agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Geziler, Gezilecek Yerler, Türkiye'de önemli doğa alanları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-12-2007, 18:49   #1
Ağaç Dostu

kuru.umit's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Galeri: 435
Bu Bayram Tatili Ne Yapsak?

Evet sevgili Agaclar.net üyeleri. Bayram tatili yaklaştı, iyi bir geziyi bu sene iptal etmek zorunda kaldık (Vietnam-Kamboçya). Yurt içine döndük. İstanbul-Devrek hattı yazısında bahsettiğim yere , 100. Yıl Atatürk Hizmet Köyüne yer ayırttık. Kar yağar ve sonrasında durursa, yollarda da perişan olmazsak iyi bir 2 gece 3 gün geçiririz diyorum. Hanım oraları görmemişti. Ama bir taraftan da acaba başka yerlere mi gitseydik diye de içimden geçiyor. Fikir olması için acaba agaclar.net üyeleri bayramda nerelerdeler? Ne önerirlerdi ?

kuru.umit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-12-2007, 21:38   #2
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2007
Galeri: 39
Bayramda nöbetçiyim . Ancak yarıyıl tatilinde Arjantin ,Brezilya , Şili gezisine gideceğim . Tabii bir aksilik olmazsa . Bu yıl tatiller çok kısa . Yakın bölgeler daha uygun . Uzak bölgeler için 2008 yılının tatillerini beklemek gerekecek sanırım .

abk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-12-2007, 22:07   #3
Ağaç Dostu

kuru.umit's Avatar

çok iyi hedefler. Kaç gün planlıyorsunuz allah aşkına? Bu tur en az 3 hafta gerektirir... Oralara kadar gidilmişken Peru yapmassanız Machu Pichu ağlar..

Eski 10-12-2007, 22:51   #4
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

15 gün sürecek .Peru ve Bolivya daha sonraki gezi planlarımızda var . Geziye katılan arkadaşların büyük kısmı öğretmen olduğu için gezi süremiz yarıyıl tatilini aşamıyor . Yoğun bir program olacak , ben de farkındayım . Ama bizim gezilerimiz genelde yoğun olur .

Eski 11-12-2007, 08:39   #5
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
Barcelona - Real Madrid maçı için Barcelona'ya ne dersiniz?

Düzenleyen zenfree : 11-12-2007 saat 09:39
zenfree Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2007, 08:49   #6
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 23-08-2007
Galeri: 32
Bayramda ne yapalım

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kuru.umit Mesajı Göster
Evet sevgili Agaclar.net üyeleri. Bayram tatili yaklaştı, iyi bir geziyi bu sene iptal etmek zorunda kaldık (Vietnam-Kamboçya). Yurt içine döndük. İstanbul-Devrek hattı yazısında bahsettiğim yere , 100. Yıl Atatürk Hizmet Köyüne yer ayırttık. Kar yağar ve sonrasında durursa, yollarda da perişan olmazsak iyi bir 2 gece 3 gün geçiririz diyorum. Hanım oraları görmemişti. Ama bir taraftan da acaba başka yerlere mi gitseydik diye de içimden geçiyor. Fikir olması için acaba agaclar.net üyeleri bayramda nerelerdeler? Ne önerirlerdi ?
Benim 2 planım var

Birincisi Düzce rsort thermal kaplıcasında konaklayacağız acık havuzu kapalı havuzuzu tenis kortu gece canlı müziği vs. süper bunun yanı sıra Güzeldere şelalesini Samandere şelalesini gezeceğiz. Bir at çiftliğine gidip ata bineceğiz ayrıca Konur Alp gezilecek müzesi vs. 2 gece 3 gün istanbul'a yakın yollarda telef olmayacağız. Ayrıca bir diğer program ise rahatlık ve konfor bana göre değil diyenlere Kastamonu Ulus a gidiyoruz. Kış kar üzeri çadır konaklama çadırları uyku tulumları benden Ulus Gölyaka şelalesi Uluyayla vs gezilecek. Küre dağlarının en harika yerleri.

Ya konfor ya da çile 2 tercih 2 ayrı seçenek.

Bunun dışında ben doğa ile başbaşa vakit geçirecem diyenlere 2 yer öneriyorum. Birincisi Yuvacık karaaslan alabalık tesisleri. babaannenin çiftliği ve İzmit Karamürselin üzerinde başdeğirmen tesisleri fiyatı kişi başı 60 civarı idi ancak bayramda mutlaka şişirmişlerdir diye düşünüyorum
www.basdegirmen.com

Başka beklentisi olan arkadaşlara beklenti karşılığı yardımcı olabiliriz.

