agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Fuar, Toplantı, Eğitim, Kampanya, Yarışma (http://www.agaclar.net/forum/fuar-toplanti-egitim-kampanya-yarisma/)
-   -   Zihinsel engelli öğrencilere meslek eğitim okuluna destek. (http://www.agaclar.net/forum/fuar-toplanti-egitim-kampanya-yarisma/23082.htm)

Lilium 15-01-2011 16:52

Zihinsel engelli öğrencilere meslek eğitim okuluna destek.

Sitemizde üye zihinsel engelli öğrencilere öğretmenlik yapan bir öğretmenimizden şöyle bir mesaj aldım.
Alıntı:

beyaz zambak hakkında..

selamlar.. ben izmir /bornovada zihinsel engelli öğrencilere meslek eğitimi veren hasan tahsin iş okulunda tarım teknolojisi öğretmeniyim.. okulumuzda yaklaşık 1,5 dönüm uygulama bahçemiz var buranın içinde bağışlarla yapılmış 40 metrekarelik bir seramız var.. baçemizde sebze ve meyve uygulamaları ayrıca peyzaj çalışmaları yapıyoruz. Okulumuz devlet okulu olması nedeniyle imkanlarımız malesef kısıtlı.. sizden ricamız bize beyaz zambak soğanı konusunda yardımcı olmanız. Bu konuda katkıda bulunmak isterseniz seviniriz.. kargosunu ben karşılayabilirim.. katkılarınız karşılığında okulumuzdan tarafınıza katkı belgesi yollanabilir.. Elimizden başkası gelmiyor malesef.. olumlu **** olumsuz bu mesajıma cevap verirseniz sevinirim.. selamlar

Adem Erhan tel:0 505 357 99 93 ademerhan@hotmail.com
Hasan Tahsin İş Okulu 0232 3885660
Kendileriyle görüşüp benim yapacağım katkılar hakkında görüştük anlaştık. Buradan bildirmemin sebebi, engelli arkadaşlarımıza değişik bitkilerle katkıda bulunmak isteyenler, arkadaşımızın telefon ve mail adresiyle iletişim kurabilirler.
Buradan da ne tür bitkilere ihtiyacları var diye sorulabilir.

artemisia10 15-01-2011 17:38

Gerçekten bu okullarımız zihinsel engelli çocuklarımız için çok önemli ve çok başarılı sonuçlar alıyorlar keşke bu imkanlardan ihtiyacı olan tüm çocuklar faydalanabilse. Çok güzel bir yardım yapmışsınız ayrıca buradan bilgi verdiğiniz için teşekkürler...

Satı Uğurtan 15-01-2011 18:27

Sevgili Lilium, teşekkürler en kısa zamanda Adem beyle iletişime geçeceğim sevgiler.

bernacyhn 19-01-2011 21:30

Ne kadar güzel bir haber bu. Hiç bilmiyordum engelli kardeşlerimizle böyle çalışmalar yapıldığını. Sayenizde öğrenmiş olduk. Çok teşekkürler Sevgili Lilium. İmkanımızın olduğu her vakitte yardım edeceğiz güzel kardeşlerimize :)

amatör hobici 23-01-2011 14:52

Ben de engelli kardeşlerimize elimden geldiği kadar yardıma hazırım. Biliyorsunuz Tohum Satış Başlığı altında GDO'suz geleneksel Anadolu Sebze meyve tohumu satmaktayım. Yayınladığım listeden istedikleri çeşitlerden istedikleri kadar kargo ücreti de bana ait olmak üzere gönderebilirim. İhtiyaçlarını belirtirlerse sevinirim. Ayrıca Sn lilium'a da duyarlılığından dolayı teşekkür ederim. Selamlarımla

Adem Erhan 03-09-2011 00:15

teşekkür

1 Eklenti(ler)
bu konuya hassasiyet gösteren duyarlı arkadaşlara teşekkür ederim..

Satı Uğurtan 03-09-2011 00:21

Sevgili Adem bey, benim bahçedeki bitkilerden ve tohumlardan gönderebilirim, istediğiniz kadar ne isterseniz, adres bilgilerini gönderin seve seve gönderirim, sevgiler saygılar.

Tura 12-09-2011 16:34

Adem Bey

Bundan böyle hazırladığım her tohum için sizede bir paket ayıracağım.

Bu habere vesile olan sayın Lilium; size teşekkür ederim.

fatma sunay 12-09-2011 21:34

Bende elimde bulunan tohumlardan isterseniz göndereilirim. Beyaz kokulu zambak bir kök gönderebilirim.

