agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Fide, Fidan, Çelik, Saksılı Bitki, Kesme Çiçek, Kaktüs, Sukulent Satış
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni25Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-02-2013, 23:14   #61
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 21-07-2011
Sayın Mutlu Kutlu
Avu.Kara dutu-Goji beri ve dikensiz tatlı böğürtlen almak istiyorum.
Çamlıdere'ye ekeceğiz.Böğürtlen yetişiyor.Avu.Kara dut için Erzurum'da bile yetişir demişsiniz.1300-1400 metre yüksekte goji beri de yetişir mi acaba?Sayfanıza girip okudum ama toprak ve su isteğini de görmedim.Çamlıdere -15,-20 bile olabiliyor.
Tropik Sera'ya üye olmak istedim.Telefon alan dahili değil gibi bir şey çıkıyor.Daha sonra almak istediğim çiçeklerin satışta olduğunu öğrenmek istemiştim.Saygılarımla....

Nevin Marangoz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2013, 06:41   #62
Ağaç Dostu.

Giriş Tarihi: 29-08-2008
Merhaba Nevin hanım,

Av. kara dut gönderdiğim soğuk don yapan şehirlerdeki müşterilerimden şikayet almadım. Kütahya - çamlıca köyüne av. kara dut götüren eski muhtarı orada yaprak ve mevye büyüklüğü ile meşhur etmişti, epeyce bir fidan aldı ve çevresine dağıttı. Ankara'dan satın alan müşterilerimden de şikayet gelmedi. 1300-1400 metre yüksekte av. karadut, goji berry ve tatlı böğürtlen yetişir sanırım.

Tatlı böğürtlen - boysan berry, dikensiz bir böğürtlen olmasına rağmen bazan dikenli bir dal çıkarabiliyor. Bu dikenli dal problem olacaksa çıkar çıkmaz dibinden kesilir, bu dikenli dalın gücü diğer dikensiz dallara gider.

www.tropiksera.com/Anasayfa dan üye olmadan da alışveriş yapabilirsiniz, üye olmak kolay aslında ama teknik konularda bende zorlanıyorum. Bilgilerinizde eksik giriş yapmışsınızdır, telefon numaranız vs.

Teşekkkür ederim, saygılarımla.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Nevin Marangoz Mesajı Göster
Sayın Mutlu Kutlu
Avu.Kara dutu-Goji beri ve dikensiz tatlı böğürtlen almak istiyorum.
Çamlıdere'ye ekeceğiz.Böğürtlen yetişiyor.Avu.Kara dut için Erzurum'da bile yetişir demişsiniz.1300-1400 metre yüksekte goji beri de yetişir mi acaba?Sayfanıza girip okudum ama toprak ve su isteğini de görmedim.Çamlıdere -15,-20 bile olabiliyor.
Tropik Sera'ya üye olmak istedim.Telefon alan dahili değil gibi bir şey çıkıyor.Daha sonra almak istediğim çiçeklerin satışta olduğunu öğrenmek istemiştim.Saygılarımla....

Mutlu Kutlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2013, 12:44   #63
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-02-2012
Sayın Mutlu Kutlu merhaba ,
Sizden 1 'er adet yeni yetişen av.kara dutu,boysenberry ve ahududu istiyorum. Eğer
onaylarsanız tutarı olan 30 TL. yi yarın ( cuma ) veya pazartesi PTT hesabınızdan havale edeceğim.
NOT : Gelen fidanları nisan sonu mayıs başı dikinceye kadar gönderdiğiniz tüp içinde mi bekletmeliyim yoksa daha büyük naylon torbalara veya saksılara mı almam gerekiyor.?
Selamlar.

mehmeth Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2013, 14:43   #64
Ağaç Dostu.

Merhaba Mehmet bey,

Siparişinizi onaylıyorum, önümüzdeki çarşamba günü kargoya verebilirim.

Fidanlar kökleri çok az topraklı geleceği için uygun ama fazla büyük olmayan saksılara, kökleri nemli kalması açısından dikermiş gibi yapın, dikeceğiniz zamana kadar bu şekilde muhafaza edebilirsiniz. Mayıs başı gibi diktiğinizde epeyce sürgün yapmış olacaklar, ilk zaman bu sürgünler solabilir ama sonra kökler çalışmaya başladığında yeniden canlanır. solmasın derseniz güneşe karşı gölgeleme yapabilirsiniz kökler çalışana dek.

