agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hastalık ve Zararlılar > Genel bitki koruma
(https)

Beğeni Düzeni146Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-02-2013, 07:58   #61
Yeni Üye

altinkukurt.com's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2011
kükürt uygulaması

merhaba

toz kükürt organik bir maddedir. çünkü %99.80 saflıktadır.
ama sulu kükürt ve bentonitli kükürt içerisinde karışımlar vardır.
toz kükürt en etkili ve en ucuz olanıdır. sıvı kükürt'ün 1 litresi yaklaşık toz kükürtün 10 katı kadardır. üstelik 1 litre sıvı kükürt içerisinde 800 gr kükürt, 700 gram çözücü ve su gibi maddeler vardır. bentonitli kükürt içersindeki bentonit su tutabilir ama toprağa nasıl bir etki ediyor incelemek gerekli.
üstelik bentonitli kükürt %90 kükürde sahipken fiyatı toz kükürdün 3 katı kadardır. görülüyorki çiftçimiz kolay çözüm peşinde. pahalı ve etkisi az ürünlere daha çok ilgi gösteriyor. bunu anlayamıyorum !

domates, biber, patlıcan, karpuz, elma, kiraz, zeytin, üzüm, portakal, mandalina, nar, mısır, bezelye, yer fıstığı gibi ürünlerde çok rahatlıkla toz kükürt kullanabilirsiniz. kazancınız bol olsun. kükürt hakkında her türlü ve doğru bilgi bulabileceğiniz altinkukurt.com kaucuk,pH duzenleme,bitki besleme,toz,sivi,yagli kukurt sitesini inceleyiniz.

Düzenleyen altinkukurt.com : 05-02-2013 saat 08:02 Neden: türkçe karakter sorunu
altinkukurt.com Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-02-2013, 01:43   #62
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-01-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi altinkukurt.com Mesajı Göster
merhaba

toz kükürt organik bir maddedir. çünkü %99.80 saflıktadır.
ama sulu kükürt ve bentonitli kükürt içerisinde karışımlar vardır.
toz kükürt en etkili ve en ucuz olanıdır. sıvı kükürt'ün 1 litresi yaklaşık toz kükürtün 10 katı kadardır. üstelik 1 litre sıvı kükürt içerisinde 800 gr kükürt, 700 gram çözücü ve su gibi maddeler vardır. bentonitli kükürt içersindeki bentonit su tutabilir ama toprağa nasıl bir etki ediyor incelemek gerekli.
üstelik bentonitli kükürt %90 kükürde sahipken fiyatı toz kükürdün 3 katı kadardır. görülüyorki çiftçimiz kolay çözüm peşinde. pahalı ve etkisi az ürünlere daha çok ilgi gösteriyor. bunu anlayamıyorum !

domates, biber, patlıcan, karpuz, elma, kiraz, zeytin, üzüm, portakal, mandalina, nar, mısır, bezelye, yer fıstığı gibi ürünlerde çok rahatlıkla toz kükürt kullanabilirsiniz. kazancınız bol olsun. kükürt hakkında her türlü ve doğru bilgi bulabileceğiniz altinkukurt.com kaucuk,pH duzenleme,bitki besleme,toz,sivi,yagli kukurt sitesini inceleyiniz.
Sayın Altinkukurt.com, sorun uygulamada. Daha önceleri uyuz için toz kükürt kullandım. Çok büyük zorluklar yaşadım. Geçen yıl portakalda uyuz için, eriyebilen kükürt kullandım. Gene kükürt motoru ile attım (sıvı olarak). Hiç bir zorluk yaşamadım. Hem de tek bir uygulama ile uyuzdan kurtuldum. Geri kalan dönemlerdede uyuz geri gelmedi.

Selamlar.

kasap.94 ve Halil Önen beğendi.
bozon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-02-2013, 14:09   #63
Yeni Üye

altinkukurt.com's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2011
toz kükürt mü sıvı kükürt mü?

****** toz kükürt atmanın zorlukları var. en başta göz yakar. çalıştıracak işçi bulamazsınız .... ama binlerce dönüm arazileri olan çiftçiler için pH düzenleme de toz kükürt ten daha etkili ve ucuz bir çözüm yoktur. **** toz kükürtten daha ucuz ve daha etkili bir çözüm var ise lütfen yazın biz de öğrenelim.

kauçul,pH düzenleme,bitki besleme,toz,sıvı kükürt

kenan kırca beğendi.

