ,şömine başında sohbetler ederiz.Unutmadan çaylar Sedat'ın ikramıdır.
Görüşmek dileğiyle...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mahmut Leventoğlu Mesajı Göster
Sevgili Dostlar,
İstanbuldan günübirlik **** hafta sonları kaçmak istediğinizde İzmit Yuvacık Beldesi Karaaslan Kamping tesislerini görmenizi isterim. Tesiste jeep safari turları düzenleniyor ,isteyen kendi araçları ilede katılabilir. Ahşap evlerde konaklama imkanıda var. Sahibi Sedat Karaaslan kendini yöre turizmine adamış bir dost. Kışın Yuvacık bölgesi muhteşem oluyor,hele hele karda jeep safari turuna katılmak insanın ihtiyacı olan adrenalini pompalıyor. Meraklılarına duyurulur.

www.karaaslankamping.com tel:0262/341 01 01

Vildan Sönmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-01-2008, 22:05   #3
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Yuvacık

Kocaeli-İzmit Merkez İlçe-Yuvacık Köyleri

Eski 27-04-2008, 22:48   #4
/

Giriş Tarihi: 11-02-2008
karaaslan kamping sayfası sanki biraz reklam kokuyor. burası özel bir işletme. yuvacık bölgesinde gezilecek onlarca mekandan sadece birisi ve şehre en yakın olanı. üstelik kalabalık da oluyor. kamp yapmak için o bölgede yüzlerce mekan var üstelik ücretsiz. böyle orman içinde her özel mekanı yazarsak site ticari amaç gütmüş olur.

rıfatsoydan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2008, 08:29   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-04-2008
Arkadaşlar kusura bakmayın da ben doğa sevgisi ve jeep lerle safariyi bağdaştırmakta çok zorlanıyorum. Bu olsa olsa bir eğlence, bir macera, bir stres atma yöntemi olabilir ama bir doğa aktivitesi olamaz diye düşünüyorum. Bahsedilen yeri bilmiyorum, linke de bakmadım, bendeki izlenimi maddi kazanç sağlamak için doğayı kullanan bir ticari kuruluştur. Sizce jeep safarileri doğal yaşama katkı mı sağlar, zarar mı verir ?

Doğal aktivite arayanlar için bir önerim var : Ağaç dikmek.

aziztoprak beğendi.
ServetAydoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2008, 12:27   #6
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi rıfatsoydan Mesajı Göster
karaaslan kamping sayfası sanki biraz reklam kokuyor. burası özel bir işletme. yuvacık bölgesinde gezilecek onlarca mekandan sadece birisi ve şehre en yakın olanı. üstelik kalabalık da oluyor. kamp yapmak için o bölgede yüzlerce mekan var üstelik ücretsiz. böyle orman içinde her özel mekanı yazarsak site ticari amaç gütmüş olur.

Sevgili Rıfat Soydan
Üyelerimiz zaman zaman gittikleri yerleri yöreleri sitemizde önerbilirler. Kaldıki bu önermelerin reklamla ,sizin deyiminizle reklam kokmakla bir ilgisi kesinlikle yoktur.Karaaslan kampingi bilirim ara ara giderim ama ne sahipleri ile ilgili bir ticari ilişkim var nede böyle bir niyetim.

Sık sık ta gidip dolaştığım değişik yöreleri dostlara önereceğim ama bu ne benim onlarla ticari bir ilişkimi nede sitemizde önermekle reklam kokacağını gösterir.

Daha öncede önermiştim şimdi yine önereyim. Yolunuz Hendek Cumhuriyet köyü ve Keremali Dağlarına düşsün. Muhteşem ağaçlar doğal güzellikler akarsular zirveye doğru küçücük bir göl ve alabalık tesisleri var.

www.sakaryacamlica.bel.tr

Selam ve sevgilerimle

Eski 28-04-2008, 13:42   #7
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Mahmut bey'e katılıyorum.Aşağıdaki yorumu yapmadan önce keşke yuvacık bölgesine gidip Karaaslan **** diğer dinlenme mekanlarına gitseydiniz, ya da gittiniz bilemiyorum. Saatler ve kilometrelerce yürüyüşün ardından dinlendiğimiz yerde bulduğumuz dost yüzleri, ve düzgün işletmeleri arkadaşlarımıza tavsiye ediyoruz,kolaylık olsun diye.Dostluk ve güleryüzden başka kazancımız yoktur yani. Yuvacık İstanbul'a yakın soluklanabildiğimiz bir yer. İsteyen ücretli isteyen ücretsiz kamplar kurabilir,bu kişilerin tercih meselesidir.

