agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Fide, Fidan, Çelik, Saksılı Bitki, Kesme Çiçek, Kaktüs, Sukulent Satış
(https)

Beğeni Düzeni55Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-01-2012, 21:07   #1
Ağaç Dostu.

Giriş Tarihi: 29-08-2008
Tropiksera'dan Çok yıllık çiçekler.

Kolonya çalısı - Aloysia triphylla - Lemon verbena 50-100 cm boyda, (yaprakları limon gibi yoğun kokar)
Kdv Dahil : 20,00 TL
Kod:kly01 Kolonya çalısı 50-100 cm boyda, (yaprakları limon gibi yoğun kokar) - www.tropiksera.com/Anasayfa

Mor Salkım (Wisteria sinensis) 80-120 cm arası boylarda.
Kdv Dahil : 25,00 TL
Kod: mor01 Mor Salkım (Wisteria sinensis) 80-120 cm arası boylarda. - www.tropiksera.com/Anasayfa

Plumeria penta (30-50 cm boyda)
Kdv Dahil : 60,00 TL
Kod: plu 01 Plumeria penta (30-50 cm boyda) - www.tropiksera.com/Anasayfa

papirus (Cyperus papyrus) 1 yaş
Kod: papi 01 papirus (Cyperus papyrus) - www.tropiksera.com/Anasayfa

Papirus (Cyperus papyrus) 2 yaş
Kdv Dahil : 50,00 TL
Kod: papi 02 papirus (Cyperus papyrus) - www.tropiksera.com/Anasayfa

Duranda erecta (30-60 cm boyda)
Kdv Dahil : 15,00 TL
Kod: dur01 Duranda erecta (60-100 cm boyda) - www.tropiksera.com/Anasayfa

Poligala 2 yaş
Kdv Dahil : 30,00 TL
Kodol01 Poligala - www.tropiksera.com/Anasayfa

Siyah bambu (Phyllostachys Nigra)
Kdv Dahil : 30,00 TL
Kod:bam01Siyah bambu (Phyllostachys Nigra) - www.tropiksera.com/Anasayfa

Ağaç maviş, 30-60 cm boyda (Solanum rantonetti)
Kdv Dahil : 20,00 TL
Kod:sol02 Ağaç maviş, 80-100 cm boyda (Solanum rantonetti) - www.tropiksera.com/Anasayfa

Kırmızı mercan (40-60 cm boyda)
Kdv Dahil : 12,00 TL
Kod: mer02 Kırmızı mercan (40-60 cm boyda) - www.tropiksera.com/Anasayfa

Beyaz mercan (40-60 cm boyda)
Kod: mer01 Beyaz mercan (40-60 cm boyda) - www.tropiksera.com/Anasayfa

Melisa 30-50 cm boyda (akşam sefası, geceleri aşırı kokulu çiçekler açar)
Kod:mel02 Melisa 50-80 cm boyda (akşam sefası, geceleri aşırı kokulu çiçekler açar) - www.tropiksera.com/Anasayfa

Melisa 50-100 cm boyda, (akşam sefası,geceleri aşırı kokulu çiçekler açar)

Meleklerin boruları, 30-50 cm boyda tomurcuklu ve çiçekli(Duble brugmansia sp, Angels trumpet)
Kdv Dahil : 35,00 TL
Kod: br01 Meleklerin boruları, 60-80 cm boyda tomurcuklu ve çiçekli(Duble brugmansia sp, Angels trumpet) - www.tropiksera.com/Anasayfa

Katmerli (duble) koyu pembe begonvil (50-80 cm boyda)
Kod: beg08 Katmerli (duble) koyu pembe begonvil (50-80 cm boyda) - www.tropiksera.com/Anasayfa

Katmerli (duble) koyu pembe begonvil (50-80 cm boyda)
Kod: beg07 Katmerli (duble) koyu pembe begonvil (150 cm boyda) - www.tropiksera.com/Anasayfa

Katmerli (duble) turuncu begonvil (150 cm boyda)
Kod: beg09 Katmerli (duble) turuncu begonvil (150 cm boyda) - www.tropiksera.com/Anasayfa

Katmerli (duble) pembe begonvil (50-80 cm boyda)
Kod: beg06 Katmerli (duble) pembe begonvil (50-80 cm boyda) - www.tropiksera.com/Anasayfa

