agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Geniş Yapraklı Ağaçlar
(https)

Beğeni Düzeni19Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 31-10-2009, 17:31   #91
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-07-2008
İlgilenen arkadaşlara özel mesajdan ulaştım. Tohum elde etmek için bir iki hafta daha beklememiz gerekecek. Kök sürgünlerinde yaptığım çelikleri ektim. Okuldan (Ortaca MYO)
Oral Hocam şubat mart aylarında odun çeliklerinden daha uygun bir üretim elde edebileceğimi söyledi o yüzden ben çelik alımını da erteliyorum ileri bir zamana kadar.

ozgur0ozdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-10-2009, 18:16   #92
Ağaçsever

sagdil's Avatar

Giriş Tarihi: 27-09-2009
Özgür bey merhaba.
Bonsai için araştımalar yaparken tanıştım ağaçlar net le.Büyük bir merakla bütün formları
okumaya çalışıyorum.Sığla belgeselini iz tv de izleyip çok etkilenmiştim.Bonsai için uygunmudur acaba ne dersiniz.Tohum **** çelik temininde yardımcı olursanız çok mutlu olurum.Tekrar görüşmek üzere....

sagdil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2009, 13:21   #93
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-08-2009
Galeri: 5
Sayın ozgur0ozdemir; Bulunduğunuz yerdeki sığla ağaçlarının fotoğraflarını bizimle paylaşırmısınız.
Sevgilerimle,

kalambaklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2009, 23:32   #94
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-07-2008
Benim bonsai konusundaki bilgim de henüz merak düzeyinde. İnternette rastladığım bonsai fotoğraflarını estetik olarak çok güzel buldum.

Tourkana / Sığla (Liquidamber orientalis)
burada turkana isimli üyenin sığladan bonsai çalışmasını takip ediyorum. size de tavsiye ederim.

Sayın kalambaklı yarın ilk işim bu olacak.

ozgur0ozdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2010, 11:16   #95
Yeni Üye

zeynep sırtlı's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2010
ya bu sıglaların tohumunu koparmak dert valla..anadolu sığlanın tohumunu koparmak çok zor değil ama eğer amerikan sığla ise üniversıtede yolun kenarından umutsuz bır vaka gıbı aşağıdan yukarı tohumlara boş boş bakarsınız..şahsen ben öyle yaptım..

zeynep sırtlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-02-2010, 19:38   #96
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 29-11-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ozgur0ozdemir Mesajı Göster
İlgilenen arkadaşlara özel mesajdan ulaştım. Tohum elde etmek için bir iki hafta daha beklememiz gerekecek. Kök sürgünlerinde yaptığım çelikleri ektim. Okuldan (Ortaca MYO)
Oral Hocam şubat mart aylarında odun çeliklerinden daha uygun bir üretim elde edebileceğimi söyledi o yüzden ben çelik alımını da erteliyorum ileri bir zamana kadar.
Ortaca MYO dediğinizde anılarım depreşti..o günlerde Afyon Kocatepe de Tıbbi ve aromatik bitkiler öğrencisiydim. Sığla Ağacı için dönüp dururdum ortalıklarda, rüzgarda savrulan yaprak gibi...

Okuduğunuz okulda okuyordum nişanlım, ve okulun serasından araklayıp brkaç fidan gönderirdi bana Şimdi bir kızımız var daha önceki yazılarımda da yazdım, adı "Sığla"...

neredeyse 1 yıldır girmiyorum siteye biriktirdiğim ve eklemek istediklerim var yine Sığla ile ilgili...

sağladığı yarar ve ağacın özellikleri, Sığla Ağacı'nın rol aldığı filmleri yazmıştım önceki mesajlarımda...Yine Sığla Ağacı'na doyacağınız bir film sunuyorum sizlere..Filmdeki manzaralar ve suyun içinde ormanlar oluşturmuş Sığla Ağaçlarını dört mevsim sizlere sunuyor film...mutlaka izlemelisiniz!

filmin adı "İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış… ve İlkbahar (2003)"

sığlanın 4 mevsim değişen yaprakları ve kişiliği insan ömrü gibidir. Her zaman yazdıklarım farklı bir filmde destekleyici olarak cıkıyor karşımıza örneklerle...

Bu yaz Bodrum Güvercinlik'te çalıştım. Orda midesinde ülser ve gastrit olan birkaç kişinin daha önce uyguladığı bir yöntemle karşılaştım. "gripin" ilacının dışındaki kornetin içini boşaltıyorlar ve sığla yağını koyuyorlar içine. her sabah aç karnına içiyorlar. Ve böylece sindirim sistemi rahatsızlıkları ve yaralarına çare buluyorlar. kesinlikle çözüm alınmış bir yöntemdir.

sığla ile ilgili düşünceler yazılar görmek güzel.