Düzenleyen altinkukurt.com : 07-02-2013 saat 14:10 Neden: türkçe karakter sorunu
altinkukurt.com Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-02-2013, 01:58   #64
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi altinkukurt.com Mesajı Göster
... toz kükürt atmanın zorlukları var. en başta göz yakar. çalıştıracak işçi bulamazsınız ...
Aslında zorlukları bunlarla bitmiyor. Havanın rüzgarsız olması, yaprakların ıslak olmaması gibi...

Şimdi sırtta bağlanıp hava ile kükürt püskürten makineler var ve gözler koruyucu gözlük ile korunabilir...

Ama toprağa da faydası olan toz kükürtün yerini dolduran ucuz ve etkili bir şey yok biliyorum...

Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2013, 19:39   #65
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-08-2012
merhaba. bordo bulamacı ve suda eriyen kükürtü karıştırıp ilaçlama yapabilirmiyiz

kubrat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2013, 21:40   #66
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kubrat Mesajı Göster
merhaba. bordo bulamacı ve suda eriyen kükürtü karıştırıp ilaçlama yapabilirmiyiz

Hayır, öyle bir karşım yapmayınız.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2013, 22:39   #67
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-12-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Hayır, öyle bir karşım yapmayınız.
Sayın meyveli Tepe ;
Sonbaharda hazırladığım Gülleci bulamacı nı bu yıl sebzelerde kullanmak istiyorum.Görüşlerinize ihtiyacım var.Selamlar.

adavci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2013, 20:47   #68
Yeni Üye

venompd26's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2013
benim balkonumda 4 saksı domates, 2 saksı hıyar ve 1 saksı biberim var. hıyarlarımda küllenme vardı. bugün toz kükürt attım, önlem olsun diye domatesler ve bibere de attım. hepsinin hem topraklarına attım hem de yapraklarına ama haliyle meyvelere de geldi. daha önceki yazılanlara göre meyvelere her hangi bir zararı yokmuş ama emin olmak için sormak istiyorum.

ayrıca kükürdü hangi aralıklarla uygulamalıyım?

yapraklarda kükürt olduğu süre boyunca sulama yaparken yapraklara su değirmemeli miyim?

yapraklar ve toprak şu anda sapsarı oldu, bu kükürt zamanla uçar ve ya erir gider mi acaba?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

venompd26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2013, 23:46   #69
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-10-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi venompd26 Mesajı Göster
benim balkonumda 4 saksı domates, 2 saksı hıyar ve 1 saksı biberim var. hıyarlarımda küllenme vardı. bugün toz kükürt attım, önlem olsun diye domatesler ve bibere de attım. hepsinin hem topraklarına attım hem de yapraklarına ama haliyle meyvelere de geldi. daha önceki yazılanlara göre meyvelere her hangi bir zararı yokmuş ama emin olmak için sormak istiyorum.

yapraklarda kükürt olduğu süre boyunca sulama yaparken yapraklara su değirmemeli miyim?

yapraklar ve toprak şu anda sapsarı oldu, bu kükürt zamanla uçar ve ya erir gider mi acaba?

bunları ben de merak ettim.

Pardus61 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2013, 23:48   #70
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-10-2009
Ben de binamızın önündeki külleme hastalığına yakalanan çınar ağacıma fayydalı olabilmek için girdim foruma.allah razı olsun birçok bilgi edindim sizden..

Pardus61 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2014, 10:21   #71
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-04-2014
Merhaba, yaklaşık 200 metrekarelik bahçemizde çim, asma, erik, incir dahil karma bir profil var. Ayrica küçük bir alanda da sebze yetiştiriyoruz. Bunlara ek olarak bir de sokak kedileri bahçemizde. Onları da besliyoruz. Bahsettiğiniz ilaçlamayı yaptığımızda sokak kedilerine zarar verir miyiz?

09murmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2014, 19:21   #72
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-06-2012
bir adet bodur elmamda külleme var.
toz kükürt için şunlar ya da aktardan alacağım kükürt uygun mudur? yoksa zirai diye bir ayrım var mı dostlar?