Katmerli (duble) pembe begonvil (150 cm boyda)
Kod: beg05 Katmerli (duble) pembe begonvil (150 cm boyda) - www.tropiksera.com/Anasayfa

Yeşil yapraklı kristal begonvil (pembe beyaz)(50-80 cm boyda)
Kod: beg04 Yeşil yapraklı kristal begonvil (pembe beyaz)(150 cm boyda) - www.tropiksera.com/Anasayfa

Çalı mor begonvil (30-50 cm boyda)
Kod: beg02 Çalı mor begonvil (50-75 cm boyda) - www.tropiksera.com/Anasayfa

Çalı mor begonvil (50-100 cm boyda)
Kod: beg03 Çalı mor begonvil (150 cm boyda) - www.tropiksera.com/Anasayfa

Alaca yapraklı kristal begonvil (pembe beyaz) 50-100 cm boyda
Kod: beg01 Alaca yapraklı kristal begonvil (pembe beyaz) 150 cm boyda - www.tropiksera.com/Anasayfa

Sundevilla kırmızı (20-30 cm boyda çiçekli)
Kod: sun01 sundevilla kırmızı (20-30 cm boyda çiçekli) - www.tropiksera.com/Anasayfa

Sundevilla pembe (20-30 cm boyda çiçekli)
Kod: sun01 sundevilla pembe (20-30 cm boyda çiçekli) - www.tropiksera.com/Anasayfa

Mandevilla Laxa.
Kod: mo 01 Mandevilla Laxa. - www.tropiksera.com/Anasayfa

Yeşil oxsalis (süs yoncası)
Kod: ox 02 Yeşil oxsalis (süs yoncası) - www.tropiksera.com/Anasayfa

Mor oxsalis (süs yoncası)
Kod: ox 01 Mor oxsalis (süs yoncası) - www.tropiksera.com/Anasayfa

Sipariş için yapmanız gerekenler:

1. Almak istediğiniz bitki ile ilgili bilgileri okuyunuz, yetiştirebileceğinizden ve verim alabileceğinizden eminseniz, almayı düşündüğünüz bitkilerin toplam ücretini aşağıdaki banka hesap numaramıza havale yapmalısınız veya posta çek hesabımıza yatırmanız gerekiyor.

2. Aşağıda belirtilen telefon numaralarımızı aramak suretiyle, sipariş listenizi, isim ve adres bilgilerinizi, mümkünse cep tlf numaranızı (kargonuz size en yakın kargo şubesine ulaştığında sms mesaj gelmesi için gerekli) bildirmelisiniz. Bu işlemi aşağıda belirttiğimiz e-mail adresimize e- mail göndererek veya msn messenger'dan online yazmaklada siparişinizi bize bildirebilirsiniz. Buradan özel mesaj ile siparişiniz ve kargo bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

3. Size siparişiniz hangi zaman ulaşabileceğine dair bilgi verebiliriz.

Siparişinizi kargo için hazırlarken, en güzel bitkilerden oluşmasına önem veririz, tomurcuklu, çiçekli veya meyveli göndermek önceliğimizdir.

Müşterilerimizin bir çoğunun bizim hakkımızdaki düşüncesi, umduklarından daha güzel bir bitkiyle karşılaştıkları şeklinde olmuştur.

Kargo gönderilerimizi, anlaşmamız olan Aras kargo ile gönderiyoruz. Kargonuz size %60 indirimli olarak ulaşıyor, siparişi aldığınızda kargo ücretini siz ödüyorsunuz kargo elemanlarına.

E-mail :

antalya_grup@hotmail.com

Banka ve posta çek hesap bilgilerimiz:

Finansbank (Antalya)
Aksu şubesi (şube kod:01209 )
Hesap no: 61378254
Hesap sahibi: Mutlu Kutlu

İban no: TR74 0011 1000 0000 0061 3782 54

Posta çek hesabımız:

Posta çek no: 5350248

Hesap sahibi: Mutlu Kutlu
Adres olarak: Tekirova beldesi, Kemer, Antalya yazmanız yeterlidir.

Antalya tropiksera adres:

Demirciler köyü, Aşuruf mevkii
Serik - Antalya

Cep tlf: 0532 285 07 43

Siparişlerinizde kargo teslimat için, adres bilgilerini gönderdiğinizde. Fatura kesebilmemiz için vergiye kayıtlı mükellefseniz vergi daireniz ve vergi numaranızı bildirmenizi rica ederiz.