Saygılarımla...

MeyveliTepe beğendi.
renovatio Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-03-2010, 20:49   #97
Ağaç Dostu

Emre Kuzu's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2009
Galeri: 10
http://www.hepsiburada.com/fideland-...oryId=34000014

Hepsıburada.com' da sığla ağacı satışı gerçekleştiriliyor. verdiğim linkten ulaşabilirsiniz.
Bilginize

Emre Kuzu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2010, 21:58   #98
Ağaçsever

anadolu sığla ağacı'mı ki bunlar? ben satışı yasak dye biliyorum onun. amerikan olabilir bunlar.

Eski 16-03-2010, 00:29   #99
Ağaç Dostu

Emre Kuzu's Avatar

Evet linkteki anadolu sığla ağacı
Yasak konusu hakkında da bilgim yok bir şey söyleyemeyeceğim.

Eski 16-03-2010, 11:58   #100
Ağaç Dostu

bari's Avatar

Giriş Tarihi: 27-07-2008
Galeri: 4
Yasaksada sebebi şu olabilir mi, sığla ağacını bulunduğu ortamlardan söküp satmak isteyen kişilere karşı bir önlemmi, tohum toplamanın yasak olduğu gibi. Ama böylesine değerli bir ağacı üretmek, çoğaltmak için herkese görev düşüyor...

bari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2010, 21:17   #101
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Yasaktan kasıt bu değerimizin ülke dışına kaçırılmasını engellemek. Tohum elde etmek kolay fidan yetiştirmek yasak değil ülke içinde satı yasağıda yok o halde elde etmeniz için bir sebepte yok.

Üstelik yasak olsa bile satışı yapıldığında tür farkını tanıyabilecek kaç kişi gösterebilirsiniz?

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-03-2010, 14:57   #102
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-03-2010
Merhaba,

Sığala fidanıyla ilgili fidanlık telefonu ararken tesadüfen sizin sitenize ulaştım.Sığala ağacıyla ilgilenen ve bu konuda duyarlı pek çok kişinin oluşundan büyük memnunluk duydum.

Son 1-1,5 ay öncesine kadar sığala ağacını doğru düzgün bilmiyordum bile.Lise 2. sınıfa giden bir kızım var.O ve arkadaşı biyolji hocaları danışmanlığında sığala ağacıyla ilgili bir proje çalışması hazırladılar.(Sığala ve okaliptüs ağacını su tutma oranları ve sığalanın korunması, önemi hakkında.)Özellikle tüm şubat tatili boyunca bu konu üzerinde yoğunlaşıp hazırlandılar ve hazırladıkları projeyi Amerikada uluslararası olimpiyat projesi organizasyonuna gönderdiler.International Sustainable World (Energy, Engineering, Environment) I-Sweeep.Bu projeleri de komite tarafından kabul gördü.Nisanın 14'ünde projelerini sunmak amacıyla Amerika'ya davet edildiler.

Projelerinde bilimsel çalışma ve veriler, laboratuvar ortamında yaptıkları çalışmalar, grafikler ve resimler mevcut.Öğretmenleri proje kabul görünce sığala fidanı bulup götürürlerse projenin sunumu açısından iyi olacağını söyledi.

Eşim de 15-20 gün önce Fethiye'ye yaptığı iş ziyaretinde 2 tane sığala fidanı temin etmiş.Fakat bu fidanı uçakta yanlarında götürme imkanları yok.kargoyla gönderebililiriz ama fidan için tarıma uygunluk belgesi istiyorlar.Bu belgeyi nerden temin edebiliriz?

Sizin sitenizde bu konuda çok bilgili ve duyarlı arkadaşların olduğunu farkettim.Dünyadan 60 ülkenin katılımyla yapılacak olan bu olimpiyatta ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ve uluslararası düzeyde sığala ağacının önemine dikkat çekebilmek için sizin önerileriniz ve yardımlarınız ne olabilir?

Ben sitenizde 'sığalanın gözyaşları ' adlı belgeselden haberdar oldum bu belgeselin cd **** dvd'sini nasıl temin edebiliriz.Yazılı ve görsel olarak orda sergileyip gösterecekleri döküman konusunda yardımcı olabilirseniz çok memnun oluruz.

