agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Geziler, Gezilecek Yerler, Türkiye'de önemli doğa alanları
(https)

Beğeni Düzeni20Beğeniler
  • 11 Gönderen edis2209
  • 4 Gönderen aaytun
  • 1 Gönderen menerio
  • 3 Gönderen acanberk
  • 1 Gönderen OzayKantar

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-06-2011, 17:08   #1
Ağaç Dostu

edis2209's Avatar

Giriş Tarihi: 23-04-2010
Galeri: 13
Çam Evler - Yeni Kurudere köyü Kemalpaşa-İzmir

https://www.facebook.com/video/video...73098&comments
Yeni Kurudere Köyü - Kemalpaşa, İzmir
"Çam Evler"

İzmir ili Kemalpaşa ilçesine bağlı bir köyümüzdür. 455 rakım yükseklikte vadi arasında kurulmuştur. Halkın geçimi tarım ve hayvancılık üzerinedir. Arıcılık'ta yapılmaktadır. Kemalpaşa'dan sonra sırasıyla Örnek köy-Armutlu-Ören ve Yiğitler köyüne geldikten sonra Yiğitler Özcan Katrancı İlköğretim okuluna gelmeden sağa dönülerek Yeni Kurudere köyüne ulaşılır. Yollar asfalt olup, oldukça da virajlıdır. Kemalpaşa-Yiğitler arası 20 km. Yiğitler-Yeni Kurudere köyü arası ise 10 km.'dir. Kısacası Kemalpaşa-Yeni Kurudere 30 km. mesafededir. Yemyeşil vadi boyunca keyifli bir yolculuk sonucu ulaşılabiliniyor.

Yiğitler köyü - Yeni Kurudere yolu 7nci kilometresinde vadi içerisinde konaklayabileceğiniz Çam evler adı altında muhteşem bir dinlence yeri mevcuttur. Özellikle hafta sonu Çam Evler'in varlığından haberdar olan Doğasever İzmirlilerin akınına uğramaktadır.. Dere içerisinde Alabalıkların asude hareketleri ile büyülenen küçük yavrularınızın da hiç sıkılmadan vakit geçirebileceği hoş bir yer.. Benden söylemesi.. 04 Haziran 2011 günü benim de ilk kez gidip gördüğüm bu dinlence yerinde 3 porsiyon Alabalık, ortada doyurucu organik salata ayrıca 3 adet içecek (Arzu edene alkollü içecek servisi de mevcut) ve harika köy ekmeği ile bir akşam yemeği 39 YTL. ücret ile tıka-basa ağız tadıyla doyulmuştur. ))) Çam evlerde 1 gece konaklama hakkında bilgi sahibi değilim.. Öğrenirsem yazarım )

Eklenen Resimler

edis2209 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2012, 11:00   #2
Ağaçsever

aaytun's Avatar

Giriş Tarihi: 10-06-2010
Bugün bu güzel ortamı merak edip irtibata geçtim, 10 Adet bungalov tarzı evleri mevcutuş fakat bazı prosedürlerden dolayı 10-15 gün sonra hizmete gireceğini belittiler. Konaklama fiyatları kişi başı 40tl olacağını (yiyecek-içeçek hariç), balık 10tl, et yemekleri 12tl gibi ortlama fiyatlar aldım.
İzmirde oturduğum için konaklama gereksiz ama doğa gezisi, sabah kahvaltısı ve alabalık için gidilebilir...

ÇAM EVLER- PINEHOUSE YENİ KURUDERE KÖYÜ KEMALPAŞA/İZMİR

aaytun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-08-2012, 20:31   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-07-2012
Resimlerden güzel bir yere benziyor, en kısa zamanda gidip göreceğim, dönüşte fotoğraf ve düşünceleri paylaşırım.

edis2209 beğendi.
menerio Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-06-2013, 09:20   #4
Ağaç Dostu

edis2209's Avatar

Yabani çiçek merakı olanlar için Mart, Nisan, Mayıs ayları uygun.. Hem ailece piknik ve doğa gezisi yapabileceğiniz güzel bir yer..

Eski 12-02-2014, 22:04   #5
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-09-2013
Merhaba,
Geçen hafta Kemalpaşa'daydım, iki hafta sonra tekrar gitme planım var. Oraya kadar gitmişken Çam Evleri'ne de uğramak isterim. Bu mevsim uygun mudur acaba?

Ezgi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2014, 00:33   #6
Ağaç Dostu

edis2209's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ezgi Mesajı Göster
Merhaba,
Geçen hafta Kemalpaşa'daydım, iki hafta sonra tekrar gitme planım var. Oraya kadar gitmişken Çam Evleri'ne de uğramak isterim. Bu mevsim uygun mudur acaba?
Uygundur Ezgi hanım.

Eski 02-05-2014, 15:08   #7
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-05-2014
Gezii

Yiğitler köyü için nasıl bı yorumunuz olur hafta sonu gitmeyi düşünüyoruz da, bilgisi olan paylaşsın.

SECİL ÖZERİR Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-05-2014, 16:43   #8
Ağaç Dostu

Zeytinci's Avatar

Giriş Tarihi: 24-12-2008
Anneler günü için Çam evler e gittik.
Su sesi,
Ördek ve Kaz sesleri,
Dere kenarı serinlik,
Kümes de tavşan ve köpekler,
Kavurma,
Salata,
Hamak,
Yüksek çınar ağaçları,

Hoşumuza gitti. Tavsiye ederiz.

Zeytinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2014, 01:17   #9
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-12-2014
Merhaba bu hafta gitmeyi planliyoruz konaklama hakkinda bilgi verebilir misiniz?

muto Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-04-2015, 09:40   #10
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-07-2014
Merhaba,
Tesadüfen görüp uğradık yaklaşık bir ay önce.
Gerçekten çok güzel bir konumda ve güzel bir tesis. (En azından yeme-içme hizmetleri)
Çünkü konaklama imkanının açık olmadığını söylediler. Açılırsa fiyatlar ne olacak dedik ama bilemiyoruz dedi çalışanlar. Anlayamadım. Burada yazılan yorumlar da 2-3 senelik. Hiç mi konaklama hizmeti verilmedi yoksa şu an tadilatta mı bilmiyorum ama en azından görmek, kahvaltı yapmak, yemek veya birşeyler içmek için uğramanızı tavsiye ederim.
Biz uğradığımızda güneşli ama serin bir havaydı ve tesisin bulunduğu vadi güneş almadığı için daha da serindi. Ahşap binanın içinde otantik bir dekorasyon var. Ortada cayır cayır yanan sobanın sıcaklığında içimiz ısındı. Birer çay içtik.

Düzenleyen acanberk : 29-04-2015 saat 13:55 Neden: imla
acanberk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2015, 16:42   #11
Yeni Üye

OzayKantar's Avatar

Giriş Tarihi: 31-07-2015
Ya ben buraya geçen ay gittim, gerçekten harika bir havası var, nefes almak bir başka keyifli

OzayKantar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024