agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Fuar, Toplantı, Eğitim, Kampanya, Yarışma (http://www.agaclar.net/forum/fuar-toplanti-egitim-kampanya-yarisma/)
-   -   AGROEXPO Eurasia 2011 İZMİR (http://www.agaclar.net/forum/fuar-toplanti-egitim-kampanya-yarisma/25344.htm)

Mine Pakkaner 19-09-2011 20:26

AGROEXPO Eurasia 2011 İZMİR

"Avrupa ve yakın coğrafyanın öncelikli tercihi olan ve Türkiye’nin en büyük uluslararası tarım fuarlarından olma özelliğini devam ettiren "Agroexpo Uluslararası Tarım, Sera ve Havyacılık Fuarı", 23–26 Eylül 2011 tarihleri arasında Uluslararası İzmir Kültürpark Fuar Alanı’nda düzenlenecek. Fuara, 45 ülkeden 400’ü aşkın firmanın katılması bekleniyor."

Bu fuarda HepYeşil Organik Kompost ' la biz de katılımcı olarak bulunacağız. Üylerimizden standımıza gelenler olursa tanışmak sohbet etmek fırsatı bulmuş oluruz. Sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyarım.

memet 19-09-2011 20:34

Cumartesi günü orada olacağım. Ben Mine hanımın kompostunu bonsailerimde kullandım. Önümüzdeki günlerde başka fidanlarım için de kullancağım. Farklı karışımlar hazırlamış, onları da öğrenmek istiyorum.

Mete Tiren 19-09-2011 21:20

Daha önceden haberi olmayan üyeler için başlık harika olmuş hocam. Fuar süresince sizi rahatsız edeceğim kesin :) Saygılar

Jezebel 20-09-2011 07:31

Merhaba.
Bizler de uğramayı düşünüyoruz.
Tanışmayı çok istiyordum, nasip bu günlereymiş;)
Saygılar.

Mine Pakkaner 20-09-2011 18:26

Fuarı ziyaret etmek isteyenlerin Kemeraltı' nda Doğa Tohumculuk' a davetiyeleri hazır. Giriş ücreti ödemenize gerek yok. Agaclar. net' ten geliyorum davetiye istiyorum demeniz yeter. Bunun dışında kapıya gelince de Sarp Bey' i 05334145173' ten ararsanız size davetiyelerinizi getirir.

Jezebel sizinle tanışmak beni de mutlu edecek. Mete rahatsızlık ne demek, bekliyorum.

cihan_as 23-09-2011 21:55

Bu gün fuarda HepYeşil Organik Kompost ' la ilgili fuar stand'a mine hanımı ziyaret etdim. ziyaretim kısa sürdüğü için kompost la ilgili fazla bilgi edinemedim, ileriki günlerde konuyla ilgili bizleri bilgilendirir. Fuar stand'a tanıtım amaçlı bulundurduğu Organik Kompost'lardan aldım, çok Teşekkür ediyorum.

Halil Önen 23-09-2011 23:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi memet (Mesaj 860890)
Cumartesi günü orada olacağım. Ben Mine hanımın kompostunu bonsailerimde kullandım. Önümüzdeki günlerde başka fidanlarım için de kullancağım. Farklı karışımlar hazırlamış, onları da öğrenmek istiyorum.

Biz de Aliağa' dan birkaç arkadaş Cumartesi saat 2.00 gibi fuarda olacağız.
Sn. metetrn ile de buluşacağız.

Belki bir yerde şöyle kırk yılın hatırası olan bir kahve de içeriz.

Saygılar

syıldıran 24-09-2011 05:41

Merhaba ,
4 * 5 yıldır İzmir Tarım fuarına her yıl gidiyorum , eğer bir aksilik olmazsa 24.Eylül yani bu gün tekrar gideceğim , kendilerinden çok şey öğrendiğimiz Sn. Mine hocamızla tanışmak , demek bu güne nasip olacakmış , standınıza muhakkak uğrayacağım. Saygı ve selamlarımla . .

memet 24-09-2011 07:26

Halil bey biraz daha erken gideceğim ben ama, ikide kesin fuarda olurum buluşuruz.

omerr 24-09-2011 07:57

bende bir aksilik olmazsa ögle saatlerinde fuardayım

oxygene 24-09-2011 10:51

Ben de şuan fuar için yola çıkıyorum standınıza mutlaka uğrayacağım. Görüşmek üzere...

memet 24-09-2011 16:06

5 Eklenti(ler)
Furarı gezdik arıcılıkla ilgili epey kaynak topladım. Mine hanımın standına gittik. Ayaküstü hemen değerli bilgilerini bizmle paylaştı.Ürünlerini inceledik. Farklı uygulamalar için seçenekler hazırlayıp karışımlar yapmış. Bir kaç fotoğraf çektim.