Saygılarımla.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mehmeth Mesajı Göster
Sayın Mutlu Kutlu merhaba ,
Sizden 1 'er adet yeni yetişen av.kara dutu,boysenberry ve ahududu istiyorum. Eğer
onaylarsanız tutarı olan 30 TL. yi yarın ( cuma ) veya pazartesi PTT hesabınızdan havale edeceğim.
NOT : Gelen fidanları nisan sonu mayıs başı dikinceye kadar gönderdiğiniz tüp içinde mi bekletmeliyim yoksa daha büyük naylon torbalara veya saksılara mı almam gerekiyor.?
Selamlar.

Eski 14-02-2013, 15:01   #65
Ağaç Dostu

Teşekkürler Mutlu Bey ,
Ücretini yatırdığımda adresimle beraber bilgi veririm.
NOT: Ücretle birlikte kargo ücretini de göndersem indirim gibi bir durum olur mu acaba ?
Zira kargo ücretleri bayağı bir havalanmış.

Eski 14-02-2013, 15:04   #66
Ağaç Dostu.

Karpo ücretini göndermeniz farkettirmez fiyatı, indirim anlaşmamız var %65 gibi. toplam 13 tl kargo parası ödersiniz.
Alıntı:
Teşekkürler Mutlu Bey ,
Ücretini yatırdığımda adresimle beraber bilgi veririm.
NOT: Ücretle birlikte kargo ücretini de göndersem indirim gibi bir durum olur mu acaba ?
Zira kargo ücretleri bayağı bir havalanmış.

Eski 14-02-2013, 15:58   #67
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-08-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mutlu Kutlu Mesajı Göster
Merhaba sn. fındıkçı,

Şimdilik serbest bırakın, mayıs- haziran gibi en güçlü lider sürgünü belirlersiniz gerisini kesip forma sokarsınız.

Şu an daha genç, lider sürgünü nereden vereceği belli olmaz.
merhaba sayın Mutlu bey Bartın da havalar sıcak gidiyor dut fidanları uyanmaya başladılar geç donlardan korumak için üzerlerini damacana pet şişeleriyle kapatsam olurmu tomurcuklar patlamaya başladı daha şubat ortasındayız nasıl önlem alayım saygılar selamlar

fındıkçı74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2013, 17:07   #68
Ağaç Dostu.

Merhaba,

Bırakın kendi haline, doğayla savaşabilsin. Yeni sürgünlere don vursa bile kısa sürede kendini yeniler. Bitkilere çocuk gibi davranmamak lazım, sonra küsüp darılabilirler. Nazlı büyümelerindense, dirençli büyüsünler.

Teşekkür ederim, saygılarımla.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fındıkçı74 Mesajı Göster
merhaba sayın Mutlu bey Bartın da havalar sıcak gidiyor dut fidanları uyanmaya başladılar geç donlardan korumak için üzerlerini damacana pet şişeleriyle kapatsam olurmu tomurcuklar patlamaya başladı daha şubat ortasındayız nasıl önlem alayım saygılar selamlar

Eski 14-02-2013, 23:27   #69
Ağaç Dostu

Sn.Mutlu Kutlu Bey;
İki adet avu.karadut-iki adet goji beri -iki adet te tatlı böğürtlen istiyorum.Fadanları cuma günü elimizde olacak gibi gönderirseniz iyi olur.Siparişimi onaylarsanız, hesabınıza yatırmamız gereken ücreti de belirtirsiniz.Kargo sıkıntısı olmazsa 120-150 cm olanı tercih ederim.Ücreti yatırınca telefonla size adres bildiririm.Saygılarımla...

Eski 15-02-2013, 07:54   #70
Ağaç Dostu.

Merhaba Nevin hanım,

120-150 cm av. karadut için problem yaratmaz, kargo paketi içöerisinde kıvrılabilir ve kırılmadan size ulaşır. Büyük boy aldığınızda 2-3 yıl kazanmış olursunuz. Kargo elemanlarına 13 tl kargo ücreti ödersiniz.

2 adet goji berry 15 + 15 = 30 tl
2 adet boysan berry 15 + 15 = 30 tl
2 adet av. karadut 30 + 30 = 60 tl (4. yaşına girdiler)

Toplam: 120 tl dir.

