agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hastalık ve Zararlılar > Genel bitki koruma
(https)

Beğeni Düzeni131Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-07-2018, 08:42   #151
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-04-2018
Neemazal

Merhaba, gecmis bir konu ama beyaz sinekle basim belada oldugu icin yardiminizi rica edecegim.

Singapurda Neemazal bulamadigim icin en yakin asagidaki urunu buldum... sizce etkisi ne olur veya 15-20 gun bekleyip Istanbuldan gelecek birilerinin getirmesini mi beklesem ?

Neem Oil

is a natural insecticide which provides control against various insects.

Mode of Action:
Antifeedant effect: The active ingredient inhibits sensory receptors of mouth parts, resulting in disorientation of foraging and intake of food by insects and mites.

Repellent action:
Strong repellent and deterrent effects will prevent the insects and mites from colonising the treated plants.

Insect growth disruption:
Inhibits normal growth and development of insects and mites.

Ingredients:
Cold-pressed neem oil - 90%
Food-grade emulsifier (Soap nut extract and Epoxidized soybean oil) - 10%

Eklenen Resimler

orhanyilmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-07-2018, 16:17   #152
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi orhanyilmaz Mesajı Göster
Merhaba, gecmis bir konu ama beyaz sinekle basim belada oldugu icin yardiminizi rica edecegim.

Singapurda Neemazal bulamadigim icin en yakin asagidaki urunu buldum... sizce etkisi ne olur veya 15-20 gun bekleyip Istanbuldan gelecek birilerinin getirmesini mi beklesem ?

Neem Oil

is a natural insecticide which provides control against various insects.

Mode of Action:
Antifeedant effect: The active ingredient inhibits sensory receptors of mouth parts, resulting in disorientation of foraging and intake of food by insects and mites.

Repellent action:
Strong repellent and deterrent effects will prevent the insects and mites from colonising the treated plants.

Insect growth disruption:
Inhibits normal growth and development of insects and mites.

Ingredients:
Cold-pressed neem oil - 90%
Food-grade emulsifier (Soap nut extract and Epoxidized soybean oil) - 10%
Benzer işlevi görecektir Neemazal'la. Bir püskürtücüye 1-2 çay kaşığı neem yağı, 3-4 çay kaşığı da bulaşık deterjanı (dispersiyonu sağlar) karıştırarak püskürtebilirsiniz. Ölçüleri 1 litre için yaklaşık olarak yazdım.

Yalnız işlemi öncelikle 1-2 adet test yaprağı seçerek uygulayıp gözlemleyin. Her şey yolunda giderse tüm bitkiye uygularsınız.

K4GE beğendi.
its_just_a_ride Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-07-2018, 10:50   #153
Yeni Üye

Neemazal

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi its_just_a_ride Mesajı Göster
Benzer işlevi görecektir Neemazal'la. Bir püskürtücüye 1-2 çay kaşığı neem yağı, 3-4 çay kaşığı da bulaşık deterjanı (dispersiyonu sağlar) karıştırarak püskürtebilirsiniz. Ölçüleri 1 litre için yaklaşık olarak yazdım.

Yalnız işlemi öncelikle 1-2 adet test yaprağı seçerek uygulayıp gözlemleyin. Her şey yolunda giderse tüm bitkiye uygularsınız.
* cok tesekkur ederim. Bende onu soracaktim, 1 litre ve fisfis olarak satilmasi urunun direk fisfis ile kullanmaya hazir oldugu fikrini vermisti. Ayrica seyreltip kullanmam gerektigi aklima gelmedi. Gecen aldigim ilaci da ayni sekilde sanip bir yapraga siktim , yaprak simsiyah oldu 2 gunde.. tesekkurler.

