agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Fotoğraf
(https)

Beğeni Düzeni64Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-01-2016, 16:37   #1
Ağaç Dostu

sinbas's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2012
Cep telefonu önerileri (Fotoğraf çekme amaçlı)

Fotoğraf makinesi almayı düşünmüyorum zira taşıma sıkıntısı olacak, Telefon görüşmemi sağlasın, kaliteli resim çeksin, zoom özelliği olsun, gece çekimleri güzel olsun, havada uçan kuşu anında yakalasın vs vs.
Birinci adayım;

sony xperia z5 premium

ikinci adayım;
lumia 950 xl

üçüncü adayım;

Yine Nokia'nın İncelemeye ve düşünmeye değer gördüğüm 41 MP ile piyasanın en kaliteli fotoğrafını çeken telefonu Nokia Lumia 1020 Bu özelliğiyle fazlasıyla ilgimi çekerken olumsuz gördüğüm tarafları;

32 gb ile sınırlı dahili hafıza, artırılabilir hafızası yok.

Arka kamerası 41 MP ile harikalar yaratırken, Ön Kamerası 1.2 MP sınıfta kalıyor.

Ekran boyutu 4.5"

Daha ayrıntılı bilgi için Nokia Lumia 1020 İnceleme

Fiyatı 1800-1900 TL arası

Bu işlerin meraklısı, Tüm arkadaşların görüşlerine ihtiyacım var...

Sevgi ve saygılar..

Düzenleyen sinbas : 30-01-2016 saat 11:08
sinbas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-01-2016, 16:53   #2
Ağaç Dostu

Mücevher Çalısı's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2015
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sinbas Mesajı Göster
...
Fotoğraf makinesi almayı düşünmüyorum...
Ben fotoğraf makinesi kullanıyorum. Cep telefonumun netliği iyi değil

Cep telefonları hakkında teknik bilgim pek yok benim, bu konuda yardımcı olamam... Tavsiyem, tükkanları tek tek dolaşın, satış danışmanlarının başını ağrıtıncaya kadar konuşturun

Mücevher Çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-01-2016, 19:34   #3
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Alıntı:
Sayın Güler hanım ve Sayın Mücevher Çalısı fotoğraf kaliteleriniz muhteşem nasıl bir makine veya cep kullanıyorsunuz?

Bende bu ara araştırma safhasındayım henüz karar veremedim...

Fotoğraf makinesi almayı düşünmüyorum zira taşıma sıkıntısı olacak, Telefon görüşmemi sağlasın, kaliteli resim çeksin, zoom özelliği olsun, gece çekimleri güzel olsun, havada uçan kuşu anında yakalasın vs vs.
Birinci adayım;

sony xperia z5 premium

ikinci adayım;
lumia 950 xl

Bu konuda başlık bulamadım bulsam oraya yazacaktım...

Sevgi ve saygılar..
Sayın sinbaş, Doğa ve yaşama dair her şey başlığının alt başlığı Fotoğraf kısmında, fotoğraf makineleri hakkında çok güzel bilgiler paylaşmışlar arkadaşlarımız. Ben de makine alacağım zaman bunları incelemiştim.

Fotoğraf çekmeyi pek bilmem, ilgili arkadaşlar bana Canon G10 tavsiye etmişlerdi, o sıralar daha yeni modeli Canon G12 yi 1.100.- TL ye sigorta masrafları dahil (garanti de dahil) aldım. Hatta kampanya var peşin fiyatına 12 ay taksit yapalım dedi çocuk, o da bonus oldu bana.

Kullanımı kolay, el çantasına rahatça girebilen bir boyda ve çok da özelliği var. Makro çekimi de çok iyi. Google amcaya sor, incele.

Fotoğraf Makineleri (yorumlar, sorular)

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-01-2016, 20:33   #4
Ağaç Dostu

sinbas's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sayın sinbaş, Doğa ve yaşama dair her şey başlığının alt başlığı Fotoğraf kısmında, fotoğraf makineleri hakkında çok güzel bilgiler paylaşmışlar arkadaşlarımız. Ben de makine alacağım zaman bunları incelemiştim.

Fotoğraf çekmeyi pek bilmem, ilgili arkadaşlar bana Canon G10 tavsiye etmişlerdi, o sıralar daha yeni modeli Canon G12 yi 1.100.- TL ye sigorta masrafları dahil (garanti de dahil) aldım. Hatta kampanya var peşin fiyatına 12 ay taksit yapalım dedi çocuk, o da bonus oldu bana.

Kullanımı kolay, el çantasına rahatça girebilen bir boyda ve çok da özelliği var. Makro çekimi de çok iyi. Google amcaya sor, incele.

Fotoğraf Makineleri (yorumlar, sorular)

Alıntı:

Birinci adayım;

sony xperia z5 premium

ikinci adayım;
lumia 950 xl

Bu konuda başlık bulamadım bulsam oraya yazacaktım...

Sevgi ve saygılar..

Telefon almayı düşünüyorum aynı zaman da bir taşla iki kuş vursun istiyorum.

Telefonu ve Fotoğraf makinesi ayrı ayrı taşımak istemiyorum, El çantasına da girse yazın o sıcaklarda omzumuza takacağımız çantanın kayışı dahi sıkıntı verebiliyor.

Telefonun çekeceği fotoğraflar; fotoğraf makinesi kadar belki kaliteli olmaya bilir (neticede Profesyonel fotoğrafçılık yapmayacağım) ama onlar kadar olmasa da başarılı olanlar var.
işte benim sorum da bu noktada başlıyor bu tür telefon kullanan arkadaşların görüşlerini almak istiyorum. Anlatabildim mi acaba!

Teşekkür ederim.

