agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Geziler, Gezilecek Yerler, Türkiye'de önemli doğa alanları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 31-08-2007, 08:26   #1
Yeni Üye

Dorukcan's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2005
Galeri: 1
Artvin-Ardanuç-Tütünlü Köyü

Merhaba ağaçlar net dostları. Doğukaradenizin şirin bir ili olan artvin'den sizlere selam sevgiler. Bu yıl tatilimi kendi köyümde geçirdim malum batı daha sıcak. dağları doğayı tercih ettim ve Artvinin Ardanuç ilçesine bağlı olan tütünlü köyü doğup büyüdüğüm köyümdür. Hani orda bir köy var uzakta. zaman zaman gidemesekte o köy bizim köyümüzdür misali. Bende köyümün her karesini az çok gezdim resimlerini çektim sizlerle paylaşmak istiyorum.

Dorukcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-08-2007, 10:56   #2
Ağaç Dostu

kuru.umit's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Galeri: 435
Artvin güzel artvin !! Başka bir ülke deolsa bu insanların çalışmasına bile gerek yoktu. Turizm onlara yeter ve artardı. Eksik olan ne diye hep düşünmüşümdür. Sonuda insan faktörünün en önemlisi olduğuna inandım. Artvin dağları İsrailli kaynıyordu. Bu sene nasıl bilmem. Daha çok foto lütfen

Düzenleyen kuru.umit : 26-09-2007 saat 14:32
kuru.umit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-08-2007, 11:10   #3
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2004
Galeri: 574
Yazınızla ilgili ve tanıtım içeren fotoğrafları forum sayfalarına, diğerlerini ise galerideki Türkiyeden Manzaralar kategorisine eklerseniz memnun oluruz.

Doğrusu Artvin'in turizm patlaması yapması beni üzer. İnsanın gittiği yer doğallığını öyle hızlı kaybediyor ki. Eğer orada turizm yatırımı yapılacak ise sıkı koruma tedbirleri alınmalı.

aybala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-08-2007, 14:50   #4
Yeni Üye

Dorukcan's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2005
Galeri: 1
Artvin veya karadeniz turizim akınına uğrarsa o güzelim dağa ve çevre yok olur çünkü var olan değerleri korumasını bilmiyor beceremiyoruz helede işin içine para girerse herşeyi gözden çıkartabiliyoruz. Bir dönem köyümün çayırlıklarında 10 evden oluşan tatil köyü gibi bir yatırım yapmayı düşünmüştüm ancak köyüme ve doğaya kötülük yaparım düşüncesiyle vazgeçtim. Var olan doğal güzelliği bozulmadan gidilip gezilmeli ama ormanlar kesilerek tesisler yapılmamalı diye düşünüyorum ve ormanı devletin koruması bırakılıp köylünün korumasına terk edilmeli çünkü ormanlara en büyük hasarı orman dairesi veriyor. aybala söylediğinizi gerçekleştirmeye çalışacağım. Sevgiyle kalın.

Dorukcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-08-2007, 19:03   #5
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2007
Galeri: 256
Bende Artvinde doğup büyüdüm.Artvin eşine az rastlanır bir doğal güzelliğe sahip.İnşallah turizm oralara hiç uğramaz.Yoksa Artvinde, ne yıldız gölü ne kara göl kalır.Faili meçhul orman yangınları alır başını gider.

Arzu Kasapoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-08-2007, 20:47   #6
Ağaç Dostu

kuru.umit's Avatar

yanlış düşünüyorsunuz arkadaşlar. Turizmin kötü örnekleri bizde var mı derseniz haklısınız var; ama planlı programlı yapılan turizm yatırımları yöre insanına mutlak yarar sağlar. Örnekleri dünyad çok. Katı kurallarla , taviz verilmeden (orman yakan için idam cezası istiyorum !!) çok güzel şeyler yapılabilir. Yatırım planı olan yöre insanı arkadaşım, bence çabuk caymayın, dediğim gibi oralara bir gün birileri gelip oturacak , turizmi onlar yapacak

Eski 31-08-2007, 22:21   #7
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Haklısınız Kuru.ümit ama bizde caydırıcı cezalar yok, hatta teşvik edici cezalar var desek yeridir. Aylardır ormanlarımız yanıyor, hükümetten en küçük bir kıpırdama bir söz veya bir önlem gördünüz mü? Yasaları çıkaranların iyi niyetli ülke çıkarlarını ve doğayı korumayı amaç edinmiş insanlar olması gerekir.Bizdeki durumu anlatmaya gerek yok sanırım.Ülkemiz birilerine peşkeş çekiliyor,koylarımız yerleşime açılıyor vs.
Keşke ülkemizde de turizm yukarıda örneğini verdiğiniz gibi uygulansa.O yasaları koyan zihniyet bizde de olsa ama şimdilik benim öyle bir ümidim yok.

Eski 31-08-2007, 22:31   #8
Ağaç Dostu

kuru.umit's Avatar

arzu hn,
yasalardan yana bir sorun yok. kanun da var yasa da ama maalesef kanun uygulayacak adam gibi adam yok. Bir bayramda ayder yaylasındaydık. Tayyip Erdoğan toplamış gazetecileri demeç veriyordu. " yaylalarda kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceğiz" falan filan meydan boş atıyordu. Arkalardan bir amcam bizim gibi seyirci kalkıp demesin mi tipik karadeniz lehçesi ile " ama başbakanım buradaki en büyük kaçak bina sizin ki" diye. Evi var mı bilmem ama olay yanımda oldu. Bizimkinde çıt yok. Ama neden olmasın ki 2b yasası için az uğraşmıyorlar. Yazık sayın cumhurbaşkanım da gitti. neyse siyaset yok burada. Ülkemin her yanı cennet korumak ve kollamak çoğunlukla yöre insanına düşüyor.