Vergi mükellefi değilseniz, nüfus cüzdanlarındaki tc kimlik numaranızı göndermeniz gerekmektedir.

Belirtilen fiyatlara KDV dahildir.

Düzenleyen Mutlu Kutlu : 22-01-2016 saat 14:31 Neden: Güncelleme.
Mutlu Kutlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2012, 22:58   #2
Hasan Cihad

hasancihad's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2006
Merhaba,
Kolonya çalısı melisadan farklı bir bitki mi, latince adı nedir? Farklı ise kolonya çalısı ve
Siyah bamboo stoklarınızda mevcutsa siyah bambu almak istiyorum.
Hasancihad

Oğuzhan beğendi.
hasancihad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2012, 22:09   #3
Ağaç Dostu.

Merhaba,

Kolonya çalısının latince ismi Aloysia triphylla, Lemon verbena diyede isimlendiriliyor. kolonya çalısı stoklarımızda varmı bir bakmak lazım. Siyah bambu stoklarımızda mevcut ve gayet sağlıklılar.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hasancihad Mesajı Göster
Merhaba,
Kolonya çalısı melisadan farklı bir bitki mi, latince adı nedir? Farklı ise kolonya çalısı ve
Siyah bamboo stoklarınızda mevcutsa siyah bambu almak istiyorum.
Hasancihad

Eski 17-02-2012, 12:39   #4
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Mutlu Bey, yeşil yapraklı kristal begonvil (pembe-beyaz)(150 cm boyda), elinizde var mı?

Not: Kasımpatılar ne alemde? Bir de maviş satıyor musunuz?

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2012, 13:08   #5
Ağaç Dostu.

Merhaba sn. Suz-i dilara,

Begonvillerin çiçek açmasını tercih ediyoruz elimizde var diyebilmek için. Mart nisan aylarında begonviller çiçeklenmiş olurlar.

Kasımpatılar yeni sürgün yapıyorlar, keyfleri yerinde. Maviş elimizde yok.

Teşekkür ederim, saygılarımla.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ Mesajı Göster
Mutlu Bey, yeşil yapraklı kristal begonvil (pembe-beyaz)(150 cm boyda), elinizde var mı?

Not: Kasımpatılar ne alemde? Bir de maviş satıyor musunuz?

Eski 20-02-2012, 12:21   #6
Ağaç Dostu

bluemercan's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2011
Merhabalar ben izmirdeki evimin balkonunun uc kısımdaki demire asılı dikdortgen saksılara çiçek ekmek istiyorum balkonda 3-4 çeşit bodur agaç besliyorum bunların tozlaşması için balkona arı böcek çeksin diye çiçek ekmek istiyorum sizce hangi tür çiçek daha çekici ve uzun süreli olur ve ağaçların çiçek açtıgı donemde yani mart nisan mayıs arası çiçek açmış olması gerekir çiçeklerin de hangisi uygundur sizce ?

bluemercan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2012, 21:16   #7
Ağaç Dostu.

Merhaba,

Saksıya asılan saksılara büyük bitki dikemezsiniz, mevsimlik çiçeklerden hercai menekşe ve benzeri bitkiler dikebilirsiniz. Mevsimlik çiçeklerde arıları çeker.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bluemercan Mesajı Göster
Merhabalar ben izmirdeki evimin balkonunun uc kısımdaki demire asılı dikdortgen saksılara çiçek ekmek istiyorum balkonda 3-4 çeşit bodur agaç besliyorum bunların tozlaşması için balkona arı böcek çeksin diye çiçek ekmek istiyorum sizce hangi tür çiçek daha çekici ve uzun süreli olur ve ağaçların çiçek açtıgı donemde yani mart nisan mayıs arası çiçek açmış olması gerekir çiçeklerin de hangisi uygundur sizce ?

