agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Fotoğraf Yarışmaları
(https)

Beğeni Düzeni34Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-07-2010, 20:49   #31
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Giriş Tarihi: 28-08-2004
Galeri: 363
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cem kaptan Mesajı Göster
Yukarıda ki oylama sonuçlarından anladığım kadarıyla, oylama yapan arkadaşlar ya fotoğraftan anlamıyorlar ya da eş dost oylaması yapıyorlar. Oylama yapan arkadaşların tarafsız kalamadıkları alenen belli oluyor.
1. Ödülün kaldırılması isabetli bir karar olmuş.
2. Jüri, daha önce ilk beşe kalıp kalmadığını gözetmeden, beş fotoğraf seçsin,
3. Üyelerin oylama uygulamasından vazgeçilsin.
4. "Fotoğraf yarışmaları" başlığı yerine, "bu ayın fotoğraf konusu" başlığı altında üyeler fotoğraflarını yüklesin.
Sonuçta ödül ve yarışma olmayınca kavga gürültü de olmaz...
Merhaba,

Öncelikle Sayın Cem Kaptan bu yazdıklarını yazarken tahminen kendi değer yargılarıyla bu sonuca varmıştır. Sonuçta neden böyle düşündüğünü de açıkça da yazmıştır.

Benim seçim yaparken ki kriterlerimle, Cem Beyin ki ya da Vildan Hanım'ın ki tahminen bir değildir ya da olmayabilir. Sahip olunan bilgi ya da estetik anlayış ya da konuya olan zaafiyet beğenileri ya da seçimleri etkileyebilir.

Burada tekrar etmek gerekir ki oylamanın yapılma amacı 1.2.3.4.5. belirlemek için değildi. Yani en azından kalite/başarı anlamında böyle bir niyet yoktu. Eğer böyle olsa zaten jüri üyeleri seçim yaparken 1.2.3.4.5. belirlerdi. Olaya daha ziyade Cem Kaptan'ın gözünden bakanların ama bakerken belki daha farklı değerleri ön planda tutan insanların seçimleri vardı ortada.

Buradaki mevcut enerjiyi umarım daha sonraki süreçte yarışma dışındaki fotoğrafla ilgili forum konularımızda bize aktarmaya devam edersiniz

Zira daha önce de 1-2 kişiye "Madem farklı bir değerlendirmeniz var bizimle paylaşın." benzeri şeyler söylenmiş ama maalesef Sayın Cem Kaptan gibi söylediğinin arkasında durur bir tavırla karşılaşamamıştık. Bu vesileyle kendisine zaman ayırıp yazdıkları için teşekkür ederim.

DarkYES Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-07-2010, 21:01   #32
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

izzeterisen's Avatar

Giriş Tarihi: 23-01-2007
Galeri: 66
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi enigma_6643 Mesajı Göster
Tabi ki eleştiriler faydalıdır ama benim fotoğraf çekmekte ki temel fikrim farklı galiba. Gördüğümü görmek istediğimi özgün bir şekilde dondurmak.
Size katılıyorum. Siz en iyisi fotoğraf çekmeye devam edin. fotoğrafınız çok doğal.

izzeterisen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-07-2010, 22:31   #33
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi DarkYES Mesajı Göster
Yazıların bir kısmını oraya da kopyalıyorum.
Sayın DarkYES, teşekkürler.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-07-2010, 23:10   #34
Ağaç Dostu

Zühre Demir's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2010
Galeri: 32
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi DarkYES Mesajı Göster
Sayın Zühre Demir,

Kime nerede yarışmaya katılmayın denmiş? Başlangıçta gülerek tepki vermekle birlikte işin tadını kaçırmaktasınız. Bu yazdığınızı okuyan da sanki birilerine katılmayın demişiz sanacak!
Bu bir çıkarım, alıntı değildi Darkyes. Yorum değil, sebep olunabilecek şey!.. Cümleyi şeklen, olduğu gibi okursanız sizin söylediğiniz anlam çıkar, kimseye elbette yarışmaya katılmayın denmez. Bunu ifade etmek zorunda kaldığım için benim de tadım kaçtı.
Saygılar!..

Zühre Demir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2010, 19:06   #35
Ağaçsever

Kılınç's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2006
Galeri: 46
Ödül konusundaki uygulamaya katılıyorum. Ancak bir öneri; İki kez ödül alanların fotoğrafları oylamaya katılsın ancak ödüle layık görülecek oy alırsa derecesini korumakla birlikte ödül sonraki derecelere verilsin. Arkadaşlar ödülü de çok abartmayalım. Amaç muhabbet ve güzellik olsun. Ödül olarak verilen kitabı ya da benzeri nesneyi internet kullandığımıza göre hepimiz kolaylıkla edinebiliriz. Buradaki amaç maddi olmaktan çok duygusal ve bu duyguyu ne kadar çok arkadaşımız tadarsa o kadar güzel olur. Hepinizi selamlıyorum.