Eski 16-07-2018, 07:10   #154
Yeni Üye

Merhaba, 1 litre suya kattigim 2 cay kasigi neem yagi + 2 cay kasigi deterjan ile uygulama yapiyorum. Bu karisimdaki bulasik deterjani sanirim yapraklarin buzusmesine yol aciyor .. sizde de bu problem oldu mu ? En ust yavru yapraklar kabarik kabarik buzuserek katlaniyorlar... Detarjani azaltip deniyorum simdilerde.. meyve de verdi cok fazla bitkiyi kusturmemek lazim, yapraklar buyudu ama beyaz sinek halen var .. 3 gunde bir yapiyorum uygulamayi , azalma var tabi ancak tamamen bitmediler. Bu bilgilere istinaden yanlis yaptigim bir nokta olabilir mi ? Deterjani yanliz uyguladigimda da aynisi oldu, onu da denedim.. Epey bir sayida fidem var hepsine farkli uygulama yaptim, uygulamalarda deterjan faktoru hep vardi, o yuzden onu iptal etmek lazim diye dusunuyorum, uygun mudur ? yardimlariniz..

Eski 16-07-2018, 19:38   #155
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-09-2017
Merhaba,

Bitkilerimde bu sene hiç unlu bit olmadı diye sevinirken sabah kalanşomda ve yaprak güzelimde bir sürü unlu bit gördüm. Birkaç saksımda da o yoğunlukta olmasa bile ufak tefek yayılma başlamış. Çok üzüldüm. Şimdi Neemazal siparişi vereceğim ama danışmak istediğim bir konu var.

Üründe organik ibaresi olmasına ve diğer hayvanlara zararı olmadığı belirtilmesine rağmen emin olmak istiyorum. Evinde kedisi olan ve ev içi uygulama yapan var mı?

Şimdiden cevaplar için teşekkür ediyorum.

melisa çiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-07-2018, 21:38   #156
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi orhanyilmaz Mesajı Göster
Merhaba, 1 litre suya kattigim 2 cay kasigi neem yagi + 2 cay kasigi deterjan ile uygulama yapiyorum. Bu karisimdaki bulasik deterjani sanirim yapraklarin buzusmesine yol aciyor .. sizde de bu problem oldu mu ? En ust yavru yapraklar kabarik kabarik buzuserek katlaniyorlar... Detarjani azaltip deniyorum simdilerde.. meyve de verdi cok fazla bitkiyi kusturmemek lazim, yapraklar buyudu ama beyaz sinek halen var .. 3 gunde bir yapiyorum uygulamayi , azalma var tabi ancak tamamen bitmediler. Bu bilgilere istinaden yanlis yaptigim bir nokta olabilir mi ? Deterjani yanliz uyguladigimda da aynisi oldu, onu da denedim.. Epey bir sayida fidem var hepsine farkli uygulama yaptim, uygulamalarda deterjan faktoru hep vardi, o yuzden onu iptal etmek lazim diye dusunuyorum, uygun mudur ? yardimlariniz..
Sadece neemazal kullansanız da büzülme olabiliyor yapraklarda. Uygulama sıklığını haftada 1'e düşürün bence. Neem türevleri anlık etki etmiyor, biraz zaman tanımanız lazım etkileşim için. Zamanla azalacaklardır.

Alıntı:
Merhaba,

Bitkilerimde bu sene hiç unlu bit olmadı diye sevinirken sabah kalanşomda ve yaprak güzelimde bir sürü unlu bit gördüm. Birkaç saksımda da o yoğunlukta olmasa bile ufak tefek yayılma başlamış. Çok üzüldüm. Şimdi Neemazal siparişi vereceğim ama danışmak istediğim bir konu var.

Üründe organik ibaresi olmasına ve diğer hayvanlara zararı olmadığı belirtilmesine rağmen emin olmak istiyorum. Evinde kedisi olan ve ev içi uygulama yapan var mı?

Şimdiden cevaplar için teşekkür ediyorum.
Kapalı veya açık balkonunuz varsa uygulamayı orada yapmakta fayda var. Pulverize olarak püskürteceğiniz için bir süre su döküntüleri olacaktır yapraklarda. İç mekanda uygulama yaptığımız oldu ancak kedimizde şöyle veya böyle bir etki oldu diyemem. Gene de temkinli davranmak gerek.

its_just_a_ride Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2019, 17:16   #157
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-04-2019
Bu ilaç orkidelerde de kullanılabilir mi?

emelodabasi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2019, 22:36   #158
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-06-2007
Hastalık varsa evet.