Eski 21-02-2012, 16:01   #8
Ağaç Dostu

bluemercan's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mutlu Kutlu Mesajı Göster
Merhaba,

Saksıya asılan saksılara büyük bitki dikemezsiniz, mevsimlik çiçeklerden hercai menekşe ve benzeri bitkiler dikebilirsiniz. Mevsimlik çiçeklerde arıları çeker.
Tabi ben de o tür çiçek istiyorum ama mesela saksıdan aşağı dogru sarkan çeşit çiçek de var mı hani daha çok arı böcek çeksin diye bir de hangi tür çiçek önerirsiniz yani bu aylardan hazirana kadar sürekli üzeri çiçek olan maksat ağaçlarımı döllendirmek için çekicilik oluşturmak 2 yıldır meyve alamadım agaclardan cunku balkonun içindeydi şimdi balkonun önüne aldım çiçeklerle çekmek istiyorum sinek böcek arı ne varsa

bluemercan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2012, 20:38   #9
Ağaç Dostu.

Petunya, sakız sardunya vb. çiçekler çok uzun süre çiçek açar ve sarkıcıdır. Ağaçlarınız çiçek açtığında mutlaka bir şekilde tozlaşacaklardır, meyve tutmaları için iyi beslemeniz lazım ağaçlarınızı.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bluemercan Mesajı Göster
Tabi ben de o tür çiçek istiyorum ama mesela saksıdan aşağı dogru sarkan çeşit çiçek de var mı hani daha çok arı böcek çeksin diye bir de hangi tür çiçek önerirsiniz yani bu aylardan hazirana kadar sürekli üzeri çiçek olan maksat ağaçlarımı döllendirmek için çekicilik oluşturmak 2 yıldır meyve alamadım agaclardan cunku balkonun içindeydi şimdi balkonun önüne aldım çiçeklerle çekmek istiyorum sinek böcek arı ne varsa

Eski 22-02-2012, 14:20   #10
Ağaç Dostu

fat35's Avatar

Giriş Tarihi: 02-11-2008
Sayın Mutlu ,

Sizden beyaz ve kırmızı mercan almıştım.
Birde turuncu renklisi varmış. Sizde varmı veya bulabilirmisiniz.

Saygılar.

fat35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-02-2012, 19:08   #11
Ağaç Dostu.

Merhaba,

Turuncusunu hiç görmedim, bulma ihtimalim yok gibi.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fat35 Mesajı Göster
Sayın Mutlu ,

Sizden beyaz ve kırmızı mercan almıştım.
Birde turuncu renklisi varmış. Sizde varmı veya bulabilirmisiniz.

Saygılar.

Eski 20-03-2012, 10:34   #12
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 02-08-2011
Merhaba Sayın Mutlu Kutlu,

ben antalyadayım yeriniz tam olarak nerededir uğramak isterim.

kolay gelsin

çiğdem42 beğendi.
yaramazbjk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-03-2012, 12:02   #13
Ağaç Dostu.

Merhaba,

Yerimiz Serik - Demirciler köyünde. Antalya'ya 65 km uzakta orman içerisindeyiz, yol 1,5 saat geliş ve 1,5 saat dönüş olarak 3 saat sürüyor. Gelmeye kararlıysanız telefonla yerimizi tam olarak tarif edebilirim, 0532 285 07 43

Teşekkür ederim.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yaramazbjk Mesajı Göster
Merhaba Sayın Mutlu Kutlu,

ben antalyadayım yeriniz tam olarak nerededir uğramak isterim.

kolay gelsin

çiğdem42 beğendi.
Eski 21-03-2012, 00:30   #14
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-05-2009
Ödeme şekli

Merhaba
tropiksera.com da kredi kartı seçeneği görünce oradan almak istedim ama başaramadım. Kredi kartı ile ödeme var mı,yok mu öğrrenebilir miyim?

mmavi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-03-2012, 18:22   #15
Ağaç Dostu.

Merhaba,

Sitemizde kredi kartı ile alışveriş yapılamıyor.Ücreti banka hesabımıza veya posta çek hesabımıza yatırmanız gerek.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mmavi Mesajı Göster
Merhaba
tropiksera.com da kredi kartı seçeneği görünce oradan almak istedim ama başaramadım. Kredi kartı ile ödeme var mı,yok mu öğrrenebilir miyim?

Eski 23-03-2012, 09:07   #16
Ağaç Dostu

rodoslu's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2010
Galeri: 4
Bir kaç fide alacağım ama kiraz domates fidesini başka üreticiden almak zorunda kalacağım anlaşılan.