Siz değerli arkadaşların fikir ve önerilerini bekliyoruz.Teşekkürler...

neseyıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-03-2010, 03:47   #103
Ağaç Dostu

S Güngör's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2009
Ben ufak boy amerikan sığlası fidanı edinmek istiyorum. İstanbul'da satışının olduğu yer bulabilir miyim? Ufak boy olması önemli. Bir de bu sığla ağaçlarının soğuğa dayanıklılık sınırı nedir? Trabzon'da yetişebilir sanırım ama mesela Ankara'da su sorununu çözdük diyelim, soğuğa rağmen yetişebilir mi?

S Güngör Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2010, 13:06   #104
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi S Güngör Mesajı Göster
Ben ufak boy amerikan sığlası fidanı edinmek istiyorum. İstanbul'da satışının olduğu yer bulabilir miyim? Ufak boy olması önemli. Bir de bu sığla ağaçlarının soğuğa dayanıklılık sınırı nedir? Trabzon'da yetişebilir sanırım ama mesela Ankara'da su sorununu çözdük diyelim, soğuğa rağmen yetişebilir mi?
suyu ne kadar seviyorsa soğuğu o kadar sevmez. yetişse bile ağaçtan verim alınamaz.

buarada Neşe Hanım,

kızınızı ve arkadaşlarını tebrik ederim. bu konuda destek olan sizleri ayrıca tebrik ederim.

böyle şeyler duymak ülkemiz adına sevindirici, Sığla söz konusu olduğu için ayrıca mutlu oldum.

bahsettiğiniz konuda bilgim yok. ama bir sorun olmaması gerekirdi gitmesi için. size bu sorunu çıkaran firma mutlaka sorunun ortadan kalkması için gereken önerileri ve bilgileri de sunacaktır. "tarıma uygunluk belgesi" ni o şekilde elde edeceğinizi düşünüyorum. gümrük müdürlüğünden de elde edilebileceğini düşünüyorum. ama bu ağacın yurt dışına çıkarılması yasak, belki bunun ticari amaç değil de proje için çıkarıldığını göstermek amacıyla da belge istiyorlardır.

kızınıza başarılar. umarım sorunsuz başarıyla üstesinden gelebilirler.

Eski 04-05-2010, 01:18   #105
Ağaç Dostu

S Güngör's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2009
Arkadaşlar, istanbul'da Süleymaniye Camii'nin arkasında güzel bir botanik bahçesi var. İçerisinde çok harika bir sığla ağacı var. Benim için çok hoş bir tecrübe oldu çünkü Türkiye'nin güney bölgelerine hiç gitmediğimden sığla ağacı da görmemiştim hiç. Yaprakları acayip güzel kokuyor. Ve amerikan sığlasından çok daha güzeldi bence.

S Güngör Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2010, 17:17   #106
Ağaç Dostu

Emre Kuzu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi renovatio Mesajı Göster
suyu ne kadar seviyorsa soğuğu o kadar sevmez. yetişse bile ağaçtan verim alınamaz.

buarada Neşe Hanım,

kızınızı ve arkadaşlarını tebrik ederim. bu konuda destek olan sizleri ayrıca tebrik ederim.

böyle şeyler duymak ülkemiz adına sevindirici, Sığla söz konusu olduğu için ayrıca mutlu oldum.

bahsettiğiniz konuda bilgim yok. ama bir sorun olmaması gerekirdi gitmesi için. size bu sorunu çıkaran firma mutlaka sorunun ortadan kalkması için gereken önerileri ve bilgileri de sunacaktır. "tarıma uygunluk belgesi" ni o şekilde elde edeceğinizi düşünüyorum. gümrük müdürlüğünden de elde edilebileceğini düşünüyorum. ama bu ağacın yurt dışına çıkarılması yasak, belki bunun ticari amaç değil de proje için çıkarıldığını göstermek amacıyla da belge istiyorlardır.

kızınıza başarılar. umarım sorunsuz başarıyla üstesinden gelebilirler.
Bence ankarada sorunsuzca yetişir.
Eskişehirde güzel yetişiyor. eskişehirle ankaranın iklimi neredeyse aynıdır.

Suyu sevmekle soğuğa dayanıp dayanmayacağının alakasını göremedim.
Söğüt mesela suyu çok sever ama soğuğada bir o kadar dayanıklıdır.
afyon gibi karasal iklimde bolca vardır.

Eski 08-06-2010, 23:24   #107
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kalyon Mesajı Göster
Bence ankarada sorunsuzca yetişir.
Eskişehirde güzel yetişiyor. eskişehirle ankaranın iklimi neredeyse aynıdır.