Benol Hazaroğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2019, 18:55   #159
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-12-2018
Bahcemdeki gullerde alttan alta bol miktarda külleme hastalığı başlamış. Neemazal ile müdahale ettim ama bu ilacı ben tırtıl icin almıştım. Kullemeye karsi etkili midir acaba?

Turuncumercan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2019, 22:58   #160
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Turuncumercan Mesajı Göster
Bahcemdeki gullerde alttan alta bol miktarda külleme hastalığı başlamış. Neemazal ile müdahale ettim ama bu ilacı ben tırtıl icin almıştım. Kullemeye karsi etkili midir acaba?
Neemazal böcek ilacı, küf/mantar üzerine bir etkisi yok.

Doku_Kültürcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2019, 01:46   #161
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-12-2018
Question

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Doku_Kültürcü Mesajı Göster
Neemazal böcek ilacı, küf/mantar üzerine bir etkisi yok.
Teşekkürler. Güllerim mevsimsel nedenlerden sanırım cok erken uyanmislardi. Tabi hava sıcaklıkları çok değişken bu mevsimde Kisa bir süre içinde hem külleme, hem kara leke, hem de filiz burgusu ile hastalandilar. Kurtarılacak bir durumları kalmayınca hepsini sert budayip dalları imha ettim. Taze sürgünleri de hem kimyevi ilaçla hem de neemazal ile ara ara ilacliyorum. Bakalım durum ne olacak.

Turuncumercan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2020, 22:23   #162
Ağaçsever

Robinson Crusoe's Avatar

Giriş Tarihi: 10-05-2020
Bitkilerde yaşadığım bazı sorunları araştırırken bu ilacın ismi sık sık geçince almaya karar verdim.

2016 dolar kuru 3.5 lirayken ilaç 200 lira, 2020'de dolar kuru 7 ilacın fiyatı internette araştırdığım kadarıyla 1000 lira Fırsatçılar sınır tanımıyor gerçekten

Neyse ki çok ihtiyacım olmayacak, 20 ya da 50 ml sipariş edeceğim, sanırım Neemazal Organik Neem yağı şeklinde satılan ürünler de aynı ürün

MeyveliTepe beğendi.

Düzenleyen Robinson Crusoe : 29-05-2020 saat 22:25 Neden: imla
Robinson Crusoe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2020, 01:30   #163
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Robinson Crusoe Mesajı Göster
Bitkilerde yaşadığım bazı sorunları araştırırken bu ilacın ismi sık sık geçince almaya karar verdim.

2016 dolar kuru 3.5 lirayken ilaç 200 lira, 2020'de dolar kuru 7 ilacın fiyatı internette araştırdığım kadarıyla 1000 lira Fırsatçılar sınır tanımıyor gerçekten

Neyse ki çok ihtiyacım olmayacak, 20 ya da 50 ml sipariş edeceğim, sanırım Neemazal Organik Neem yağı şeklinde satılan ürünler de aynı ürün
Bu ürünün hayli pahalı olması ciddi handikap. Ancak çok az miktarda ve doğru kullanım genellikle çok etkili oluyor. Bol bulamaç kullanmaya gerek yok yani. Kullanımını sadece yaprak bitleriyle sınırlı tutmak ve lokal uygulama yapmak daha doğru olur. Uygulamada hazırlanan solusyona çok az mineral yağ da eklemek bitler için net bir çözüm oluyor.

Diğer neem ürünleriyle benzerliği olsa da aktif madde bileşenleri diğerlerinden daha etkili.

