agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin > Fuar, Toplantı, Eğitim, Kampanya, Yarışma
(https)

Beğeni Düzeni141Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-03-2013, 16:22   #1
Ağaç Dostu

mügem's Avatar

Giriş Tarihi: 12-12-2012
Galeri: 39
İzmir Bayındır Çiçek Festivali 2013 (26-28 Nisan)

Geçen yılki Bayındır Çiçek Festivaline ben de gitmiştim.Çoğu fotoğrafı insanlı çekmişim.Bu iki gül çok ilgimi çekmişti.Bu yıl da kısmet olur mu bilmem?
Name:  DSCN3305.JPG
Views: 5107
Size:  69.9 KB
Name:  DSCN3306.JPG
Views: 3535
Size:  68.7 KB
Name:  DSCN3311.jpg
Views: 6846
Size:  30.5 KB

mügem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2013, 17:12   #2
Ağaç Dostu

Revnak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Gerçekten çok güzellermiş.
Geçen sene gidememiştim içimde kalmıştı, bu sene inşallah..

Revnak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2013, 21:57   #3
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Giriş Tarihi: 05-05-2007
Bir program yapılırsa bende gelirim,Zira geçen sene gelememiştim o alacalı gülü almak için de bütün seraları gezerim,

İyi Akşamlar

selcuk44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2013, 23:35   #4
Ağaç Dostu

mügem's Avatar

Ben mercan çiçeği arıyordum.Festivalde dolaşa dolaşa bir çiçekçide buldum.Bende bir sevinç.Ertesi gün saksı ve toprak değişimi yapayım dedim.Saksıyı hazırladım.Mercanı küçük saksıdan çıkardım.Birde ne göreyim.Kök falan yok.Yani bir tutam mercanı kesmişler,saksıya gömmüşler,al sana saksıda mercan.
Allahtan bizim köy o sıralar serindi.Mercanım tuttu.Açtığında beni bir sürpriz bekliyordu.Mercanımın bir yanı kırmızı,bir yanı krem rengi.
Uzun lafın kısası,çiçek alırken köküne dikkat edelim.Saygılar.

mrduran beğendi.
Eski 24-03-2013, 15:31   #5
Ağaç Dostu

Hülya's Avatar

Giriş Tarihi: 17-06-2008
Galeri: 81
Festival zamanı yaklaşıyor.

Bayındır'da çiçek festivali heyecanı Türkiye

mrduran beğendi.
Hülya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2013, 15:50   #6
Ağaç Dostu

Revnak's Avatar

26-28 Nisanı iple çekiyorum

Eski 24-03-2013, 15:52   #7
Ağaç Dostu

sakdag's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2011
Galeri: 6
İnşallah bu yıl bende katılmayı çok istiyorum.

sakdag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2013, 15:54   #8
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 27-02-2013
2011-2012 yıllarında bayındırda peyzaj ve süs bitkileri bölümünde öğrenciydim 2 sene üst üste kendi standımızda görev yaptım çok özledim bayındır festivalini ve bayındırı toplu gidilecek olunursa mersin den bende katılmak isterim....

kirbasbaris beğendi.
emrullah mutlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2013, 18:53   #9
Ağaç Dostu

serdarulusoy's Avatar

Giriş Tarihi: 03-10-2009
Galeri: 44
Sevgili ağaçlar net üyeleri Bayındır da dış mekan süs bitkileri üretimi yapmaktayım.Festivale katılımın 1 milyon kişi olması bekleniyor.Sizleri aramızda görmekten onur duyarız.Ağaçlar net üyelerine festival süresince yüzde yirmi (%20) indirimli alışveriş yapma imkanı sunmayı planlıyorum.Çok kısa bir zaman içersinde satış bölümünden bitki satışı yaparak direk üreticiden sizlere çok uygun fiyatlara bitki satışı yapacağım.

serdarulusoy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2013, 18:53   #10
Ağaç Dostu

serdarulusoy's Avatar

Giriş Tarihi: 03-10-2009
Galeri: 44
İzmir'in çiçeği ile ünlü ilçesi Bayındır bu yıl 16.sı yapılacak Uluslar arası Bayındır Çiçek Festivaline hazırlanıyor. Türkiye'nin çiçek üretim merkezlerinin en başında yer alan Bayındır,bahar çiçek üretim sezonu açılmasıyla birlikte yoğun bir şekilde yurtiçi ve yurt dışına çiçek sevkiyatı yaparken,festival hazırlıklarına başladı.Çiçeğin Kenti Bayındır ismiyle marka olan Bayındır'da çiçek festivalini her yıl Nisan ayının son haftasonu yapma geleneğini bu yılda devam ettirdi.26-27-28 Nisan 2013 tarihleri arasında Bayındır kapılarını 16.kez dünyaya açacak.