Suyu sevmekle soğuğa dayanıp dayanmayacağının alakasını göremedim.
Söğüt mesela suyu çok sever ama soğuğada bir o kadar dayanıklıdır.
afyon gibi karasal iklimde bolca vardır.
sevgili Kalyon,

bağlantısını şöyle izah edeyim. Sığla saçak kök yapısına sahip bir ağaçtır, bataklık bölgeleri çok sever. Nemli, deniz seviyesinde, sıcak iklime sahip bölgelerde rahatça yetişir.Bu yapıdak bir ağacı kırmızı ve sert kara toprakta nasıl yetiştirecesiniz?İstek duyduğu sıcaklığı ve suyu nasıl sağlayacaksınız?Çınar kadar büyüyen bir ağacı evinizde veya balkonunuzda ne kadar büyütebilirsiniz?Bonsai yapmaksa amacınız belki işe yarar.

Afyon'da okudum ben. 1 fidan 3 günlük yokluğumda odada durduğu halde don yedi ve kaybetmiştik. Ama ağacı çok farklı bir yöntemle bir sonraki bahar ayında ilahi bir şekilde kazandık. Sanırım sevgi ve yoğun ilgiydi onu döndüren, bir o kadar da ağacın isteğine uygun şartları birebir yerine getirmekti.

Öğrenciliğim Afyon'da geçtiğinden elimdeki Sığla Fidanlarının neler çektiğini benden iyi bilemezsiniz...Gelişmiş bir ağaç belki yetişir, ama bu yetişenler Anadolu Sığla'sı değildir. Amerikan Sığla'ları daha dayanıklıdır bizimkilere göre, odunsu yapısından ve ağacın kendisinden payzajda faydalanılır.İç kesimlerde (ısparta'da 1 tane sığla ormanı var) oluşturulan ormanlarda bana göre amerikan sığlalarıdır.

Hatay'da yetiştirmeye çalıştığım Sığla bile uyum sorunu yaşadı, neyseki Muğla ile benzeyen iklim ve toprak yapısı sayesinde yetiştirebildim.

yine de bir deneyin, başarılı olursunuz umarım.

Sığla; suyu ne kadar seviyorsa , soğuğu da bir o kadar sevmez.
Veya ; sıcağı ne kadar seviyorsa, susuzluğu da bir o kadar sevmez

iyi günler.

Eski 08-06-2010, 23:58   #108
Ağaç Dostu

Amerikan sğlası soğuğa gayet dayanıklı bilginize...

Eski 09-06-2010, 00:02   #109
Ağaç Dostu

Emre Kuzu's Avatar

Bekleyip göreceğiz derim ben sadece.
ve bonsai yapmadan da bir ağacı saksıda istediğiniz kadar terbiye edebilirsiniz.

Eski 14-06-2010, 12:14   #110
Ağaçsever

kirangokhan's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2007
merhablar,

Sığla ağacı hakkında bu kadar severi görmek cidden hoşuma gitti. Dün Kayseri'deki bir fidanlıktan bonsai yapmak için amerikan sığlası olduğunı söyledikleri bir fidan aldım. Fidanlıktakiler çok fazla bir bilgiye sahip olmadıkları gördüm. Manisa bölgesinden geldiği ve denemek için üniversiteye verdiklerini söylediler.

1mt boyunda, gövdesi toprağa yakın yerde 3,5cm kadar. Dikkatimi çeken yapraklarının çok büyük olmaması ve fidanın orta 1/3 kısmında üstteki resimlerdeki gibi yaşlanmış ve kurumuş gibi görünmesi idi. Yakın bir zamanda resimlerini sizinle paylaşmaya çalışacağım.

kirangokhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2010, 11:34   #111
Ağaçsever

kirangokhan's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2007
Pazar günü aldığım sığla ağacımın resimleri...

Eklenen Resimler

kirangokhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2010, 23:16   #112
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-07-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Selahattin Yılmaz Mesajı Göster
Atilla bey merhabalar. Bu belgesel ve yarışma resimleri elimizde var. Ancak işyerimde internet bulunması dolayısıyla ve MEB rapidsahareyi engellediği için yerleştiripte link koyamadık. Doğrusu 450 MB lık mpeg film için ftp de bulamadık. Ancak resimleri hazırladım onlarda yoğun zamanıma denk geldiği için yerleştiremedim. Bir öğrencimin de yardımıyla en kısa zamanda site galerimize yarışma resimlerini ekleyeceğiz. Bu ekleme konusunda Marmaris belediyesinin Belediye meclisinden iznimizde çıkmıştı.
Selahattin Bey merhaba...
Siteyi sığlayla ilgili araştırma yaparken tesadüfen buldum,çok vakit kaybetmiş olsam da artık ben de bu aileye dahilim...
Sığlanın Gözyaşları belgeselini ailemle birlikte İz TV'de seyretmiştim,hatta sonra ailem İsmet Amca ve eşiyle tanışmak için Antalya'dan Marmaris'e gitti.Bu güzel insanları anlata anlata bitiremediler...Bizim için artık çok daha özel bir anlamı olan bu belgesele ulaşmak istiyoruz.Sizde olduğunu yazmışsınız.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum...