Sevgiler,

fahri yardımcı
0533 398 51 77

Düzce eftani özel tavsiyemdir. Katılmak isteyenler beni arayabilir. Bayramın birinci günü öğlen saatlerinde çıkılacaktır.

Fahri Yardımcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2007, 11:52   #7
Ağaç Dostu

kuru.umit's Avatar

[QUOTE=zenfree;183621]Barcelona - Real Madrid maçı için Barcelona'ya ne dersiniz? [/QUOTE

Futbolla fanatik bir bağım yok Barcelona ile de işim bitti. Buraları bence ikinci üçüncü kez görülesi yerler değil. Ama bakın Endülüs için aynı şeyi söyleyemem. 2007 yurt dışını ben kapattım.

Eski 11-12-2007, 11:54   #8
Ağaç Dostu

kuru.umit's Avatar

Sevgili Fahri,
Düzce bence de iyi bir seçim. Güzeldere de bir köy kahvaltısı yapmayı da unutmayın derim

Eski 11-12-2007, 13:30   #9
Ağaçsever

Bayramda ne yapalım

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kuru.umit Mesajı Göster
Sevgili Fahri,
Düzce bence de iyi bir seçim. Güzeldere de bir köy kahvaltısı yapmayı da unutmayın derim

bneef at çiftliğinde kızarmış çerkez peyniri dahil tamamen yöresel ve organik bir kahvaltı olabilir. bu konuda cok süperler

Eski 11-12-2007, 16:25   #10
Ağaç Dostu

mehtap051's Avatar

Arkadaşlar sizlere imrendim. Ne güzel bayramda geziyorsunuz. Biz memleketteyiz. Bayramlarda hep evimizde oluruz. Burada eski bayramlar yaşandığı için ailelerimizi ve büyüklerimizi bırakmayız. İllaki bayram ziyareti yaparız.
Zaten gezi için ne maddiyatımız ne de zamanımız oluyor. Oğlumla da uzun yola çıkmak çok yorucu oluyor. Eşim bir okulda müdür yrd. ve okula bırakamıyor. Bıraksa da uzun süre gidemiyoruz. O yüzden hep yakın yerlere gideriz. Mersin, Adana, Nevşehir gibi. Ama zamanımız olsa Antalya'ya gitmek isterim. Taner Bey'in serasını görmek için.

mehtap051 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2007, 08:13   #11
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mehtap051 Mesajı Göster
Zaten gezi için ne maddiyatımız ne de zamanımız oluyor. Oğlumla da uzun yola çıkmak çok yorucu oluyor.
Sevgili Mehtap051;
Bunlar her ne kadar geçerli sebep gibi görünse de aslında mazeretler . Oğlum 1,5 yaşındayken Kıbrıs 'a , 3,5 yaşındayken İtalya 'ya gitmiştim . Yurtiçini saymıyorum bile .Bizim de en büyük problemimiz zamandı . Para ise bambaşka bir olay . Hem çok geçerli bir mazeret hem de sadece bir bahane . 800-1000 $ biriktirip karayoluyla Hindistan'a gidip orada 2-3 ay geçirenleri görünce para da mazeretmiş gibi geliyor .

Eski 12-12-2007, 10:43   #12
Ağaç Dostu

celalsungur's Avatar

Giriş Tarihi: 29-08-2007
Galeri: 93
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi abk Mesajı Göster
800-1000 $ biriktirip karayoluyla Hindistan'a gidip orada 2-3 ay geçirenleri görünce para da mazeretmiş gibi geliyor .
Plazma Tv'ye harcayalım o parayı deyiveriyoruz.....

celalsungur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2007, 10:57   #13
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Haklısınız Sayın Celalsungur , öncelikler değişiveriyor . Çılgıncasına alışveriş yapıyoruz , hep daha büyük , daha lüks evler , eşyalar , daha çok giysiler istiyoruz . Sonra faturaları ödemek için çalışıyoruz . Ya da lüks bir tatil köyünde geçireceğimiz bir haftanın hayaliyle bir yıl boyunca çalışıyoruz . Aslında çok yanlış ve çelişkili bir durum bu . Bitkileri ve doğayı sevme sebebim de bu zaten . Bu koşturmanın içinde durup nefes almamı sağlıyor . Çiçekler açıyor , doğa renk değiştiriyor , kendini yeniliyor ve çocuklar .... Çocuklar büyüyorlar . Ama bahçeli bir evde ,ama gecekonduda veya bir köy evinde , bazen bir kreşte sadece akşamları ailesiyle birlikte . Büyüyorlar işte . Bir şekilde büyüyorlar . Bilmiyorum değer mi bunlara . "Buralardan çekip gitmek " isteyenleri anlıyorum bu yüzden . Ama çocuklarla , çocukların eğitimi varken çekip gidemiyor da insan .