Her türlü desteğe hazırım vesile olan arkadaşa teşekkür ediyorum.

se_ra_cı 01-01-2012 17:03

teşekkür

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi amatör hobici (Mesaj 746203)
Ben de engelli kardeşlerimize elimden geldiği kadar yardıma hazırım. Biliyorsunuz Tohum Satış Başlığı altında GDO'suz geleneksel Anadolu Sebze meyve tohumu satmaktayım. Yayınladığım listeden istedikleri çeşitlerden istedikleri kadar kargo ücreti de bana ait olmak üzere gönderebilirim. İhtiyaçlarını belirtirlerse sevinirim. Ayrıca Sn lilium'a da duyarlılığından dolayı teşekkür ederim. Selamlarımla

öncelikle merhabalar ben adem erhanla birlikte birlikte çalışıyorum. ismim yasemin uran seracılık teknikeriyim sözü geçen okulda tarım atölyesinde usta öğreticilik yapıyorum.hassasiyetiniz için çok teşekkürler.sizin gibi duyarlı insanların olduğunu bilmek bize güç veriyor.bahsettiğiniz listeyi nerden görebilirim

Lilium 01-01-2012 23:48

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Lilium (Mesaj 742367)

Kendileriyle görüşüp benim yapacağım katkılar hakkında görüştük anlaştık. Buradan bildirmemin sebebi, engelli arkadaşlarımıza değişik bitkilerle katkıda bulunmak isteyenler, arkadaşımızın telefon ve mail adresiyle iletişim kurabilirler.
Buradan da ne tür bitkilere ihtiyacları var diye sorulabilir.

Sayın se_ra_cı, liste yapmadık, isteyen iletişim bilgilerinden iletişim kurarak katkıda bulunabilir dedik, kimin ne katkıda bulunduğunu bilmiyorum, hatta ben bile bir katkıda bulunamadım, unutuldu. :( adem beyin de başlığa girmemesi başlığın gözden kaçmasına unutulmasına neden oldu sanırım.

Sizlerin de aynı okulda olmanız güzel, önerim başlığa giriniz, eksiklerinizi ihtiyacınız olan bitkileri yazınız, yazışmalara katılınız, başlığı aktif tutunuz, göreceksiniz bir çok arkadaş elinden gelen yardımı yapmak için can atacaklar.

Açık adresinizi gönderirseniz başlığa koyarız, kim ne göndermek isterse adres bilgileri hazır elinin altında olmuş olur.

Bence ilk etapta acil olanların bir listesini yapın, elinde olan arkadaşlar göndermek için sıraya gireceklerini söyleyebilirim.

selis 02-01-2012 14:23

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Lilium (Mesaj 894628)
hatta ben bile bir katkıda bulunamadım, unutuldu..Adem Beyin de başlığa girmemesi başlığın gözden kaçmasına unutulmasına neden oldu sanırım.

Lilium yani bu başlığa dair hiçbir paylaşım yapılamadı doğru mu? Sanırım organizasyon eksikliğinden yine yapılamayacak :(

Adem Bey, yaklaşık bir aydır bu konuya dikkat çekmek amacıyla facebook sayfasının linkini de vererek, birkaç yere mesaj yazmıştı.. Bahsi geçen okula çok yakın yaşadığım için çalışmaları görmeyi çok istedim..Kendisine özel mesajla da ulaştım, yanıt: istediğimiz zaman gelip uygulamalara katılabileceğim yönünde idi.. Açılan başlıkta sorulan sorulara yanıt olarak sürekli aynı mesajı kopyalayıp yapıştırıyor kendisi..
Okulun önünden kaç defa geçip içeri girmek istediysem de yapamadım.. Oranın bir okul olduğunu, ders saatlerinden dolayı pat diye girilmeyeceğini, kiminle görüşüleceği bilgisinin olmayışı vs. gibi bilgiler görüyorum ki kimsede mevcut değil..
Eğer bir adım atılacaksa ve bu talep ediliyorsa, bu konuda ben dahil yardımcı olmak isteyenlere yol gösterilmesini rica ediyorum.. Umarım bu konudaki sorulara se_ra_cı kayıtsız kalmaz..

yunus2021 09-01-2012 13:45

Arkadaşlar merhaba
Adem Bey ile telefonla görüştüm henüz kendisine ulaşan tohum **** bitki olmamış. Adem bey site foruma giremiyor Link verdiğinden dolayı kilitlenmiş aynı okulda görevli se_ra_cı dan ulaşa bilirsiniz veya 0505 3579993 nolu telefondan her zaman ulaşa bilirsiniz. Yardımlarınız ve desteğiniz için ayrıca teşekkürlerini iletti. Sağlılı ve yeşil günler dilerim.

Uzaylı 09-01-2012 19:44

Konuyu biraz daha açabilirler mi acaba? Mesela ne tür tohum ve bitki talepleri var? Bahçede sebze yetiştirebilirler mi? veya çiçek... Yoksa saksıda mı yetiştirecekler? Talep ne ise buradan açık yazarlarsa, ona göre daha fazla destek yapılır. Ben de gelen cevaba göre bol çeşitli sebze tohumu gönderebilirim. Jacaranda ağacı, bir kaç çiçek tohumu da gönderebilirim.

