agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Geziler, Gezilecek Yerler, Türkiye'de önemli doğa alanları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-10-2008, 20:37   #1
Ağaç Dostu

kuru.umit's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Galeri: 435
Müze Kart

Sevgili doğasever arkadaşlar,
Eminim çoğunuzun haberi vardır ve bir kısmınız da elde etmiştir ama ben gene de bir hatırlatayım, haberi olmayana da buradan duyurayım dedim. Müze kart uygulaması denen bir uygulama çıkarttılar (nasıl olduysa iyi de yaptılar!!). Bu Kart için 20 YTL yıllık veriyorsunuz ve bir yıl boyunca ülkenin 300 üzerinde müzesine (Topkapı Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi gibi en önemlileri dahil) serbestçe ve sınırsız giriş yapabiliyorsunuz. Yanınızda nüfüs kağıdınızın bulunması yeterli. Büyük Müzelerden hemen kartınızı alıyorsunuz (Topkapı, İstanbul Arkeoloji veya Troya müzesi gibi). Küçük ölçekli olanlardan ise (Phaselis gibi) geçici olarak bir kart veriyorlar. İki ay içinde bu kartı kalıcı olana çevirmelisiniz. Sonradan ücrete ne yaparlar bilemem ama müze fiyatlarının ne kadar arttığından haberiniz varsa (İstanbul Arkeoloji Müzesine giriş 10 YTL olmuş) şimdilik çok ekonomik duruyor. Bazen bu işlerin altından cinlikler çıkabiliyor..
Bu arada bugün İstanbul Arkeoloji Müzesindeydik. Marmaray çalışmalarından çıkan eserler orada sergilenmeye başlamış, tavsiye ederim.
Gezekalın..

kuru.umit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2008, 07:06   #2
Ağaç Dostu

Filiz's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Galeri: 1
Bende de müzekart var ancak ilk önce para verip bi kimlik alıyosunuz daha sonra iki ay içerisinde başka bir yerden resimlisini almanız gerekiyor. İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerden. Tek dezavantajı bu. Önümüzdeki iki ay bu şehirlerden birinde değiştiremezsem yazık olur. Ama sayesinde Gaziantep, Antakya, Kahramanmaraş müzelerini gezebildim.

Filiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2008, 09:01   #3
Ağaç Dostu

kuru.umit's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Galeri: 435
Ben geçici karttan, kalıcı olana geçişi Çanakkale den Troya harabelerinin gişelerinden yaptım. Geçici kartın arkasında değişim yapılacak yerler arasında 3 büyük il dışı illerde var.

kuru.umit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2008, 10:06   #4
Ağaç Dostu

Filiz's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Konya, Çanakkale, Nevşehir, Muğla, Aydın illerinde var. Bu illere yakın olmayınca zor olur.

Filiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2008, 15:25   #5
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 13-11-2006
Merhaba

İstanbulda oturanlar için Topkapı sarayının girişindeki gişelerden Kimlik kartınızla birlikte başvurduğunuz taktirde kimliğinizdeki forografı tarayıp hemen kartınızı size teslim ediyorlar.

aliyilmazist Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2008, 15:56   #6
Ağaç Dostu

erbek_'s Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2008
Galeri: 17
Ankaradakiler nereye başvuruyor acaba?

erbek_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2008, 16:11   #7
Ağaç Dostu

DevrilgenKayik's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2006
Galeri: 4
Ankara'da illaki Anadolu Medeniyetlerinde veriliyordur. Ben o müzeyi en az 3 kez gezmşişimdir. Şimdi Ankara'da olsam tekrar gezerim.
Ben Konya'dan Mevlana müzesinden aldım ve inanılmaz hızlıydı. Nufus cüzdanımı aldılar, scannerdan otomatik nufus no.mu ve fotoğrafımı aldı, fotoğrafımı ve ismimi karta şipşak basyı, 2 dakikada kartım oldu, şimdi her yerde keyfini çıkarıyorum.

DevrilgenKayik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2008, 21:22   #8
Ağaçsever

sahin002's Avatar

Giriş Tarihi: 04-11-2006
Galeri: 27
Sınırsız deniliyor ama müzelerin bazı bölümlerini kapsamıyor. Örneğin Bodrum Sualtı Arkeoloji müzesinde Cam Batığını görmek veya Selçuk'ta Efes antik kentinde Teras Evleri gezmek için ücret ödemek gerekiyor. Böyle yanları da var. Ama son derece hızlı veriliyor. Ben geçen ay Pamukkale'de almıştım, beş dakika sürmüyor hazırlayıp vermeleri.

sahin002 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-05-2009, 09:35   #9
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 14-04-2009
Atlas dergisi bu ayki sayısında hediye ediyor bu müze kartını.
İlgilenenler bilsin istedim ama reklam yapar gibi mi oldum

cigdemdogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-05-2009, 19:26   #10
Ağaç Dostu

TaFLaN's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2006
Galeri: 12
Müze Kart alırken dikkat!!!

Tam : 20 TL

Üniversite öğrencileri ve Öğretmenler : 10 TL

17 Yaş Altındakiler : 2 TL

TaFLaN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2009, 06:47   #11
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Günaydın,

bizdede var çok faydasını gördük geçen yaz fakat yinede çoğu yerede ücretli girdik daha açıkçası giriş ücreti yüklü olan müzelerde geçmiyor asıl orlardada geçse.....

aliş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2009, 00:03   #12
/

Giriş Tarihi: 11-02-2008
ARKADAŞLAR
Mayıs 2009 sayısında Atlas dergisi bir ay süreli müzekart ediyor okuyucularına. Bence bu fırsatı kaçırmamak lazım.

rıfatsoydan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2009, 10:13   #13
Ağaç Dostu

TaFLaN's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2006
Galeri: 12
Ülkemizde Bakanlığımıza bağlı 98 Müze Müdürlüğü, 90 bağlı birim ve 129 düzenlenmiş örenyeri olmak üzere, ziyaret edilebilir 317 ünite aynı zamanda birer eğitim ve bilim kurumu olarak hizmet vermektedir.

yani bu kadar yere giriliyor

TaFLaN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2009, 12:45   #14
Ağaç Dostu

osmann's Avatar

Giriş Tarihi: 19-06-2008
Öğretmenler kart almasın çünkü heryere giriş bedava Mesleğin en güzel kısmı benim için tatilinin yanında bu ören yerleri serbestisi. Geçen sene gezdiğim yerlerden giriş parası nereden baksanız 200 e yakın kâr elde etmişimdir. (Çünkü bu tip yerlerde kendiniz için ayrı, kameranız için ayrı, fotoğraf makinanız için ayrı ücret ödüyorsunuz) Benim gibi gezme görme arşivleme hastasıysanız geçmiş olsun ne diyeyim.Batıyor insan batıyoooor Allah'tan kapı gibi mesleğim var da çoğu yerden yırtıyorum. Özel teşebbüslere yemiyor tabi. Paşa paşa ödüyorsunuz parayıOlsun güzel, hepsi güzel. Aslında ülke güzel! Haksız mıyım?

osmann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2009, 13:02   #15
Ağaç Dostu

eticin's Avatar

Giriş Tarihi: 14-06-2007
arkadaşlar www.kultur.gov.tr de anasayfadan veya www.muzekart.com sayfasından nasıl edineceğiniz ve hangi müze ve ören yerlerinde kullanabileceğiniz belirtiliyor.

eticin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:39.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024