agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Geziler, Gezilecek Yerler, Türkiye'de önemli doğa alanları
(https)

Beğeni Düzeni47Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-08-2009, 20:50   #91
Ağaç Dostu

mcege's Avatar

Giriş Tarihi: 18-08-2007
Sevgili "memet" !
İşlerimizin ters gitmesinden ötürü Karaburun hayallerimizi ertelemek zorunda kaldık. Yani ben yine Özdere'ye geri döndüm. Ancak işlerimden ötürü yine de sık sık Karaburun yarımadasına uğruyorum.
Biliyorsun ahşap yapılar ve yenilenebilir enerji ( rüzgar ve güneş enerjisi ) konuları bu aralar oldukça gündemde. Ben de sürekli Foça , Karaburun, Mordoğan, Çeşme, Aliağa v.s dağ-taş seyahat edip duruyorum.
Kışa doğru işler biraz hafiflerse gezip dolaştığım yerleri yine buradan paylaşacağım sizlerle.
Bu arada Karaburun'da yaşayan arkadaşlar bana özel mesaj ile telefon numaralarını iletirlerse mutlaka ziyaretlerine gitmek isterim.

mcege Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-09-2009, 11:21   #92
Ağaç Dostu

RİKO's Avatar

Giriş Tarihi: 24-06-2009
geç bir bilgi belki ama,food&travel dergisinin ağustos sayısında karaburundan bahsetmişler,hem de pek iştah açıcı...

RİKO Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-10-2009, 15:53   #93
Ağaç Dostu

RİKO's Avatar

Giriş Tarihi: 24-06-2009
Sevgili ''Karaburun'' meraklıları,
NTV TARİH dergisinin bu ayki (Ekim) sayısında Karaburun yarımadasının tarihte tanıklık ettiği mühim olaylar ele alınıyor ,inceleniyor.
Bilgilerinize...

RİKO Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-10-2009, 20:44   #94
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-05-2009
Mordoğan

Samimiyetle yazdıklarınız çok güzel,öğretici.Özellikle mcege teşekkürler.2007 yılında yazılmış yazılar ama hala bu konuyla ilgili birşeyler yazmak isteyenler olursa çok sevinirim.İzmir civarında gerçek yaşam kurabileceğim bir yere taşınmak istiyorum.Bilgi,tecrübe ve iyiniyet dolu yazılarınızdan istiyorum,bekliyorum

mmavi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2009, 15:35   #95
Ağaç Dostu

triple's Avatar

Giriş Tarihi: 13-10-2009
Mordogan, Balıklıova, Karaburun!!!
Kıymeti mutlaka bilinmesi gereken ender yerlerden biri! Sanirim cok Şanslıyım çünkü Dünya nın Cennet köşelerinden biri olan Mordoğan civarında bir yazligim var. Yüce yaradanıma bu yüzden sonsuz teşekkür ediyorum. Yanlız tek derdim istanbul da ikamet ettiğimden dolayı sadece uzun sureli tatilerde gidebiliyorum. Ahh birde yakın olsaydı hafta sonları kesinlikle zamanımı mordogandaki yazligimda geçirirdim.
Mordogan Karaburun, Balıklıova civarındaki arkadaşlarla yazları gorusebiliriz saygılar
Ortadogulular sitesinde bir yazligim var!!!
Ayrıca Mordoğan Körfez bolgesinde Hacıların yeri denilen yerde aileme ait !!!!