Mutlu Bey konsantre gübreyi tüm yeşil yapraklı bitkilerde kullanabilir miyiz? Bir de su ile karıştırma oranı ne kadar olmalı?

rodoslu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2012, 09:21   #17
Ağaç Dostu

rodoslu's Avatar

Melisa var mı acaba 30-50 cm? Sipariş vermeden önce öğrenmekte fayda var.

Eski 23-03-2012, 09:49   #18
Ağaç Dostu.

Merhaba sn. rodoslu,

Elimde 30-50 cm melisa mevcut. Bizim hazırladığımız besinleri tüm yeşil yapraklılarda kullanabilirsiniz. Besin alan müşterilerimiz bahçe ve saksılarda yetiştirdikleri sebzelerinede gönderdiğimiz besinden kullanıyorlar, sonucun gayet iyi olduğunu, ürün hasatında artış, koku ve tat olarak özledikleri sebzeleri yetiştirdiklerini söylüyorlar.

Eski 23-03-2012, 09:51   #19
Ağaç Dostu

rodoslu's Avatar

Peki teşekkürler. Su ile karışım oranını da yazarsanız sevinirim.

Eski 23-03-2012, 10:59   #20
Ağaç Dostu.

Su ile karışım oranı 1/50 dir.

Size göndereceğim 1 lt sıvıyı 2 çeşit besini yarı yarıya karıştırıp göndereceğim.

Sitemizde de yazdığım kolay kullanım yazısını aşağıya yapıştırıyorum.

Besin kullanımı hakkında.
BESİN+İZ ELEMENTLERİ (koyu siyah sıvı): Bitkinin gelişimini arttıran, topraktaki organik besinlerin alımını kolaylaştıran maddelerden oluşur. Bitkinin yapraklarının açık yeşil, çıkan yeni yaprakların sarı gibi olması iz elementlerinin bitki toprağında eksildiğini, bitki sağlığının bozulmaya başladığının belirtisidir. Bitki damarları yeşil, damar kenarları sarı ise yine bitki iz elementleri sıkıntısı çekiyordur. Karışım içeriğindeki bulunan etken iz elementleri sayesinde bitki yaprakları koyu yeşil olacak, yan dal ve sürgün üretimi artacaktır.

Kullanımı: 5lt suya (5 lt su damacanası olur) 1 normal su bardağı besin karıştırılır, 10 lt lik bir saksıya 1 su bardağı sulandırılmış besinden 15 günde 1 defa verilir. 5 lt saksıya yarım su bardağı, 20 lt saksıya 2 su bardağı gibi orantı kurabilirsiniz.

ÇİÇEK+MEYVE (açık renkli su gibi sıvı): Çiçeklenmesini ve çiçeklerin kolayca meyveye dönüşmesini sağlar.

Kullanımı: 5 lt suya (5 lt su damacanası olur) 1 normal su bardağı çiçek ve meyvelendirici karıştırılır, 10 lt lik bir saksıya 1 su bardağı sulandırılmış besinden 15 günde 1 defa verilir. 5 lt saksıya yarım su bardağı, 20 lt saksıya 2 su bardağı gibi orantı kurabilirsiniz.

2 tür besini aynı anda bitkinizi vermeyin, birinci hafta siyah renkli besini verirseniz ikinci hafta renksiz su gibi olan besini verebilirsiniz. Bitkinizi ilk defa besin uygulaması yapıyorsanız 15 günde 1 kez besin vermek suretiyle, 30 günde 2 defa besin uygulaması yapın. Her 2 tür besin uygulamasında her hafta dönüşümlü olarak besin uygulaması yapmış olacaksınız. 30 günlük besin uygulamasından sonraki dönemde bitkinize 30 günde 1 kez besin verebilirsiniz. Bitkilerin hareketli olduğu dönemlerde, fazla sürgün, yaprak, çiçeklenme ve meyvelenme dönemlerinde besin ihtiyacı çok olacağı için yine 15 günde 1 defa besin vermek iyi olacaktır.

Besin verildikten sonra, bitkinin besini alabilmesi için 1 hafta beklenmeli. Sonrasındaki hafta çiçek+meyvelendirici verilmeli. Besin ve çiçek+meyvelendirici aynı gün verilmemeli, 1 hafta ara ile verilmeli.

Besini mutlaka bitki sulandıktan 1-2 saat sonra vermek gerekir, yoksa verdiğiniz besin fazlalık su ile boşa akıp gidecektir.

