agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Geziler, Gezilecek Yerler, Türkiye'de önemli doğa alanları
(https)

Beğeni Düzeni22Beğeniler
  • 10 Gönderen hosseda
  • 7 Gönderen hosseda
  • 1 Gönderen CornusMas
  • 4 Gönderen hosseda

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-04-2016, 17:34   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
İzmir Bit pazarı

Bahçe çok yormaya başladı. Cumartesi sabah erken gidiyor gece geç vakit dönüyorum. Bu bana bir pazar günü dinlenme imkanı sağlıyor ki hafta başı işe ancak öyle başlayabiliyorum. Eğer C.tesi akşamı köyde kalırsak pazar da hiç durmadan çalışmak oluyor ve benim vücudum bu yüke dayanamaz oldu hele ayak ağrısı katlanılacak gibi değil. Sadede gelecek olursam, pazar evde olunca aklıma bit pazarına gitmek geldi. Gıda çarşısının orada kurulan bu pazar enteresan satıcılarla dolu.

Bu hafta ne istediysem buldum pazarda. Bahçede bir bakkal terazim var eski usul ona pirinç dirhem alayım diyordum 5 tane buldum bir satıcıda ne vereyim bunlara dedim 5 lira ver al abi dedi. Verdim aldım.
Şöyle eski ama Alaman işi sağlam bir mengene alsam diyordum onu da buldum tam bahçeye göre.
Kuşçulara doğru yürüdüm bir satıcı sapan yapmış hemen aldım bir tane asacağım duvara. Çatalı da zeytinden. Büyük bir sulak gördüm çok güzel bahçe için ama metali hoşuma gitmedi aynısını tenekeciden bulurum diye onu es geçtim...nasipse haftaya hallederim dedim.
Biley makinası almıştım gene aynı pazardan seneler evvel ona taş buldum.. 3 lira. Amca öbürünü de al ikisine 5 lira ver dedi, bu taş beni götürür ya dedim haklısın dedi gülerek...Biley makinam elle dönen cinsten.. oda sanırım Alaman....
Deve kazığıymış ta uzaktan beni çağırdı bir demir kazık...Çok güzel bir parçaydı, en az 100 yaşındadır dedi 100 lira istedi...çok para antikacı da değilim ki alayım, devem olsa alırdım dedim...
Bir şerit metre gördüm ahşap saplı pirinç çerçeveli ve metal şeritli. Onu bırakamadım aldım... Evin içine asmalık...
Hafta sonu bahçeye gidince fotoğraflarını çekip yükleyeceğim nasipse....

hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-04-2016, 14:26   #2
Ağaç Dostu

Aldıklarımın fotoğrafı :

Eklenen Resimler

Eski 07-01-2019, 19:28   #3
Ağaç Dostu

CornusMas's Avatar

Giriş Tarihi: 03-08-2016
Galeri: 5
Konu İzmir Bit Pazarı ama...

Forum'da "Foça Butik Otel"i okuyacaksam, reklamlarından değil orayı ziyaret eden kişilerden, doğru forum başlıkları altına yazdıkları mesajlarda okumak isterdim. Keşke "Beğenmedim" butonu da olsa şu forumda.

"Foça Butik Otel" agaclar.net'e katkıda bulunup resmi yollarla reklam verse de, biz de rahatsız olmadan gidip o reklama tıklasak, sayfaları izlesek daha iyi olmaz mı?

Dutlubahçe beğendi.
CornusMas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2019, 22:41   #4
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 25-08-2008
merhaba,fotograflardaki bileytası ekipmanını ve mengeneyi satmayı düsünürseniz ,talibim efendim
hoscakalın..

Turgay78 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2019, 07:35   #5
Ağaç Dostu

Keşke anlattığım bit pazarı hala açılıyor olsaydı da sizin içinde bir pazar sabahı erkenden beğendiğiniz aletlerden arayıverseydim ama ne yazık ki ikinci yılı oldu kapattılar o çarşıyı. Çok enteresan bir yerdi, aklınıza gelen her şeyin eskisini bulabiliyordunuz. İstenilen rakamlar ise ( bir kaç antika satıcısı hariç) çok ucuz oluyordu. Çok bakır eşya bulup aldım oradan. Bir alışverişe şahit oldum orada çok komik laf ettiydi satıcı; alıcı bunun garantisi ne kadar peki diye sordu, satıcı da ben parayı alıncaya kadar dediydi...Yani ister al ister alma zaten kaç para vereceksin de garanti sorarsının o çarşı diliyle ifadesi.

Mengene ve biley aletini size hediye edebilmek isterdim ancak onlar bahçemin bir parçası oldular, beğeniniz sebebiyle teşekkürler ediyorum. Sizde hoşçakalın.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:51.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024