agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hastalık ve Zararlılar > Genel bitki koruma
(https)

Beğeni Düzeni6Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-02-2015, 14:08   #31
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Çok dikkat edilmeli haklısınız. Ben duvarı dahi deldiklerine şahit oldum.

Milla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2015, 14:09   #32
Ağaçsever

bezginkuh's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2013
Bahçeyi istila ettiler bir şey demedik. Evi - özellikle mutfağı - istila ettiler komşu gibi yaşamayı denedik, ama çocukların yatağını istila edince tamam dedik. Denemediğimiz yöntem kalmadı ama nafile. Günlük elektrikli süpürgeyle çekip uzak bir yere attık daha da çok çoğalmaya başladılar. İşin kötüsü de daha yaza girmedik. Hatta daha bahar bile tam gelmedi. ya yaz gelince ne olacak onu düşünemiyorum.

bezginkuh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2015, 10:13   #33
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-08-2013
Arkadaşlar merhaba; benimde karıncalarla ilgili büyük bir sorunum var kendi açtığım konumda görürsünüz salatalık ekmiştim daha önce şimdi boyu bayağı uzadı ve bu zamana kadar 8-10 salatalık verdi vermeye devam ediyor. sıkıntım şu yönde yapraklarına dallarına karıncalar üşüşmüş halde çok fazlalar ne yapacağım bilemedim 3 gündür böyle yardım edin

esra87 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2015, 14:53   #34
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esra87 Mesajı Göster
Arkadaşlar merhaba; benimde karıncalarla ilgili büyük bir sorunum var kendi açtığım konumda görürsünüz salatalık ekmiştim daha önce şimdi boyu bayağı uzadı ve bu zamana kadar 8-10 salatalık verdi vermeye devam ediyor. sıkıntım şu yönde yapraklarına dallarına karıncalar üşüşmüş halde çok fazlalar ne yapacağım bilemedim 3 gündür böyle yardım edin
Filizler üzerinde yaprak biti vardır. Karıncalar onları yiyen uğur böceklerine karşı korurlar. Onların salgıladığı şekerli sıvıyı tüketirler. Yaprak bitlerini ortadan kaldırırsanız karıncaların gelmediklerini görürsünüz.

Yeşil Bit (Yaprak Biti)

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-11-2015, 11:19   #35
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-11-2015
Yeni taşındığım evimdeki karıncalardan kurtulmak için doğal olan her yolu denedim. Yazılanların hepsini ama hiç bir işe yaramadı. çamaşır suyu, sarımsak, tarçın, pudra, sirke, sabun, limon, tuz, kahve telvesi daha neler neler. Kırmızı biber sarımsak falan filan bir sürü karışım yaptım sıvı şekilde onu da sıktım her yere. evim buram buram sarımsak koktu. sadece bir gün engelledi karıncaları. sonra başka yerden çıktılar. Banyoda karıncanın ne işi olur ya. dolabıma kıyafetlerime kadar girdiler. işten eve gidesim gelmiyordu. Evden taşınmayı göze almıştım artık.

Son çare olarak kimyager bi arkadaşın yaptığı karışımı aldım. Allah'ım şükürler olsun. Nihayet kurtuldum. evimde her yerde vıcık vıcık karınca geziyordu. Doğal diye kendi yaptığım karışımlar da öldürüyordu. Bir de ölüsünü temizlemek midemi bulandırıyordu artık ( iş yerindeki arkadaşıma da aldım o karışımdan. Tanıdığım, aynı sıkıntıyı yaşayan herkese söylüyorum tavsiye ediyorum. Çok aileyi kurtardım bu karıncalardan Bu karışım karıncanın gelmesini engelliyor ve uzun süre de etkili. Sıvı, kokusuz renksiz, leke de yapmıyor. İstanbul Fatihten bir kutusu 10-15 TL idi benim aldığımda. İki kutu aldım bir kutusu kaldı onu da 3-4 ay sonra sıkacağım evin her yanına. İsteyen olursa bana bu mail adresinden ulaşabilirsiniz aslangocum@hotmail.com Elimden gelen yardımı yaparım. Yeter ki kurtulalım evimizdeki istenmeyen canlılardan. Karafatma , bit, pire, kara sinekte de etkiliymiş.

aslangocum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2017, 18:19   #36
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-04-2017
Merhaba balkonda sebze yetiştiriciligine yeni başladım fidelerimi ekeli 1hafta kadar oldu gün aşırı suluyorum bugun salatalık ve biber fidelerimin topraginda karınca gördumbugun 1 gece beklettigim sarimsak zencefil adaçayi karisimi sprey ile sıktım önceden önlem alayim die ama maalesef karincalar var dogal yollarla nasil kurtulabilirim

selinnisa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2017, 18:46   #37
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-04-2017
Merhaba balkon bahçeligine yeni basladim gidelerimi ekelim 1 hafta oldu gercekyen cok ozeniyorum hatta bugun 1 gun onceden beklettigim sarimsak adacayi zencefil karisimini siktim 4 gunde bir yapacaltim bugun fidelerme tekrar baktigimda karincalar gordum tarcin sarimsak limon koydum yanlismi yaptim karisimi sikarak hrrgun duzenli cok olmamak kaydiylada suluyorum 2 gun oncede yanmis tavuk gubresi karistirdim çok saçma yazmış ilabilirim kusuruma bakmayın ne yapacagimi bilemedim yardimci olursaniz çok sevinirim

Eklenen Resimler

selinnisa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2021, 08:15   #38
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-06-2018
Herkes karincalardan derlenmiş, kimse öldürmek istemiyor. Ama hickimse de çözüm bulamamış. �� iki yazdır ben de çekiyorum bu sıkıntıyı. Balkon çiçeklerimin topraklarına yuva yapıyorlar. Yakından seyredip de kaynaştıklarını, o telaşlarını görünce beni bir kaşıntı alıyor �� ilaç sıkıyorum, sabahına tekrar geliyorlar. Anlamadım. ��

Hahhuuu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2021, 13:23   #39
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Hahhuuu Mesajı Göster
Herkes karincalardan derlenmiş, kimse öldürmek istemiyor. Ama hickimse de çözüm bulamamış. �� iki yazdır ben de çekiyorum bu sıkıntıyı. Balkon çiçeklerimin topraklarına yuva yapıyorlar. Yakından seyredip de kaynaştıklarını, o telaşlarını görünce beni bir kaşıntı alıyor �� ilaç sıkıyorum, sabahına tekrar geliyorlar. Anlamadım. ��
1 tatlı kaşığı bal damlatılmış, 100 gr kadar şeker eritilmiş 1 litre suya bir tatlı kaşığı boraks koyup tamamen çözün. Küçük birkaç kavanozun kapağına dörder tane karıncaların içine girebileceği çapta delik açın. Kavanozlara yarıya kadar hazırladığınız sıvıyı koyup delikli kapakları kapatın ve kavanozları karıncaların yoğun bulundukları yerlere, geçiş noktalarına vs. yerleştirin. Büyük ölçüde problem olmaktan çıkacaklardır.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
böcek, böcek ilaçlama, ilaçlama, karınca, karınca çözüm, karıncadan kurtulma, karıncaları

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024