Eski 27-01-2016, 09:57   #5
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
@ Sinbas;

950 XL gibi windows işletime sahip telefonların en kötü tarafı uygulamaların yeterli olmaması, mesela her bankanın mobil uygulaması yok, işbankası, finansbank var bildiğim ve benim kullandığım, hepsiburada, migrosclub gibi sitelerin mobil uygulamaları yok. Facebook taki oyunların pek çoğu yok (hanımla kelimelik oynarız misal, o android telefonuyla mobil olarak oynayabiliyor ancak ben windows telefonumla oynayamıyorum), kızım resim işleme programı olan retrikanın olmamasından şikayetçi.

Windows işletim sistemlerinin iyi tarafları ise oldukça stabil olmaları, android telefonlar gibi sık sık donma sorunu yaşamazsınız ve en güzel tarafı word excell gibi office programları kullanıyorsanız ve ev bilgisayarına sık ihtiyaç duyuyorsanız bu bilgisayarlarla bağlantı kurabilir, office programlarını telefon üzerinden dahi kullanabilirsiniz. Devam edecek....

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2016, 10:50   #6
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Android telefonlarda ise üsttekinin tersini düşünebilirsiniz. Yani stabilitesi azdır ancak her yeni uygulama önce android telefonlar için çıkar yaygın kullanıldığı için. Üstte yazıya ilave; windows telefonlar muadillerine göre daha hesaplıdır.

Diğer grup cep telefonları bildiğiniz iOS (iPhone OS) telefonlar. Bu arkadaşlar ' nev'i sahsina munhasir ' gruptandır biraz. Kendine has tavırları, özellikleri olan, burunları havada, gözleri sizin cebinizde olan telefonlardır bunlar. 3 bin tl. ye yakın para verip, sadece telefonla konuşup, fotoğraf çekip, whats up kullanarak bize hava atacaksanız karışmam sonra...

Bir de tüm işlemleri rahatça yapabilmeniz için bence en az 5 " olsun alacağınız telefonun ekran boyutu. Bitti...

Eski 27-01-2016, 13:50   #7
Ağaç Dostu

Mücevher Çalısı's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
... Bitti...
Bu konuların konuşulacağı (yazılacağı) bir konu açmanıza engel nedir?

Burada kalmasın bence bildikleriniz, biz de faydalanalım. Belki ben de almayı düşünüyorum, belki başka arkadaşlar da. Ne biliyorsunuz

Eski 27-01-2016, 14:38   #8
Ağaç Dostu

sinbas's Avatar

Alıntı:
@ Sinbas; 950 XL gibi windows işletime sahip telefonların en kötü tarafı uygulamaların yeterli olmaması, mesela her bankanın mobil uygulaması yok, işbankası, finansbank var bildiğim ve benim kullandığım, hepsiburada, migrosclub gibi sitelerin mobil uygulamaları yok. Facebook taki oyunların pek çoğu yok (hanımla kelimelik oynarız misal, o android telefonuyla mobil olarak oynayabiliyor ancak ben windows telefonumla oynayamıyorum), kızım resim işleme programı olan retrikanın olmamasından şikayetçi. Windows işletim sistemlerinin iyi tarafları ise oldukça stabil olmaları, android telefonlar gibi sık sık donma sorunu yaşamazsınız ve en güzel tarafı word excell gibi office programları kullanıyorsanız ve ev bilgisayarına sık ihtiyaç duyuyorsanız bu bilgisayarlarla bağlantı kurabilir, office programlarını telefon üzerinden dahi kullanabilirsiniz.

Android telefonlarda ise üsttekinin tersini düşünebilirsiniz. Yani stabilitesi azdır ancak her yeni uygulama önce android telefonlar için çıkar yaygın kullanıldığı için. Üstte yazıya ilave; windows telefonlar muadillerine göre daha hesaplıdır.

Diğer grup cep telefonları bildiğiniz iOS (iPhone OS) telefonlar. Bu arkadaşlar ' nev'i sahsina munhasir ' gruptandır biraz. Kendine has tavırları, özellikleri olan, burunları havada, gözleri sizin cebinizde olan telefonlardır bunlar. 3 bin tl. ye yakın para verip, sadece telefonla konuşup, fotoğraf çekip, whats up kullanarak bize hava atacaksanız karışmam sonra...

Bir de tüm işlemleri rahatça yapabilmeniz için bence en az 5 " olsun alacağınız telefonun ekran boyutu.
Yukarıda söz ettiğim iki telefon arasında kaldım zaten ikisinin de boyutu 5" ten fazla.

Bilgisayarım da win 10 yüklü, TV android bir şekilde bunları stabil hale getiririz.

Telefonda oyun olmasa da olur, oyunu ben pc de age3 (age of empires 2-3) diye bir oyunum var yaklaşık 20 yıldır kargadan başka kuş tanımam misali sıkıldıkça aynı oyunu oynuyorum.

Benim için fotoğraf kalitesi, çekim hızı yukarıda söz ettiğim gibi havada uçan kuşu deklanşöre bastığım anda yakalamalı, bazı telefonlar veya fotoğraf makineleri kuş ufuk çizgisinde kayboluyor makinenin anca gönlü oluyor, veya araçta hareket halinde iken net resim ve video alabilmeliyim.

Geçen yaz piknikte arkadaş köpeği besliyor, köpek sıçradı havada ekmeği yakaladı, bizim makine köpek kadar olup ta koca köpeği havada yakalayamıyor.

Az ışıkta veya karanlıkta kaliteli fotoğraf çekebilmeli.

Benim üzerinde yoğunlaştığım ve daha sıcak baktığım sony xperia z5 premium Türkiye'de satışa yeni başladığı için kullanıcıların tepkilerini merak ediyorum. Şu anki fiyatı 2500-2700 arası seyrediyor.

Diğer lumia 950 xl ise henüz ülkemizde satışa başlamadı diye biliyorum. yurt dışında satış fiyatı 650 Dolar civarındaymış Kasım ayından önce olmaz gibi bilgiler var.