Düzenleyen triple : 28-01-2010 saat 12:14 Neden: Harf hataları
triple Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2009, 15:38   #96
Ağaç Dostu

triple's Avatar

Giriş Tarihi: 13-10-2009
Karaburun Mordogan Bolgesinde Ceviz yetistirilebilirmi birkac tecrubem oldu ama ne yazikki hepsi husranla sonuclandı nerde yanlıs yaptim yoksa asla yetismeyecek bir agacmıdır ceviz bu bolgede yoksa sansızlıklar benimi buldu????? yardımcı olun
Mordogan cevresinde bolgede yetisebilecek agac cinsleri nelerdir???
kaysı-uzum-seftali-badem - kiraz agaclari guzrl yetisiyor bunlar dısnda ozelikle ne tavsiye edersiniz? tropik meyvelerden eken yetistiren var mı??????

triple Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2009, 10:59   #97
Ağaç Dostu

arıkuşu's Avatar

Giriş Tarihi: 09-06-2009
Sayın triple,
Mordoğan gerçekten çok güzel bir yer. Ben sizden daha çok gidip geliyorum. Kış-yaz farketmiyor işim uygun oldukça yani...Eylül ayında Mordoğan civarında yaptığımız trackingde dağların arasında çok yaşlı harika bir ceviz ağacının altında dinlenme molası verip, kumanyalardan sonra, nefis cevizlerinden tatmıştık. Tropik meyveler görmedim ama bol badem ağacı var Mordoğan'da. Bir de bizim sokaktaki Jakaranda ağaçları. Sanırım Mordoğan'nın havası suyu iyi gelmiş onlara. Hiç nazlı değiller. Senede iki defa mor salkım halinde açıyorlar. Saygılarımla.

Düzenleyen arıkuşu : 21-10-2009 saat 20:58 Neden: Türkçe dil bilgisi
arıkuşu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2010, 15:51   #98
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-05-2010
Sayın grup üyeleri özellikle karaburun severler. Öncelikle hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum. Ben bir doğa düşkünü gezginim. Tabi şimdilik çalışma hayatım dışında bu güzel değerlere zaman ayırabiliyorum.
Ancak bu konu başlığında size yazmamın nedeni yaşadığım ekonomik sıkıntı nedeni ile 15 yıllık hayalime veda etmek üzere olmam ve bu vedayıda olabildiğince bilinçli bir insana aileye yapmak istiyor olmamdır. İzmir Karaburun Yeniliman köyünde şu anda bitmiş bulunan (Dubleks bahçeli villalar) ancak henüz çekilişi yapılmamış olan kooperatif hissemi devretmek istiyorum.
Bu doğa güzeli cennet yerin sahibi gerçekten İzmir in ve buraların değerini kıymetini anlayan birisi olması gerekir diye düşünüyorum.
Bu konu başlığında burada arayışlar içinde olan birilerini görünce yazma ihtiyacı hissettim.
Selamlar,

dervisali Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2010, 19:33   #99
Ağaç Dostu

Smyrna's Avatar

Giriş Tarihi: 19-01-2010
Karaburun iskele- yalı pansiyon

Merhaba Karaburun dostları,

Eğer Karaburun'da tatil yapmayı düşünüyor ve alternatif bir yer arıyorsanız bu yıl İskele'de hizmete giren, işletmeciliğini eski komşum, canım arkadaşım GÖZDEN hanımın yaptığı YALI PANSİYON hizmetinizde..

Denize sıfır, iskele restauranlarına 50 mt mesafede, huzur ve sıcak evsahipliği arıyorsanız 0232-7314012 numaralı telefondan GÖZDEN hanım ile irtibat kurarak rezervasyon yapabilirsiniz...

http://www.karaburunyali.com/

Adres )
Google earth (enlem: 38°38'48.62"K) (boylam: 26°30'48.81"E)

Eklenen Resimler

Düzenleyen Smyrna : 18-05-2010 saat 20:56 Neden: ilave
Smyrna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2010, 20:50   #100
Ağaçsever

buyukcoban's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2009
satılık tripleks sıfır herşeyi tamam full deniz manzaralı

Arkadaşlar,

Yanlış anlaşılmazsa eğer benim de Mordoğan'da bir evim var satılık. Ben de buradaki diğer arkadaşlar gibi Mordoğan tutkunu olduğum için 3 sene önce kabada alarak en iyi malzemelerle evimi geçen sene tamamladım. Ancak gel gelelim bu arada dünyaya gelen benim küçük kızımı hesaba katmamışız. Kendisini Mordoğan yolunda araba tuttuğunu geçen yaz anladık. ****** bundan sonra Mordoğan'a gitmek bizim için ızdırap olmaya başladı. Neyse fazla uzatmayayım biz bu güzel evi şubat ayında satma kararı aldık ailecek. İlgilenenler www.sahibinden.com adresinde arama çubuğuna 20117573 numaralı ilan yazarlarsa ayrıntılı inceleyebilirler...

