agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Fide, Fidan, Çelik, Saksılı Bitki, Kesme Çiçek, Kaktüs, Sukulent Satış
(https)

Beğeni Düzeni55Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-12-2013, 12:22   #91
Ağaç Dostu.

Giriş Tarihi: 29-08-2008
Karanfil olarak 2-3 renk katmerli var üreticide sera içerisinde saksıda, ama az kokulu sanırım. En çok karanfil çeşiti nisan-haziran arası ortaya çıkar, 4-5 renk yoğun kokulu o sıralar bulunur. Şimdilerde ancak kesme çiçek olarak yetiştiriliyor kapalı seralarda.

Minyatür güllerde kokulusunu bulmak çok zor, ancak 2-3 renk kokuluya rastgeldim. Güllerde de en fazla çeşit nisan-haziran aylarında olur, sihirbaz varsa o sıralar ortaya çıkar.

Sardunya satış sezonu da nisan-haziran ayları arasıdır.

Satın alacağınız bitkilerin resimlerini işim yoksa ve fırsatım olursa çeker yayınlarım, yoğun çalışıyorsam vaktim yoksa bana güvenmek zorundasınız. Hayal kırıklığı yaşayan çok çok az müşterim olabiliyor, umarım siz hayal kırıklığı yaşamazsınız. Çoğu müşterim umduklarından daha güzel bitkiler gönderdiğimi söylüyorlar.

Teşekkür ederim, saygılarımla.

Mutlu Kutlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-03-2014, 14:29   #92
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-10-2013
mutlu bey maviş çiçeğiniz varmı

ocak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-03-2014, 16:15   #93
Ağaç Dostu.

Çalı formunda mavi çiçekler açan solanum rantonetti'm var, klasik maviş çiçeğim yok.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ocak Mesajı Göster
mutlu bey maviş çiçeğiniz varmı

Oğuzhan beğendi.
Eski 08-03-2014, 00:17   #94
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-10-2013
teşekkürler

ocak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2014, 18:16   #95
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-06-2012
Mutlu bey, Madagaskar yasemini, Murraya paniculata ve Jasminum sambac kaç yaşında ve ne boydalar? 27 martta antalya'ya geleceğim. Elden teslim alma şansım var mı?

polemos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2014, 19:51   #96
Ağaç Dostu.

Merhaba,

Madagaskar yasemin büyük boy var 150-200 cm gibi, murraya yasemin 50-100 tl gibi olanlar 80-120 cm arası boylarda. 30 tl lik murrayalar yeni üretim daha 20-30 cm boydalar. Jasminum sambac lar 3 yaşında ama 30-50 cm gibi budandılar, 30 tl

elden alma şansı pek yok çünkü seraya gelmeniz 1,5 saat geri dön 1,5 saat 3 saat yolda geçer.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi polemos Mesajı Göster
Mutlu bey, Madagaskar yasemini, Murraya paniculata ve Jasminum sambac kaç yaşında ve ne boydalar? 27 martta antalya'ya geleceğim. Elden teslim alma şansım var mı?

Eski 31-03-2014, 13:33   #97
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2011
Mutlu Bey merhabalar,

tropiksera üzerinden melisa siparişi geçtim, eft yi yaptım, bu mesajı da kargo şubenizi adrese teslim olacağı yönünde uyarmanız ricası için yazıyorum, genelde şube teslimi olarak algılayıp gelin alın diyorlar, teşekkür ve saygılarımla,

Andora Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 22:42   #98
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-06-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mutlu Kutlu Mesajı Göster
Merhaba,

Madagaskar yasemin büyük boy var 150-200 cm gibi, murraya yasemin 50-100 tl gibi olanlar 80-120 cm arası boylarda. 30 tl lik murrayalar yeni üretim daha 20-30 cm boydalar. Jasminum sambac lar 3 yaşında ama 30-50 cm gibi budandılar, 30 tl

elden alma şansı pek yok çünkü seraya gelmeniz 1,5 saat geri dön 1,5 saat 3 saat yolda geçer.
Tomurcuklanmaya yakın almak istiyorum sayın Mutlu. Sizin kadar iyi bakmam zor çünkü. Haber verir misiniz?

polemos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2014, 08:25   #99
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 14-04-2008
Galeri: 6
Mutlu Bey, clematis var mı ?

seleste Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2014, 09:39   #100
Ağaç Dostu.

Haber verme imkanım pek olmaz, sizin takip etmeniz daha iyi olur.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi polemos Mesajı Göster
Tomurcuklanmaya yakın almak istiyorum sayın Mutlu. Sizin kadar iyi bakmam zor çünkü. Haber verir misiniz?

Eski 09-04-2014, 09:40   #101
Ağaç Dostu.