Banka konusuna gelince; iş bankası ve finansla çalıştığım için sorun olmaz.

"hepsiburada"nın olmaması iyi olmamış oda "hepsiburada"nın ayıbı olduğu için umarım zamanla o da halledilir.

Face hesabımı 5000' e yakın (Şiir, Resim ve siyaset çoğunluklu) arkadaş gurubu ve takipçi olunca çok fazla zamanımı alıyordu 3 yıldır dondurmak zorunda kaldım.

Bu iki telefonu araştırıp duruyorum.

iPhone 6S Plus asla yaklaşmam, yukarıdaki iki telefonla teknik özelliklerini karşılaştırdığımızda yarısı kadar bile değil ama özelliklerine göre 3.500,00 - 5.470,00 TL arası fiyata satılıyor.

Alan ve kullanan arkadaşların yorumlarını takipe devam edeceğim.

Durum şimdilik bu merkezde, sayın müstakbel komşum @TCM.

Bilgiler ve yorumlarınız için Teşekkür ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla.

Düzenleyen sinbas : 27-01-2016 saat 15:14
Eski 27-01-2016, 15:03   #9
Ağaç Dostu

sinbas's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mücevher Çalısı Mesajı Göster
Bu konuların konuşulacağı (yazılacağı) bir konu açmanıza engel nedir?

Burada kalmasın bence bildikleriniz, biz de faydalanalım. Belki ben de almayı düşünüyorum, belki başka arkadaşlar da. Ne biliyorsunuz
Haklısınız sayın @Mücevher Çalısı bu konuda size katılıyorum.

Ben bir kez nereye olduğunu hatırlamıyorum konu açmaya çalıştım "yetkiniz yok" gibi bir uyarı yapan başka sayfaya yönlendirdi bir daha konu açmaya dahi yeltenmiyorum.

Yetkisi olan bir arkadaş uygun görürse bu mesajları seçip bir başlık altında toplayabilir biz de oradan devam edebiliriz.

Eski 27-01-2016, 16:02   #10
Ağaç Dostu

Mücevher Çalısı's Avatar

Alıntı:
Ben bir kez nereye olduğunu hatırlamıyorum konu açmaya çalıştım "yetkiniz yok" gibi bir uyarı yapan başka sayfaya yönlendirdi bir daha konu açmaya dahi yeltenmiyorum.

Yetkisi olan bir arkadaş uygun görürse bu mesajları seçip bir başlık altında toplayabilir biz de oradan devam edebiliriz.
Yallah bismillah deyip, üye olduğumuz gibi konu açamıyoruz bir onu biliyorum. Belki bazı sayfalara açılamıyoruzdur

Düzenleyen Mücevher Çalısı : 27-01-2016 saat 18:31
Eski 27-01-2016, 16:23   #11
Ağaç Dostu

sinbas's Avatar

Biraz önce vodafondan bir mesaj geldi deneyim dedim ve denedim;
arkadaşlar beyaz güldürüyor telefonla neler yaptığınızı, kaç saat konuştunuz, ne kadar internete girdiniz, kaç mesaj yazdınız, kaç mesaj aldınız bir bir anlatıyor denemek isterseniz işte size link.
https://gecensenem.vodafone.com.tr/BeyazAnlatsin

Diğer seçeneği de var ama ben Beyaz'dan dinlemek istedim.

Eski 27-01-2016, 16:25   #12
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Çok detaylı bilgiye sahip değilim, bu konuda her sorulana bilgi verecek yani bana laf düşürmeyecek arkadaşlar mevcuttur. Benimki "tam yerinde denk geldi manzara koyduk" hesabı.

Almayı düşündüğünüz Sony xperia z5 premium kamera özellikleri açısından etkileyici olsa da 2.500 tl. civarı vereceğiniz paraya yazık olacak gibi. 950 XL Lumia da öyle, kısa süre sonra fiyatı düşecektir piyasaya çıktığında. Onun yerine 1.000 tl. civarı normal android veya windows phone telefon alırsınız ki resim çekme, video çekme gibi konularda işinizi görecektir, kalanıyla da gayet güzel giriş seviyesi profesyonel bir fotoğraf makinesi alabilirsiniz bence.

Eski 27-01-2016, 21:30   #13
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
SIK SORULAN SORULAR / FORUM KULLANMA KILAVUZU

Yeni konu nasıl açılır? Hangi bölümlere konu açamazsınız?

Olası tüm sorulara cevapları yazmıştık güya...

sinbas beğendi.
malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2016, 09:58   #14
Ağaç Dostu