Güler 24-09-2011 16:50

Mesajları okudum, fotoğrafları inceledim. Hani bir söz vardır " dervişin fikri neyse zikri de odur" derler ya hemen gözüme çim kapak ve tamir harcı yazan afiş çarptı. :)

Halil Önen 24-09-2011 20:08

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi memet (Mesaj 862679)
Furarı gezdik arıcılıkla ilgili epey kaynak topladım. Mine hanımın standına gittik. Ayaküstü hemen değerli bilgilerini bizmle paylaştı.Ürünlerini inceledik. Farklı uygulamalar için seçenekler hazırlayıp karışımlar yapmış. Bir kaç fotoğraf çektim.

Bizde kaçırmadık geldik tabiii.

Eklenti 247773

Mehmet bey sizinle de görüştük ayak üstü, işleriniz vardı bir kahve bile içemedik.
Sohbet etmeyi çok iterdik;
Başka bir zamana erteledik saydık.:)

Bu arada Mete Tiren i tanıdık. Genç doğa dostu ve tohum aşığı. Sohbet ettik. Bu genç yaşta _ tohum üzerine- bilgisine hayran kaldık. Seni tanıdığımıza çok memnun olduk Mete.

Syıldıran dostumuzu da tanıdık. Mine Hanıma ziyarete gelmişti, uzaklardan. Sizi tanıdığımız için bu siteye teşekkür ederiz.

Bu sitenin kaç yıllık üyesi Muttalip (mtlp) bey, hiç iletisi olmamasına rağmen yakın takipcisine bizi fuarı gezdirdiği için teşekkür ediyoruz.

Saygılar

Halil Önen 24-09-2011 20:38

5 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Güler (Mesaj 862687)
Mesajları okudum, fotoğrafları inceledim. Hani bir söz vardır " dervişin fikri neyse zikri de odur" derler ya hemen gözüme çim kapak ve tamir harcı yazan afiş çarptı. :)

İnsan aklında olan neyse doğal olarak ona yönelir, hareket edermiş.

Eklenti 247774

Mine Hanım sadece kendi standında değil...

Eklenti 247775

Güzel olan, doğal olan her yerde; anlatıyor...

Eklenti 247776

'bilgi eyleme dönüştüğünde bir anlam ifade eder' der gibi...

Eklenti 247777

Ve bu konuda iyi bildiğini eyleme geçiren, bilgiyi sınır tanımadan paylaşan ve kendisi için en iyi yolu seçen bir Hanım Efendi ile _ yakından_ tanıştık.

Ve...

Eklenti 247778

meydana çıkardığı ipek gibi kompostunu da tanıdık.

Verdiğiniz bilgiler ve misafirperverlik için teşekkürler Mine Hanım. Ayrıca siz gelmeden önce bize değerli bilgilerini paylaşan eşinize saygılar, selamlar.

Sizi tanımak güzeldi...

selis 24-09-2011 21:09

5 Eklenti(ler)
Ben de öğlen fuara uğradım.. Bu kadar büyük bir organizasyon olacağını tahmin etmediğim için kısıtlı zaman ayırmıştım.. Salonlar o kadar büyük ve doluydu ki, inceleyecek çok şey vardı.. Yarın tekrar gitmeye niyetliyim..

Civar köylerden otobüslerle gelip, gurup halinde dolaşan çiftçiler çok renkliydi.. Mine Hanım çok sevimli ve sıcak kanlı biri ve çok misafirperverdi. Kendisine teşekkür ederim.. Paylaştığı gübre için de ayrıca teşekkür ederim.. ;)

Aslında bayağı fotoğraf çektim. En çok ilgimi çeken şey büyük baş hayvanlar için hazırlanan yalama teknesi oldu.. ;) Stand görevlisi bayan o kadar albenili anlattı ki neredeyse ben yalayacaktım.. :p
Eklenti 247789
Bir süredir fikri beynimde duran ''kolay zeytin nasıl toplanır?'' sorusuna farklı bir açıdan yaklaşan zeytin toplama makinesini gördüm.. Çalışma şeklini izledim.. Fiyatı 1.800 tl imiş..
Eklenti 247792
Amatörler için sera seçenekleri.
Eklenti 247790
Sevimli danalar ve en güzel dana yarışması.. Ben buna oy atmıştım ;)
Eklenti 247793
Damla sulama.
Eklenti 247791

Jezebel 25-09-2011 17:05

5 Eklenti(ler)
Biz de oradaydık bu gün:p Minne hanımı soru yağmuruna tuttuk.
Yani ufak çaplı da olsa eğitim alma fırsatını kaçırmadık.
Üyelerden Todor ile tanıştık.
Keyfli bir şekilde çayımızı içip ev yapımı kurabiyeleri yedikten sonra gezmeye devam ettik.
Objektife takılanlarla, taze kekik, çiçek balı, polen, numune kompost ve gübrelerle evimize döndük.

Eklenti 247917

Eklenti 247918

Eklenti 247919

Eklenti 247920

Eklenti 247921

.

Jezebel 25-09-2011 17:10

5 Eklenti(ler)
Biz bitki meraklısı gözüyle baktık belki;)

Eklenti 247926

bitkilerden bir duvar.