Adem Erhan 11-01-2012 23:35

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi selis (Mesaj 894787)
Lilium yani bu başlığa dair hiçbir paylaşım yapılamadı doğru mu? Sanırım organizasyon eksikliğinden yine yapılamayacak :(

Adem Bey, yaklaşık bir aydır bu konuya dikkat çekmek amacıyla facebook sayfasının linkini de vererek, birkaç yere mesaj yazmıştı.. Bahsi geçen okula çok yakın yaşadığım için çalışmaları görmeyi çok istedim..Kendisine özel mesajla da ulaştım, yanıt: istediğimiz zaman gelip uygulamalara katılabileceğim yönünde idi.. Açılan başlıkta sorulan sorulara yanıt olarak sürekli aynı mesajı kopyalayıp yapıştırıyor kendisi..
Okulun önünden kaç defa geçip içeri girmek istediysem de yapamadım.. Oranın bir okul olduğunu, ders saatlerinden dolayı pat diye girilmeyeceğini, kiminle görüşüleceği bilgisinin olmayışı vs. gibi bilgiler görüyorum ki kimsede mevcut değil..
Eğer bir adım atılacaksa ve bu talep ediliyorsa, bu konuda ben dahil yardımcı olmak isteyenlere yol gösterilmesini rica ediyorum.. Umarım bu konudaki sorulara se_ra_cı kayıtsız kalmaz..

sayın selis:
yardım ve atölye etkinliklerine katılım konusunda hem biz de ilgisine teşekkür ederiz sayın lilium da başlık açtığından.. benim girişlerimde bi sorun oldu.. diğer msjlarda acıkladım.. ben buradanda iletişim adreslerini vereceğim.. ama bundan sonra bu linkteki başlık altında toplanırsak daha düzenli takip edilecektir.. http://www.agaclar.net/forum/daha-iy...htm#post898342

Hasan Tahsin İş Okulu Mevlana mh. 1776.Sok. No:2/5 Bornova /İzmir
0 505 357 99 93 09:00- 15:00arası gelirseniz çaldırın kapıda karşılayalım.. selamlar..

Adem Erhan 11-01-2012 23:51

[QUOTE=Lilium;894628]Sayın se_ra_cı, liste yapmadık, isteyen iletişim bilgilerinden iletişim kurarak katkıda bulunabilir dedik, kimin ne katkıda bulunduğunu bilmiyorum, hatta ben bile bir katkıda bulunamadım, unutuldu. :( adem beyin de başlığa girmemesi başlığın gözden kaçmasına unutulmasına neden oldu sanırım.

Sayın lilium;
bu siteden ilk iletişimime geçtiğim hatta telle görüştüğüm kişisiniz.. ayrıca burada bööle bir başlık açmanızada teşekkür ederiz.. ancak bu konuda bende bi başlık açtığımdan bir uyarı aldım.. ve girişlerde sorun yaşadım.. ayrıca okuldaki atölye ortağım ysemin hanımdan ve arkadaşım yunus beyden iletişimdeki sorunla ilgili yardım istedim.. bu konuyu bundan sonra bu linkten http://www.agaclar.net/forum/daha-iy...htm#post898342 takip edersek daha düzenli olacağını düşünüyorum.. diğer ilgili arkadaşlarda bu verdiğimiz linkten takip ederlerse seviniriz.. bu sayfaya önceden yazanlarada tek tek cevap yazacağım.. ayrıca ilgileri için teşekkür ederim.. sayın lilium sizle en son telefonda görüşmüştüm hatırlarsanız.. haziranda tekrar aramamı söylemiştiniz.. gecen sene benim için zor bir süreçti.. sürekli il dışına gidip gelmem gerekti babamın rahatsızlığı nedeni ile.. ve mayızs ayında kaybettik mücadelemizi.. dolayısıylada haziran da sizden beyaz lilium soğanlarını istemeyi atlamışım.. kusura bakmayın.. adres bilgilerini veriyorum..
0 505 357 99 93

Adem Erhan 12-01-2012 00:00

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Uzaylı (Mesaj 897453)
Konuyu biraz daha açabilirler mi acaba? Mesela ne tür tohum ve bitki talepleri var? Bahçede sebze yetiştirebilirler mi? veya çiçek... Yoksa saksıda mı yetiştirecekler? Talep ne ise buradan açık yazarlarsa, ona göre daha fazla destek yapılır. Ben de gelen cevaba göre bol çeşitli sebze tohumu gönderebilirim. Jacaranda ağacı, bir kaç çiçek tohumu da gönderebilirim.