olmez's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2006
Alıntı:
.................
Diğer grup cep telefonları bildiğiniz iOS (iPhone OS) telefonlar. Bu arkadaşlar ' nev'i sahsina munhasir ' gruptandır biraz. Kendine has tavırları, özellikleri olan, burunları havada, gözleri sizin cebinizde olan telefonlardır bunlar.
.............
Ya şimdi niye öyle dediniz ki Sn. TCM. Ben de iPhone kullanıcısıyım. Alındım şimdi.
Şaka bir yana ben iPhone 6 eşim ise Xperia Z2 kullanıcısı. iPhone 6 1.5µ piksele sahip 8 MP iSight kamera barındırıyor. Xperia ise 20,7 MP kameraya sahip. Sayısal olarak aradaki fark çok büyük. Ama inanın iPhone kamerası Xperia kamerasından çok daha iyi fotoğraflar yakalıyor. Xperia'nın 4K video özelliği olması arttısı ama yaklaşık 20 sn çekebiliyorsunuz. 4K çekim sırasında kamera çok ısındığından telefon güvenlik için yaklaşık 20 sn sonra çekimi sonlandırıyor. iPhone 2,2/Xperia 2,0 lense sahip. Otomatik netleme vs gibi birçok özellik her ikisinde de mevcut. Ancak iPhone Focus Piksel özelliğine sahip otomatik netleme ile sanırım bu işi başarıyor. Her iki markanın ve modelin savunucusu değilim. Sadece bu iki cihazı karşılaştırma olanağım olduğu için ikisi üzerinden anlatmaya çalıştım olayı. Bu konuda çok yetkin olmamama rağmen tecrübeli arkadaşlar her zaman kameranın kaç MP olduğu değil, optik zoomlaması önemlidir derler. İşte ben bunu bu iki telefonda net bir şekilde gördüğüm için bu iki marka üzerinden anlatmaya çalıştım. 8 MP kamera 20,7 MP kamerayı dövüyor. Üstelik iPhone kameralarını da Sony üretiyor.
Uzun lafın kısası bence kameranın kaç MP olduğuna pek takılmayın derim. O da bir kriter ama öncelikle optik zoom önemli sanırım. İnternet üzerinde karşılaştırmalar bolca bulunabiliyor. Google üzerinde "Sony xperia z5 premium camera vs Nokia Lumia 1020 camera" gibi bir arama yaptırırsanız mesela karşılaştırmalı sonuçlara ulaşmanız mümkündür diye düşünüyorum.
Bu arada havada uçan kuşu yakalamak şeklindeki isteğinize de sanırım şöyle çözüm bulabilirsiniz; artık her telefon kamerası seri çekim gibi bir özellik barındırıyor. Benim telefonum da mesela çekim tuşuna basılı tuttuğunuz sürece arka arkaya fotoğraf çekiyor telefon. 15-20 çekim yaptımı zaten içinde mutlaka çok güzel yakalanmış birkaç tane çıkıyor. Ben o sorunu bu şekilde çözüyorum. Deneyin derim.
Çok mu uzattım ne.

olmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2016, 10:11   #15
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sayın olmez, yukarıdaki mesajınıza beğendi görderdim, aslında bu konu hakkında fikir sahibi değilimdir ama paylaşımda bulunmanız beni mutlu etti.

agaclar.net'li olmanın, gönülden paylaşımın güzel bir örneğini sergiliyor arkadaşlar bu da beni çok mutlu ediyor, teşekkür ederim.

sinbas beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2016, 10:27   #16
Ağaç Dostu

olmez's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sayın olmez, yukarıdaki mesajınıza beğendi görderdim, aslında bu konu hakkında fikir sahibi değilimdir ama paylaşımda bulunmanız beni mutlu etti.

agaclar.net'li olmanın, gönülden paylaşımın güzel bir örneğini sergiliyor arkadaşlar bu da beni çok mutlu ediyor, teşekkür ederim.
Biz bir aileyiz Sn. Güler.

Güler beğendi.
Eski 28-01-2016, 12:45   #17
Ağaç Dostu

saleri's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2015
IOS cihazlar emsallerine göre gerçekten pahalı ama hepsini kullanmış biri olarak (Iphone, Samsung, HTC, Sony ) Iphonelar verdiğiniz parayı sonuna kadar hakediyor.

Windowslar piyasayı en geriden takip ediyor. Onları zaten direk es geçiyorum.

Androidlerde sürekli takılma yavaşlama sıkıntıları ile baş ediyorsunuz. Birde her marka android için kendi arayüzünü üretiyor . Samsung ayrı arayüz yazar , Sony ayrı, HTC ayrı ama androidin asıl kodlayıcısı Google olduğundan Nexus modeli en hızlı güncellenen modeli.

Android cihazların piyasaya çıkış fiyatı ile 1 sene sonraki fiyatlarını karşılaştırırsanız zaten kalitenin farkını anlarsanız.

IOS larda ise kodlama zaten donanıma göre yapıldığından ne takılır ne yavaşlar. Açıp kapatim düzelir demezsiniz. Donanımınızı son damlasına kadar verimli kullanırsınız. Uygulamalar ise IOS da her zaman daha kalitelidir.

Eğer kullandığınız notebook da Apple marka ise kesinlikle Iphone alın
Bir telefona 2500 tl verecekseniz kesinlikle Iphone alın

Çok tarafsız yazdım biliyorum )

Küçük bir duyum: Sony xperia Z serisinin kasa ile ekran tümleşik olduğundan sadece ekran değişimi yapılamıyormuş. Arkadaşımın kırılan camı 300 tl ye değişti.

saleri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2016, 13:48   #18
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Geçen yaz cep telefonumu yeniledim. Nuh nebiden kalan kapaklı telefonun pili bir hafta giderken üç günde biter olduydu. Alacağım yeni cihazda aradığım tek şey şarjının en az 5 gün dayanmasıydı. Buldum neticede aradığım gibi bir şey aldım. Yazlık komşum konuşurken telefonu gördü elimde ve hemen " insaf yani bu zamanda insan bu telefona para verir mi " oldu. Neden dedim, madem yeniledin alsana akıllısından bir telefon diye cevap verdi. Gülümsedim bu bana yeter diye cevapladım.
Telefon adı üstünde konuşmak için kullanılır. Ben sadece bu amaçla kullanmaktayım. Sosyal medya denilen mecralarla hiç alışverişim, kaydım kuydum yok ( sadece face book denilen yere mecbur etmişti bir kurum vereceği bir lisans için kaydı, o işlem bitti daha da orayla başka alışverişim olmadı). İşimde veya evde maillere bilgisayarımdan girerek bakıyorum.