Eklenti 247922

Eklenti 247923

Eklenti 247924

Bu da tuhaf uzun kulaklara sahip bir keçi, pozu kaçırmak istemedim, sevimli ve mahsun bakıyordu.

Eklenti 247925
.

selis 25-09-2011 17:51

2 Eklenti(ler)
Bitkiden duvarı önce yapay sanmıştım.. Ordaki bey ''İstanbul'da bilmem ne binasına bilmem kaç metre kare yaptık'' diye anlatıyordu.. ;)

nazlı06 25-09-2011 18:35

Fuarı gezen arkadaşlarımın Allah içinize sindirsin bitki duvarı epey ilginçmiş ilk defa gördüm sayenizde teşekkürler

Mete Tiren 25-09-2011 19:53

Öncelikle agaclar.net üyelerini tüm içtenliğiyle ağırlıyan Sn Mine PAKKANER ve değerli ailesine, çalışma arkadaşlarına canı gönülden teşekkürlerimi sunuyor çalışmalarının en iyi şekilde sonuç almasını temenni ediyorum.

Fuarda tanıştığımız Sn Aliağa ubyi ekibinin değerli üyelerine tekarar saygı ve hürmetlerimi sunuyor Sn malbman Sn Todor Sn memet ve daha adını hatırlayamadığım sohpet edip tanıştığımız tüm agaclar.net üyelerine teşekkür ediyorum. Saygılar

Mine Pakkaner 25-09-2011 20:43

Fuar ziyaretleri sırasında beni de unutmayıp standımıza uğrayan tüm dostlara tek tek içtenlikle teşekkür ederim.

Yarın fuarın son günü, saat 17.00 ye kadar orada olacağım.

malbman 25-09-2011 21:04

Hafta sonu kaçamağı nedeniyle siteye ancak girebildim. Kaçamağın ne olduğunu sormayın, söylemem :p:p

Dün kısa bir süre de olsa fuarı ziyaret ettim ve sevgili hocamız Mine hanımın standına uğradım. İyi ki de gitmişim, zira Sayın Halil Önen, sevgili Mete Tiren ve adlarını (aflarına sığınarak) hatırlayamadığım üç üyemiz ile tanışma fırsatı buldum.

Tabii adlarını hatırlamıyorsan tanışmak nerede kaldı diyebilirsiniz ve çok ta haklı olursunuz ama adlarını hatırlamasam da, sevgili dostlarımızı gördüğüm her yerde tanıyacağımı ve kusura bakmazlarsa adlarını (belki kırk defa) soracağımı biliyorum:p:p Eminim beni bağışlayacaklardır.

Sevgili Mine hanım her zamanki içtenliği ve samimiyetiyle sorduğumuz tüm sorulara sabırla cevap verdi ve bizi kendilerinin hazırlamış olduğu kompostlarla tanıştırdığı gibi, birer paket te numune ile gönderdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

memet 28-09-2011 19:18

Bugün Mine Pakkaner'in kompost ürettiği işletmesine gittik.
Biraz ürün aldık. Eşi Mehmet Pakkaner'in ilgisine de çok teşekkür ediyorum.
Farklı istekler için farklı karışımlar da üretiyoruz dedi.
Buradan işletme için tekrar hayrılısı olsun diyorum. Çok kaliteli bir ürün, daha önce bonsai karşımımda kullanmıştım.

GümeTepe 29-09-2011 10:16

Çok istediğim halde fuara Aliağa grubu olarak katılamadım, özellikle Mine hanımla tanışmayı çok istemiştim.

HepYeşil organik gübrenin hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Jezebel 29-09-2011 10:39

Bence HepYeşil organik gübrenin kullanımıyla ilgili tecrubelerimizi paylştığımız bir başlık açılsa uygun olurdu.
Ben de bir miktar Eucharis' ime bir miktar da Mavi kelebek çalımın harcına karıştırarak ekledim.
Güzel sonuçlar alacağımızı umuyorum;)

Halil Önen 29-09-2011 11:18

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Jezebel (Mesaj 864274)
Bence HepYeşil organik gübrenin kullanımıyla ilgili tecrubelerimizi paylştığımız bir başlık açılsa uygun olurdu.
Ben de bir miktar Eucharis' ime bir miktar da Mavi kelebek çalımın harcına karıştırarak ekledim.
Güzel sonuçlar alacağımızı umuyorum;)

Evet çok uygun olur...

Eklenti 248662

Bunlar saksı ve viyollerde mutlaka kullanılması gereken ürünler. Çimlenmede toprak yüzeyine atılması, toprağa karıştırılması ile güzel sonuçlar alınabilir.

Denemek gerekiyor.

memet 29-09-2011 15:33

Kışın ben denem ürünlerinden bonsai karışımına kullanmıştım da o saksıları ayırıp fotoğraflamadım. Şimdi ürün aldım. Kullanacağım. Sonuçlarını bahar doğru bütün kullananlarla birlikte bir başlıkta yayınlarız.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:19.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024