Esin ÖZKAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2010, 23:32   #113
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2009
Galeri: 43
Çok çok güzel bir tür. Özellikle kokusuna bayılıyorum. Yaprak rengi, formu harika. Bonsai olarak değerlendirmek üzere almıştım ama yapraklanmış hali o kadar güzel ki, budamaya kıyamıyorum. Büyükçe bir saksıya diktim ve büyüyüp gelişmesini izlemek istiyorum şu anda...

köknar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2010, 00:04   #114
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Esin ÖZKAN Mesajı Göster
Selahattin Bey merhaba...
Siteyi sığlayla ilgili araştırma yaparken tesadüfen buldum,çok vakit kaybetmiş olsam da artık ben de bu aileye dahilim...
Sığlanın Gözyaşları belgeselini ailemle birlikte İz TV'de seyretmiştim,hatta sonra ailem İsmet Amca ve eşiyle tanışmak için Antalya'dan Marmaris'e gitti.Bu güzel insanları anlata anlata bitiremediler...Bizim için artık çok daha özel bir anlamı olan bu belgesele ulaşmak istiyoruz.Sizde olduğunu yazmışsınız.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum...
Sevgili Esin ÖZKAN,

3,5 aydır geçirdiğim bir trafik kazası nedeniyle evde yatıyorum. CD işyerimde idi ancak bulmam mümkün değil. Geçmişte o cd yi ben Marmaris belediyesinden temin etmiştim eğer orayla irtibat kurarsanız dvd olarak gönderiyorlar. CD yi bulduumda ayrıca buradan indirlecek şekilde ayarlamak vazife oldu

Eski 18-03-2011, 17:38   #115
Ağaç Dostu

Emre Kuzu's Avatar

Anadolu sığlası eksi 13 ve üstü sıcaklıklara küçük boyutlarına rağmen korumasız balkonda dayanabildi.. Bilginize..

Eski 18-03-2011, 17:41   #116
Ağaç Dostu

Emre Kuzu's Avatar

Yazında sorun yaşamadım
Resmi;

Eklenen Resimler

Eski 02-02-2012, 00:04   #117
Ağaç Dostu

hexus's Avatar

Giriş Tarihi: 19-07-2008
Sığla ağacı Adanada yetişebileceğini düşündüğüm bir ağaç. Adanalı arkadaşlar bilirler yumurtalık ve karataş bölgesi çok uygun bence.
Proje yapabilecek olursak fidan temini yapabileceğimiz bir yer var mı ? Uygun maaliyette olursa gerekli makamlarla görüşebilirim. Proje onaylanırsa ülkemizde Egeden sonra Akdenizde de Sığla ormanı oluşmuş olur.

hexus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2012, 09:26   #118
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-08-2009
Galeri: 5
Sayın hexus, İzmir Valiliği İl çevre ve Orman Müdürlüğüne bağlı Torbalı fidanlık mühendisliğinden sığla fidanını temin edebilirsiniz.
Projenizde başarılar dilerim.

kalambaklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-02-2012, 13:14   #119
Ağaç Dostu

Uysal01's Avatar

Giriş Tarihi: 26-08-2008
Sayın hexus,Karataş ve yumurtalık civarı siğla ormanı oluşturmak için uygun olduğu düşüncenize katıliyorum. Amerikan sığla fidanı düşünüyorsanız biz yardımcı oluruz.Fidan temininde sıkıntı olmaz, özel veya orman fidanlıklarından temin edilebilir.

Uysal01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2012, 16:43   #120
Ağaç Dostu

hexus's Avatar

Giriş Tarihi: 19-07-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Atilla KÜÇÜKALA Mesajı Göster
sığlanın gözyaşları belgeselini dvd formatında adres bilgisini net olan veren arkadaşlara kargo ücretini kendileri ödemek koşuluyla ücretsiz gönderebilirim.bu da sığla severler için güzel bir yeni yıl hediyesi olsun.
lütfen e-posta yazın: akucukala@yahoo.com
ayrıca yazdığımız bir sığla projesinin uygulamasına bir aksilik olmazsa 2008 yılında başlayacağız.
Bu belgeseli internet ortamına yükleseniz. Mesela rapidshare .

hexus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:55.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024