Kılınç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2010, 00:32   #36
Yeni Üye

mddark's Avatar

Giriş Tarihi: 26-02-2006
Galeri: 27
Yaz Meyveleri [Temmuz 2010]

Kaç aydır yarışmalara fotoğraf gönderiyorum. Bu ayki fotoğrafımın falan oylamaya girmesi lazım ancak olmuyor nedense.Bu bir yarışmaysa bırakın fotoğrafları herkes görsün herkes her fotoğrafa oy versin. Niye beşini seçiyorsunuz. Yarışmalara gönderdiğim bütün fotoğrafları kaldırıyorum. bundan sonra da göndermeyeceğim.Böyle gereksiz bir yarışma yapmanızın da bir mantığı yok zaten. Jürinin sanki bu konuda çok mu bir deneyimi mi var da beş fotoğraf seçiliyor. Bu yarışmanız bu şartlarda amaca hizmet etmez böyle...

mddark Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2010, 17:55   #37
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Sayın mddark,

Gayet hoş fotoğraflarınız olmakla birlikte öyle sanıyorum ki her fotoğraf yarışması konusunda büyük puntoyla yazdığımız ve şu sayfaya yönlenen "Yarışma Kuralları"na hiç bakmıyorsunuz.

agaclar.net Fotoğraf Yarışması Kuralları

Yine bu kural bölümünde yarışmacıların gözünden kaçmaması için de aşağıdaki kural yazılı bulunmakta.

»
5 (Beş) mesajdan daha az mesajı olan üyeler değerlendirmeye alınmaz.

Keşke buraya yazdığınız forumdaki bu 2. mesajınız yerine herhangi bir başlıkta ya da sadece kahvehanede 5 mesaj yazmış olsaydınız.

http://www.fotografyarismalari.com/

Bakınız bu site pek çok yarışmayı takip etmek için oldukça kullanışlı bir site. Buradan ulaşacağınız hemen her yarışma sitesinde fotoğrafın gönderim tarihinden ,formatına hemen her yarışmada belirli kurallar olduğunu görebilirsiniz. Fakat maalesef biz ne yaptıysak kuralların okunmasını sağlayamadık.
Okunan kuralları da zaman zaman daha da açmak ya da belki bir daha karşımıza çıkmayacak çeşitli durumları belirtir hale getirmek için uzattıkça uzatmak zorunda kaldık.

Size karşı sergilenen özel bir tavrın olmadığını bilmenizi isterim. Zira sizi ne ben ne de jüri üyeleri tanıyor.

Sevgi, Saygı

Eski 11-08-2010, 17:56   #38
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mddark Mesajı Göster

Kaç aydır yarışmalara fotoğraf gönderiyorum. Bu ayki fotoğrafımın falan oylamaya girmesi lazım ancak olmuyor nedense.Bu bir yarışmaysa bırakın fotoğrafları herkes görsün herkes her fotoğrafa oy versin. Niye beşini seçiyorsunuz. Yarışmalara gönderdiğim bütün fotoğrafları kaldırıyorum. bundan sonra da göndermeyeceğim.Böyle gereksiz bir yarışma yapmanızın da bir mantığı yok zaten. Jürinin sanki bu konuda çok mu bir deneyimi mi var da beş fotoğraf seçiliyor. Bu yarışmanız bu şartlarda amaca hizmet etmez böyle...

Bu arada umarım bu mesajı okumak için en azından forum alanına uğrarsınız.

Eski 12-08-2010, 00:54   #39
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
Sayın arkadaşım, profilinize baktım da:
Toplam mesaj sayınız 2, Galerilerdeki toplam fotoğrafınız 29 ve fotoğrafımın oylamaya girmesi gerek olmuyor nedense diyorsunuz. Bence biraz daha emek vermeniz gerek bunu sormak için.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mddark Mesajı Göster

Kaç aydır yarışmalara fotoğraf gönderiyorum. Bu ayki fotoğrafımın falan oylamaya girmesi lazım ancak olmuyor nedense.

Vildan Sönmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2010, 12:36   #40
Ağaç Dostu

hozat's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2009
Galeri: 45
Sevgili arkadaşlar,

Yaz meyveleri (Temmuz 2010) fotoğraf yarrışmmasının sonuçları belli oldu mu?