TOZ KKRT - 500 GR 6 TL Sanalpazar.com'da (kodu:11621418)
KÜKÜRT ( SÜLFÜR ) 1 KG

antihistaminik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2014, 06:52   #73
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-07-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi venompd26 Mesajı Göster

bu soruların cevaplarını bende bilmek isterim...

mnelam Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2014, 11:16   #74
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-02-2013
Sevgili Denizakvaryumu öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum,bahçemizdeki asmanın külleme hastalığına yakalandığını düşünüyorum,,üzüm tanelerinin üzerinde pas gibi lekeler oluşuyor ve çok büyük verim kaybına yol açıyor ayrıca omçanın üzeri sürekli soyuluyor,rekolte her sene dahada azalıyor,,,rica etsem kükürt kullanımı hakkında biraz bilgi verebilirmisin,?birde biz sulamayı akşam saatlerinde yapıyoruz ,,sabah sulamanın küllemeyi önlediğini iddia eden bir yazı okumuştum,,siz tam tersini söylüyorsunuz,,

diabolos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2015, 10:47   #75
Yeni Üye

handancakan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-11-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu Mesajı Göster
...Biz kükürtü buralarda tarım ilacı, börtü böçek ilacı satan yerlerden 1 ve ya 2 kg. buluyoruz.

Kükürtü asmaya atarken, dallarına, yapraklarına ve üzüm salkımının üzerine atınız.

Korkmayın, asmanız ıslak değilse ve sıcakta atmazsanız bir şey olmaz. Akşamleyin atınız.

Kükürt tane üzerinde hafif acık sarı bir beneklenme şeklinde renk değişimi yapar, tabii beyaz üzümde, bunun hiç bir zararı yok.

Zaten pazardan alırken salkım ya da tane üzerinde bu renkleri görürsünüz.

Bu kökürtün marifetidir. Deneyin o salkımın daha tatlı olduğunu görürsünüz.

Nedenini sormayın bilemem, belki psikolojik beilki damak tadı...

Kükürtlü salkımı, yıkayın hepsi akar gider. Hiç bir zararı olmaz.

Elle de atabilirsiniz, bir tülbentin içine azıcık koyup silkeleyerek de atabilirsiniz.

Ancak mutlaka gözlük kullanın. Ya da gözlerinizi koruyun. Ellerinizi de gözünüze sürmeyin, yoksa benim gibi evin yolunu bulamazsınız. Yakması dışında gözlere zararı yok.

Saygılar

agaclar.net - View Single Post - Asma (Üzüm) hastalık ve zararlıları
Toz kükürt birçok bitki hastalığına ve kırmızı örümcek ile akar türleri için mükemmel etkide bir madde olup çiftçinin vazgeçilmezidir.
Kullanım sırasında yüzü yakması ve kötü kokması dışında bir sıkıntısı yoktur.

Kullanırken gözlük takın ve ağzınızı nemli tülbent ile örtün.
Kullanım sonrası ise yüzünüzü sirke ile yıkayın.

MeyveliTepe beğendi.
handancakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2015, 13:12   #76
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Benim sorunum vişnelerimin normal hasat tarihinden yaklaşık 1 ay önce olgunlaşması. Doğal olarak fiyatlar düşük oluyor ve toptancılarda almakta nazlanıyor. Biri bana "vişnelere al düşmeye başladığında, ağaçları sulu kükürt ile yıkarsan olgunlaşmayı geciktirirsin" dedi. Acaba kükürtün meyve olgunlaşmasını geciktirici **** meyvenin dalda durma süresini uzatma gibi bir işlevi var mıdır? yoksa pek çok şeyde olduğu gibi şehir efsanesi mi?

Muda beğendi.
tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-03-2015, 20:08   #77
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-06-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tarku Mesajı Göster
Benim sorunum vişnelerimin normal hasat tarihinden yaklaşık 1 ay önce olgunlaşması. Doğal olarak fiyatlar düşük oluyor ve toptancılarda almakta nazlanıyor. Biri bana "vişnelere al düşmeye başladığında, ağaçları sulu kükürt ile yıkarsan olgunlaşmayı geciktirirsin" dedi. Acaba kükürtün meyve olgunlaşmasını geciktirici **** meyvenin dalda durma süresini uzatma gibi bir işlevi var mıdır? yoksa pek çok şeyde olduğu gibi şehir efsanesi mi?
bordo bulamacı ağaçların çiçek açmasını bir hafta kadar geciktiriyormuş doğal olarak olgunlaşmada bir hafta gecikir. Yinede ziraat mühendisi arkadaşlara danışmak lazım

alkan5 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2015, 13:03   #78
Yeni Üye