Bunları yaptığım matah bir şey diye yazmıyorum. Ama toplu taşımada olsun, yollarda olsun insanların ellerindeki akıllı telefonlarla olan hallerinede şaşmamak mümkün değil. Bu aletleri bir takım ilave yeteneklerle ( misal iyi fotoğraf çekebilme becerisi) insanların mecbur olacağı cihazlar haline getirmek için büyük çaba harcadıkları aşikar ama benim gibi kemik muhalifleri ne yapsalar saflarına alamazlar. Fotoğraf çekmek içinde gömlek cebine sığacak ebatta çok iyi makinalar mevcut ve de çok ucuza alınabilirler.

hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2016, 13:57   #19
Ağaç Dostu

Mücevher Çalısı's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hosseda Mesajı Göster
...
Bunları yaptığım matah bir şey diye yazmıyorum. Ama toplu taşımada olsun, yollarda olsun insanların ellerindeki akıllı telefonlarla olan hallerinede şaşmamak mümkün değil. Bu aletleri bir takım ilave yeteneklerle ( misal iyi fotoğraf çekebilme becerisi) insanların mecbur olacağı cihazlar haline getirmek için büyük çaba harcadıkları aşikar ama benim gibi kemik muhalifleri ne yapsalar saflarına alamazlar. Fotoğraf çekmek içinde gömlek cebine sığacak ebatta çok iyi makinalar mevcut ve de çok ucuza alınabilirler.
Yazınız çok samimi, teşekkürler

Sizin gibi düşünüyorum ama "kemik muhalif" olabilmek için şans gerekiyor Artık maalesef zaman android-mandroid almayı gerektiriyor. Bir gün şu elimizdeki dev bilgisayarların ortadan kalkacağını ve bunları kullananlara insanların güleceklerinden korkuyorum

sinbas beğendi.
Eski 28-01-2016, 14:27   #20
Ağaç Dostu

Harun Parlak's Avatar

Giriş Tarihi: 19-01-2007
Galeri: 22
https://m.youtube.com/watch?v=I33iJ6TsQk0

sinbas beğendi.
Harun Parlak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2016, 15:03   #21
Ağaç Dostu

saleri's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2015
Burada asıl sorulması gereken soru telefonu ne için kullanacağımız.

Sn Hosseda da haklı . Eğer amaç sadece karşılıklı konuşma ise ****** sarjı 20 gün giden bir telefon yeterli.

Firmalar pazarlama taktiği olarak bir özelliğini iyi yaparken diğer özelliğini eksik bırakırlar. Mesela yukarda bahs edilen arkada 41mp kamera varken önde 1.2mp kamera olması .

Ama amerikadaki akrabamla görüntülü konuşma yapacam diyorsanız başka , çok güzel resim çeksin diyorsanız başka, hergün 500T ye binip 2 bölüm izliyorum diyorsanız başka telefon gerekir

Cem yılmazın dediği gibi " Everything, but little little in to the middle" derseniz o zaman IPhone .

sinbas beğendi.
saleri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2016, 16:14   #22
Ağaç Dostu

olmez's Avatar

Sanırım Sn. sinbas'ın istediği şu; gün geliyor çok güzel bir fotoğraf için uygun materyal oluyor fotoğraf makinam yanımda olmuyor, gün geliyor fotoğraf makinamla poz arıyorum güzel bir şey olmuyor. Bu nedenle her an yanımda olabilecek bir fotoğraf makinam olsun isterim. Ne boyutta fotoğraf makinası olursa olsun her zaman yanımda taşımam mümkün olmayabilir ama telefonlarımız her zaman yanımızda. Bu nedenle neden fazladan bir yük edineyim. Telefonum devamlı yanımda olduğuna göre, telefonumun kamerası da kaliteli çekim yapabilirse uygun güzelliği yakaladım mı kaçırmam.
Bana göre Sn. sinbas konuyu ilk açtığında bunu açıkça belirttiğine göre konuyu bu yönden ele alalım derim.

Eski 28-01-2016, 17:21   #23
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi olmez Mesajı Göster
...gün geliyor çok güzel bir fotoğraf için uygun materyal oluyor fotoğraf makinam yanımda olmuyor, gün geliyor fotoğraf makinamla poz arıyorum güzel bir şey olmuyor...
Çok güzel fotoğraf için cep telefonu olmaz bence, veya yetmez diyelim. Nedir istenen; 'aaa ne güzel kelebek, yusufçuğa bak, alyssumum da çiçek açmış, domatesin yaprağındaki bu böcekler de ne olaki, gökkuşağı mı o, bak hanım baba dedi ilk önce, ne trafik kazasıydı ama' cümlelerinin ekranda görüntüsüdür istenen bence. 'Uğurböceğini karpuzun üzerine koyayım da bir makrosunu çekeyim hele' diye cep telefonu alınmaz herhalde. Güzel bir fotoğraf için yetebilir ama telefon, dolayısıyla 'parası ne olursa olsun en megapikselli cep telefonunu alayım' talebi gereksiz. Sony Xperia M5 varmış mesela gayet yeterli fotoğraf içinde, üstelik düşünülen telefonların yarı fiyatına (1.250 tl. civarı). 1.000 tl. lik 13-15 mp. li full hd video çekimi yapan telefonlar var, canavar gibi özellikleri var ancak çoğu özellik tüketiciyi kandırmaya cebini boşaltmak amaçlı düzenlenmiş. Misal 4K video çekmenin, ekranın 4K ultra hd olmasının bir anlamı yok, 5,5 " ekran boyutu 8K çözünürlükte olsa ne olacak, çözünürlüğün fazla olması ekran büyüdükçe önem kazanır.

