agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Geziler, Gezilecek Yerler, Türkiye'de önemli doğa alanları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-01-2007, 18:03   #1
Ağaç Dostu

KUMRU's Avatar

Giriş Tarihi: 05-12-2006
Galeri: 14
3-4 Şubat Keremali Dağı kış kampı

3-4 Şubat tarihlerinde , ben , eşim ve bir kaç arkadaşımız Hendek Keremali Dağı kış kampı etkinliği yapacağız. Rotayı daha önce hiç denemedik , kış koşullarında kaç saat yürümek gerekir bilemiyorum. Ama kış kampı yapmak için gerekli malzemesi ( kışlık çadır , kışlık uyku tulumu , ocak , gorateks kıyafet , tozluk vs. ) olan ve gelmek isteyen arkadaşlar varsa bekleriz.

KUMRU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2007, 21:23   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-09-2006
Gitmeden önce konuşalım mutlaka. Islak geçişler var ve Şaban Abi'ye haber vereyim tamam Kumru. Tumcay acelecidir. Köyden Gölet 14 Km.Yokuş yukarı yazın araç gidebiliyor. Fakat yağış ve kar durumuna göre hareket edin. Bu hafta kar geliyor. Hem Şaban Ağabey'le hem de belediye ile konuşayım. Gölet kenarında yazlık yayla evleri var tahtadan. Yörede bol bol domuz var bilginiz ola.

Mahmut Leventoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2007, 12:30   #3
Ağaç Dostu

KUMRU's Avatar

Mahmut Bey yöreden birileriyle konuşursanız tabii ki çok memnun oluruz.

Eski 25-01-2007, 14:13   #4
Ağaç Dostu

Hendek Çamlıca Beldesi-Keremali Dağları kış etkinliği hakkında
Sevgili Kumru Belediye başkanı Sinan Baylan, Hacı Kemal Kandaz ağabey,ve Sakarya Alabalık Tesisleri İşletmecisi Şaban Ağabey sizlere yardımcı olacaktır.

Sakarya alabalık tesisleri telefonlarını daha önce vermiştim. Yöre ile ilgili detaylı bilgileri www.camlicabeldesi.org sitesinden alabilirsiniz.

Eski 30-01-2007, 09:54   #5
Ağaç Dostu

Biraz önce Kumru ve eşi Tuncay Dere aradı. Hendek Keremali Dağları etkinliğini bu hafta sonu yapacaklarını belirtti. Karşılıklı sohbet ettik. Şu an orada bayağı kar var ve hafta sonuna doğru yoğun kar yağışı olacak. Bunları konuştuk. Kendileri bu işin profesyonelleri olduğu için gözüm arkada kalmadı. Sağlıcakla gider ve dönerler,biz de fotograflara bakarız. Yolunuz açık olsun dostlar.

Eski 30-01-2007, 12:20   #6
Ağaç Dostu

KUMRU's Avatar

Çok teşekkürler Mahmut Bey, umarım güzel bir faaliyet gerçekleştirebiliriz. Fotoğraf işine gelince , bir keresinde siteye fotoğraf eklemeye çalışmıştık , Tuncay boyutu küçülttü küçülttü, fotoğraf minicik oldu , yine de yüklenemedi. Sinirlendi , bir daha da denemem dedi. Meğerse o ara ,ilk defa fotoğraf yükleyenlerde bir problem varmış. Fotoğrafları o çektiğinden , Tuncay'ı ikna edebilirsem , yine deneriz.

Eski 30-01-2007, 13:22   #7
Ağaç Dostu

Biraz önce o bölgede aşırı kar yağışı haberi aldım. Telefonda Tuncaya anlattım. Çamlıca daki alabalık çiftliğinden yukarıda ki gölet 14 km. Yol güzergahi ormanla kaplı olduğı için kar alma olasılığı yarı yarı ya fark eder.çıkışta küçük su geçişleri var sık sık. Oralar donmuş olabilir. Birde önerdiğim yer eğer gölete kadar çıkamazsanız , 8.km gibi bir alabalık çiftliği ve geniş bir alan var. O çiftlik faal değil ama binaları ve havuzları duruyor. O alanda kamp atabilirsiniz.İçme suyu da var ). Yol güzergahında İstanbulda ki Su şirketlerinin Su toplama ve pompa istasyonlarını göreceksiniz. Köyden çıkışta ilk başta %20 meyilli bir rampadan çıkıp daha sonra flora su nun pompa istasyonunu görürsünüz yol oradan sağa kıvrılır ufak su geçişleri ile güzel bir meyille açıklık alana ulaşırsınız oradan bütün ovaya hakim bir yere gelirsiniz(Adapazarı-Hendek ovası). İleride terkedilmiş alabalık çiftliğine ulaşırsınız. Aşağıda sağ yamaçlarda tek tük evler ve fındıklıklar vardır.Eğer gölete kadar devam etmek isterseniz sakın yol ayrımını karıştırmayın .Yol ayrımını hissedersiniz zaten. Sık ağaçlıklı bir bölgedir. Sağa doğru yani zirveye doğru bakarsanız tepe de bir kubbe bina silueti görürsünüz. Orada türbe var.sol tarafa bakarsanız çok büyük ağaçlar var ortada bir boşluk 2 araç geçecek kadar yolu hissedersiniz. 150 mt kadar gidince göleti ,(Kardan görebilirseniz çayırlık alanı)ve karşı tarafında büyük ağaçlar arasında barakaları görürsünüz.Sizin kadar bende heyecanlandım.
Sağlıcakla gidin ve gelin