Sayın Uzaylı:
öncelikle sizi atölyemize bekler mesai saatleri arasında yüz yüze görüşmek isteriz.. atölyemizde sebze ve çicek yetiştirme ortamımız mevcut.. bu sene enginar ve bakla yapıyoruz... enginar alanımızı çoğaltmak istiyoruz.. ve çeşitli süs kabağı ve bakla tohumlarına , succulent ve kaktüs türlerine ihtiyacımız var şimdilik.. malzeme olaraksa torf ve gübre ihtiyacımız var.. bundan sonra konumuz bu linkten devam edecektir..http://www.agaclar.net/forum/daha-iy...htm#post898342 cevaplarınızı oraya yazarsanız sevinirim.. Hasan Tahsin İş Okulu Mevlana mh. 1776.Sok. No:2/5 Bornova /İzmir
0 505 357 99 93 gelirseniz arayın karşılarız... selamlar...

Adem Erhan 12-01-2012 00:09

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Tura (Mesaj 858378)
Adem Bey

Bundan böyle hazırladığım her tohum için sizede bir paket ayıracağım.

Bu habere vesile olan sayın Lilium; size teşekkür ederim.

Sayın tura:
bizde ilginize teşekkür ederiz.. aşağıda belirttiğim gibi süs kabağı , bakla, soğanlı bitkiler bizim için şimdilik uygun.. elinizde mevcutsa katkılarınızı bekleriz.. ayrıca bu konu başlığını artık
http://www.agaclar.net/forum/daha-iy...htm#post898342
adresinden takip ederseniz seviniriz.. selamlar..
0 505 357 99 93

Adem Erhan 12-01-2012 00:13

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi fatma sunay (Mesaj 858478)
Bende elimde bulunan tohumlardan isterseniz göndereilirim. Beyaz kokulu zambak bir kök gönderebilirim.

Her türlü desteğe hazırım vesile olan arkadaşa teşekkür ediyorum.

fatma hanım elinizde hangi tohumlar mevcut?? ayrıca bu konu başlığını artık bu linkten takip ederseniz seviniriz.. http://www.agaclar.net/forum/daha-iy...htm#post898342
Ayrıca okulumuzdaki faaliyetlerimizi sayfamızdan inceleyebilirsiniz.. Hasan Tahsin İş Okulu Tarım Atölyesi | Facebook

0 505 357 99 93

Adem Erhan 12-01-2012 00:17

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Satı Uğurtan (Mesaj 742405)
Sevgili Lilium, teşekkürler en kısa zamanda Adem beyle iletişime geçeceğim sevgiler.

Sayın Satı Uğurtan:
konu bu sayfadan takip edilecektir bilginize.. http://www.agaclar.net/forum/daha-iy...htm#post898342

ayrıca okulumuzdaki faliyetler hakkında görsel bilgi için: Hasan Tahsin İş Okulu Tarım Atölyesi | Facebook

iletişim için:Hasan Tahsin İş Okulu Mevlana mh. 1776.Sok. No:2/5 Bornova /İzmir
0 505 357 99 93 ademerhan@hotmail.com
selamlar...

Adem Erhan 12-01-2012 00:20

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bernacyhn (Mesaj 744669)
Ne kadar güzel bir haber bu. Hiç bilmiyordum engelli kardeşlerimizle böyle çalışmalar yapıldığını. Sayenizde öğrenmiş olduk. Çok teşekkürler Sevgili Lilium. İmkanımızın olduğu her vakitte yardım edeceğiz güzel kardeşlerimize :)

sayın berna hanım:
konuyu bundan sonra http://www.agaclar.net/forum/daha-iy...htm#post898342 linkinden takip edebilirsiniz..
ayrıca okuldaki faliyetler için Hasan Tahsin İş Okulu Tarım Atölyesi | Facebook kullanabilirsiniz..
iletişim için:Hasan Tahsin İş Okulu Mevlana mh. 1776.Sok. No:2/5 Bornova /İzmir
0 505 357 99 93 ademerhan@hotmail.com
selamlar...

cihan_as 18-01-2012 23:49

Susak su kabalarından 4, 5 ad, abajur, süs eşyası çalışmalarında ve tohumlarından faydalanmaları için Hasan Tahsin İş Okulda ki müdire hanıma verdim.

Adem Erhan 22-01-2012 00:41

teşekkür...

cihan bey... bıraktığınız su kabakları elimize ulaştı.. cok teşekkür ederim öğrencilerim ve kendim adına...09-14:30 saatleri arasında okulumuza gelirseniz.. ve gelmeden önce ararsanız sevinirim.. 0 505 357 99 93 ayrıca atölyemiizle ilgili konu http://www.agaclar.net/forum/daha-iy...icin/25814.htm sayfasından takip edilecektir.. bu sayfadan yazarsanız sevinirim...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024