olmez ve sinbas beğendi.
Eski 28-01-2016, 22:02   #24
Ağaç Dostu

sinbas's Avatar

Alıntı:
Sanırım Sn. sinbas'ın istediği şu; gün geliyor çok güzel bir fotoğraf için uygun materyal oluyor fotoğraf makinam yanımda olmuyor, gün geliyor fotoğraf makinamla poz arıyorum güzel bir şey olmuyor. Bu nedenle her an yanımda olabilecek bir fotoğraf makinam olsun isterim. Ne boyutta fotoğraf makinası olursa olsun her zaman yanımda taşımam mümkün olmayabilir ama telefonlarımız her zaman yanımızda. Bu nedenle neden fazladan bir yük edineyim. Telefonum devamlı yanımda olduğuna göre, telefonumun kamerası da kaliteli çekim yapabilirse uygun güzelliği yakaladım mı kaçırmam.
Bana göre Sn. sinbas konuyu ilk açtığında bunu açıkça belirttiğine göre konuyu bu yönden ele alalım derim.
Sayın olmez benim istediğimi çok güzel ifade etmişsiniz.
Bahçe sezonu başladığında bütün günüm orada geçiyor, her an fotoğraf çekecek bir durum olabiliyor. bir böcek, yaprak biti, mantar veya güneşin doğuşu batışı, bulutların şekli, Kendinden geçmiş vaziyette bacaklarını havaya dikmiş sırtüstü yatan bir köpeğin pozu, Kendinden büyük bir nesneyi omuzlamış devrilerek giden bir karıncanın çabası vs vs. her şey beni fotoğraf çekmeye itebiliyor.

Her an yanımda bulunması gereken bir makine olmasını istiyorum bu da beni kaliteli resim çıkaracak çep telefonuna yönlendiriyor yoksa yarı profesyonel fotoğraf makinesi ile daha kaliteli fotoğraflar çekebilirim.

Sizin de dediğiniz gibi; Olayı bu yönden ele alırsak daha iyi sonuçlar çıkacağına inanıyorum.

Bu arada uçan kuş olayına bulmuş olduğunuz öneri hoşuma gitti.

Yorumunuz için teşekkürler...

Alıntı:
Misal 4K video çekmenin, ekranın 4K ultra hd olmasının bir anlamı yok, 5,5 " ekran boyutu 8K çözünürlükte olsa ne olacak, çözünürlüğün fazla olması ekran büyüdükçe önem kazanır.
4K foğraf ve video çekiminin benim için önemi var çünkü 55" 4K TV aldım benim minik oğlumun resimlerini ve çekeceğim videoları TV den izlesem güzel olmaz mı? Yoksa 5,5" lik ekranda minicik fotoları ve videoları 2,5-3 numara olmuş gözlüklerle izlesem ne olur izlemesem ne olur.

Yorumlarınız için teşekkürlerimi bir borç biliyorum ve size iletiyorum.

Yorumlar çoğaldıkça fikirler artacak okuyan arkadaşlara çok faydalı bilgiler sunmuş ve isabetli seçimler yapmalarını sağlamış olacağız.

Bu konuda yukarıda belirtmiş olduğum Telefonları kullananlardan da yorumlar bekliyorum.

Sevgi ve saygılarımla.

Vegy beğendi.
Eski 28-01-2016, 22:13   #25
Ağaç Dostu

sinbas's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Harun Parlak Mesajı Göster
Sayın @Harun Parlak Samsung Galaxy S4 Zoom kullanan arkadaşımda gördüm 10X optik zoom olması güzel bir özellik, resim kalitesi de güzel ama donma, kasılma ve kilitlenmeler oluyor aç kapa yapmak zorunda kalıyor sanırım işlemci yeterli gelmiyor.

Bazı inceleme sitelerinde de kullanıcı yorumlarının bu doğrultuda olduğunu tespit etmiş oldum.

Öneriniz için teşekkürler.

Eski 29-01-2016, 16:59   #26
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Alıntı:
Ya şimdi niye öyle dediniz ki Sn. TCM. Ben de iPhone kullanıcısıyım. Alındım şimdi.
Şaka bir yana ben iPhone 6 eşim ise Xperia Z2 kullanıcısı...
Size demedim, İPhone lara dedim

Bence; kıymetini bilen ve kullanabilen, ne istiyorsa onun en iyisini almalı imkanı ölçüsünde.

Teknoloji forumunda tanıştığımız Birleşik Arap Emirliklerinde çalışan cerrah arkadaşımız vardı. Isırılmış elması vardı onunda, tabi o elmaya uygun tabak kaşık çatal falan. Biz olaya ( ev sinema sistemleri ) yeni başlamışız cihazların (cihazda giriş seviyesi) kumandadan işlevini bilip öğrenip bulup çalıştıramazken eleman cep telefonundan evdeki tüm sistemlerine kumanda eder, ayarlar, programlardı. Tabi cihazları bizim ki gibi giriş seviyesi değil, ay üssü alfa tamamı, bizim cihazın üzerinde 30 tuş varsa onunkinde 70 tane var. Bizim hoparlör giriş seviyesi tek başıma kucaklayabiliyorum, adamın hoparlörlerini yerinden oynatmak için vinç lazım, üstelik evi üç katlı benim aletleri çatı katındaki çocuğunun odasına bile koymaz. Ülke zengin, maaş da fazla olunca nereye harcayacak arkadaş...

Haa para bende de çok, 15 yıl kadar önce vestel hissesi almıştım, 10 yılda 100 kat artınca bende parayı koyacak yer bulamadım haliyle. Yeri gelmişken Sn. Zorlu ya Vestel yatırımcılarını zorda bırakmadığı memnun ettiği için bir kez daha teşekkür etmek isterim.

Ne diyordum, param çok, porsche cayenne alacaktım son anda hanım engelledi, 'ayda 1000 km. yapıyorsun, onu da yaylayı saymazsak 10 km. çaplı yerde gidip geliyorsun, 600 bin tl. lik arabayı alıp millete güldürecen mi kendini' dedi. Haklı kadın, vazgeçtim.