Ben kargoya çarşamba günü gidebiliyorum, Çoğu yere ertesi gün (Perşembe)
teslim ediliyor. Teslim almak problem olacaksa kargo şube teslim göndereyim, kargo şubesinden alırsınız .

Teşekkür ederim,
Alıntı:
Sn.Mutlu Kutlu Bey;
İki adet avu.karadut-iki adet goji beri -iki adet te tatlı böğürtlen istiyorum.Fadanları cuma günü elimizde olacak gibi gönderirseniz iyi olur.Siparişimi onaylarsanız, hesabınıza yatırmamız gereken ücreti de belirtirsiniz.Kargo sıkıntısı olmazsa 120-150 cm olanı tercih ederim.Ücreti yatırınca telefonla size adres bildiririm.Saygılarımla...

Eski 18-02-2013, 15:46   #71
Ağaç Dostu

Mutlu Bey merhaba ,
Bugün 1 ' er adet av.kara dut ( yeni yetişen ) ,boysenberry ve ahududu ücretini PTT çek hesebınıza yatırdım.Bilginize.
Adresim özelinizde.
İyi günler.

Eski 18-02-2013, 18:25   #72
Ağaç Dostu.

Teşekkür ederim Mehmet bey,

Listenize ek olarak 1 adet jumbo böğürtlen eklemiştiniz sanırım.
Alıntı:
Mutlu Bey merhaba ,
Bugün 1 ' er adet av.kara dut ( yeni yetişen ) ,boysenberry ve ahududu ücretini PTT çek hesebınıza yatırdım.Bilginize.
Adresim özelinizde.
İyi günler.

Eski 21-02-2013, 16:41   #73
Ağaç Dostu

Mutlu Bey merhaba,
İstemiş olduğum av.kara dutu ,ahdudu ve boysenberry fidanlarını biraz önce aldım.
Ancak hayal kırıklığına uğradım.Neden derseniz 62 no.lu mesajınızda " boysenberry dikensiz bir böğürtlen olmasına rağmen bazen dikenli bir dal çıkarabiliyor.Bu dikenli dal problem olacaksa bu dikenli dal çıkar çıkmaz dibinden kesilir .bu dikenli dalın gücü diğer dikensiz dallara gider " demişsiniz.
Ancak bana gönderilen boysenberry nin 2 m.den fazla boyu var ve tüm gövdesi dikenli.
Yoksa bana gönderdiğiniz boysenberry değil de dikenli böğürtlen mi ?Dipten çıkan 2 sürgün var onlar da budanmış ,onlar da dikenli.Ben bunu ne yapayım şimdi. Kaldırıp atacam. Dikenli böğürtlen bizim buralarda kıyamet gibi.
Ayrıca av.karadutunun 1m.civarında kökü var , dikerken bu kökü kesmem gerekiyor mu.
Ahududu için şu an diyebileceğim bir şey yok.İlerisi için ne olur bilemiyorum.

Eski 21-02-2013, 21:22   #74
Ağaç Dostu.

Merhaba Mehmet bey,

Çoktandır memnuniyetsiz hayal kırıklığı yaşayan bir müşterim olmamıştı.

Göndermiş olduğum boysan berry'in dikenli olması orijinal olmadığı manasına gelmez. Dikensiz bir boysan berry dikenli bir dal çıkarabildiği gibi, dikenli bir boysan berry mutlaka dikensiz dallar çıkaracaktır.

Ben gönderimlerimde müşteri memnuniyeti için çabuk meyve alabileceği fidanlar göndermeye öncelik tanırım. Eğer mümkünse üzeri meyveli göndermeye çalışırım. Elimdeki dikensiz boysan lar çelimsiz ve meyve veremeyecek gibi olduğu için bol meyve verecek olan dikenliyi göndermeyi uygun buldum. Gönderilecek bitkileri seçerken kendi gözümle değil müşteri gözüyle bakarım, müşterinin istediği fiyattaki bitkiyi göndermekten utanacaksam fiyat farkına bakmam daha büyük olanı gönderirim.

Ben bu dikenliyi atarım diyorsanız, harika tat ve kokuda olan bir böğürtlene şans tanımadan imha etmiş olursunuz, bu durumda parasını iade ederim.

Ahududu ya gelince: ahududu ve boysan berryde meyve veren dallar o sene sonunda kurur. Yeni çıkan sürgünler ertesi yıl meyve verir, sonra bu meyve veren dallarda kurur yeni çıkan sürgünler sonraki yıl meyve verir. Döngü bu şekilde devam eder gider.