Hasan061's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2015
Fungusit Mantar ilacı yazan kutuların dışındaki WP 80-WP 50 tarzında ibareler neyi kastediyor,sulandırılmış kükürt yerine geçer mi acaba,bu kutların dışını okuduğumuzda kükürt'ün faydalarıyla aynı derecede çakışmış oluyor,ayrıca Fungusit Mantar ilaçlarının açıklama bölümünde Elma,Armut,Domates,Biber,Bağ,Narenciye gibi ibareler var ama benim güllerim var,bunlarda da mantari hastalıklar ve yaprak biti oluışuyor havalar ısındığı zaman önleyici olarak hastalık ortaya çıkmadan kullanabilirmiyim.Cevaplayacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Hasan061 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2015, 13:41   #79
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Hasan061 Mesajı Göster
Fungusit Mantar ilacı yazan kutuların dışındaki WP 80-WP 50 tarzında ibareler neyi kastediyor,sulandırılmış kükürt yerine geçer mi acaba,bu kutların dışını okuduğumuzda kükürt'ün faydalarıyla aynı derecede çakışmış oluyor,ayrıca Fungusit Mantar ilaçlarının açıklama bölümünde Elma,Armut,Domates,Biber,Bağ,Narenciye gibi ibareler var ama benim güllerim var,bunlarda da mantari hastalıklar ve yaprak biti oluışuyor havalar ısındığı zaman önleyici olarak hastalık ortaya çıkmadan kullanabilirmiyim.Cevaplayacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Bahsettiğiniz fungusitlerin aktif maddesi nedir?

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2015, 14:37   #80
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Sayın tarku;
Vişnelerin normal hasat tarihinden önce olgunlaşmalarının sebebi muhtemelen ağaçların yeteri kadar suyu alamaması ve meyvayı daha çabuk olgunlaştırmaları. Sulama durumunuz var ise agaçlarınızı sulayabilirseniz hem daha fazla ve kaliteli normal zamanında ürün alabilirsiniz.

tarku beğendi.
Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2015, 04:00   #81
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Alıntı:
Vişne fidanı ilk 3 yıldan sonra sulama istemez. Gereğinden fazla sulama erken olunlaşmaya yol açabilir.

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-07-2015, 11:39   #82
Ağaç Dostu

sinbas's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2012
Değerli arkadaşlarım güller ve sebzelerdeki görülen küllemeye karşı sulandıralabilir kükürtün içine, bir miktar odun külünün dinlendirilmiş suyundan (20 lt oranı kadar sülandırılmış kükürte 2-3 çorba kaşığı kadar kül suyu) katarak 160 metrekareye yapraktan uygularsak sonuç ne olabilir bu konuda deneyimi ve bilgisi olan arkadaşların görüşlerine ihtiyacım var.

Daha önce 2,5 litre suya bir çorba kaşığı ilave edip yapraktan sade olarak atmıştım, damlamadan da 80 metrekare bahçeye bir çay bardağı kadar kül suyu ilave edip 1 bir ton su ile sulama yapmıştım bir zararını görmedim Melas,kalsiyum, iz elementler, fosforik asit, deniz yosunu, asidik asit, sitrik asit,hümik ve fulvik asit gibi bir çok şeyi zaman zaman topraktan ve yapraktan denediğim için faydasını da anlayamadım. ama şu an sebzelerimin durumu güller ve salatalıktaki küllemeyi görmezden gelirsek çok iyi diyebilirim.

Saygılarımla,

sinbas

sinbas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-07-2015, 13:01   #83
Ağaç Dostu

TreeKing's Avatar

Giriş Tarihi: 19-08-2013
meyvelerde külleme hastalığı yapraklarda ve meyvelerde ne şekilde belirti gösterebiliyor?Yaprak kıvrılmalarını(tam kıvrılma sayılmaz ama yaprağın üst yüzeyi biraz kapanık oluyor) elmalarda sık görüyorum ama sıcaklığın etki ettiğini düşünüyorum ama yine de bilemedim.

TreeKing Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2015, 23:01   #84
Yeni Üye

yeşilyaka's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2015
9 dönüm arazim için yaptırdığım toprak analizi sonucu pH 7.3, potasyum, fosfor, çinko, mangan yönünden fakir ve %25 oranında çok kireçli çıktı. Laboratuvar kireç problemi için dönüm başına 150kg toz kükürt öneriyor.

Oldukça zor gibi görünse de bir şekilde toplam 1350 kg toz kükürtü tek başıma el arabası ve kürek yardımıyla araziye yayıp, ardından pullukla sürerek karıştırmayı planlıyorum. Bunu yaptıktan sonra azot ve organik madde takviyesi için de yonca, alfalfa, beyaz ve kırmızı üçgül, hodan, arı otu tohum karışımıyla canlı malç örtüsü oluşturup baharda bunları yeşil gübre olarak toprağa karıştıracağım.

