agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Geziler, Gezilecek Yerler, Türkiye'de önemli doğa alanları
(https)

Beğeni Düzeni70Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-10-2008, 21:28   #91
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-09-2006
Cemallllll ben hafta sonu sanki gaçıvecek gibiyin. Düğün vamış. Goca gazanlar gurulcek birilerinde odun ataşında pilavla bişçek,diğerlerinde KAPAMA yani 8-10 keçi(oğlak) eti pişecek ve ARDIÇ ODUNU ataşında.

İsteee geeee,isteeeee gelmeeeee. Düğünevinde herkese gapı açık YÜREĞİ İLE GELENLERE

mrduran beğendi.
Mahmut Leventoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2008, 17:23   #92
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Şu ayrılık bitsin gari KOCAYÖRÜK. Çok şey öğrendiğim mesajlarınıda senide çok özledim haberin olsun. Yeter artık yeter kızmaya başladım haberin olsun.

Seni 4000004 gözlen bekleyen biraderin.

Selamlar.

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-12-2008, 15:14   #93
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Merhabalar,
Uzun bayram tatilini fırsat bildik ve güzel yurdumuzun gitmediğimiz bir köşesini daha görelim niyeti ile göller yöresi adı altında pazarlanan bir tura katıldık. İzmir çıkışlı turun sabah başlayan yolculuğu, Denizli, Burdur üzerinden Salda gölüne uğramak sureti ile konaklama yerimiz olan Eğirdir gölü içindeki yarım ada üzerinde yer alan bir otelde son buldu. İlk gün gölün güzelliği dışında bizleri etkileyen bir durum olmadı. Ancak ikinci gün bizi götürdükleri Kovada gölü ve Milli Parkı ile Yazılı Kanyon ve çevresi muhteşem idi. Rehberimiz Sütçüler köyünden kısaca bahsetti ancak yolun çok virajlı ve sarp olduğunu ve çekilecek zahmetin karşılığı görülecek yerler olmadığını söylemesi ve bizim de bilgimizin olmaması sebebi ile bu güzel yerin yakınına gelmiş iken göremedik maalesef. Şimdi burada yazılanları okudukça vah vah deyip hayıflanmaktayım. Ama belkide bu şu açıdan iyi oldu. Muhteşem doğayı tekrar ziyaret etmeye vesile olacak Sütçüleri görmeyi kaçırmış olmak.

Çok güzel fotograflar var yöreden çektiğim, ancak yüklemede başarılı olamadım. Küçültmem gerekmekte imiş. İlk fırsatta buraya onları yüklemeye çalışacağım.
Hoşçakalın.

mrduran beğendi.

Düzenleyen hosseda : 13-12-2008 saat 18:21
hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-12-2008, 10:27   #94
Ağaç Dostu

Kovada gölüne ait bir fotograf.

Eklenen Resimler

almira, mrduran ve Muda beğendi.
Eski 15-12-2008, 10:33   #95
Ağaç Dostu

yazılı kanyon'a ait bir fotograf.

Eklenen Resimler

Eski 16-12-2008, 10:42   #96
Ağaç Dostu

Teşekkurler Hoşseda eminim bunları bizim KOCAYÖRÜK görseydi varya siz seyreyleyin gümbürtüyü.

Selamlar.

Hey Leventoğlu boz artık şu mesaj orucunu olmazmı?

Eski 16-12-2008, 17:23   #97
Ağaç Dostu

Buraya kolay ekleniyor fotograflar. Buyrun bir kaç poz daha.
Hoşçakalın.

Eklenen Resimler

mrduran ve Muda beğendi.
Eski 16-12-2008, 17:28   #98
Ağaç Dostu

bu kadar kafi sanırım.
Hoşçakalınız. Son fotograf Isparta kebapçısındandır.

Eklenen Resimler

mrduran beğendi.
Eski 17-12-2008, 13:18   #99
Ağaç Dostu

Son kare herkesten çok beni cezbetti.

Teşekkür ediyorum. Bir gün mutlaka tadına bakarım.

Selamlar.

Eski 16-01-2009, 15:41   #100
Ağaç Dostu

Ne gelen var ne giden herşey yerli yerinde. Etler bile fırının önünde bizi bekler yanına suyunu derenin içinden ben getireceğim söz. Anlayan anladıda nerelerde acep.

mrduran beğendi.
Eski 31-01-2009, 22:58   #101
Ağaç Dostu

Şöyle bir dolaştım oğlak sürüsü bile sahipsiz kalmış cennette. Olsun ara sıra dolaşmak lazım ne olur ne olmaz.

Saygıyla.