Hanımın kendi gibi ev hanımı arkadaşının kocası i phone 6 plus alıvermiş karısına. Kadın daha önce akıllı telefon kullanıyor ama bu kadar akıllısını değil. Benim kız bunlara whats up tan grup kurmuş her sabah 'günaydın' laşıyorlar. Geçen gece yarısı arkadaşı arıyor hanımı 'yanlışlıkla gruptan kendimi çıkardım, senin kıza söylede beni tekrar gruba alsın' diye. Olay bu işte, adamcağız ne kadar hayra girmiş gördünüz mü.

Sonuçta aldığının hakkını vereceksin, oklavayı aldıysan kocanın kafasında kıracaksın, kapının arkasında durmayacak, altın yemek takımın varsa içerisinde yemek yiyeceksin, yoksa alma arkadaş...

Sayın müstakbel komşum; anladığım kadarıyla ultra hd, led tv. vs. olaya hakimsin, bence alabileceğin en iyi telefonu al. Seninle komşu olacağıma seviniyorum, hobilerimiz, ilgi alanlarımız birbirine yakın, ikimize uygun araziyi aramaya devam. Resimlerini gönderdiğim tarla iki sene sonra baraj suları altında kalacak, durumu anlatan bir yazı yazdım bakanlığa 'iptal ediverin' diye, bakalım ne cevap gelecek...

Not: açık renkte yazılan yazıların ayrıntılı açıklaması hafta sonuna kalsın.

olmez, sinbas ve Vegy beğendi.
Eski 30-01-2016, 11:37   #27
Ağaç Dostu

sinbas's Avatar

Alıntı:
Size demedim, İPhone lara dedim

Bence; kıymetini bilen ve kullanabilen, ne istiyorsa onun en iyisini almalı imkanı ölçüsünde.

Teknoloji forumunda tanıştığımız Birleşik Arap Emirliklerinde çalışan cerrah arkadaşımız vardı. Isırılmış elması vardı onunda, tabi o elmaya uygun tabak kaşık çatal falan. Biz olaya ( ev sinema sistemleri ) yeni başlamışız cihazların (cihazda giriş seviyesi) kumandadan işlevini bilip öğrenip bulup çalıştıramazken eleman cep telefonundan evdeki tüm sistemlerine kumanda eder, ayarlar, programlardı. Tabi cihazları bizim ki gibi giriş seviyesi değil, ay üssü alfa tamamı, bizim cihazın üzerinde 30 tuş varsa onunkinde 70 tane var. Bizim hoparlör giriş seviyesi tek başıma kucaklayabiliyorum, adamın hoparlörlerini yerinden oynatmak için vinç lazım, üstelik evi üç katlı benim aletleri çatı katındaki çocuğunun odasına bile koymaz. Ülke zengin, maaş da fazla olunca nereye harcayacak arkadaş...

Haa para bende de çok, 15 yıl kadar önce vestel hissesi almıştım, 10 yılda 100 kat artınca bende parayı koyacak yer bulamadım haliyle. Yeri gelmişken Sn. Zorlu ya Vestel yatırımcılarını zorda bırakmadığı memnun ettiği için bir kez daha teşekkür etmek isterim.

Ne diyordum, param çok, porsche cayenne alacaktım son anda hanım engelledi, 'ayda 1000 km. yapıyorsun, onu da yaylayı saymazsak 10 km. çaplı yerde gidip geliyorsun, 600 bin tl. lik arabayı alıp millete güldürecen mi kendini' dedi. Haklı kadın, vazgeçtim.

Hanımın kendi gibi ev hanımı arkadaşının kocası i phone 6 plus alıvermiş karısına. Kadın daha önce akıllı telefon kullanıyor ama bu kadar akıllısını değil. Benim kız bunlara whats up tan grup kurmuş her sabah 'günaydın' laşıyorlar. Geçen gece yarısı arkadaşı arıyor hanımı 'yanlışlıkla gruptan kendimi çıkardım, senin kıza söylede beni tekrar gruba alsın' diye. Olay bu işte, adamcağız ne kadar hayra girmiş gördünüz mü.

Sonuçta aldığının hakkını vereceksin, oklavayı aldıysan kocanın kafasında kıracaksın, kapının arkasında durmayacak, altın yemek takımın varsa içerisinde yemek yiyeceksin, yoksa alma arkadaş...

Sayın müstakbel komşum; anladığım kadarıyla ultra hd, led tv. vs. olaya hakimsin, bence alabileceğin en iyi telefonu al. Seninle komşu olacağıma seviniyorum, hobilerimiz, ilgi alanlarımız birbirine yakın, ikimize uygun araziyi aramaya devam. Resimlerini gönderdiğim tarla iki sene sonra baraj suları altında kalacak, durumu anlatan bir yazı yazdım bakanlığa 'iptal ediverin' diye, bakalım ne cevap gelecek...

Not: açık renkte yazılan yazıların ayrıntılı açıklaması hafta sonuna kalsın.
Yenge doğru söylemiş işin en enteresan tarafıda o kadar parayı ver git çarşıya pazara yolun ortasına bırak Allah'a emanet, arabayı değil de arabayı bırakacağın park alanına 1000 tl bırak bakalım ne olacak desek kimse cesaret edemez velhasılı bir dünya parayı sokağa bırakıyoruz.
Evde otoparkın var diyelim, dışarıda da haydi oto park buldun diyelim, yine güvende olamaz.
Mecbur kalırsın yol kenarına park edersin; Bir gelirsin ki ya ayna gitmiş **** ya çamurluktan biri dokundurmuş, **** boydan boya çizilmiş üstelik beyaz üzerine kırmızı desen malına mı üzülürsün yoksa iyi ki içinde ben yoktum deyip tesellimi olursun.(biraz felaket senaryosu oldu idare et artık.)