Not: O bölgede telefonlar çekiyor.
İlave olarak Şaban abinin eski ortağı Adapazarında ki Metin in telefonunu vereyim 0532/ 251 92 08

Eski 05-02-2007, 23:08   #8
Ağaç Dostu

KUMRU's Avatar

Cumartesi sabahı Hendek'e ilk otobüsle (8.45) Yenisahra'dan 6 kişi olarakyola çıkıp, 11.00'de Hendek'ten kalkan Çamlıca Belediyesi minibüsüne yetiştik. 12.00 gibi Çamlıca'dan yürüyüşe başladık. Çok güzel kar manzaraları eşliğinde yaklaşık 4 km'lik bir yürüyüşten sonra alabalık üretim tesisine vardık. Orayı bekleyen Musa Bey ve eşi bizi evlerine çay molasına çağırdılar. Sırt çantalarıyla karda o kadar yürüdükten sonra buna tabi ki hayır diyemedik ve sıcacık kuzineli odada çaylarımızı keyifle yudumladıktan sonra (orayı bırakıp yürüyüşe başlamak kolay olmadı tabii ki) yola koyulduk. Kar seviyesi iyice artmış ve artık bizi zorlamaya başlamıştı. 4 km kadar sonra boş bir kulübe bulduk. Kapısı açıktı , ama camlarının hepsi ne yazık ki kırılmış , içerisindeki tahta döşemelerin bir kısmı sökülmüş , "hatıra" niyetine duvarlarına bir sürü yazılar yazılmıştı. Artık hava kararana kadar yaylaya yetişemeyeceğimiz kesinleştiğinden , çadırlarımızı kulübenin içinde kurmaya karar verdik. Biraz sonra minibüste tanıştığımız, belediye başkanının oğlu İbrahim ve bir avcı arkadaşı göründüler .Yürüyüşe çıkmışlar ve bize bir merhaba demek ve her şey yolunda mı diye sormak için uğramışlardı.

Eski 05-02-2007, 23:13   #9
Ağaç Dostu

KUMRU's Avatar

Ertesi gün tembellik yapıp 11.00 gibi yukarıya çantasız olarak biraz daha yürümeye karar verdik. Pırıl pırıl bir güneş altında 4 km.kadar daha , 40-50 cm karda yürümeye çalıştıktan sonra dönüşe geçtik. 16.25 gibi aşağıda Çamlıcada olduk. Çok keyifli bir kış kampı oldu.

Eski 05-02-2007, 23:37   #10
Ağaç Dostu

KUMRU's Avatar

Fotoğraflar ekte. Kırmızılı ben.

Eklenen Resimler

Eski 06-02-2007, 04:44   #11
Ağaç Dostu

Halit Togay's Avatar

Giriş Tarihi: 30-09-2005
Galeri: 130
Orda olmak isterdim.

Halit Togay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-02-2007, 07:52   #12
Ağaç Dostu

KUMRU's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halit Togay Mesajı Göster
Orda olmak isterdim.
Gerçekten de çok güzel bir yer. Eminim sonbaharda da muhteşem olur. Ben doğada sonbahar renklerinin hayranıyımdır da. Siz Keremali'de kamp yaptınız mı?

Eski 08-02-2007, 18:45   #13
Ağaç Dostu

Halit Togay's Avatar

Giriş Tarihi: 30-09-2005
Galeri: 130
Yapmadım . Artık kamp için pek vaktim olmuyor. Ama Keremali'ye bir kez sisli bir havada gitmiştim. Hiç manzara görememiştim. Tekrar gitmek içimde senelerdir yer etti.

Halit Togay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2007, 11:51   #14
Ağaç Dostu

KUMRU's Avatar

Kendi adıma diyebilirim ki , beni günübirlik trekkingler kesmiyor. Arada bir ne yapıp edip vakit yaratıp kamp yapıp , doğada olmam lazım. Zaten biz de çok sıkı dağ faaaliyetlerini ancak senede bir yapabiliyoruz.

Eski 09-02-2007, 12:00   #15
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2004
Galeri: 574
Alıntı:
( kışlık çadır , kışlık uyku tulumu , ocak , gorateks kıyafet , tozluk vs. )
Gezi anlatımı ve fotoğraflar için teşekkürler. Siz yürürken karda çıkan sesleri duyar gibi oldum.

Yeni bir başlıkta kamp malzemelerini (yaz-kış) tanıtabilir misiniz?
Hatta fotoğrafları ile olursa çok iyi olur.

aybala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-02-2007, 14:06   #16
Ağaç Dostu

KUMRU's Avatar

Tabii ki. Ama malzeme fotoğraflarını kamp ortamında çeksek , daha güzel olabilir diye düşündüm. Onları sonra ilave ederiz.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:04.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024