serdarulusoy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2013, 20:19   #11
Ağaç Dostu

Uysal01's Avatar

Giriş Tarihi: 25-08-2008
Bende, Bayındır çiçek festivaline gitmek niyetindeyim,Herhangi bir aksilık olmaz ise busene gezip göreceğim.
Serdar bey hem sizinle tanışır,hemde ürettiğiniz fidanları görürüz.

Uysal01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2013, 22:00   #12

İyi Akşamlar,

Karşıyaka'dan bayındır çiçek festıvali'ne gitmeyi düşünen var mı acaba ?

Eski 19-04-2013, 08:04   #13
Ağaçsever

omerr's Avatar

Giriş Tarihi: 23-06-2008
16.Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali 2013 FESTİVAL PROGRAMI

26 Nisan 2013 – 21:00

YAŞAR KONSERİ

Yer: Bayındır Şehir Stadyumu

27 Nisan 2013 – 20:00

ENDER BALKIR KONSERİ

27 Nisan 2013 – 21:00

GÜLBEN ERGEN KONSERİ

Tüm Konserler Ücretsizdir.

omerr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2013, 08:54   #14
Ağaç Dostu

menekşecibaba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-01-2011
Galeri: 24
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi serdarulusoy Mesajı Göster
İzmir'in çiçeği ile ünlü ilçesi Bayındır bu yıl 16.sı yapılacak Uluslar arası Bayındır Çiçek Festivaline hazırlanıyor. Türkiye'nin çiçek üretim merkezlerinin en başında yer alan Bayındır,bahar çiçek üretim sezonu açılmasıyla birlikte yoğun bir şekilde yurtiçi ve yurt dışına çiçek sevkiyatı yaparken,festival hazırlıklarına başladı.Çiçeğin Kenti Bayındır ismiyle marka olan Bayındır'da çiçek festivalini her yıl Nisan ayının son haftasonu yapma geleneğini bu yılda devam ettirdi.26-27-28 Nisan 2013 tarihleri arasında Bayındır kapılarını 16.kez dünyaya açacak.
Serdar Bey maşallah Bayındır kısa bir sürede çiçekçilikte çok güzel bir yere geldi ,20-30 sene önce tek tük çiçekci vardı. Şu an çok güzel bir yerde inşallah çok daha iyi yerlere de gelir. Gelirsem sizlerle de tanışmak isterim , Bayındır da çiçekçilik yapan çok eski bir arkadaşım da var. Seven Botanik in sahibi Ercan Seven , çok takdir ettiğim birisidir , eğer festivale gelirsem ikinizi de ziyaret etmek istiyorum . Kolay gelsin Selamlar.

serdarulusoy beğendi.
menekşecibaba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2013, 09:54   #15
Ağaç Dostu

smnunal's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2011
Galeri: 1
Nasip olursa bu yılda gezip görmek beğendiğim birşeyler olursa almak ve Bayındırlı çiçek üreticisi dostları ziyaret etmek için bende festivale gitmeyi düşünüyorum.

Hülya beğendi.
smnunal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2013, 19:15   #16
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-09-2010
bizde kısmetse cumartesi ordayız sadece bu festival için babamlar konyadan geliyor.

aşkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2013, 21:04   #17
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Orda olmayı çok isterdim

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2013, 10:07   #18
Ağaç Dostu

Revnak's Avatar

İnşallah biz de Cumartesi gitmeyi düşünüyoruz. Bahçemdeki çiçek yapmayı planladığım alanındaki çim bugün kaldırılıyor, belleniyor festival sonrası fideler için hazır hale getiriliyor

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi serdarulusoy Mesajı Göster
Sevgili ağaçlar net üyeleri Bayındır da dış mekan süs bitkileri üretimi yapmaktayım.Festivale katılımın 1 milyon kişi olması bekleniyor.Sizleri aramızda görmekten onur duyarız.Ağaçlar net üyelerine festival süresince yüzde yirmi (%20) indirimli alışveriş yapma imkanı sunmayı planlıyorum.Çok kısa bir zaman içersinde satış bölümünden bitki satışı yaparak direk üreticiden sizlere çok uygun fiyatlara bitki satışı yapacağım.
Serdar bey daha önce festivale gelmedim, standınız ne tarafta olacak acaba ya da adı nedir firmanızın?

