agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hastalık ve Zararlılar > Genel bitki koruma
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni49Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-06-2019, 12:23   #1411
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-05-2010
Merhaba arkadaşlar Benjamin ağacının yapraklarında kahverengi lekeler var ve yaprak döküyor ne yapabilirim teşekkürler

Eklenen Resimler

tasamek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-06-2019, 15:27   #1412
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-06-2019
Merhabalar Mine Hnm,Ginseng aldim bugun buyuk bir marketten.Ilk kez bakacagim Ginseng.Kok ve yapraklari cok saglikli degilmis gibime geldi.Yapraklarinda pamuk tarzi zararlilar gozlemledim.Kokler de cok kuru gibime geldi.Ancak yapraklar canli gibi.Gorselleri ekleyemedim,bilgim yok..Ne zaman saksi degistireyim,Ginseng nasil bakilir.Tavsiyeleriniz hazine niteliginde,selamlar...

zubeydezg Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2019, 12:47   #1413
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-11-2008
Çiçeklerdeki Hastalıklara tedaviler

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zubeydezg Mesajı Göster
Merhabalar Mine Hnm,Ginseng aldim bugun buyuk bir marketten.Ilk kez bakacagim Ginseng.Kok ve yapraklari cok saglikli degilmis gibime geldi.Yapraklarinda pamuk tarzi zararlilar gozlemledim.Kokler de cok kuru gibime geldi.Ancak yapraklar canli gibi.Gorselleri ekleyemedim,bilgim yok..Ne zaman saksi degistireyim,Ginseng nasil bakilir.Tavsiyeleriniz hazine niteliginde,selamlar...
Arkadaşım 1 litre suya 1 çay kaşıgı Arap sabunu koy İyice çalkala ve Sıpreyli fıs fıs ile Üstten ve alttan Yapraklara püskürt Fakat sabun fazla olmasın
** Birde ısırgan otu VARSA 100 GR 1 litre suya koy 4 -5 gün sona O suyu süzz 1 litre temiz suya ,Hazırladıgın sudan 1 Çay bardagı koy püskürt iyi olur hemde güçlendirir. bK benimköydeki ev Bahçemdeki bazı Çiçeklerim Gül ve Hatmi çeçegim .

Eklenen Resimler

Ahmet beğendi.
gülkayalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-09-2019, 11:41   #1414
Yeni Üye

mono_blaine's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2006
Merhaba,

Birkaç gün önce bir kaldırımın kenarında gördüğüm amerikan sarmaşığının filizlerinden kopardım ve filizleri köklenmeleri için su dolu bir kaba yerleştirdim. Bugün filizlere baktığımda bazı yerlerde (çoğunlukla yaprakların olduğu yerler galiba) minik şeffaf baloncuk gibi şeyler gördüm. Fotoğrafı aşağıya ekliyorum. Umarım zararlı bir şey değildir. Eğer beyaz sinek yumurtası falansa evi yakarım! Geçmişte çok çektim onlardan

Buradan eklediğim fotoğraflar otomatik olarak küçültülüyor. Fotoğrafın daha büyük boyutlu olanı için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:

https://eksiup.com/p/s7101520nz6r

Şimdiden teşekkür ederim.

Eklenen Resimler

mono_blaine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-09-2019, 15:31   #1415
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-09-2019
Hedere

[/LEFT][QUOTE=Başbahcivan;468713]Sayın kallium sizin sarmaşık (hedere)da yaprak altlarında,resimlerdeki görünüme bakarak, yaprak biti ve kabuklu bit var diye düşünüyorum, bunlar için (Basudin,Folidol,Confidor,Durusban -4)bu tarım ilaçlarının.
Bir şey sormak istiyorum, şü 4 ilaç kariştirilip mı uygulama yapacağız, daha ayrıntılı yazar mısınız.

NurNatalya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-09-2019, 18:45   #1416
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-07-2009
Merhaba Arkadaşlar begonvilim y apraklarını bıraktı hastalandımı acaba ne yapmalıyım

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Düzenleyen tedris : 09-09-2019 saat 19:22
tedris Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2019