Eski 01-02-2009, 02:40   #102
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
Cemal bey,
Sesiniz Küçükçekmece'ye kadar geldi.Yazılı Kanyon'da Mahmut Bey suya koşuyor.

Eklenen Resimler

Vildan Sönmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2009, 20:18   #103
Ağaç Dostu

Sesimize ses verdiğiniz için teşekkürler Vildan hanım. Yeni gördüm mesajınızı. Manzaralar çok güzelmiş sağ olun.

Leventoğlu bunlara eminim özlemle bakıyordur.

Eski 25-06-2009, 22:53   #104
Ağaç Dostu

Merhabalar!

Ne yazayım nasıl yazayım derken sayfaları yeniden okumak güzel oldu. Benim güzel Anadolumun cenneten köşesi için yazacak o kadar çok şey varki. Buralarda olmaya çalışacağım.

Saygıyla kalın.

Eski 25-06-2009, 22:56   #105
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Bu kadar güzel yerler varken biz cemal beyi yanlış yerde arıyoruz. İnsan bu güzelliklere bakmamız için bir heber verir.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2009, 23:28   #106
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-04-2007
Galeri: 266
Sn. Leventoğlu, hem sevindirdiniz, hem duygulandırdınız, hem düşündürdünüz, bu güzellikler için çok teşekkür ederim

k0900 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-09-2009, 20:39   #107
Ağaç Dostu

Yine dolaştım cenneti her şey yerli yerinde. Eksik olan dosluk ve samimiyet diyeceğim dilim varmıyor. Birisi eksik biliyorum. Aslında o kendiside biliyor. Olsun ben yinede bu cenneti seviyor ve tüm Sütçülerlerli hısımlarımın bayramlarını kutluyorum.

Fahri hemşeriniz.

Saygıyla.

mrduran beğendi.
Eski 24-10-2009, 18:18   #108
Ağaç Dostu

Merhabalar!

Dolaşmak sayfasına olsun bakmak bile güzel cennetin. Herşey yerli yerinde.

Saygıyla.

Eski 16-06-2011, 22:49   #109
Ağaç Dostu

Merhabalar...!

Bazen dolaşıp bakmak ve anıları tazelemek gerekiyor diye düşünüyorum ne dersiniz bilmem. Sevgili Leventoğlu ile sitede olmasada dostluğumuz devam ediyor. Tabiii ağaçlar net farklı bir yer arkadaşlık ve dostluklarıda....

Şöyle bir göz attım cennete her şey yerli yerinde.

Sevgiyle kalın hepiniz.

Eski 30-06-2011, 15:08   #110
Ağaç Dostu

ayazkentli's Avatar

Giriş Tarihi: 10-04-2009
Galeri: 1
Cemal bey,

bu güzel cenneti daha önceleri gezi sitelerinde görüyordum. Her gezen kişi, kendi bakış açısı ve anıları ile anlattığı için, gezilen bölge aynı olsa bile farklı farklı güzellikler görebiliyoruz.

Ne iyi etmişsiniz bu başlığı ön plana çıkartmak ile. Keşke bu bölgeye ve diğer bölgelerimizi gezen üyelerimiz, sık sık gezdikleri yerleri böyle paylaşsalar. Bizlerde sanal bir gezi yapmış ve ayrıntılı tanımış olurduk.

ayazkentli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-04-2012, 23:46   #111
Ağaç Dostu

Merhabalar...!

Şöyle bir dolaştım sahipsiz cennette. Her şey öyle güzelki yerli yerinde.

Saygıyla.

ayazkentli beğendi.
Eski 05-06-2012, 12:40   #112
Yeni Üye

arzusa's Avatar

Giriş Tarihi: 18-05-2012
Mahmut bey *** çok güzel resimler,paylaşma şansımız olur mu?

arzusa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2012, 01:04   #113
Ağaç Dostu

Merhabalar...!

Kimbilir belki bir gün gerçekten yolumuz düşer. Her şey o kadar güzel ve sadekiiiii. Ancak hep eksik hep eksik. Nedenmi? Müsadenizle orası bana kalsın.

Saygıyla.

ayazkentli beğendi.
Eski 25-10-2012, 05:42   #114
Ağaç Dostu

Merhabalar...!

Bir bayram sabahında uğradım yine sayfaya. Öyle özlemişimki; Hem rahmetli babaannemi hemde baş paralarını. 27 yıl önce kaybettiğimdeki hali sanki DUDU ninenin giyim kuşamı... Yaşıyorsa allah uzun ömürler versin. Tüm emektar anaların ellerinden öpüyor bayramlarını kutluyorum bu vesile ile.

Saygıyla..

ayazkentli ve mrduran beğendi.
Eski 02-01-2013, 23:42   #115
Ağaç Dostu

Merhabalar...!