Eski 12-12-2007, 11:12   #14
Ağaç Dostu

kuru.umit's Avatar

Alıntı:
Arkadaşlar sizlere imrendim. Ne güzel bayramda geziyorsunuz. Biz memleketteyiz. Bayramlarda hep evimizde oluruz. Burada eski bayramlar yaşandığı için ailelerimizi ve büyüklerimizi bırakmayız. İllaki bayram ziyareti yaparız.
Zaten gezi için ne maddiyatımız ne de zamanımız oluyor. Oğlumla da uzun yola çıkmak çok yorucu oluyor. Eşim bir okulda müdür yrd. ve okula bırakamıyor. Bıraksa da uzun süre gidemiyoruz. O yüzden hep yakın yerlere gideriz. Mersin, Adana, Nevşehir gibi. Ama zamanımız olsa Antalya'ya gitmek isterim. Taner Bey'in serasını görmek için.
Merak etmeyin Mehtap hanım bizde de bayramlar hala eski, gelenekler ve görenekler devam ediyor. Ben de üniversite bitene ve meslekten para kazanana kadar hiç tatil yapmadım. Sonradan eşim ve benim memuriyetten kazandığımız para ile senelik tatillerle geziler başladı. İlk defa Antalya'yı 26 yaşımda gördüm. Paramızın sadece İstanbul'a dönüş için olan kısmını ayırıp, sonuna kadar bitirip, hanımla elde bavul otostop çektiğimiz günleri hatırlarım. Hayatımın en güzel ve anlamlı tatilleriydi onlar.
Babam ise meslek hayatı boyunca hiç izin almadı. Hiç tatil yapmadı. Şimdi ise imkanlarımız var ama babamı evin dışına çıkartamıyoruz, çıkarsak bile asla bir yerde 2 günden fazla kalamıyor ve eve dönmek istiyor. Önce bizden sıkılıyor derken kendisi için yer ayarlasak bile gitmediğini farkettim. Çok garipsediğim bu durumun nedenini sonradan anladığımı düşünüyorum. Babam gezmek ile ilgili bir fikre sahip değil.İzin almadan çalışarak, çocukları eğitmek ve yaşamak için para kazanmak yüzünden, gezmek ile ilgili bir kavramı gelişmedi. Ona, gezmek anlamsız para harcamak gibi geliyor. İstanbul dışını bırakıp, İstanbul içini gezdirmeyi denesem, bilgelerimi heyecanla anlatsam da aynı heyecanı göremiyorum. Bu sonradan çok zor edinilen bir kavram galiba. Bir de çok parası olup da, gezmeye harcayamayan, 3. evini, yazlığını alan tipler vardır. Ben bunlar adına da üzülürüm. Gezmeyi alış veriş olarak görürler.
Sonunda geldiğim nokta ömür kısa. Elimizdeki en önemli hazinemiz anılarımız, çektiğimiz fotoğraflarımız. Gezmek için aslında para öönemli ama sadece gideceğiniz uzaklığı belirler. Çocuklarımıza sadece iyi bir eğitim vermek ve iyi bir insan haline getirmek gibi bir sorumluluğumuz var. Bunun dışında mal mülk bırakma sorumluluğumuz bence yok. Çocuklarımıza gezi kültürünü oturduğumuz yerden de verme şansımız artık var. Bence bu da çocuklarımıza vermemiz gereken bir kavram.
Bu bölümü açma amacım, değişik yerler konusunda paylaşımdı. Sizinde iyi niyetinizden kuşkum yok. Bence bugün hepimiz dışarı çıkıp mahallemize, komşumuza, yöremize ilk defa görüyormuş gibi bakalım. Yeni bir şeyler arayalım. Bakın ne güzel gezeceğiz....
Gezekalın.