Bende clematis yok, ama ithalatçıya çeşitleri geliyor. Geldiğinde alıp satacağım ve serada muhafaza edeceğim.

www.tropiksera.com/Anasayfa dan takip edebilirsiniz, gelişmeleri.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi seleste Mesajı Göster
Mutlu Bey, clematis var mı ?

fikreteren beğendi.
Eski 14-04-2014, 22:01   #102
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-04-2014
***,alti sacakli kök tohumlarinin adi nedir turkiyede bide bunu tekrar kullanmak ivin hangi ayda toprakdan cikarip diger sene icin kullana bilirim ben ne acini bulabildim nede bakimini eger biliyosan bana yardim edermisin

bahcem arzu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-04-2014, 07:41   #103
Ağaç Dostu.

Altı saçak tohum derken: Patates köklü bitkiler, rizom şeklinde (kökleri boğum boğum) olanlar, kökleri salkım şeklinde olanlar (hemerocallisler gibi)soğanlı ve pul pul olanlar.

Ne sorduğunuzu anlamak zor, tarif ettiğiniz çiçeğin ismini yazsanız daha anlaşılır olurdu.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahcem arzu Mesajı Göster
***,alti sacakli kök tohumlarinin adi nedir turkiyede bide bunu tekrar kullanmak ivin hangi ayda toprakdan cikarip diger sene icin kullana bilirim ben ne acini bulabildim nede bakimini eger biliyosan bana yardim edermisin

Eski 28-04-2014, 16:17   #104
Ağaç Dostu

Oğuzhan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-07-2006
Mutlu Abi Selamlar
Passifloralar çiçekli **** meyve var mı?Baharda sor demiştiniz.

Oğuzhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-04-2014, 11:53   #105
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Mutlu Bey;
Bir adet Melisa(Kolonya çalısı) için 25tl,
Bir adet Duranta Erecta için 10tl. olmak üzere, toplam 35 tl. yi posta çeki hesabınıza yatırdım. Adres bilgilerimi özelinize yazıyorum.

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-04-2014, 12:42   #106
Ağaç Dostu.

Teşekkür ederim Orhan bey,

Siparişlerinizi en kısa zamanda göndereceğim, saygılarımla.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Orhan Özbilgiç Mesajı Göster
Mutlu Bey;
Bir adet Melisa(Kolonya çalısı) için 25tl,
Bir adet Duranta Erecta için 10tl. olmak üzere, toplam 35 tl. yi posta çeki hesabınıza yatırdım. Adres bilgilerimi özelinize yazıyorum.

Eski 02-05-2014, 11:38   #107
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 26-07-2006
Mutlu Bey,Merhaba.. Uzun zaman önce sizden fidan alışverişi yapmıştım.Size bir sorum olacak.Ben yıllardır saksılarda çok çeşitli narenciye yetiştiriyorum.(hobi olarak )Tabi yetişmeleriyle ilgili çok bilgi edindim.Bursada yaşıyorum.Saksıda yetiştirdiğim meyvalardan en çok kumkuat dan verim aldım.Diğerlerinden çok fazla değil ..Dışarıda tutuyorum içeriye hiç almadım.Diğer ağaçlardan verim alamamamda en büyük etken çiçekler erken çiçek açıp dona maruz kalıyorlar.Çiçek açsa bile dökülüyorlar.Meyve tektük bir iki tane çıkıyor.Ama kumkuat da öyle değil ; çok geç çiçek açıp tüm çiçekler neredeyse hepsi meyve tutuyor.80-100 arası meyve veriyor.Ben artık buna bağlıyorum.Bu sene temmuz ayında tüm ağaçlara (anaç bölgesinden ) kumkuat aşılayıp .Seneye de büyüyecek kumkuat dalından diğer meyvelerden aşılayacağım.Yani diğer meyveler kumkuatın geç çiçek açma özellğini kazanırmı sizce.Bunu denemek istiyorum.Bu konuda sizin bilginizi almak istiyorum.

Oğuzhan beğendi.
muhammed altan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2014, 22:20   #108
Ağaç Dostu.

Merhaba,

Fortunella margarita (sizdeki kumkuat türü) Mayıs ayı ortalarında çiçeklenmeye başlar, eylül sonuna kadar çiçeklenme devam eder.

Bu kumkuattan yapacağınız aşılarda mayıs-eylül sonu arası çiçeklenecekler. Çiçeklenmeler aşı anacına bağlı değil fortunella margarita kumkuatta.