Haftanın belirli bir günü bitki besleme günü olarak düşünürseniz, bitkilerinizi aksatmadan beslemiş olursunuz.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi rodoslu Mesajı Göster
Peki teşekkürler. Su ile karışım oranını da yazarsanız sevinirim.

Eski 23-03-2012, 11:01   #21
Ağaç Dostu

rodoslu's Avatar

Teşekkürler

Eski 26-03-2012, 11:18   #22
Ağaç Dostu

rodoslu's Avatar

Kargo geldi teşekkürler.

Fakat bir kaç nokta var belirtmek istediğim.

Gelen Melisa bitkisinin 15-20 kadar yaprağını kesmek zorunda kaldım çünkü yaprak üzerinde delikler ve sanki galeri güvesi izi gibi izler vardı. Zaten bu yapraklar hayli sararmış cansızlaşmıştı. Balkondaki diğer bitkilerime geçme olasılığı beni endişelendirdi. Umarım böyle bir oluşum yoktur değiğim gibi yaprak üzerinde delikler (sanki kurtçuklar yemiş gibi) ve galeri güvesi izi vardı, yaprak altlarına falan baktım ama canlı rastlamadım. Umarım yumurtaları falan kalmamıştır.

Birde Melisanın üst kalın dalları kesilmiş acaba bu yan dalların gelişmesini sağlamak amacıyla yapılan bir işlem mi?

Son olarak sıvı gübre için yukarıda yazdığınız açıklama paketin içinden de çıktı. Siz orada yazan iki çeşit gübreyi birleştirmişsiniz (Siyah ve açık renk), ki 1 litrelik 1 tane pet şişe geldi kahverengi renkli

Açıklamada;

"2 tür besini aynı anda bitkinizi vermeyin, birinci hafta siyah renkli besini verirseniz ikinci hafta renksiz su gibi olan besini verebilirsiniz. Bitkinizi ilk defa besin uygulaması yapıyorsanız 15 günde 1 kez besin vermek suretiyle, 30 günde 2 defa besin uygulaması yapın" yazıyor

İki besini karıştırmanız bu durumda bir tezat oluşturacak gibi geldi bana?

Düzenleyen rodoslu : 26-03-2012 saat 11:18 Neden: kelime hatası
Eski 26-03-2012, 20:34   #23
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-10-2005
Mutlu Bey,

Listeniz güzel ama benim sizden bir ricam olaak. Benim bahcem Ankara'da. Etrafında yapılaşma henüz olmadığı için rüzgarlara açık, kışın soğuk ve yazın sıcak. Henuz orada yaşmadığımız için de haftada bir sulama şansım var. Haftasonu bahcesi yani şimdilik. Ancak şimdiden bitkilerimi yetiştirip ev yapacagimiz zaman hazır olsun istiyorum. Ağaçlarım tamam ancak özellikli ve uzun ömürlü çiçek-sarmaşık-çalılara girmek istiyorum. Bahsettiğim çevre koşullarında dayanbilecek özellkle kokulu çiçek ve sarmaşık teklifleriniz olursa değerlendirmek isterim.
Tesekkurler.

Selyum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2012, 00:54   #24
Ağaç Dostu.

Sn. rodoslu,

2 ayrı besini karıştırıp göndermemde bir mahsur yok, 2 ayrı besin almış olsaydınız ve 15 günde 1 defa her ikisindende vermiş olsaydınız 2 doz birden vermiş olacaktınız.

Siz siyah besinden almış olduğunuzu varsayın, o şekilde kullanın.

Melisa'ların çok uzun dallarını kış girerken toprak seviyesinden 10-30 cm gibi keseriz ki bitki dinlenmiş olarak bahara girsin. Gördüğünüz gibi birçok sağlıklı sürgün vardı. Galeri güvesi ve tırtıl zararlıları olağan şeyler, dallar budandıktan sonra ilaçlamaları yapılmıştı.

Eski 27-03-2012, 00:58   #25
Ağaç Dostu.

Merhaba sn. Selyum,

Ankara ikliminde kokulu çiçek ve sarmaşık olarak aklıma sadece gül geliyor.

Tavsiyem: çevrenizdeki hoşunuza giden bitkilerin isimlerini öğrenin, çevrenizde bu bitkiler kolayca yaşıyor demektir. Oralarda bulamazsanız isimlerini buradan bildirirsiniz bende yardımcı olmaya çalışırım.