Eski 12-12-2007, 13:00   #15
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
Demek ki hepimizin hayatında gelmesi gereken bir zaman var.Biraz ekonomiyi düzeltmek,biraz çocuk büyütmek derken yıllar geçiyor.Önemli olan bir yerde bir zamanda yakalamak.(Bu arada yaşadıklarımız hepimizde farklı farklı)

Bizde eşimle ayın 4 hafta sonunu adeta programlıyoruz. Aile ve gezi olarak. Gezi derseniz bildiğiniz günübirlik yürüyüşler, maliyet derseniz evde kalıp bir markete gittiğinizde gerekli gereksiz harcıyacağınız bir para.
Pazar günü geç uyanıp kahvaltı sofrasında televizyona **** bilgisayara mahkum akşamı etmektense, doğaya çıkıp bütün diğer şeyleri unutup kendimiz için birşey yapmış oluyoruz. Trenle Küçükçekmece’ye gelirken Florya'da inip , Orman, Menekşe Deresi kenarından yürüyerek eve dönmek bile gezidir bizim için.**** bir pazar sabahı evden çıkıp Menekşe sahiline yürümek hele bir de lodos varsa.

Ümit Bey’in gezi kültürü geziye bakış açısı ,seçimleri, yazı ve fotoğraflarıyla süper.Ona ulaşamasak da hepimiz kendi gezimizi kendi imkanlarımızın yettiği kadar programlayabiliriz.

Bayram tatiline gelirsek,4 yıldır bayramlarda Muğla'da okuyan oğlum İstanbul'a geliyor, yetmese de özlem giderip aile ziyaretleri yapıyoruz..Yani bayramın 1. ve 2. günü aile büyükleriyle,3. ve 4. günü evdeyiz.

Düzenleyen Vildan Sönmez : 12-12-2007 saat 13:34
Vildan Sönmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2007, 13:57   #16
Ağaç Dostu

mehtap051's Avatar

******* eşinle ve çocuğunla gittiğin her yer güzel. Bu sene tatile çıkamayız.Çünkü ev aldık onun taksitleri ve yaza oğlumun sünnet düğününü yapacağız. Bende çalışmadığım için maddi olarak sıkıntıya düşeceğimizi düşünüp tatili iptal ediyoruz. Yanlız mayıs-haziran gibi Çanakkale'ye gideceğiz sanırım. Eşimin öğretmen arkadaşlarıyla bir tur düşünüyoruz. Birde Mersin ve Kayseri 'ye gideceğiz.Ama yakın yerlere hep gittiğimiz için bana pek zevk vermiyor ama oğlum için gidiyorum. Onun denize,havuza girmesi ve tarihi yerleri görmesi benim için çok önemli. Nereye gidersek gidelim sağlıklı ,mutlu ve huzurlu olmak dileğiyle. Sevgiyle kalın.

mehtap051 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2007, 14:07   #17
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Alıntı:
******* eşinle ve çocuğunla gittiğin her yer güzel.
Bunun üzerine söylenebilecek hiç bir söz kalmıyor sanırım .

Eski 12-12-2007, 15:19   #18
Ağaçsever

Destek

Gezmeye parası olmayanlar bizimle gelsin

Adres

www.gezikeyfi.net

Fahri Yardımcı

Eski 12-12-2007, 15:33   #19
Ağaç Dostu

celalsungur's Avatar

[QUOTE=mehtap051;184013]Bu sene tatile çıkamayız.Çünkü ev aldık onun taksitleri ve yaza oğlumun sünnet düğününü yapacağız. /QUOTE]

Murathan Mungan'dan;

Mutluluk yoldur.Öyleyse sahip olduğunuz her anın
kıymetini bilin ve mutluluğu,vaktinizi harcayacak kadar özel biriyle
paylaştığınız için ona daha fazla değer verin. Unutmayın, zaman hiç kimse için beklemez.Öyleyse,Okulu bitirene kadar,100 milyar kazanana kadar,Çocuklarınız olana kadar,Çocuklarınız evden ayrılana kadar, İşe başlayana kadar,Evlenene kadar,Cuma gecesine kadar,Pazar sabahına kadar,Yeni bir araba,ya da ev
alana kadar,Borçları ödeyene kadar,İlkbahara kadar,Yaza kadar,Sonbahara kadar,Kışa kadar,Maaş gününe kadar,Şarkınız söylenene kadar,Emekli olana kadar,Ölene kadar....

