agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin > Fuar, Toplantı, Eğitim, Kampanya, Yarışma
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 31-03-2015, 10:54   #1
Ağaç Dostu

blume13's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2012
Buğday Derneği’nden “Organik Tarıma Giriş” Eğitimi

Buğday Derneği’nden “Organik Tarıma Giriş” Eğitimi
İlkbahar geldi, doğa uyanıyor. “Hareket Berekettir” düşüncesiyle Buğday Derneği de uzun zamandır merakla beklenen eğitimlere başlıyor. İlk eğitim, 4-5 Nisan tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek olan Organik Tarıma Giriş Eğitimi.

“Organik Tarıma Giriş” eğitimi, Yüksek Ziraat Mühendisi ve Organik Tarım Kontrolörü Neslihan Şimşek Kızıl tarafından verilecek. Eğitim boyunca, %100 Ekolojik Pazar’da ürünlerini satan üreticiler ve %100 Ekolojik Pazar ziraat mühendisleri de konuk konuşmacı olarak eğitime katılarak, üretim, lojistik, satış ve pazarlama tecrübelerini, kendi alanlarında yaşadıkları zorlukları aktaracaklar. Gün içerisinde konuk konuşmacı olarak katılacak olan üreticilerin uzmanlık alanlarıysa şöyle: Organik hayvancılık, süt ve süt ürünleri, organik seracılık, organik sebze ve meyve yetiştiriciliği, organik kozmetik ve temizlik ürünleri.

Bilginin Sürdürülebilirliği için Buğday’dan Katılımcılara…

*Katılımcılara viyöl, organik kompost ve atalık tohum dağıtılarak tohumdan fide yetiştirme çalışması yapılacak.

*Türeticinin El Rehberi, Atalık Tohumlar için Yetiştirici Rehberi, Doğa Dostu Turist ve Gönüllü Olma Rehberi kitapları, organik kumaştan bez çanta içerisinde ücretsiz verilecek.

*Buğday Derneği’nden eğitim katılım belgesi verilecek.

Bu Eğitim Kimler İçin Uygun?

*Doğa ve insan dostu gıda tüketmek isteyen, gıdasının tüm üretim aşamalarını öğrenmek isteyen tüketiciler

*Bahçesinde veya arazisinde organik gıda yetiştirmek ve doğayla dost üretim yapmak isteyen hobistler

*Organik üretim/satış/pazarlama yapmak isteyen girişimciler

Eğitimin İçeriği ve Eğitmenimiz Neslihan Şimşek Kızıl hakkında detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

*Eğitime katılım 20 kişi ile sınırlıdır.

Kayıt ve İletişim için:

egitim@bugday.org Tel: 0 533 140 81 98

Tarih: 4-5 Nisan 2015

Ücret: Buğday Derneği üyelerine (aidat borcu olmayan) 325 TL, üye olmayanlara 375 TL.

Yer: İlk gün Buğday Derneği Kadıköy ofisi, ikinci gün Kartal % 100 Ekolojik Pazar Yeri.

Adres Bilgileri:

Buğday Derneği Kadıköy Ofisi: Osmanağa Mahallesi, Yoğurtçu Şükrü Sokak, A.H. Uzunal İş Merkezi, No: 48 Daire:6 Kadıköy-İstanbul

Kartal % 100 Ekolojik Pazar: Ulaşım bilgisi ve kroki için buraya tıklayınız.

Buğday Derneği

blume13 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2015, 11:42   #2
Ağaç Dostu

blume13's Avatar

Çiçekler açıyor, bülbüller ötüyor!

2 Nisan Çiçeklerin açma zamanı
3 Nisan Bülbüllerin ötmeye başlaması
4 Nisan DOLUNAY
8 Nisan Kırlangıç Fırtınası

EKİM – DİKİM TAKVİMİ

Meyve veren sebzeler (domates, salatalık, patlıcan gibi) için uygun ekim günleri: 1-2-11-12 Nisan
Tohum alınacak bitkiler için uygun ekim günleri: 1-2 Nisan
Kök ve gövdesi toprak içindeki bitkiler (havuç, patates, pancar gibi) için uygun ekim günleri: 3-4-5-6-13-14 Nisan
Çiçek ve şifalı otların bakımı ve ekimi için uygun günler: 7 Nisan
Yapraklı sebzeler (lahana, ıspanak gibi) ve sulama için uygun günler: 8-9-10 Nisan

Eski 01-04-2015, 11:44   #3
Ağaç Dostu

blume13's Avatar

buğday org doga takvimi

Eklenen Resimler

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:24.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024