Bende teşekkür ederim, saygılarımla.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Selyum Mesajı Göster
Mutlu Bey,

Listeniz güzel ama benim sizden bir ricam olaak. Benim bahcem Ankara'da. Etrafında yapılaşma henüz olmadığı için rüzgarlara açık, kışın soğuk ve yazın sıcak. Henuz orada yaşmadığımız için de haftada bir sulama şansım var. Haftasonu bahcesi yani şimdilik. Ancak şimdiden bitkilerimi yetiştirip ev yapacagimiz zaman hazır olsun istiyorum. Ağaçlarım tamam ancak özellikli ve uzun ömürlü çiçek-sarmaşık-çalılara girmek istiyorum. Bahsettiğim çevre koşullarında dayanbilecek özellkle kokulu çiçek ve sarmaşık teklifleriniz olursa değerlendirmek isterim.
Tesekkurler.

Eski 17-04-2012, 09:42   #26
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-12-2008
Sayın Mutlu Kutlu Bey.
5 adet penbe zıpçıktı ve 1 adet sümbül teber bedeli 10 milyon Tl.
Gönderici :Yusuf Kenan Durak
16/4/2012 tarih ve Kabul5) 1046(9)00083/000/009 sayı ile postaneden hesabınıza yatırttım.
Adresimi özelinize yazıyorum.

NOT:Bu haftaarası Perşembe gününe kadar teslimat olursa, gecikmez ise memnun olurum. Çünkü ekeceğim yere herzaman gidemiyorum.Bu haftasonu nasipse bitkileri ekmeyi yetiştirmek istiyorum. Hazır yağmurlar varken sonraya kalırsa gidemeyeceğim bayağı geç olacak ekimide.
Teşekkürler.

canannuman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2012, 11:46   #27
Ağaç Dostu.

yarın kargoya veririm Yusuf bey,

Sanırım perşembe günü teslim edilir, perşembe günü size en yakın aras kargo şubesini telefonla arayabilirsiniz.

canannuman beğendi.
Eski 19-04-2012, 09:38   #28
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-12-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mutlu Kutlu Mesajı Göster
yarın kargoya veririm Yusuf bey,

Sanırım perşembe günü teslim edilir, perşembe günü size en yakın aras kargo şubesini telefonla arayabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim. Adım Canan Numan. Gönderici adı farklı o benim yerime postanedeki para yatırma işini hallettide arkadaş ondan gönderici başka gözüküyor.

canannuman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-05-2012, 16:27   #29
Ağaç Dostu

ahmetshur's Avatar

Giriş Tarihi: 21-04-2008
Mutlu Bey Merhaba
Ben bambular hakkında biraz bilgi almak sitiyorum.
Bambuların boy ve yaşlarını öğrenmek istiyorum. Bildiğim kadarıyla ilk dönemi biraz sıkıntılı atlatan bir çeşit. Adaptasyon konusunda bir sıkıntı yaşarmıyız?
Birde kargoyla gönderme imkanınız var mı?
Saygılar...

ahmetshur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2012, 22:05   #30
Ağaç Dostu.

Merhaba sn. Ahmetshur,

Bizde sadece gövdesi siyah olan bambudan var, epey dayanıklı bir tür. Şimdiye kadar aşırı sıcak aşırı soğuk, susuzluk ve don lara dayandı.

Şu an saksıdalar ve boyları 30-80 cm gibi, dikildiği yerde 3-3,5 metre boya ulaşabilir. Toprağa dikildiğinde 1 yıl kök gelişimine çalışır sonrasında hareketlenir. Adaptasyon konusunda bir denemek lazım, bölgeniz iklimine uyum sağlayacakmı diye, ezbere konuşmak istemiyorum.

Ücreti 30 tl dir, kargo ile adresinize teslim gönderebilirim.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ahmetshur Mesajı Göster
Mutlu Bey Merhaba
Ben bambular hakkında biraz bilgi almak sitiyorum.
Bambuların boy ve yaşlarını öğrenmek istiyorum. Bildiğim kadarıyla ilk dönemi biraz sıkıntılı atlatan bir çeşit. Adaptasyon konusunda bir sıkıntı yaşarmıyız?
Birde kargoyla gönderme imkanınız var mı?
Saygılar...

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Kapalı
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:55.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024