Eski 31-08-2007, 22:48   #9
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Evet ülkemiz cennet.Cumhur başkanımızda gitti. Allah ülkemizi korusun.

Eski 13-09-2007, 10:21   #10
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 23-08-2007
Galeri: 32
Merhaba Bir Artvinli ve Yusufeli'li olarak yazdıklarınız ilgimi çekti. Ben bir Artvin delisiyim ve pek çok yeri detaylı bir şekilde bilirim. Çoruhta Rafting rehberliği Kaçkarda dağ rehberliği yaparım. Macahelden Saharaya vs vs. Ancak doğaya saygılı insanların doğa sever dostların buraları gelip gezmesinde bir sakınca yok. Hatta bu tarz insanlarla turizm patlaması yapmasıda. Bölgedeki 3-5 garİbanda belki bu sayede faydalanır. İnsanlar çile çeksin didinsin dursun siz gittiğinizde aynı şeyleri görün. belki oradaki insanlarda birşeylerden bu şekilde nasiplenecekler.Biraz bencillik var burada. Yusufeline İsrailli tursitlerin dolmasında sanırım en az yüzde beş on katkım var. Bir zamanlar orada gezdirdiğim yardım ettiğim para almadığım israillileri düşününce belki bu katkım daha fazladır. Böyle cimri adamlara... Bölge ile ilgili fotoğraf isterseniz lütfen Ağaçlar .netten sevgili Vildan hanımın fotoğraflarını
http://outdoors.webshots.com/album/559713701KHcgLj
inceleyebilirsiniz

Düzenleyen Fahri Yardımcı : 26-09-2007 saat 14:28
Fahri Yardımcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-09-2007, 10:39   #11
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
Fahri ve Ümit Beylere katılıyorum.Doğayı bozmadan,planlı programlı düzenlemelerle ülkemizin güzellikleri tanıtılıp,yöre insanlarının ekonomik gücü yükselse fena mı olur. Ben şahsen kıyı köylerinde olsun,dağlarda yaylalarda olsun dolaşırken hep oraların çocukları gelir aklıma .Biz gezip ne güzel yerler derken, çocuklar okula nereye gider,kaçıncı sınıfa kadar okur diye.

Vildan Sönmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-09-2007, 14:30   #12
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Sayın Fahri bey, yazılanları dikkatli okursanız bencillik değil, çok sevdiğimiz doğayı koruma içgüdüsü var.Amacım oradaki güzellikleri bozulmamış bir şekilde görmek değil, orada yaşayan canlıların düzeninin bozulmaması. Turizm faaliyetlerinin çok planlı ve programlı yapılması lazım.Bu da maalesef bizim ülkemizde mümkün değil.Bu konuda örnek vermeme gerek yok galiba.
Hemşerilerimin çile çekmesini de hiç istemem.Yazdıklarımın amacı, sadece sayılı kalmış güzelliklerin olduğu gibi korunması.

Eski 26-09-2007, 14:31   #13
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 23-08-2007
Galeri: 32
Arzu hanım
Aslında yazılanlardan niyetiniz anlamak mümkün. Geneldede haklısınız bilinçsiz ve doğaya saygısız bırakın doğayı pek çoğunun kendine saygısı yokki doğaya olsun. Kaygılarınız kanosunda haklı olmanızla beraber turizm anlamında genelleme yapmanız bence doğru değil. Turizm işi ile ilgilenen birisi olarak ve o bölgenin insanı olarak o dağlarda çobanlık yapmış birisi olarak yazdıklarınız genel olunca bana dokunur

Fahri Yardımcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-11-2008, 14:55   #14
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-11-2008
bu yılın temmuz ayının ortalarında bende bice deydim.köyüm benim nede güzel olmuş görmeyeli ki 15 yıl kadar oluyor.çuruspil e gittik festival zamanı çok güzeldi.bütün artvin liler ne olur tatillerinizi memleketinizde geçirin şenlendirin oraları.köylerdeki insanlar o kadar mutlu oluyorlarki.hadi köye.

Eklenen Resimler

i.sengul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-11-2008, 15:18   #15
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi i.sengul Mesajı Göster
bu yılın temmuz ayının ortalarında bende bice deydim.köyüm benim nede güzel olmuş görmeyeli ki 15 yıl kadar oluyor.çuruspil e gittik festival zamanı çok güzeldi.bütün artvin liler ne olur tatillerinizi memleketinizde geçirin şenlendirin oraları.köylerdeki insanlar o kadar mutlu oluyorlarki.hadi köye.
biraz daha resim

Eklenen Resimler

Eski 18-11-2008, 15:23   #16
Yeni Üye

Alıntı:
biraz daha resim
biraz daha

Eklenen Resimler

Eski 18-11-2008, 15:26   #17
Yeni Üye

Alıntı:
biraz daha
daha daha

Eklenen Resimler

Eski 18-11-2008, 19:52   #18
Ağaç Dostu

ilker_eroglu's Avatar

Giriş Tarihi: 27-07-2007
Galeri: 4
Selamlar,

Harika fotograflar elinize sağlık.

İlker

ilker_eroglu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2008, 15:21   #19
Yeni Üye

çay ocağına dikkat ettiniz mi?bu ocakta çay gerçekten muhteşemdi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:32.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024