Aşı yapmayı biliyorsanız bu aylarda yapılan aşılar daha sağlıklı olur.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi muhammed altan Mesajı Göster
Mutlu Bey,Merhaba.. Uzun zaman önce sizden fidan alışverişi yapmıştım.Size bir sorum olacak.Ben yıllardır saksılarda çok çeşitli narenciye yetiştiriyorum.(hobi olarak )Tabi yetişmeleriyle ilgili çok bilgi edindim.Bursada yaşıyorum.Saksıda yetiştirdiğim meyvalardan en çok kumkuat dan verim aldım.Diğerlerinden çok fazla değil ..Dışarıda tutuyorum içeriye hiç almadım.Diğer ağaçlardan verim alamamamda en büyük etken çiçekler erken çiçek açıp dona maruz kalıyorlar.Çiçek açsa bile dökülüyorlar.Meyve tektük bir iki tane çıkıyor.Ama kumkuat da öyle değil ; çok geç çiçek açıp tüm çiçekler neredeyse hepsi meyve tutuyor.80-100 arası meyve veriyor.Ben artık buna bağlıyorum.Bu sene temmuz ayında tüm ağaçlara (anaç bölgesinden ) kumkuat aşılayıp .Seneye de büyüyecek kumkuat dalından diğer meyvelerden aşılayacağım.Yani diğer meyveler kumkuatın geç çiçek açma özellğini kazanırmı sizce.Bunu denemek istiyorum.Bu konuda sizin bilginizi almak istiyorum.

Eski 04-05-2014, 01:39   #109
Ağaçsever

Alıntı:
Merhaba,

Fortunella margarita (sizdeki kumkuat türü) Mayıs ayı ortalarında çiçeklenmeye başlar, eylül sonuna kadar çiçeklenme devam eder.

Bu kumkuattan yapacağınız aşılarda mayıs-eylül sonu arası çiçeklenecekler. Çiçeklenmeler aşı anacına bağlı değil fortunella margarita kumkuatta.

Aşı yapmayı biliyorsanız bu aylarda yapılan aşılar daha sağlıklı olur.
Mutlu bey, bir makalede ağaçların çiçek açmalarını ve meyve olgunlaşma zamanlarını anacın özelliklerine bağlı olduğunu okumuştum, bir nebze etkisi olamazmı sizce? Asi yapmayı biliyorum , her beş açıdan dördünü tutturuyorum.Bizim burada,Narenciyeye baharda yapılan aşılar pek tutmuyor.Temmuz 15 den sonra ağacın kabuk vermesi en iyi zaman.

Eski 04-05-2014, 05:35   #110
Ağaç Dostu.

Fortunella margarita huy olarak mayıs - eylül arası çiçeklenen bir narenciye türü. Aşı anacı olarak çiçeklenmede çok büyük bir erken ve ya geç çiçeklenme farkı olacağını sanmam. Başka tür yıl boyu 12 ay çiçek açabilen meyve tutabilen narenciye türlerinde aşı anacı büyük rol oynar.

Eski 04-05-2014, 17:28   #111
Yeni Üye

yasemins's Avatar

Giriş Tarihi: 19-01-2011
hosta bitkisi

Mutlu Bey, mevsim olarak biraz geç kaldıysam da birkaç çeşit hosta almak niyetindeyim. İstediklerim şunlar:

Kod: hos01 Hosta - Süpürge çiçeği (hyacinthina) - 1 adet
Kod: hos02 Hosta - Süpürge çiçeği (francee) - 2 adet
Kod: hos03Hosta - Süpürge çiçeği (wide-brim) - 2 adet
Kod: hos05 Hosta - Süpürge çiçeği (albomarginata) - 1 adet
Kod: hos06 Hosta - Süpürge çiçeği (so-sweet) - 2 adet

Elinizde sağlıklı, hemen yerine dikilmeye hazır hostalar var mı? Onları rizom olarak mı, yoksa toprakta mı yolluyorsunuz? Varsa, ben hemen yarın sipariş vermeye hazırım

yasemins Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-05-2014, 21:22   #112
Ağaç Dostu.

Merhaba,

Hostalar saksılarda canlandı ve yapraklandı, topraklarını azaltıp hepsini aynı poşet içerisine koyar gönderirim. Problem olmaz, zaten tam güneşi sevmezler. Az güneş gören yerlerde çok daha gür ve sağlıklı olurlar.

