agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Fidan ve Fide, Bitki Üretim (Tohum Çimlenme/Çelik/Aşı)
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-08-2008, 16:14   #1
Yeni Üye

karakule42's Avatar

Giriş Tarihi: 08-08-2008
Akasya ağacına kiraz aşı olurmu ?

Selamün aleyküm arkadaşlar Başlığımdan da anlaşılacağı üzere akasya ağacına kiraz aşı yapsak olur mu tecrübeli arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim sayğılarımla

karakule42 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2008, 13:59   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Bir soruyu tek bir yerde sormanız yeterli. Konu hakkında bilgisi olanlar cevaplayacaktır.

Cevap gelene kadar forum kurallarını okumanızı öneririm.

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-08-2008, 10:45   #3
Yeni Üye

karakule42's Avatar

ya arkadaşlar çok yardımcı oldunuz hiç mi bileniniz yok ya Allah rızası için bi şey danıştık form hiç bakan ve ilgilenen yok ancak bi reklam ticaretten başka bişey düşünülmemiş bu forumda üyeliğimin iptalini istiyorum saygılarımla

Eski 15-08-2008, 12:05   #4
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Teorikte mümkün ancak pratikte bilinen örneği yok. Zira aynı türler birbirlerine aşılanabilir Elma armuta, vişne kiraza, erik şeftaliye gibi fakat bahsettiğiniz şekilde aşıda piyasada sadece söylentiler var.

Malum söylentilerde de en fazla söyleneni sizin örneğinize göre verecek olursak akasyada gövdeye matkapla bir delik açıyorsunuz ve o delikten kirazın bir sürgününü geçiriyorsunuz sürgün o delikte gelişiyor ve deliği kaplayana kadar o delikte büyüyor deliği kaplayıpta iyice sıkışınca ana gövdeden kesiyorsunuz. Söylenen o kirazın orda geliştiği şeklinde. Uygulayacak olursanız gelişmeleri burada yayınlarsanız insanlarda faydalanır.

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-08-2008, 12:11   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi karakule42 Mesajı Göster
ya arkadaşlar çok yardımcı oldunuz hiç mi bileniniz yok ya Allah rızası için bi şey danıştık form hiç bakan ve ilgilenen yok ancak bi reklam ticaretten başka bişey düşünülmemiş bu forumda üyeliğimin iptalini istiyorum saygılarımla
Güle güle demekten başka bir şey gelmedi içimden kusura bakmayın. Bu kadar laftan sonra.

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-08-2008, 14:19   #6
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Doğrusu bende sadece ilk cümleleri okumuştum, bu kadar sabırsız bir üyeyide ilk defa görüyorum. Bu arkadaşı akasya ağacına aşı yapmak lazımmış.

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-08-2008, 14:31   #7
Yeni Üye

karakule42's Avatar

Benim maksadım kimseyi karalamak değil.İnanın bir kızgınlık anında yazılmış sözler asla değil.Eğer sizleri kırdım **** üzdüm ise özür beyan ediyorum.Maksadım polimik yapmak değil.Elbetteki ağaç işi ile uğraşmak kolay değil. Daha iyi olsun daha güzel olsun Gönül isterki forumda ilgi olsun. saygılar

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:14.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024