Teknolojiyi geriden de olsa takip etmeye çalışıyorum, 4 K olayını önce bluray oynatıcı ile başlattım, 1 yıl 4 K sız TV de 4K lı bluray oynatıcısı ile 4 K olmayan filmler izledim.
Sonra 4K TV yi aldım; 4K filmlerin çok pahalı olduğunu gördüm... ama olsun müthiş bir görüntü kalitesi var 4 K olmayan yayınları filmleri bile çok net izleyebiliyoruz.

İşte durum böyleyken böyle sayın mustakbel komşum @TCM.

Nokia Lumia 1020 yi okudukça ikna olasım geliyor.
Nokia Lumia 1020 Almak için 41 Neden incelemesi ve vatandaşın yorumları.

Eski 30-01-2016, 17:08   #28
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Şeffaf yazılarım espriydi tabi, Birleşik Arap Emirliklerindeki arkadaşı anlatırken para vs. deyince Vestel hissesindeki trajikomik hikayem aklıma geldi de ona gönderme yapmak istedim. Zamanını tam hatırlamıyorum ancak 2000 li yılların hemen başındayız, borsada iki kere canım yanınca olayı az çok öğrenip yere sağlam bastığım zamanlar. Elimdeki paraları ve her ay arttırabildiğim kadarını akbank ve işbankası hisselerine yatırıyorum. Sırf banka olmasın, yumurtaları farklı sepete koyayım diye biraz vestel hissesi de aldım, fiyat 5 bin tl. civarı. Zamanla biraz daha arttırdım vesteldeki hisse sayımı. 10 yılı geçkin borsa yükseldi, hisseler katlanarak arttı bizim vestel ne kriz dönemlerinde 0,50 kuruşa kadar düştü...Düşünsenize 10 lira yatırmışsınız güya koca vestele, paranız olmuş 1 lira...Neyse zamanla hisse 2 lirayı zar zor geçti, inatla elimdeki hisseleri satmadım. Ev aldım para lazım oldu, kredi çektim yine satmadım inadımdan. Sonunda aldığım fiyatın yarısına 11-12 yıl sonra sattım. Aynı dönemde aldığım işbankası akbank hisseleri 4-5 kat artmıştı, gerisini siz düşünün. Allahtan yatırımımın sadece onda biri vesteldeydi.

Yukarıdaki esprili yaklaşımım vestele olan kinimdendir. Zorlu grubu kendisine yatırım yapan insanların böyle düşmanıdır işte. O yüzden aman ha vestelle ilgili elektronik bir eşya alırsınız. Yatırımcısını düşünmeyen müşterisini hiç düşünmez.

Borsayla benim ve çevremdekilerin maceralarını dört beş hikayede yazmıştım, borsa forumunda epey beğeni almıştı ancak sonra iş yoğunluğu, ilgi alanındaki değişiklik sebebiyle ilgilenemedim. Tabi porsche cayenne de hikaye, o kadar param olsa buralarda böyle anlatmaya utanırdım herhalde.

Değerli komşum, 4K blu-raylar tam olarak piyasada yok henüz, film olarak sürülenler çakma 4K, çünkü o kapasitede yazılabilecek medya yaygın değil şu an. Sanırım bir kaç seneye ancak yaygınlaşacaktır. Elinizde blu-ray film varsa seyretmek amaçlı veya kalıcı olarak takas yapabiliriz, veya isterseniz size seyretmek için gönderebilirim. Tabi olayı seviyorsanız ve ufaklık müsade ediyorsa

pria, sinbas ve Vegy beğendi.
Eski 30-01-2016, 17:26   #29
Ağaç Dostu

sinbas's Avatar

Alıntı:
Değerli komşum, 4K blu-raylar tam olarak piyasada yok henüz, film olarak sürülenler çakma 4K, çünkü o kapasitede yazılabilecek medya yaygın değil şu an. Sanırım bir kaç seneye ancak yaygınlaşacaktır. Elinizde blu-ray film varsa seyretmek amaçlı veya kalıcı olarak takas yapabiliriz, veya isterseniz size seyretmek için gönderebilirim. Tabi olayı seviyorsanız ve ufaklık müsade ediyorsa
Size aynen katılıyorum; varsa da ona da o kadar para verilir mi? düşünmek lazım, Elbette filmine göre değişebilir.

Bizim küçük erkek tavşandan dolayı bu aralar pek film izleyemiyorum. Ama İzmir'e yolum düşerse ki (Kayınbirade ve Baldız izmirde oturuyorlar helede düşmesin!!! )illaki düşer, gelirken arşivimi size getiririm içerisinde beğendiklerinizi alırsınız.

Bahsettiğiniz markanın hiç bir türüne bu güne kadar selam bile vermedim, Elektronik te 1994 bu güne Philipsten şaşmam, sonra Sony gelir. Beyaz eşyada bosch.

Bu telefon işinde gençlerin de fikirlerini almak isterim ama kesinlikle kimse, henüz yaklaşmadı buraya.

Televizyona reklam mı versek acaba bu sayfa için.

TCM ve Vegy beğendi.

Düzenleyen sinbas : 30-01-2016 saat 19:34
Eski 30-01-2016, 18:14   #30
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Bu konularda oldukça ''köylü''. ''gariban'' kalsam da benim favorim ve gözdem bu telefon:

Nokia'nın eski tüm modelleri (Nostalji)

Sıfırını bulabilsem yine alacağım ama yok..
Elimdeki 1100 13 yıldan beri hizmet ediyor bana..Hala taş gibi..Ne darbeler gördü oysa..

Telefon konusunda çok çok müsrif bir toplumuz..(Sözüm meclisten dışarı) en çok gıcık olduğum şey, özellikle gençlerin yolda otobüste her yerde. çoğu kredi kartı ve ana babaların fedakarlıklarıyla aldıkları 1500-2000 Tl'lik telefonlarla ''cik cik'' sürekli uğraşmalarıdır.

sinbas, TCM, Vegy ve 1 kişi beğendi.
pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:28.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024