Bakın bu başlıkta olduğu gibi aynı düşüncede olunca bakıyoruz başka arkadaşlarımızın da yolu düşmüş,görmüş oraları.(Mahmut Bey'e selamlar buradan)

(Dün ilk kez gittiğim biryere, Saitabat Şelalesine de başlık açıyorum,reklam değil sırf arkadaşlarımızın yolu düşerse görmeden geçmesin diye....)

Alıntı:

Eski 28-04-2008, 21:39   #8
/

Giriş Tarihi: 11-02-2008
Yuvacık ve bölgesinde illa da mekan arıyorsak Veysel Amcanın Yeri önerimdir. Üstelik Veysel Amca bölgenin gönüllü rehberi ve bekçisidir. Gönüllülük esasına göre o bölgede ticari amaç gütmeden hizmet verir. Kendisinin dışında, oraya gelen gezginler vasıtasıyla ünlenen mekanı herkesçe bilinmektedir. Örneğin ben bu satırları yazarken de bu espriyi düşündüm. Yani bu da gönüllülüğe dayalı bir tanıtım. Yuvacık bölgesini gezen arkadaşların Karaaslan'dan önce bu mekanı tanıtmaları daha etik olurdu. Ancak yine de herkes keyif bulduğu mekanları tavsiye edecektir. Bu da öznel bir durum.

rıfatsoydan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2008, 21:54   #9
Ağaç Dostu

KUMRU's Avatar

Giriş Tarihi: 05-12-2006
Galeri: 14
Mahmut Bey merhaba, daha önce sizin öneriniz ve bilgi desteğinizle Keremali Bölgesinde , kış kampı yapmıştık ve çok memnun kalmıştık. Yeni yer önerilerinizi de bekliyoruz.

Vildan hanım selamlar, ben Karaaslan tesislerine sanırım ilk olarak 13-14 sene önce gitmişimdir , şimdiki yerinde değildi. O zamanlar da severdim , yeni yerini de sevdim. Gitmek isteyenlere de öneririm.

Not: Karaaslan ve Keremali Bölgesiyle hiç bir ticarim bağım yoktur.

KUMRU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2008, 22:51   #10
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

İşte yaptığımız şey bu bildiklerimizi foruma taşıyarak, arkadaşlarımıza ulaştırmak.Şimdi sizden Veysel dayı'yı satır arasına sıkıştırmak yerine onun için bir başlık açmanızı bekliyorum şahsen.

Onun yerine bahar ve yaz yürüyüşlerinde gölgesinde serinlemeye,karda üşüyen ayaklarımızı ısıtıp, sıcak çayını içmeye gittik. Ama önce-sonra sıralaması hiç de aklıma gelmedi çünkü hesaplı bir şey değil burada yazılanlar, anlık o anda aklımıza gelenler.

Alıntı:
Yuvacık ve bölgesinde illa da mekan arıyorsak Veysel Amcanın Yeri önerimdir. Üstelik Veysel Amca bölgenin gönüllü rehberi ve bekçisidir. Gönüllülük esasına göre o bölgede ticari amaç gütmeden hizmet verir. Kendisinin dışında, oraya gelen gezginler vasıtasıyla ünlenen mekanı herkesçe bilinmektedir. Örneğin ben bu satırları yazarken de bu espriyi düşündüm. Yani bu da gönüllülüğe dayalı bir tanıtım. Yuvacık bölgesini gezen arkadaşların Karaaslan'dan önce bu mekanı tanıtmaları daha etik olurdu. Ancak yine de herkes keyif bulduğu mekanları tavsiye edecektir. Bu da öznel bir durum.

Düzenleyen Vildan Sönmez : 28-04-2008 saat 23:38
Eski 28-04-2008, 23:03   #11
Ağaç Dostu

Sevgili dostlarım iyiki varsınız kimsenin kimseye kızmaya hakkı yok sitemizde .Burada koşulsuz art niyetsiz ve doğru bildiklerimiz dostça paylaşıyoruz önemli olan bu.En güzelide hepimiz bir şekilde önerilerimizi yaşama geçirip yine burada paylaşıyoruz. Bu güne kadar hiç kimse bu konudan şikayetçi olmadı.Aramıza yeni katılan arkadaşlarımızda zamanla bunu anlayacaklardır umarım.

Sevgili Kumru hadi zamanınız **** planınız yoksa daha öncede yapmıştınız sanırım Sütçüler bölgesinde Bisiklete binelim.Mesela Köprüçay havzasında,**** Sütçüler çıkışlı Beydili Eko Kültür köyüne **** **** Akçal zirvesi ve Söğüt yaylasına dilediğimiz yerlerde kamp atalım.Belediye otobüsü ile gideriz orada lojistik destek sağlarım çok keyifli olur.
Tuncay a selamlar.