Sizce bu toz kükürt uygulama işi hem maliyet, hem de yoğun emek açısından ne kadar mantıklı olur? Uygulama için farklı önerileriniz varsa duymaktan çok memnun olurum.

yeşilyaka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2015, 09:18   #85
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yeşilyaka Mesajı Göster
9 dönüm arazim için yaptırdığım toprak analizi sonucu pH 7.3, potasyum, fosfor, çinko, mangan yönünden fakir ve %25 oranında çok kireçli çıktı. Laboratuvar kireç problemi için dönüm başına 150kg toz kükürt öneriyor.

Oldukça zor gibi görünse de bir şekilde toplam 1350 kg toz kükürtü tek başıma el arabası ve kürek yardımıyla araziye yayıp, ardından pullukla sürerek karıştırmayı planlıyorum. Bunu yaptıktan sonra azot ve organik madde takviyesi için de yonca, alfalfa, beyaz ve kırmızı üçgül, hodan, arı otu tohum karışımıyla canlı malç örtüsü oluşturup baharda bunları yeşil gübre olarak toprağa karıştıracağım.

Sizce bu toz kükürt uygulama işi hem maliyet, hem de yoğun emek açısından ne kadar mantıklı olur? Uygulama için farklı önerileriniz varsa duymaktan çok memnun olurum.

arazide ne üretiyorsunuz? ekim dikim yaptığınız zaman kükür katkılı gübreleri kullanın . yapraktan veya yağmurlama veya damlamadan kombi sıvı gübrelerle sıvı kükürt ve fosfor ağırlıklı gübreler verin ph düşer.

aydemiraydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2015, 09:19   #86
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TreeKing Mesajı Göster
meyvelerde külleme hastalığı yapraklarda ve meyvelerde ne şekilde belirti gösterebiliyor?Yaprak kıvrılmalarını(tam kıvrılma sayılmaz ama yaprağın üst yüzeyi biraz kapanık oluyor) elmalarda sık görüyorum ama sıcaklığın etki ettiğini düşünüyorum ama yine de bilemedim.
yapraklarda lekeler oluşur. elma külleme yazıp google görsellere bakın.

aydemiraydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2016, 11:26   #87
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-04-2016
öncelikle uzun zamandım takip ettiğim ama üye olmadığım bu yararlı foruma katkıda bulunan herkese teşekkür ederek ilk mesajımı yazayım dedim tabi toz kükürt konusunda siz değerli arkadaşlara bir sorum olacak ,benim 15 m2 kadar bir alanım var ,çim ektim ,biraz gölgelik(gölge alanlarda çim kalmadığı için yine forumdan takiple Osmanlı çimi dikimi yaptım) çimin sağlam kaldığı nispeten güneşli alanlarda külleme ve pas gözükdü ,ben acaba toz kükürt kullanabilirmiyim, ne kadar ve nasıl kullanmalıyım? yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok sevinirim.

ugurse Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-08-2016, 22:54   #88
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Yaseminimi ve bazı bitkilerimi saran kırmızı örümcek belası için kükürt kullanmayı düşünüyorum. Okuduklarımdan anladığım kadarıyla toz kükürt bulup yapraklara serpiştireceğim? Peki toz kükürtü nerede bulurum?

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-08-2016, 23:36   #89
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
Yaseminimi ve bazı bitkilerimi saran kırmızı örümcek belası için kükürt kullanmayı düşünüyorum. Okuduklarımdan anladığım kadarıyla toz kükürt bulup yapraklara serpiştireceğim? Peki toz kükürtü nerede bulurum?
Zirai ilaç satılan yerlerde var, kilosu iki tl. gibi oldukça hesaplı. Tülbent ile sabah çiyi kurumadan yapraklara serpilir ki nispeten kalıcı olsun.

telato beğendi.
TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2017, 08:40   #90
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-05-2016
saksıdaki çiçeklerde nası uygulanabilir bu ürün. sürekli ph yükseliyor, 7 nin üzerine çıktı, bir şekilde düşürmem lazım ama kükürtü alıp saksıların üzerine serptim + üzerine ince tabaka toprakla örttüm. Hiçbir değişme olmadı. ph hala düşmedi. bu kükürtü hazır kurulu olan saksılarda nasıl uygulamak lazım?

hakki_caliskan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:40.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024