Ahu_E ve soliron beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2020, 12:31   #164
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
NeemAzal®–T/S, bu ilacın fiyat araştırmasını farklı yerlerde yapıyorsunuz. Daha uygun fiyata bulunabilecek bir yer var.

nazlı06 ve Dutlubahçe beğendi.
bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2020, 17:47   #165
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahcedenn Mesajı Göster
NeemAzal®–T/S, bu ilacın fiyat araştırmasını farklı yerlerde yapıyorsunuz. Daha uygun fiyata bulunabilecek bir yer var.
Bu yeri paylaşabilir misiniz?

Dutlubahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2020, 00:11   #166
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Dutlubahçe Mesajı Göster
Bu yeri paylaşabilir misiniz?
Reklamını yaptığım düşünülmesin diye yazmamıştım. Zaten Google'a
|| VIT || NeemAzal®–T/S Organik Böcek ilacı yazdığınızda ikinci sırada çıkıyorlar. Aynı zamanda İnşaat ve Turizm işi de yapıyorlar. Çarşamba günü konuştuğumda bu seneki ürünlerinin gümrükte olduğunu söylemişti konuştuğum bayan. En geç Pazartesi gününe kadar ellerinde olacağını ve şu anki fiyatının da tahminen litresinin 400 lira civarında olacağını söylemişti. Hatta ürün şu anda belki de gelmiştir. Ben kendimi Pazartesi arayacağım diye şartlandırdığım için aramamıştım.

bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2020, 12:38   #167
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-04-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Bu ürünün hayli pahalı olması ciddi handikap. Ancak çok az miktarda ve doğru kullanım genellikle çok etkili oluyor. Bol bulamaç kullanmaya gerek yok yani. Kullanımını sadece yaprak bitleriyle sınırlı tutmak ve lokal uygulama yapmak daha doğru olur. Uygulamada hazırlanan solusyona çok az mineral yağ da eklemek bitler için net bir çözüm oluyor.

Diğer neem ürünleriyle benzerliği olsa da aktif madde bileşenleri diğerlerinden daha etkili.
Fukuoka da mineral yağ kullanıyordu..ama hangi mineral yağ ? Gugıla yazınca çok ceşidi var...bir ornek verebilirmisiniz ?

vural-can Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2020, 12:41   #168
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi vural-can Mesajı Göster
Fukuoka da mineral yağ kullanıyordu..ama hangi mineral yağ ? Gugıla yazınca çok ceşidi var...bir ornek verebilirmisiniz ?
Ben Saf-T-Side isimli mineral yağı kullanıyorum. Bulamazsanız "yazlık yağ" diye satılanlardan kullanabilirsiniz.

vural-can ve soliron beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2020, 19:21   #169
Ağaçsever

Robinson Crusoe's Avatar

Ben de internetteki fahiş fiyatları görünce kendilerine web sitelerinden yazmıştım. Bugün ilacı Verim firmasının Beyoğlu'ndaki yerlerinden aldım.

İleride fiyatta değişiklik olabileceği için kafa karışıklığı yaratmak istemem ama bugün itibarıyla 400 lira nakit ödeme ile aldım, POS cihazıları yok. Fatura kesiyorlar. Ürün artık bidonda değil şişede satılıyor.

Name:  20200601_181844.jpg
Views: 1496
Size:  68.5 KB

Ayaküstü biraz sohbet etme şansımız oldu. Korona sebebiyle sanırım tedarik zorlaşıyor, firma 2.5 litrelik şişelerde satışa başlayabilir dediler. Yani internette küçük şişelere koyan ya da pet şişede satanlara mecbur kalacağız gibi yakın bir zamanda.

Üzerinde son kullanma tarihi 2022 görünüyor, aldığım ürün 2020 Nisan ürünü yani yeni sayılır. Ancak daha uzun süreler kullanılabileceği hem burada yazılmış, hem kısa sohbetimizde laf arasında geçti.

Neem ağacının Türkiye'de yetişip yetişemeyeceğini sordum. Denemişler, olmamış. Bizdeki şartlar uygun değil bu ağaç için, mecburen ithal edeceğiz yani.