Ben, 10 gündür internet olmayan bir yerdeydim.

Yalnızca ilk beş'e girdiğimi gördüm. Oylama sonucu ne oldu ? Forumda aradım ama bulamadım.

Biligilendirirseniz sevinirim.

Ayrıca ilk 5' e giren arkadaşları kutlıyorum.

Katılan diğer üyelerin de ellerine sağlık,içlerinde çok güzel fotoğraflar vardı.

hozat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2010, 12:47   #41
Ağaç Dostu

uzman16's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2007
Galeri: 119
Sevgili Hozat, oylama devam ediyor. 13.08.2010 Sat 9.40 bitiş zamanı
Buradan bakabilirsiniz.

uzman16 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2010, 13:23   #42
Ağaç Dostu

hozat's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2009
Galeri: 45
Teşekkür eerim uzman 16, aradığımı buldum.

hozat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2011, 20:44   #43
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-02-2011
Oylamanların belli bi yüzdesini alınıp jürininde puanlamasının belli bi yüzdesi alınıp toplamına bakılsa nasıl olur ki ?

endgame Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-06-2011, 18:06   #44
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-06-2007
Galeri: 2
Ben yeni konu önerisinde bulunmak istiyorum.
Başaklar(buğday,arpa,çavdar vb.) özellikle sararmadan önceki dönemde çok değişik renkler veren güzellikler.Ayrıca kısıtlı bir dönemde görüntülenebiliyorlar.
Güzel konu olur diye düşünüyorum.

torossediri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2011, 05:40   #45
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Güzel fotoğraflar elde edilebileceğinden eminim ama forum bünyesinde başak fotoğraflama ihtimali olan kaç kişi olur bilemiyorum. Konu seçerken bu sebeple biz de zorlanıyoruz.

Öneriniz için teşekkür ederiz. Belki başakların da dahil olabileceği daha farklı bir konu belirlediğimizde çekeceğiniz fotoğrafları kullanma olanağınız olabilir. Çekmekten geri durmayın sakın.

Eski 07-08-2011, 12:35   #46
Yeni Üye

M.TÜRK's Avatar

Giriş Tarihi: 29-07-2011
Ağustos ayı yarışama konusu ne zaman açılacak.Kurallarda ay başı diyor ama daha temmuz ayı sonuçlanmamış galiba.

M.TÜRK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2011, 13:33   #47
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Bu ayın yarışma konusu Turuncu.

En sevdiğim renk... Güneşin rengi, canlılık, neşe...

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2011, 22:39   #48
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2009
Yarışmaya katılımın artması icin birinci üyeye saksıda ufakta olsa bir cicek hediye edilsin sembolik olarak cok hoş olurdu . Fotograf yollandıgında ad isim yüklenmesin kim yollamış bilinmesin taki yarışma sonuclanana kadar böylece sadece fotografa dönük yorumlar gelecektir şahıs üzülür kırılırmı düşüncesi kalkar .Sitede üye olan herkesin oy kullanma şansı olmalı bazen girip bakıyorum oy kullanma şansım yok bazen fotograflara dahi ulaşamıyorum .

iris41 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2011, 15:08   #49
Ağaçsever

esinruzgar's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2011
Selam ben henüz sitede yeniyim. Bu yarışmalar için mutlaka okuyun dediğiniz bölümde

Agaclar.net fotoğraf yarışmaları, site galerisindeki Türkiye Bitki Arşivi'nin zenginleşmesi amacıyla yapılmaktadır. (Bu amaç; yurt dışında çekilmiş ağaç fotoğrafları yarışmaya katılamaz anlamına gelmez.)

denmiş.

Önümüzdeki ayın konusu Ahşap merdivenler, bu durumda bitkilerle süslenmiş şekilde mi olacak? Sarmaşıklı vs. yani amaç bitkiler değil mi?
Yumurta konusu da ilginç bu durumda.
Bir şeyleri kaçırıyor da olabilirim kusuruma bakmayın.

esinruzgar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2011, 20:17   #50
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Arada ufak sapmalar olur, yazı kanun hükmünde değil ya...

Fotoğraflarımızı paylaşıyoruz, çekerken de izlerken de keyif alıyoruz. Yarışma bahane paylaşmak şahane...