Cuma günü kargoya verebilirim.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yasemins Mesajı Göster
Mutlu Bey, mevsim olarak biraz geç kaldıysam da birkaç çeşit hosta almak niyetindeyim. İstediklerim şunlar:

Kod: hos01 Hosta - Süpürge çiçeği (hyacinthina) - 1 adet
Kod: hos02 Hosta - Süpürge çiçeği (francee) - 2 adet
Kod: hos03Hosta - Süpürge çiçeği (wide-brim) - 2 adet
Kod: hos05 Hosta - Süpürge çiçeği (albomarginata) - 1 adet
Kod: hos06 Hosta - Süpürge çiçeği (so-sweet) - 2 adet

Elinizde sağlıklı, hemen yerine dikilmeye hazır hostalar var mı? Onları rizom olarak mı, yoksa toprakta mı yolluyorsunuz? Varsa, ben hemen yarın sipariş vermeye hazırım

Oğuzhan beğendi.
Eski 04-05-2014, 22:14   #113
Ağaçsever

Alıntı:
Fortunella margarita huy olarak mayıs - eylül arası çiçeklenen bir narenciye türü. Aşı anacı olarak çiçeklenmede çok büyük bir erken ve ya geç çiçeklenme farkı olacağını sanmam. Başka tür yıl boyu 12 ay çiçek açabilen meyve tutabilen narenciye türlerinde aşı anacı büyük rol oynar.
Teşekkür ederim Mutlu bey , bilgi verdiğiniz için.O zaman limonların birini denemek istiyorum.Kaybedeceğim bir şey olmaz.gelişmeleri paylaşırım.

Eski 05-05-2014, 16:10   #114
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Mutlu Bey;
Melisa ve Duranta Erecta'yı, kargodan bugün teslim aldım. Son derece sağlıklılar. Çok teşekkür ederim. Hayırlı işler.

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-05-2014, 15:09   #115
Yeni Üye

yasemins's Avatar

Alıntı:
Merhaba,

Hostalar saksılarda canlandı ve yapraklandı, topraklarını azaltıp hepsini aynı poşet içerisine koyar gönderirim. Problem olmaz, zaten tam güneşi sevmezler. Az güneş gören yerlerde çok daha gür ve sağlıklı olurlar.

Cuma günü kargoya verebilirim.
Mutlu Bey, sitenize üye olup siparişimi verdim. Para transferi yapıldı. Ayrıntıları özelinize yolluyorum.
Sabırsızlıkla cuma gününü bekliyorum.

Eski 10-05-2014, 13:20   #116
Yeni Üye

yasemins's Avatar

Mutlu Bey,

bu sabah baktığımda sitedeki siparişim "hazırlanıyor" durumundaydı, ama kargo saat 10'a doğru sürprüz bir şekilde evimize ulaştı.
Ambalajın sağlamlığından çok etkilendim! Hostalar çok güzel ve sağlıklı. İnşallah yeni yerlerinde gelişip daha da büyürler. Fotoğraflarını çekip mutlaka paylaşacağım...
Elinize sağlık! Uğraşlarınız için çok teşekkür ederim!

Eski 10-05-2014, 15:15   #117
Ağaç Dostu.

Bende teşekkür ederim Orhan bey,

Güle güle büyütün, bol parfümlü günler dilerim.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Orhan Özbilgiç Mesajı Göster
Mutlu Bey;
Melisa ve Duranta Erecta'yı, kargodan bugün teslim aldım. Son derece sağlıklılar. Çok teşekkür ederim. Hayırlı işler.
Teşekkür ederim sn. Yasemins,

Yarı gölge yerleri sever hostalar, pek yakında çiçeklerini bile görebilirsiniz. Dengeli besinleri uygun dozlarda kullanırsanız çok daha iyi sonuçlar alırsınız.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yasemins Mesajı Göster
Mutlu Bey,

bu sabah baktığımda sitedeki siparişim "hazırlanıyor" durumundaydı, ama kargo saat 10'a doğru sürprüz bir şekilde evimize ulaştı.
Ambalajın sağlamlığından çok etkilendim! Hostalar çok güzel ve sağlıklı. İnşallah yeni yerlerinde gelişip daha da büyürler. Fotoğraflarını çekip mutlaka paylaşacağım...
Elinize sağlık! Uğraşlarınız için çok teşekkür ederim!

Eski 04-07-2014, 00:15   #118
Ağaç Dostu

kartal124's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2010
Mutlu bey,
Uzun zamandır halfeti karası satışa sunulur diye sitenizi kontrol ediyorum.Ama bayadır yok.
Halfeti karasının yakın zamanda stoklarınıza girme ihtimali var mı?
Selamlar.

kartal124 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-07-2014, 05:53   #119
Ağaç Dostu.

Bu yıl gül üretimi yapamadım, elimde kalan 1-2 halfeti gülü de üretim için tutuyorum. Önümüzdeki yıl daha kolay üretim yapabileceğim. Bu yıl halfeti karası satışım olmaz sanırım.

Teşekkür ederim, saygılarımla.

Eski 15-08-2014, 13:48   #120
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 13-08-2006
Mutlu bey elinizde hala bambu var mı?

acropora Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Kapalı
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:29.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024