agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin > Fuar, Toplantı, Eğitim, Kampanya, Yarışma
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-06-2010, 22:37   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Yeşil Teknik Doğa Eğitim Kampı (16-25 Ağustos 2010)

Yeşil Teknik Doğa Eğitimi

Tübitak Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından desteklenen ve Celal Bayar Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından yürütülen YEŞiL TEKNİK DOĞA EĞİTİM kampı 16-25 Ağustos 2010 tarihleri arasında Spil Dağı Milli Parkı’nda yapılacaktır.

Bu yıl ikincisi yapılacak olan projede 20 lise öğrencisine 10 gün boyunca doğayı daha yakından tanıyabilmek ve doğal malzemeleri en iyi şekilde kullanabilmek için eğitimler verilecektir. Teorik ve uygulamalı olmak üzere iki aşamadan oluşan dersler konusunda uzman öğretim üyeleri tarafından verilecektir. Botanik, zooloji, jeoloji, astronomi, arkeoloji vb. gibi pek çok farklı alanı kapsayan dersler dışında, öğrenciler binlerce yıllık geleneksel teknolojileri de öğrenerek bu teknolojileri uygulama şansını yakalayacaklardır.

Bu kapsamda öğrenciler proje boyunca çevrelerinden topladıkları bitkilerden boya, ilaç, parfüm, yapıştırıcı, sabun, ip ve sepet yapımını, topraktan seramik yapımını, bunun yanında meyve ve sebzeleri kullanarak meyve suyu, konserve ve pekmez yapımını öğreneceklerdir. Son olarak öğrenciler toprak ve saman kullanarak kerpiç yapmayı öğrenecekler ve hazırladıkları kerpiç briketler ile küçük bir barınak inşa edeceklerdir.

Kampala ilgili detaylı bilgi ve başvuru formlarına proje web sayfasından ulaşılabilir.

Web : www2.bayar.edu.tr/yesilteknik
Eposta : yesilteknik@bayar.edu.tr

Detaylı Bilgi İçin:

Yrd.Doç.Dr. Cenk Durmuşkahya
Proje Koordinatörü
Celal Bayar Üniversitesi Çevre Sorunları
Araştırma ve Uygulama Merkezi
Tel : 0236 2372886-166
Cep : 0532 353 65 83

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:16.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024