Ahşap merdivenler de en güzel pozu sonbaharda vermişler. (Nette) Eylülde bahaneyle gezmek gerekecek.
Name:  5854904-staircase-at-autumn-forest.jpg
Views: 1527
Size:  46.6 KBName:  760319-wooden-stairs-in-the-fall--autumn.jpg
Views: 2376
Size:  38.6 KB

Name:  Wooden-Stairs-1770302.jpg
Views: 1890
Size:  69.0 KBName:  images.jpg
Views: 676
Size:  16.7 KB

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2011, 20:53   #51
Ağaçsever

biologus's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2007
Galeri: 13
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esinruzgar Mesajı Göster
Selam ben henüz sitede yeniyim. Bu yarışmalar için mutlaka okuyun dediğiniz bölümde

Agaclar.net fotoğraf yarışmaları, site galerisindeki Türkiye Bitki Arşivi'nin zenginleşmesi amacıyla yapılmaktadır. (Bu amaç; yurt dışında çekilmiş ağaç fotoğrafları yarışmaya katılamaz anlamına gelmez.)

denmiş.

Önümüzdeki ayın konusu Ahşap merdivenler, bu durumda bitkilerle süslenmiş şekilde mi olacak? Sarmaşıklı vs. yani amaç bitkiler değil mi?
Yumurta konusu da ilginç bu durumda.
Bir şeyleri kaçırıyor da olabilirim kusuruma bakmayın.

Cok dikkatlisiniz.
Kucuk bir ibare ekleyerek durum duzeltilebilir. Halk bunlari seviyorsa yasalar halka gore degistirilir [Bitki agirlikli fakat tabiyat ile ilgili fotolarinda yer oldugu] gibi bir ibare isi halleder herhalde.

biologus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2011, 21:47   #52
Ağaçsever

esinruzgar's Avatar

Tabi ki de kanun hükmünde değil yazı) ama işte bu ayın konusuna bile "canlı" ibaresi eklenince emin olmak için sormak istedim. Sonuçta tabi ki bence de önemli olan paylaşmak ve tanışmak. Güzel fotoğraf paylaşımlarında görüşmek dileğiyle...

Eski 17-08-2011, 15:56   #53
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
2005 yılında oluşturduğumuz kuralları el birliğiyle yeniden düzenleyebiliriz...

agaclar.net Fotoğraf Yarışması Kuralları

Önerilerinizi yazar mısınız?

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-08-2011, 22:01   #54
Ağaçsever

esinruzgar's Avatar

O zaman belki yarışma kurallarındaki bu ilk maddeyi değiştirebiliriz. Benim fikrim şöyle:

- "Ağaçlar.net Fotoğraf Yarışması"nın amacı doğanın güzelliklerini görmek ve göstermektir. (ya da şöyle denebilir ...doğanın güzelliklerini keşfetmek ve paylaşmaktır.)

Eski 18-08-2011, 22:56   #55
Ağaç Dostu

Uzaylı's Avatar

Giriş Tarihi: 26-06-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi iris41 Mesajı Göster
Yarışmaya katılımın artması icin birinci üyeye saksıda ufakta olsa bir cicek hediye edilsin sembolik olarak cok hoş olurdu . Fotograf yollandıgında ad isim yüklenmesin kim yollamış bilinmesin taki yarışma sonuclanana kadar böylece sadece fotografa dönük yorumlar gelecektir şahıs üzülür kırılırmı düşüncesi kalkar .
Bu fikri çok beğendim. Belki ben de amatörce de olsa fotoğraf yarışmasına katılmak için heyecan duydum şimdi. Örneğin benim gönderdiğim bir fotoğrafla ilgili, kim gönderdi bilinmeden yapılan yorumları öğrenmek isterdim. Belki gittikçe profesyonelleşmek için teşvik ederdi.

Uzaylı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2016, 09:57   #56
Ağaç Dostu

duy-gu's Avatar

Giriş Tarihi: 02-12-2015
Fotoğraf konusu uzun süredir çok sessiz kalmış. İçimizde meraklıları yok mudur acaba ? Tekrar bir yarışma yapılsa, yarışma kuralları yeniden düzenlense...

duy-gu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2016, 19:19   #57
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-07-2015
Duygucuğum sana katılıyorum.

sevdam ve Jakin beğendi.
sevgihoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-01-2016, 09:16   #58
Ağaçsever

northpower's Avatar

Giriş Tarihi: 18-08-2013
hem de epeyce uzun bir süre sessiz kalmış. yarışma olmasa bile paylaşım olarak donmuş ne yazık ki

northpower Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-01-2016, 18:00   #59
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Yeter ki katılmak isteyin

sevgihoca beğendi.
malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2016, 01:29   #60
Ağaçsever

northpower's Avatar

Giriş Tarihi: 18-08-2013
O zaman buyrun. Eskiden çektiğim fotoğraflardır (:

Eklenen Resimler

northpower Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024