MUTLU OLMAK İÇİN İÇİNDE BULUNDUĞUNUZ "AN" DAN DAHA İYİ BİR ZAMAN OLDUĞUNA KARAR VERMEK İÇİN BEKLEMEKTEN VAZGEÇİN. MUTLULUK BİR VARIŞ DEĞİL, BİR YOLCULUKTUR.
PEK ÇOKLARI MUTLULUĞU İNSANDAN DAHA YÜKSEKTE ARARLAR, BAZILARI DA DAHA ALÇAKTA.
OYSA MUTLULUK İNSANIN BOYU HİZASINDADIR…
Unutmayın "YARIN KİMSEYE VAAD EDİLMEMİŞTİR"

Eski 12-12-2007, 15:34   #20
Ağaç Dostu

Emre Albayrak's Avatar

Giriş Tarihi: 28-11-2007
Galeri: 4
Çalışmak.. Çalışmak.. Ve yine çalışmak.. = ((

Emre Albayrak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2007, 15:58   #21
Ağaç Dostu

celalsungur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Fahri Yardımcı Mesajı Göster
Gezmeye parası olmayanlar bizimle gelsin

Adres

www.gezikeyfi.net

Fahri Yardımcı
Bir Pazar takılacağım peşinize ama, hep geziden sonraki gün haberlerinizi alıyorum.

Eski 12-12-2007, 16:26   #22
Ağaçsever

merhaba,

Telefon numaranızı verin size mesaj atayım böylece vaktinde haberdar olursunuz.

Bu pazar geleceğiniz bildiriyorsunuz. Sevindim gelecek olmanız

Neren bineceksiniz birde numaranızı
fahriyardimci@gmail.com mail adresine
veya
0533 398 51 77 nolu telefona ( hangisi kolayınıza geliyorsa) bildirirmisiniz?

Eski 12-12-2007, 17:59   #23
Ağaç Dostu

celalsungur's Avatar

[QUOTE=celalsungur;184053]
Alıntı:
Bu sene tatile çıkamayız.Çünkü ev aldık onun taksitleri ve yaza oğlumun sünnet düğününü yapacağız. /QUOTE]
"YARIN KİMSEYE VAAD EDİLMEMİŞTİR"
Mehtap51 kardeşim, aman sakın seni eleştirdiğimizi falan sanma.
Bizimki dostlarla dertleşmek.
5 yılda bir tökezleyen Türkiye ekonomisinin yol açtığı güvensizlik ortamında çoğumuzun takip ettiği yolu takip ediyorsunuz.
Ben 2003 yılında emekli oldum, ondan sonra yaptığım ilk şeyi yazsam gülersin.
Hayat sigortası yaptırdım.
Yani, emekliliğin bile güvence olamadığı bir ülkede, senin yazdığın gibi eşinle, çocuğunla gittiğin her yer güzel.
Allah mutluluğunuzu hiç bozmasın.

Eski 25-12-2018, 14:58   #24
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-12-2018
Neden mi 1887? yıllar geçtikçe şarap gibi güzelleşen her gününe farklı bir anı katan Foça 1887. Tarihin soldurtamadığı, içinde kendinizi
huzurlu hissedeceğiniz güzel bir yer. Odanın camını açtığınızda duyduğunuz ses, kuş sesinden başka bir şey değil.
Renkli binalar ve sokak kedileriyle resmi yapılacak sanatsal bir yer. Şehrin kalabalığından kaçıp, kendinizi dinleyeceğiniz bir
yer. Akşamları esen rüzgarı ile günün yorgunluğunu kıyıya atan, kendiliğinden oluşabilen……

Güneşin sıcaklığını hissedebildiğiniz, Ege’nin kıyısında dalgaların duyulduğu huzurlu bir gönül kapısıdır Eski Foça.

Kimi yerler vardır nemli, kimi yerler vardır boğucu ve kimi yerler vardır ki rüzgarıyla yorgunluk yaratır. Ama söz konusu Foça
oluyorsa, tüm tezler çürüyor. Foça’da rüzgar çıkıyorsa kalp atıyor demektir. Rüzgarın kalbi olur mu demeyin, Foça’da oluyor.

“Mavi huydur” bizde diyenler ne duruyorsunuz, Foça mavinin kendisidir.

Doğanın kendisi olan Foça, dört iklimi bir arada yansıtabilir. Güler yüzlü insanlarıyla, kültürünün temel taşını oluşturmuş bir kenttir Foça.

Detaylar için https://www.focaotel1887.com/ sayfamıza bakabilirsiniz....

Düzenleyen Foça Butik Otel : 31-03-2019 saat 23:19
Foça Butik Otel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2019, 21:42   #25
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-12-2015
tatil için illa istanbul dışına çıkmaya gerek yok. istanbul'da gezilecek yerler ve yazın sıcağında serinlemek için denize gerilecek oldukça fazla yer var.

gezilesiyer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024