agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hastalık ve Zararlılar > Genel bitki koruma
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-06-2007, 00:09   #1
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
Bitki Hastalıkları Teşhis Laboratuvarları

Bitkilerinizin hastalıklarının tam olarak teşhis edilmesini istiyorsanız yetkili kurumlara başvurmanız mümkün. Ziraat fakültelerinin bitki koruma bölümü laboratuvarlarının çoğu bu hizmeti ücreti mukabili veremekte. Ayrıca İzmir ve Ege bölgesi için Bornova Zirai Mücadele Enstitüsü'de bulunan Bitki Sağlığı Kliniği teşhis ve tedavi hizmeti veriyor.

Özel laboratuvarlar da var. Örneğin Ziraat Mühendisi Meral Alkan'ın Antalya'daki teşhis laboratuvarı gibi. Siz uzaktaysanız örneği kargo ile yolluyorsunuz. Bir günde ellerine geçiyor.

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-08-2009, 11:27   #2
Ağaç Dostu

derin's Avatar

Giriş Tarihi: 28-03-2007
http://safebrowsing.clients.google.c...v.tr/index.php
Site google tarafından saldırgan site olarak gözüküyor.
Alıntı:
Saldırgan olarak bildirilmiş site!
www.bzmae.gov.tr konumundaki sitenin saldırı sitesi olduğu bildirildi ve açılması güvenlik tercihlerinize dayanılarak engellendi.
Saldırı sitesi olarak tanımlanan siteler özel bilgilerinizi çalan, bilgisayarınızı başkalarına saldırı amacıyla kullanan ya da sisteminize zarar veren programları kurmaya çalışan sitelerdir.
Bazı saldırı siteleri zararlı yazılımları bilerek dağıtırken, çoğu site, sahibinin bilgisi ve izni dışında bu amaçla kullanılır.

derin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-08-2009, 00:01   #3
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
O232 388 00 30 ulaşabileceğiniz telefon numarası.

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-08-2009, 00:05   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-12-2008
Sn.Meral Alkan için Fitogen 0 242 340 14 22 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

http://fitogen.gen.tr/

Oğuz Alper Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2009, 15:07   #5
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-09-2008
Merhabalar,

Tam da internette arama yaparken(bocalarken) aklıma burası geldi. Sizlere bir sorum olacak. Bitkisel hastalıkların laboratuar, mikroskobik, vs. tanı yöntemlerini(adım adım, hangi aletler kullanılır, ne kadar sürer, nasıl yapılır) anlatan derlenmiş bir kaynak, kitap, derleme vs arıyorum. Hangi kitaplarda veya kaynaklarda anlatılır bu? Mesela "Bitkisel hastalıklar" veya benzeri isimde internette kitaplar olabiliyor. Fakat bunlar lab. yöntemlerini anlatmıyor sanırsam, hastalıkların etkilerini, özelliklerini, coğrafyası, nedeni, korunma yolları vs anlatıyor.

Şimdi biraz daha açık olayım. Bir bitki doku kültürü laboratuarında mesela elimize aldığımız bir eksplantı, (çıplak gözle farkedilebilir bir hastalığı yok) kullanmadan önce onu sağlık açısından, hastalık, virüs, mikroorganizma(hücre içi, ekplant yüzeyi farketmez) vs açısından test etmek istiyoruz. Bu aşamda kullanılan test yöntemleri falan vs var mıdır, var ise nelerdir? İşte aradığım kaynakta bu soruların cevaplarını arıyorum. Varsa böyle bir kaynak yardım edebilirseniz sevinirim.

Yaşam Sevgisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024