Şöyle bir bakındım sayfa yine sahipsiz. Bu sayfanın sahibine selam olsun yürekten.

Saygıyla..

mrduran ve chimaera32 beğendi.
Eski 11-01-2013, 22:57   #116
Ağaç Dostu

Merhabalar...!

Şöyle bir bakındım sayfa yine sahipsiz. Bu sayfanın sahibine selam olsun yürekten. Yarın görüşeceğim kendisi ile koca yörüğün bakalım ikna edebilecekmiyim..

Saygıyla..

Eski 26-04-2013, 21:24   #117
Ağaç Dostu

Merhabalar...!

Her şey yerli yerinde... Bu yaz gidip bakmayı planlıyorum. Kısmet diyelim... ANADOLU ÖYLE GÜZELSİN Kİ...

Saygıyla.

Eski 01-02-2014, 19:58   #118
Ağaç Dostu

Merhabalar...!

Şöyle bir göz attım geçmişe dostluğun yoğun yaşandığı günlere..

Hey gidi günler heyyy..

Saygıyla..

Eski 01-02-2014, 20:06   #119
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemal.S Mesajı Göster
Şöyle bir tur attım yine cennette. Sessiz sedasız her şey yerli yerinde.

Bakın sizinle neyi paylaşacağım.

YAYLADA 2 GECE

Tatil bu ya heyacan içinde geçen bir yolculuk hikayesi ve yaylada verilen söze karşılık geçirilen iki gece saklı bu satırlarda haberiniz ola.

Hazırlıklar tamam, süpriz yapacağız ya kimsenin haberi yok artık ailece düştük heyecanla yollara. Herkes bir birine sakın kimseye söylemeyelim diye tembihte arabada. En son görüşülen Burcunun İlkokul öğretmeni ile yapılan boluda buluşup beraber süpriz planı suya düşmüş durumda. Hareket başladı Yalovadan.
Önce kardeşime uğrayıp deniz kuvvetlerine anamın bize bin bir zahmetle ulaştırdığı yaprak, pekmez,vs. lerin boşlarını alıp devam etmek hedefimiz. İstersen götürme sonra Emine hatundan sitemi yersin. Neyse. Bir çay içildi ve çıktık nizamiye kapısından. Karamürsel gölcük derken verilini Bolu. Doğrusu biz dağı görelim tünele girmiyelim diye hesaplarken otoyolda girişi kaçırmazmıyız. Dolayısı ile Bolu dağı tünelinin devasa görünüşü ve işte içindeyiz. Arabada herkes pür dikkat ve birazda üzgün. Sebep o güzelim Bolu dağı manzarasını kaçırdık ya yetmezmi. Ilgazda her yıl durup mola verip dinlendiğimiz tesisteyiz gece saat 24. Yemek ve bir iki saat dinlenme derken bir uyku tam üç buçuk saat. Kalkar bir güzel elini yüzünü yikarsın bu arada akşam yemekte garsona kardeşim burda duş alınacak yeriniz varmı diye sorunca Aysel hanımın surat bir karış sebep ayıp değilmi restoranda garsona bu tür şeyleri sormak. Yokmuş vs. vs. Yola koyulduk yeniden Anadoluda şafak söküyor. Biz gidiyoruz o söküyor. Dağlar birer çizgi halinde tüm heybeti ile. Amasyaya kadar mola yok kardeşim herkes başının çağresine bakmış zamanında. Anlayan anladı. Amasyada küçük bir mola ve yakıt ikmali devam ver elini Erbaa. Erbaanın her yıl uğrayıp Tokat kebabı yediğimiz. Arılar tesisindeyiz. Alınan bir permetik ve traş sabunu ile zor zahmet sabah tıraşı. Ve yolculuğun en önemli anı. Anama telefon saat 8 olmuş kesin ayaktadır şimdi diye düşünüyoruz. Karşıdan anam oğlum dün birileri aradı yola çıktığınızı söyledi. Ben gayet ciddi yok ana öyle bir şey ben Yalovadayım ne var ne yok. Şeklinde bir konuşma. Gelmediniz bu sene kızlarımıda göndermedin. Herkes yaylaya festivale gidiyor. Bende kızlarla evden çıkmak üzereyim. Kızlar dediği 12-15 yaşlarında yeğenlerim. Ben gayet sakin anne biraz geç gidin bir saat falan fazla yorulmayın diyorum. Karşıdan bir feryat ben arabayı nerden bulacağım Belediyenin arabaları gitmek üzere biz çıkıyoruz şimdi şeklinde. Ve süpriz bozuluyor. Bekliyin geliyorum ana. Şu anda Erbaadayım. Arkadan yeğenlerimin sevinç çığlıkları ve anamın sevinç hıçgırıkları.
Neyse çıktık köye. Araçtan indik sarıldık birbirimize. Aracın arkasından eşyalarınızı eve indirir indirmez ayağımızın tozu ile ver elini Düden Yaylası. İstanbuldan dört otobüs ve özel araçlarla gelen kolu komşuya el sallayarak kıvrım kıvrım yeşillikler arasından işte Düden yaylasındayız. Gören herkes şaşkın kimse beklemiyor. Buna belediye başkanımız,Sayın Tuncer Uzunoğluda dahil. Anlatılamayacak kadar duygu yüklü davullu zurnalı bir karşılama. Sadece bizi değil tabi tüm yeni gelenleri. İnsanlar koyunun kuzuya kavuşması gibi kucaklaşıyor. Ağlayanlar ve göz yaşı dökenler bu kez o kadar mutluki hep hüzün olacak değilya der gibi. Bir saatte festival alanından ancak bir köşede dayımın bize ayırdığı köşemize çekiliyoruz. Neyse gelenimiz gidenimiz oturuyoruz hoş sohbet. Bu arada benim ilk okul öğretmenimle karşılaştık. Ve Yalovadan götürdüğüm tavla ile iki ara bir derede bir beş bile yaptık. Hanım kızıyor insanlar bizim için geliyor sen ne yapıyorsun diye. Olsun ben özlemişim öğretmenimle tavla oynamayı. Neyse.