buyukcoban Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2010, 21:58   #101
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-05-2010
merhaba arkadaşlar. Bende Karaburun'u çok sevenlerdenim. Havası, denizi, doğası mükemmel bir yer. Her fırsatta gidip kendimi tazeliyorum adeta.

Kalınacak yerler konusunda tecrübeli bir Karaburun'cu olarak sizlere 5-6 senedir sürekli gitmekte olduğum Keyfim Butik Otel ve Pansiyon'u önerebilirim. Hem sahipleri çok cici bir aile hem de turizmci oldukları için işlerini bilerek yapıyorlar. Odalar tertemiz ve konforlu, yemekler mükemmel, manzara harika. Yerleri İskele'de taş çeşmenin tam karşısında. Otelin terası muhteşem bir manzaraya sahip. Bir de isterseniz tekne turu ve balık avına da otelin teknesi ile gidebilirsiniz. web sitesi www.keyfimhotel.com tel : 0 232 7313161

Karaburun görmeyenler muhakkak buraya gitmeli. ne bozcaada , ne cunda, ne çeşme, ne alaçatı... sevgiler...

incirli beğendi.
naturelover Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2010, 10:31   #102
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-01-2010
Sayın mgece selo abiyi tanırmısınız.Limanda teknede yaşar bide nayman canku abimiz vardı orda.Akvaryum koyu özellikle Türkiyede akdeniz dahil girdiğim en güzel denizdi.Bence bu kadar güzel kalabilmesinin sebebi çok uzun ve kıvrımlı bir yol olmasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Bu arada tepedeki mezarlıkta bir arsa beğenmiştim 2008'de ve 3 dönümdü. O zaman için paramız yetmemişti ve ertesi yıla ertelemiştik.Ertesi yıl helikopterlerle gelip arsaların neredeyse tamamına yakınını almışlar. Ve şu anda inanılmaz pahalanmış hem arsalar hemde konutlar. Benim gördüğüm kadarıyla kendi kendisine yetebilecek bir insan için gerçekten bir cennet ama sosyal aktivitelere ihtiyaç duyacak birisi için yanlış tercih olur diye düşünüyorum. Bana en ilginç gelen şeylerden biriside orda savcılık yapmış bir arkadaşımın bölgede 20 yıldan beri hiçbir hırsızlık olayına rastlanmadığını söylemesi olmuştu.

qokhanyilmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2010, 13:07   #103
Ağaç Dostu

tenar's Avatar

Giriş Tarihi: 26-07-2007
Sayın gökhanyılmaz,

Bahsettiğiniz mezarlık Karaburun mezarlığı mı?

Ben de bir karaburunlu olarak, henüz emekli olamadan, gidip tadını alamadan bozulacağından endişe ediyordum hep. Helikopterlerle gelip arazileri satın aldıklarını duymamıştık, ya da bizlerin nasıl da haberi olmadan oluyor bazı şeyler.

Şu an arazi fiyatları ne olmuştur bilmiyorum ancaki gelip yanımıza komşu olacak arkadaşlarımız için artık çok geç kalınmış olabilir diye üzülüyorum.