serdarulusoy beğendi.
Eski 26-04-2013, 10:38   #19
Ağaç Dostu

Revnak's Avatar

Festival başlamıştır, tüm çiçek severlerin gözü aydın. Yüklensin rengarenk fotoğraflar

Eski 28-04-2013, 06:18   #20
Ağaç Dostu

FatihBahce's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2011
Bayındır Çiçek Festivali 2013 - YouTube

Cumartesi çok kalabalıktı.
Aldıklarım:
1 kırmızı, 1 pembe ağaç şakayık 10'ar TL
1 kırmızı, 1 pembe Weigela Florida (2şer TL yol üstü seradan)
2 yaban mersini 5'er TL'dan
1 dağ çileği -koca yemiş
1 kaymak ağacı 30TL
1 adet satıcının ismini bilmediği yasemin türü dediği eflatun acem borusu çiçekli bitki (25 TL)

Name:  00271.MTS_000008908.jpg
Views: 1742
Size:  51.7 KB

Name:  00242.MTS_000010110.jpg
Views: 5773
Size:  61.0 KB
Weigela Florida

Name:  00261.MTS_000015448.jpg
Views: 1537
Size:  52.9 KB
Kırmızı ağaç şakayık

FatihBahce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2013, 12:06   #21
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-05-2010
Çiçek Festivali

Festivale bu yılda gitmek nasip oldu. Ancak festivali geçen yıllara göre sönük buldum. Bu benim ve beraberimdeki arkadaşlar için oldukça üzücü oldu. Stant sayısı ve çiçek türünde gözle görülür bir daralma mevcuttu. Geçtiğimiz yıllarda stantlarda satılan ve edindiğim bir çok bitki türü bu sene yoktu, yeni türler de eklenmemişti. Aynı türleri sergileyen stantları ayıran tek ölçüt fiyatlarıydı. Ayrıca çiçek fiyatlarının da geçtiğimiz yıllara oranla çok fazla arttığını gözlemledik. Pek çok çiçek sever, eli boş dönmemek adına bir kaç çiçek almayı yeğler vaziyetteydi. Bazı üreticilerse sadece sergi amaçlı stant açmıştı. Sergiledikleri çiçeklerin de bir kısmı satın alınarak standa konmuş ki bizzat kendileri söylediler, yani üretimleri henüz yok. Festivale festival havası katan görsel ve işitsel etkinlikler de yalan olmuş belli ki... İncik boncuk, gıda ürünleri, şarküteri, giyim malzemeleri çiçek stantlarından daha çok ve çeşitliydi. Festival alanı daha çok çiçek stantlarının da olduğu bir pazar yerini andırıyordu. Konuşulanlardan hareketle stant ücretlerinin yüksek tutulduğunu ve festivale zaten seralarından doğrudan satış yapan üreticinin ilgi göstermediği bilgisine ulaştık. Organizasyon ekibinin, festivalin asıl amacı olan üretici ve çiçek severi buluşturma hedefinden uzaklaşması sanırım festivali geriye götürüp sözde festival haline getirmiş ve getirecek ki bu bizler açısından üzücü oldu. Festival alanı yerine seraları gezmek tercih sebebi haline geldi ki biz de öyle yaptık. Bir iki saat tahammül edebildiğimiz (ki o bile o kadar az olan stant için fazlaydı) festival gezintimiz seralarla devam etti. Hem daha çok çeşit gördük, hem de festival alanının üçte biri fiyatla çiçek edindik. Burada bana güzel gelmiş bir kaç standı görsel olarak da paylaşmak istiyorum. Ötesi yok zaten...

Eklenen Resimler

memocan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2013, 13:15   #22

İyi günler ,

Bu festival'e gtmeyi çok istiyordum ama Karşıyaka'dan gidecek olursa beraber gideriz diye yazdım ama katılan olmadı. O kırçıllı gül'e hasta idim malesef alamadım.

Bu sene Karşıyaka'da çiçek festvali olsun diye dua ediyorum ama şimdiye kadar bir duyum alamadım umarım olur kim bilir belki bende kırçıllı gül'e sahip olurum.

mrduran beğendi.
Eski 28-04-2013, 13:44   #23
Ağaç Dostu

mügem's Avatar

Sayın memocan'ın yorumundan sonra gidemedim diye üzülmeyeceğim.Bakalım başka giden arkadaşlar neler yazacak?