Ben pire için yorganı yakmış oldum, ama çok geç kaldığım için bitkilerimdeki bitleri öyle kürdanla temizleme falan imkansızdı. Sanırım 400 sene falan yetecek ilacı almış oldum bu bahaneyle

İnternette araştırdığımda en doğal ve zararsız çözüm bu ilaç gibi geldi. İlk uygulamayı yaptım, umarım kısa zamanda sağlığına kavuşur bitkilerim.

Eski 02-06-2020, 10:44   #170
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-05-2020
Sayın Robinson Crusoe , hem maliyetinizi azaltmak hem de yardımlaşmak amacıyla ücreti karşılığında ihtiyacı olan diğer üyeler ile paylaşabilirsiniz bence. Özellikle balkonunda/terasında hobi olarak bitki yetiştirenler için 1Lt'lik şişe oldukça fazla gibi.

melihcevik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-06-2020, 11:19   #171
Ağaçsever

Robinson Crusoe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi melihcevik Mesajı Göster
Sayın Robinson Crusoe , hem maliyetinizi azaltmak hem de yardımlaşmak amacıyla ücreti karşılığında ihtiyacı olan diğer üyeler ile paylaşabilirsiniz bence. Özellikle balkonunda/terasında hobi olarak bitki yetiştirenler için 1Lt'lik şişe oldukça fazla gibi.
Haklısınız, aklıma geldi aslında ama derdim satış yapmak gibi görünmesin diye yazmadım buraya.

Daha önceki sayfaları okuduğumda üyeler birlikte almaya çalışmış, kargo firmaları likit ürün taşımadığı için olmamış. Yani gönderme işi zor.

Ben İstanbul/Göktürk'teyim. Gelip alabilecek olan varsa aldığım ücretten yardımcı olurum(100 ml 40 lira gibi).

umitu beğendi.
Eski 02-06-2020, 16:43   #172
Yeni Üye

Alıntı:
Haklısınız, aklıma geldi aslında ama derdim satış yapmak gibi görünmesin diye yazmadım buraya.

Daha önceki sayfaları okuduğumda üyeler birlikte almaya çalışmış, kargo firmaları likit ürün taşımadığı için olmamış. Yani gönderme işi zor.

Ben İstanbul/Göktürk'teyim. Gelip alabilecek olan varsa aldığım ücretten yardımcı olurum(100 ml 40 lira gibi).
Yakın çevrede olanlar bence faydalanabilir. Ben işten fırsat bulursam özelden mesaj atıp gelip alabilirim.Bu aralar oralara yolum düşecek gibi

Eski 04-06-2020, 14:34   #173
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-06-2020
Ben sizden almak isterim. Yardımcı olursanız mutlu olurum.

hobibahce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2020, 14:35   #174
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-06-2020
İlacı ararken, tesadüf ki sizin sayfaya yazmanızla sevindim açıkcası.

hobibahce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-06-2020, 02:09   #175
Yeni Üye

Henüz Robinson'a uğrayamadım ama biberlerdeki yaprak bitleri için geçtiğimiz hafta sonu Tekirdağ'dan topladığım uğur böcekleri görevini yaptı. Toplayabilen ( doğaya zarar vermeden ) bulabilen , imkanı olan varsa az miktarda doğadan bahçesine ve balkonuna koyabilir. Hem izlemesi zevkli hemde doğal olması yaprak bitlerine kesin çözüm.

Video da çektim ama yükleyemiyorum.

Yabancı bir siteden okuduğum şekli ile gece bitkilerin arasına saldım. Ertesi sabah 7 böcekten 6 tanesi gitmişti ama 1 tanesi 2 gün boyunca hemde hiç durmadan bütün bitkilerin üzerinde ve altında gezdi. Bir av köpeği gibi yaprak biti aradı ve bulduğunu anında imha etti. Uzun zamandır büyümeyen frenk üzümü çok hızlı bir şekilde gelişmeye başladı , biberler meyve vermeye başladı.