Türkiye'de pek de bir yer kalmadı doğrusu, sıra Karaburuna' da gelmiştir artık...

tenar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2010, 15:34   #104
Ağaç Dostu

yasarugur's Avatar

Giriş Tarihi: 21-10-2007
Galeri: 7
http://sibelinkahvesi.blogspot.com/2...karaburun.html karaburunla ilgili bir yazı da burada var,benim de o yarımadada Badembükü(yanılmıyorsam aklımda kaldığı kadarıyla) köyü ilgimi çekmişti tv de izleyince

yasarugur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-07-2010, 13:23   #105
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-07-2010
bu yaz bende buraya gitmeyi istiyorum. kısmet olur inşaallah.

gazilim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2012, 13:15   #106
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-06-2012
Gecen hafta sonu esim ve ben karaburun yarimadasindaydik.Sinirli iki gun icinde karaburun, yeni liman , tepeboz koyunu dolasabilme firsatimiz oldu. Bir de kucukbahce koyune kadar bir araba gezisi yapabildik.
Bu yolculuk sirasinda oldukca uzak mesafeden terkedilmis (hayalet de diyebiliriz) bir koy gorduk.
Dondugumde intrnette gordugumuz yerlerle ilgili ayrintili bilgileri edinmeye calisirken sizin muhtesem aciklamalariniza rastladim. Bir solukta okudum.
Tepeboz ve diger koyler hk yazacaklarinizi merakla bekliyorum. Sevgiler

Neslihan ilhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2012, 22:59   #107
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-07-2012
Selamlar,

Karaburun Yarımadasında dolaşmadan önce ufak bir araştırma yaparken tesadüfen bu konuya rastladım. Ben araştırmamı ve gideceğim yerleri önceden belirlemiştim ama bilerek gitmek çok faydalı oldu.

Mordoğan'dan çıkıp gündüz İncirlikoy'da vakit geçirdik, akşam 5 gibi ordan hareket edip Karaburun - Küçükbahçe - Balıklıova ve tekrar eve geldik, çok keyifli bir yol, ilk defa gittiğim için koylarda sadece resimler çekebildim, gelecek seferlerde denize girecek güzel noktalar keşfettim. Köyler gerçekten hayalet kasaba gibi, insan bir garip oluyor izlerken.

Geçen yaz Mordoğan'da bir yazlık aldık ve yavaş yavaş bu yarımadayı keşfetmeye başlıyorum, gerçekten kimselerin olmadığı çok güzel noktalar var, umarım herkes keyfini çıkarır ve korumayı başarır.

Resimlere aşağıda ekledim, forum en fazla 5 link alıyor, iki mesajda göndereceğim, esas köyleri gezmek lazım, en güzel fotoğraflar orda ancak çok zamanım olmadığı için merakla gelecek seferi bekleyeceğim artık.

Düzenleyen menerio : 09-08-2012 saat 20:09 Neden: Link hatası sebebiyle
menerio Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-08-2012, 20:10   #108
Yeni Üye

Bunlar da diğer resimler, umarım çok büyük değildir.

Eski 09-08-2012, 20:14   #109
Yeni Üye

Son pozlarla mesaj trafiğini noktalayalım...

Eski 17-08-2012, 17:00   #110
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2007
Galeri: 14
Sayın hb27tr,
Balıklıova'da kiralık yer bulmakta zorlanacağınızı zannediyorum. Orada pek yapılaşma yoktur.
Urla, okul çağında çocuklarınız da var ise daha iyi olabilir. Şirin, tarihi ve doğal dokusu da olan, insana köy yaşamını da şehir yaşamını da sunabilen, İzmir'e de yakın (ve bu yüzden de kalabalıklaşan) bir nokta. Şiddetle tavsiye olunur

çekirdek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-08-2012, 17:05   #111
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2007
Galeri: 14
Sayın menerio, ne güzel resimler çekmişsiniz..
Hala Mordoğan'da iseniz, aşağıda linkini eklediğim yere de bir uğrayıp kahvemi için derim. Sohbetini yapacağımız çok şey olacaktır.

Mavi Keçi (Yeni Bir Yaşam Yine Yeniden)

incirli beğendi.
çekirdek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-08-2012, 21:17   #112
Ağaç Dostu

Zeytinci's Avatar

Giriş Tarihi: 24-12-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi menerio Mesajı Göster
Son pozlarla mesaj trafiğini noktalayalım...
[/IMG]
Menerio,

Sizden gün batımı sularında köylerden yeni fotoğraflar da bekliyoruz. Fotoğraflarınızın yorumlarını da lütfen.