Avustralya kara dut'un dışarı çıkmış olan köklerini kesmenize gerek yok,

Alıntı:
Mutlu Bey merhaba,
İstemiş olduğum av.kara dutu ,ahdudu ve boysenberry fidanlarını biraz önce aldım.
Ancak hayal kırıklığına uğradım.Neden derseniz 62 no.lu mesajınızda " boysenberry dikensiz bir böğürtlen olmasına rağmen bazen dikenli bir dal çıkarabiliyor.Bu dikenli dal problem olacaksa bu dikenli dal çıkar çıkmaz dibinden kesilir .bu dikenli dalın gücü diğer dikensiz dallara gider " demişsiniz.
Ancak bana gönderilen boysenberry nin 2 m.den fazla boyu var ve tüm gövdesi dikenli.
Yoksa bana gönderdiğiniz boysenberry değil de dikenli böğürtlen mi ?Dipten çıkan 2 sürgün var onlar da budanmış ,onlar da dikenli.Ben bunu ne yapayım şimdi. Kaldırıp atacam. Dikenli böğürtlen bizim buralarda kıyamet gibi.
Ayrıca av.karadutunun 1m.civarında kökü var , dikerken bu kökü kesmem gerekiyor mu.
Ahududu için şu an diyebileceğim bir şey yok.İlerisi için ne olur bilemiyorum.

Düzenleyen Mutlu Kutlu : 22-02-2013 saat 08:19
Eski 21-02-2013, 23:16   #75
Ağaç Dostu

Sn.Mutlu Bey;
Fidanları aldık.Teşekkür ederim.Hemen saksılara ektim.Bir süre kapalı balkonda tutacağız.Havalar ısınınca Çamlıdere'ye ekeriz.Ekimiyle ve bakımıyla ilgili önerileriniz var mı? Saygılarımla......

Eski 22-02-2013, 08:15   #76
Ağaç Dostu.

Merhaba Nevin hanım,

Çamlıdere'ye gidecek zamanınız yoksa şimdilik saksıda durabilirler, ama gidip dikme imkanınız varsa bahçedeki kalıcı yerlerine dikseniz daha iyi olur. Yeni yuvalarında uyanmış olurlar.

Boysan berry ve goji berry arsızdır, dal uçları toprağa değdiğinde köklenirler. Yani ayrık otu misali, bundan dolayı tel örgü kenarlarına veya bahçenin az kullanan güneş alan bir yerine dikebilirsiniz. Toprak seçimi yapmaz goji, boysan berry ve avustralya karadut.

Size gelen boysan berry'ler de gövdeleri dikenli, ileride dikensiz dallarda çıkacak. 20 metreye kadar dalları uzayabiliyor bunun için uzunca bir tel örgü kenarı iyi olur. Gönderdiğim boysan berry de her gördüğünüz sürgün tomurcuğundan meyve üretecek, 3 yıl sonra kavanoz kavanoz kokulu böğürtlen reçeli yapabilirsiniz.

Alıntı:
Sn.Mutlu Bey;
Fidanları aldık.Teşekkür ederim.Hemen saksılara ektim.Bir süre kapalı balkonda tutacağız.Havalar ısınınca Çamlıdere'ye ekeriz.Ekimiyle ve bakımıyla ilgili önerileriniz var mı? Saygılarımla......

Eski 23-02-2013, 00:22   #77
Ağaç Dostu

Mutlu Bey merhaba ,
Dün size mesajı yazdıktan 2-3 saat sonra PC ye aniden bir virüs bulaştı ve PC çöktü.PC ye format attırdım şimdi cevap yazıyorum.
Boysanları bu şekilde göndereceğinizi önceden belirtseydiniz hem ben üzülmezdim hem de sizi üzmezdim.
Fidana kıyamadım ,diğerleriyle beraber diktim.Bakalım ne olacak.

Eski 23-02-2013, 08:33   #78
Ağaç Dostu.

Merhaba Mehmet bey,

Meyveleri olgunlaştığında çoluk çocuk yerken o dikenleri görmez farketmezler bile.