Eski 29-04-2008, 22:13   #12
Ağaç Dostu

KUMRU's Avatar

Giriş Tarihi: 05-12-2006
Galeri: 14
Mahmut Bey merhaba, evet bizimkiler Isparta'dan Antalya'ya bisikletle geçmişlerdi. Ama kendi adıma kampı tercih ederim , çünkü ben bisiklete binmiyorum maalesef . Umarım , bir ara ortak bir kamp faaliyeti düzenleyebiliriz.

KUMRU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2008, 06:53   #13
Ağaç Dostu

Neden olmasın yer ve zaman önerin bence sevgili Kumru.

Eski 23-07-2008, 14:05   #14
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-07-2008
kamp hep elektronikten şehirden uzaklaşmak biraz daha sade yaşamaktır aslında. ama şimdi şarj aletleri artık güneşenerjisiyle de çalışıyo, bluetooth lu kulaklıklar ... yani herşeyi sabit elektrikten uzakken bile yapabiliyoruz. gogogo.com.tr dieye bi sitede gördüm. deli aletler yani. ödül olarak veriolarmış bi bilgi yarışmasının sonucunda

parkae Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2008, 16:49   #15
Ağaç Dostu

feriha's Avatar

Giriş Tarihi: 05-10-2007
Galeri: 5
Merhaba arkadaşlar.. Ispartalı olmama rağmen Sütçüler i görmedim. Bölgeyi tanıtacak bir kamp organizasyonuna ben de katılmak isterim. Yaşımıza uygun yürüyüşler doğayı keşif gezileriyle süslenirse süper olur. Bekliyoruz Sn Mahmut bey..

feriha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2008, 20:05   #16
Ağaç Dostu

Sevgili Feriha hanım Sütçüler bölgesinde gerek kamp atarak gerek köylerde **** İlçede organizasyonlar yapmaya her zaman hazırım. Beni tanıyanlar bilir. Siz bir grup oluşturun ben hemen yörede size ve grubunuza mihmandarlık yapabilirim. Haaa dersenizki bu mutlaka AGACLAR .NET organizasyonu olmalı; onada varım. Yeterki siz zaman ayırın yöre için. Ankaradan ulaşım çok kolay.Ankaradan direk Eğirdire gelebilirsiniz bizde sizi (sizleri)oradan alabilir ve ister kampa ister tercih ettiğiniz bir konaklama tesisine bırakıp sonraki günlerde proğramınıza aldığınız yerlere götürebiliriz. Bu konuda Kuzenim İbrahim Karacan ve ben seve seve yardımcı oluruz (Hiçbir çıkar gözetmeksizin)

Örnek tur proğramı:

Kovada Gölü kıyısında yürüyüş ve kamp
Yazılı Kanyon Milli Parkında kamp ve St.Paul yürüyüş güzergahında yürüyüşler
Sütçülerde kamp ve çevrede kamp ve yürüyüşler
prülü Kanyon havzası Aşağı Yaylabel suyun gözesinde kamp ve yürüyüşler
Beydili Eko Kültür Köyünde kamp ve yörede yürüyüşler
Zengi Yaylası ve çevresinde yürüyüşler
Karacaören baraj gölü kıyısında kamp ve yürüyüşler
Tüm bu yörelerde kamp atmk mümkün ve her kamp atılacak yerde su mevcut.

Yöre sonbaharda muhteşem olur ve renk cümbüşüne bürünür.
Bütün bunların yanında dilerseniz kültür turu yapmakta mümkün.
Sagalassos Antik kenti,Adada antik kenti,köprülü kanyon,Yazılı Kanyon,Zengi yaylası,v.s. tarzında bir tur yapabilmekte olanaklar dahilinde.

v.s v.s v.s

Eski 23-07-2008, 21:18   #17
Ağaç Dostu

feriha's Avatar

Giriş Tarihi: 05-10-2007
Galeri: 5
İlginiz için çok teşekkürler Mahmut bey.. Umarım bir sonbahar nasip olur. Bekleyelim bakalım başka arkadaşlar çıkabilir. Düşünelim nasıl ne zaman gerçekleştirebiliriz.

feriha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2010, 08:36   #18
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-04-2010
yuvacık karaaslan tesisleri

ben doğayı çok seviyorum tamam ama birde yaptığınız tesisin ve hizmetin arkasında olacaksınız.bu tesise okulca 70 kişi gittik.önceden haber vermemize rağmen ne bir hazırlık vardı nede bir güler yüz hiç memnun kalmadık tamam yürüyüş güzel dere güzel ama birazda özen, güleryüz, ilgi ,temizlik gerek hiç tavsiye etmiyorum

aziztoprak beğendi.
ayşecan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024