Aradan bir iki gün sonra verdiğimz sözün yerine getirilmesi zamanı Düdendeyiz bir soğuk bir soğuk. Soba yanıyor. Ev kalabalık. Ben kapıyorum evden bir sergiyi çıkıyorum evin birazcık açığına seriyorum ve başımın altına bir şeyler alıp sırt üstü seyrediyorum semayı. Yanıma bir tepsi içinde birazcık meze ve nelerin geldiğini siz düşünün. Neyse o gece ay dede gerçekten tepsi gibi Karaçamın üstünden süzülerek selamlıyor bizi. Bende boş durmuyor bir ara tutup alıyorum koltuğumun altına diğer elimlede sizler ve sevgili Leventoğlu için topluyorum yıldızları. Anlatılacak o kadar şey varki kafanızı birazcık fazlamı şişirdim ne. Sonra görüşmek dileği ile.

Not: Yukarıdaki yazılanlar sadece yazılmamış yaşanmıştır. Tamamen gerçek olan bu satırlar; TOROSLAR-KÖPRÜLÜ ÇAY HAVZASI cennetine Niksardan hediyedir.

Lutfen kabul ediniz.

Saygıyla.
Merhabalar...!

Hey gidi günler hey bu duyguları yaşayalı kaç yıl olmuş bakarmısınız? Yaşlandık mı ne?

Saygıyla..

Eski 06-06-2017, 03:33   #120
Ağaç Dostu

5 haziran çevre günü hediyesidir.

[QUOTE=cemal.S;247657]Hey KOCAYÖRÜK !

Nirelerdesin biliyorum artık az önce öğrendim. Tutmuşsun bir cennetten ötekine sizi hiç bir şeyin yoracağına inanmıyorum. Sizi yorsa yorsa benim ülkemin güzelliklerinin ve doğasının helak olması. Çamlarının ve yeşilliklerinin yok olmasına kayıtsız kalınması. Menevşe kokulu dağlarının talan edilmesi birde Dudu ninenin oğlaklarını otlatmak yorar. Sana söz AĞAÇLAR NET ailesi hep birlikte bir ara SÜTÇÜLER cennetini birlikte gezer ırmaklarında çimeriz. Ah Cemal yapma adama oğlaklara iyi bakıp semirtmemiş diye kızacaktın neler yazıyorsun. Huriye ninenin evinin önündeki kekikleri toplamış, Yolun kenarındaki koca siyah dutta kendini boyamış bir KOCAYÖRÜK arıyordum nerelere geldim yine. Ancak sözüm söz haberin olsun.

Saygıyla.

Merhabalar. ...!

Yıllar olmuş bu yazıyı kaleme alalı. O günü iyi hatırlıyorum bir yerlerde çevre talanı vardı ve KOCAYÖRÜK ona katılmak adına ortadan kaybolmuş tu.
Kısacası değişen hiç bir şey yok. Aynı talanlar bu günde devam ediyor. İnanmayan gitsin Kelkit havzasını dolaş sın. Bu günlerde yeniden ısıtılıp gündeme taşınan istanbul kanal projesini takip etsin.

Saygıyla.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:05.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024