Eski 28-04-2013, 14:48   #24
Ağaç Dostu

Fagus Sylvatica's Avatar

Giriş Tarihi: 31-08-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selcuk44 Mesajı Göster
İyi günler ,

Bu festival'e gtmeyi çok istiyordum ama Karşıyaka'dan gidecek olursa beraber gideriz diye yazdım ama katılan olmadı. O kırçıllı gül'e hasta idim malesef alamadım.

Bu sene Karşıyaka'da çiçek festvali olsun diye dua ediyorum ama şimdiye kadar bir duyum alamadım umarım olur kim bilir belki bende kırçıllı gül'e sahip olurum.
Sayın selcuk44, ben burada bir serada görmüştüm aslında o gülü. Ne yazık ki geçen gittiğimde yoktu ama muhtemelen oradaki seralarda da vardır. Bir bakının derim

Fagus Sylvatica Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2013, 17:41   #25
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selcuk44 Mesajı Göster
İyi günler ,

Sayın selçuk44 kırçıllı gül yani sihirbaz gül festivalde bir yerde vardı fiyatı 25 TL idi ve gayet formsuz gözüküyordu. Bayındır yakınında Zeytinova kasabasında küçük bir serada ancak anaçlarını bulduk ve tabi ki satışı yoktu. Aynı gülü baston gül olarak aşılamışlar ve yok satmış. İki yıl önce yine aynı seradan almıştım yolun düşerse bakabilirsin. Bundan başka internet üzerinden satışları da var şu aralar. Mevsim itibariyle pazarlarda bulman zor gibi zira meraklıları çoktan toplamış o gülü. Gülün çok değişken renklerde bordo beyaz, bordo sarı, yalnız bordo açıyor olması bu gülü sihirbaz gül yapmış. Bana göre daha özel yönü gülün formunu koruyarak dalında açık kalma süresinin bir aya yaklaşması ve yaz boyu hiç durmadan gül yapması. Gül meraklısı birinin mutlaka edinmesi gereken bir gül diye düşünüyorum. Saygılar.

mrduran beğendi.
Eski 28-04-2013, 17:46   #26
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mügem Mesajı Göster
Sayın memocan'ın yorumundan sonra gidemedim diye üzülmeyeceğim.Bakalım başka giden arkadaşlar neler yazacak?
Sayın mügem hevesinizi kırmışsam özür dilerim ancak festivalin ileriye gideceğini düşünerek gitmiştim ve hayal kırıklığı yaşadım hepsi bu... Festival için olmasa da yolunuz düşerse seraları görmenizi önerebilirim. Kişisel düşüncemi ifade etmeye çalıştım, bu ve benzeri festivallerin gelişerek artması taraftarıyım. Saygılar.

Hülya ve mrduran beğendi.
Eski 28-04-2013, 21:48   #27

Sayın,Fagus Sylvatica,

Alakanıza çok teşekkür ederim Karşıyaka ve İzmir'deki irili ufaklı seraları gezdim ama malesef bulamadım,

Ümidim Karşıyaka çiçek festivalinde
eğer bulursam sizede bilgi aktarırım.,

Sağlık ve iyi geceler dileklerimle

Eski 28-04-2013, 21:58   #28

Sayın,Size'de alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim.

Kırçıllı gül hakkındaki ilave aydınlatıcı bilgilerinizi büyük bir ilgi ile okudum sağ olun,şimdi bu güle olan hastalığım daha çok arttı ne yapıp yapıp bulacağım ve çok abartmadan iki veya üç adet alacağım.

Üst yazımda belittiğim gibi Karşıyaka çiçek festivalinde bulabilirim sanıyorum,Olmaz ise İzmir dışındaki seralara da bakacağım.

Sağlıklar ve iyi akşamlar dilerim.

Düzenleyen selcuk44 : 28-04-2013 saat 21:59 Neden: imla işareti ilave edildi
Eski 28-04-2013, 22:10   #29
Ağaç Dostu

FatihBahce's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2011
Festivalin yapıldığı yere 150 mt mesafede tren istasyonu vardı.
İzmir'e buradan ulaşım çok rahat aslında.

selcuk44, Hülya ve mrduran beğendi.
FatihBahce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2013, 22:36   #30
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-09-2010
bizde gittik bence hiç eski tadı yoktu.

Hülya ve serdarulusoy beğendi.
aşkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:07.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024