Eklenen Resimler

Eski 21-06-2020, 02:47   #176
Yeni Üye

umitu's Avatar

Giriş Tarihi: 27-11-2013
Alıntı:

Selamlar. Ozelden mesaj attim size.

umitu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-07-2020, 01:14   #177
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi umitu Mesajı Göster
Selamlar. Ozelden mesaj attim size.
haftasonu tekrar Tekirdağ'a gitme ihtimalim var. Pazar akşam **** Pazartesi alma ihtimaliniz olursa size uğur böceği getirebilirim. Ekim yaptığınız alan büyüklüğünü yazarsanız belki faydalı olur.

Ben 1 ay önce getirdiğim uğur böcekleri sayesinde ilaçsız tüm zararlılardan kurtuldum.

@Robison , balkon bahçeciliği için tavsiye ederim. 1 aydır gidip geliyorlar ve tek bir zararlı görmedim sayelerinde.

Eski 11-07-2020, 20:12   #178
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-07-2020
Alıntı:
Ben de internetteki fahiş fiyatları görünce kendilerine web sitelerinden yazmıştım. Bugün ilacı Verim firmasının Beyoğlu'ndaki yerlerinden aldım.

İleride fiyatta değişiklik olabileceği için kafa karışıklığı yaratmak istemem ama bugün itibarıyla 400 lira nakit ödeme ile aldım, POS cihazıları yok. Fatura kesiyorlar. Ürün artık bidonda değil şişede satılıyor.

Eklenti 709712

Ayaküstü biraz sohbet etme şansımız oldu. Korona sebebiyle sanırım tedarik zorlaşıyor, firma 2.5 litrelik şişelerde satışa başlayabilir dediler. Yani internette küçük şişelere koyan ya da pet şişede satanlara mecbur kalacağız gibi yakın bir zamanda.

Üzerinde son kullanma tarihi 2022 görünüyor, aldığım ürün 2020 Nisan ürünü yani yeni sayılır. Ancak daha uzun süreler kullanılabileceği hem burada yazılmış, hem kısa sohbetimizde laf arasında geçti.

Neem ağacının Türkiye'de yetişip yetişemeyeceğini sordum. Denemişler, olmamış. Bizdeki şartlar uygun değil bu ağaç için, mecburen ithal edeceğiz yani.

Ben pire için yorganı yakmış oldum, ama çok geç kaldığım için bitkilerimdeki bitleri öyle kürdanla temizleme falan imkansızdı. Sanırım 400 sene falan yetecek ilacı almış oldum bu bahaneyle

İnternette araştırdığımda en doğal ve zararsız çözüm bu ilaç gibi geldi. İlk uygulamayı yaptım, umarım kısa zamanda sağlığına kavuşur bitkilerim.
Kardeş kaç litre aldın sen.16 litrelik bir pompaya 50 ml koyarsak bu ilaç nasıl yeticek evin yolunu bulamayız.sadece birkez mi kullancaz bahçede

Kemal-ank Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2020, 08:46   #179
Ağaçsever

Robinson Crusoe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kemal-ank Mesajı Göster
Kardeş kaç litre aldın sen.16 litrelik bir pompaya 50 ml koyarsak bu ilaç nasıl yeticek evin yolunu bulamayız.sadece birkez mi kullancaz bahçede
1 litre aldım. Elimdeki 40 litrelik 20 tane saksıya çok fazla oldu. Zaten hepsinde de bit yoktu. Bahçede kar amaçlı üretim yapan tabi ki hesabını kitabını yapsın.

Bu koruyucu bir ilaç değil. Sizin bahçedeki tüm bitkiler mi bitlendi ki hepsini ilaçlayacaksınız? Öyleyse bahçenize uğur böceklerini çekmenin bir yolunu bulun, daha ekonomik olur sanırım.

Eski 11-08-2020, 14:25   #180
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-08-2020
arkadaşlar merhaba,
elma ağaçlarımdaki pamuk biti için neemazal almak istiyorum. Ankara da olup paylaşım yapabilecek bir arkadaş var mı acaba?

oz35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:54.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024