Alıntı:
Mutlu Bey merhaba ,
Dün size mesajı yazdıktan 2-3 saat sonra PC ye aniden bir virüs bulaştı ve PC çöktü.PC ye format attırdım şimdi cevap yazıyorum.
Boysanları bu şekilde göndereceğinizi önceden belirtseydiniz hem ben üzülmezdim hem de sizi üzmezdim.
Fidana kıyamadım ,diğerleriyle beraber diktim.Bakalım ne olacak.

Eski 25-02-2013, 14:30   #79
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-04-2012
Mutlu bey merhaba
Merhaba,

1 adet avustralya karadut (4 yaş)
1 adet boysan
1 adet goji.

yalnız boysan ve goji nin boyları hakkında bilgi istiyorum.

ahanda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2013, 18:07   #80
Ağaç Dostu.

Merhaba,

Boysan berry, dikensiz istiyorsanız 50-100 cm boyda. Dikenli 150 cm veya daha uzun,

Gojiler 60-100 cm arası boyda, gönderirken boydan ziyade birden fazla gövde yapmış olanlardan seçiyorum.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ahanda Mesajı Göster
Mutlu bey merhaba
Merhaba,

1 adet avustralya karadut (4 yaş)
1 adet boysan
1 adet goji.

yalnız boysan ve goji nin boyları hakkında bilgi istiyorum.

Eski 26-02-2013, 07:53   #81
Ağaçsever

Mutlu bey son olarak, bir sorum var,
Gojilerden bu sene meyve yememiz mümkün mü ?

Eski 26-02-2013, 09:05   #82
Ağaç Dostu.

Gojiler sonbaharda, eylül gibi aniden bolca çiçeklenip meyve tutarlar. Göndereceğimiz gojiler 2 yıldır meyve veriyorlar, bu sonbaharda da meyve vereceklerdir.

Siparişinizi bugün kesinleştirirseniz yarın kargoya verebilirim,
Alıntı:
Mutlu bey son olarak, bir sorum var,
Gojilerden bu sene meyve yememiz mümkün mü ?

Eski 26-02-2013, 09:12   #83
Ağaçsever

Mutlu bey,

1 Adet Karadut 4. yaşa girenlerden.
1 Adet Goji Berry istiyorum.

Ne kadar size borcum.
Adres bilgilerimi özelden yolluyorum.

Eski 26-02-2013, 09:39   #84
Ağaç Dostu.

30+15 = 45 tl dir,
Alıntı:
Mutlu bey,

1 Adet Karadut 4. yaşa girenlerden.
1 Adet Goji Berry istiyorum.

Ne kadar size borcum.
Adres bilgilerimi özelden yolluyorum.

Eski 26-02-2013, 10:46   #85
Ağaçsever

45 TL ödemenizi gerçekleştirdim.

Eski 02-04-2013, 23:02   #86
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-01-2013
Mutlu Bey, sizden aldığım 3 dutu önce saksıya diktim ardından mart ayının başlarında bahçeye diktikten sonra kurudu. Acaba tekrar filizlenir mi? Yoksa bizim dutlar sizlere ömür mü?

mduran01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2013, 11:32   #87
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2012
Merhaba Mutlu bey 2 adet boysan berry almak istiyorum onaylarsanız havale yapcagım.

salih66 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2013, 22:08   #88
Ağaç Dostu.

Kolay kolay kurumazlar, bahçeye diktikten sonra nasıl olsa yağmurlar yağıyor sulamaya gerek yok diye düşünmüş olmalısınız. Yağmur yağdığında toprağın 1-2 parmak üzerini ıslatıyor, köklere kadar inmiyor. Dutlarınızı susuz bırakmayın.

Birde tam tersi, bataklık gibi toprağı aşırı su tutan ve toprak altında göllenme olan yerlerde de kökler çürür.

Dutlarınız büyük bir ihtimal canlanacaklar.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mduran01 Mesajı Göster
Mutlu Bey, sizden aldığım 3 dutu önce saksıya diktim ardından mart ayının başlarında bahçeye diktikten sonra kurudu. Acaba tekrar filizlenir mi? Yoksa bizim dutlar sizlere ömür mü?

Eski 03-04-2013, 22:09   #89
Ağaç Dostu.

Siparişinizi onaylıyorum,

Teşekkür ederim,
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi inside Mesajı Göster
Merhaba Mutlu bey 2 adet boysan berry almak istiyorum onaylarsanız havale yapcagım.

Eski 07-05-2013, 13:45   #90
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 23-08-2010
elinizde formlu av. karadut kaldımı

ggne Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Kapalı
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:19.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2021