Ellerinize ve emeğinize sağlık.

Zeytinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-08-2012, 13:25   #113
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-08-2012
kıymetli tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi çekirdek Mesajı Göster
Sayın hb27tr,
Balıklıova'da kiralık yer bulmakta zorlanacağınızı zannediyorum. Orada pek yapılaşma yoktur.
Urla, okul çağında çocuklarınız da var ise daha iyi olabilir. Şirin, tarihi ve doğal dokusu da olan, insana köy yaşamını da şehir yaşamını da sunabilen, İzmir'e de yakın (ve bu yüzden de kalabalıklaşan) bir nokta. Şiddetle tavsiye olunur

hb27tr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-08-2012, 17:07   #114
Yeni Üye

Merhaba,
Bayram tatilinde yazlık kalabalık, pek fotoğraf makinamla dışarıya çıkamadım. Yarımadanın sahillerinde ve köylerinde dolaştıkça yeni fotoğraflar ekleyeceğim konuya.
Beğenmenize sevindim, kendi çapımda birşeyler çekmeye çalışıyorum, henüz bir iddiam yok, zaten gezmem gereken çok yer var

Eski 18-08-2014, 12:34   #115
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-08-2014
Karaburun 'da bu günkü durum nedir?

Sevgili Agac-Net Üyeleri, ve Karaburun yerlileri ve hayranlari,

Karaburun'a yerlesmeyi düsünüyorum. Arazi, tarla ve/veya bir arsa ve üzerinde yikik bir tas evi almak istiyorum. Lütfen yardiminizi rica ediyorum. Saygilar ve sevgiler
Köylü

köylü_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2015, 16:21   #116
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-05-2015
konu güncel midir?
Anlatılanlardan sonra karaburuna hayran oldum ama yazılar bir kaç yıl öncesine ait. Son duruma ilişkin bilgi verebilecek arkadaş varsa çok memnun olurum.
Bakarsınız ben de Karaburunlu olmuşum. Yerleşebilirim yani.

hawkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2016, 15:11   #117
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-04-2016
eğer imkanınız varsa kesinlikle görmelisiniz, doğası değişmeden görülmesi gereken yerlerden...

arıkuşu beğendi.
ogunisik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-10-2016, 21:12   #118
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-10-2016
Oncelikle bu basligi acarak altinda degerli bilgiler paylasan Sn Mcege'ye ve katkilariyla destekleyen herkese cok tesekkur ederim. Keyifle okudum ve cok faydalandim. Bu haftasonu ozellikle Mordogan civarinda belirledigimiz bazi evleri gormek uzere o tarafta gelmeyi planliyoruz esimle. Ortadogulular Sitesi hakkinda yorumlarinizi almak isterim. Denize sifir, deprem yonetmeligi sonrasi yapilmis, nisbeten yeni site tavsiyelerinizi de paylasirsaniz cok sevinirim. Cok tesekkurler simdiden.

MorBG Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-10-2016, 15:28   #119
Ağaç Dostu

mavi eylul's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2012
Galeri: 1
2010 yılında gitmiştik karaburuna çok güzel bir yerdi... Hatta eşim cüzdanıyla denize girmiş ve denizin içinde düşürmüş tabi biz yolda felan düştü sanıyoruz... Karakola gittik belki bulan olmuşta karakola getirmiştir diye... Karakolun bahçesinden içeri girdik bir polis cüzdana bakıyordu ulaşabileceği bir numara varmı diye görünce çok sevinmiştik vatandaşın biri bulmuş denizin dibinde daha dikkatli olun diyede nasihat vermuşti )

mavi eylul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2016, 19:01   #120
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-12-2016
Bu yaz mutlaka biz de karaburuna gitmeyi istiyoruz. Ozellikle melisa kahvalti evi ve manzarasi harika gorunuyo

y.sule Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:01.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024