agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Fidan ve Fide, Bitki Üretim (Tohum Çimlenme/Çelik/Aşı)
(https)

Beğeni Düzeni715Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-09-2014, 20:58   #781
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Galeri: 44
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi brakergun Mesajı Göster
Merhabalar bende internetten gördüğim 2 adet ağaça bayıldım - LEylandi ile limoni servi acaba bunları çelikle üretme şansim ne kadar? kendi bahçemde üretip kullanmak istiyorum. Nasıl çelik almalyım? hangi aylarda? Odunsu yoksa yeni sürgünlerdne çelik almalıyım? aldıgım çelikleri perlite mi yoksa kumda mı kullanmalıyım? Kökendirici hormon gerekiyorsa hangi köklendirici hormon kullanmalıyım.. bu arada yurtdişinda yaşamaktayım bu ağaçları anca parklarda görüorum.. yardımcı olursanız çok sevinirim.
Aslında bu işlem için yaz aylarından ziyade havanın nispeten daha serin olduğu sonbahar ayları uygundur ( bulunduğunuz Coğrafya ve de iklim bazında kendi değerlendirmenizi yapmalısınız). Yarı odunsu çelikleri 10-15 cm. Civarında köklendirme hormonu da dipten 1 cm. Kadar kullanarak, genellikle bir miktar ince çakıl karıştırdığınız kompost karışımına batırarak çeliklemelerinizi yapabilirsiniz. Üzerini kapatmaniz çeliklerin kurumadan ve belirli oranda nemini uçurmadan köklendirme işlemini gerçekleştirmesi bakımından hayati olabilir.

Ben bu yolla amatör olarak bir çok çeliklemede başarı elde ettim.

Kolay gelsin, başarılar.

YeniBON ve brakergun beğendi.
kelebek çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-09-2014, 21:37   #782
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-10-2013
Çok teşekkür ederim. Peki hormonsuz olarak çeliklerin köklenme oranı ve yüzdesi ile hormonlu çeliklerin köklenme oranı ve yüzdesi arasında çok fark oluyor mu? birde ne tür bir köklendirme hormonu kullanmalıyım? ve nerden temin edebiliriim çünkü yurtdışında yaşıyorum

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kelebek çalısı Mesajı Göster
Aslında bu işlem için yaz aylarından ziyade havanın nispeten daha serin olduğu sonbahar ayları uygundur ( bulunduğunuz Coğrafya ve de iklim bazında kendi değerlendirmenizi yapmalısınız). Yarı odunsu çelikleri 10-15 cm. Civarında köklendirme hormonu da dipten 1 cm. Kadar kullanarak, genellikle bir miktar ince çakıl karıştırdığınız kompost karışımına batırarak çeliklemelerinizi yapabilirsiniz. Üzerini kapatmaniz çeliklerin kurumadan ve belirli oranda nemini uçurmadan köklendirme işlemini gerçekleştirmesi bakımından hayati olabilir.

Ben bu yolla amatör olarak bir çok çeliklemede başarı elde ettim.

Kolay gelsin, başarılar.

YeniBON beğendi.
brakergun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-09-2014, 21:51   #783
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi brakergun Mesajı Göster
Çok teşekkür ederim. Peki hormonsuz olarak çeliklerin köklenme oranı ve yüzdesi ile hormonlu çeliklerin köklenme oranı ve yüzdesi arasında çok fark oluyor mu? birde ne tür bir köklendirme hormonu kullanmalıyım? ve nerden temin edebiliriim çünkü yurtdışında yaşıyorum
Garden Center lardan birine sorunuz. Ya da bahçe bölümü olan yapı marketler orada var mı bilemiyorum ama çok zor olmasa gerek rooting hormone bulmanız. Ben kullanıyorum sürekli, kullanmayınca tutma yüzdesi konusunda fikir sahibi değilim ama kullandığım zaman da tamamında başarı elde edemiyorum.

Eski 02-09-2014, 09:26   #784
Yeni Üye

Favor's Avatar

Giriş Tarihi: 18-08-2014
Kökmü hastalıkmı?

Arkadaşlar apartmanın önündeki bahçeden sarmaşık çeliği aldım internetten öğrendiğim tekniklerle köklendirmeye çalıştım bitkiciden toprak satın aldım, söğüt suyuyla suladım ilk başta, sonra şeffaf kapalı bi kutuya koydum nem için. 2 gün oldu arada diplerini kontrol ediyorum ama hiç kök yok lakin toprağa dikili kısım değilde üst tarafta olan kısımlardan kök benzeri beyaz bişeyler çıkmaya başladı. Mantar olabileceğinden şüphelendim bi bakarsanız sevirim
bitki ingiliz sarmaşığının bi türü olabilir.

http://oi58.tinypic.com/23si5x4.jpg
http://oi59.tinypic.com/2nq4ak5.jpg
http://oi61.tinypic.com/11aijx0.jpg

Eklenen Resimler

Favor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-09-2014, 22:02   #785
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-09-2014
ağaç menekşesini hangi ayda ve nasıl dikebilirim ?

eminegülbahar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-09-2014, 14:45   #786
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Favor Mesajı Göster
Arkadaşlar apartmanın önündeki bahçeden sarmaşık çeliği aldım internetten öğrendiğim tekniklerle köklendirmeye çalıştım bitkiciden toprak satın aldım, söğüt suyuyla suladım ilk başta, sonra şeffaf kapalı bi kutuya koydum nem için. 2 gün oldu arada diplerini kontrol ediyorum ama hiç kök yok lakin toprağa dikili kısım değilde üst tarafta olan kısımlardan kök benzeri beyaz bişeyler çıkmaya başladı. Mantar olabileceğinden şüphelendim bi bakarsanız sevirim
Köklenme alametidir.

ayşegül bal beğendi.
Eski 03-09-2014, 20:31   #787
Yeni Üye

Favor's Avatar

Giriş Tarihi: 18-08-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kelebek çalısı Mesajı Göster
Köklenme alametidir.
çok teşekkürler cevap için, peki ben bunları nasıl dikmeliyim tepe kısmından köklendi acaba tersmi dikmişim, köklerin olduğu kısımdan dikersem, yapraklarıda toprağın altına gelecek. diğer çeliklerdede beyaz uzantılar var ama hep toprağın üst kısmından çıkmışlar alttan çıkmamış.

Favor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2014, 15:32   #788
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-09-2014
süs narı çelikten mi çoğaltılır?

YeniBON beğendi.
ayşegül bal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2014, 19:42   #789
Ağaçsever

brs_murat's Avatar

Giriş Tarihi: 15-11-2013
merhabalar..
dağ çileği(kocayemiş) nasıl çelikden çoğalta bilirim

Eklenen Resimler

YeniBON ve seröz beğendi.
brs_murat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2014, 20:34   #790
Ağaç Dostu

alimallah's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi brs_murat Mesajı Göster
merhabalar..
dağ çileği(kocayemiş) nasıl çelikden çoğalta bilirim
Ben denedim, beceremedim

seröz ve Milla beğendi.
alimallah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2014, 21:18   #791
Ağaçsever

brs_murat's Avatar

sayın alimallah nasıl bir yöntem denemişdiniz
bana ne tavsiye edebilirsiniz

Eski 07-10-2014, 23:34   #792
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Yayladaki ortancaların uçlarından 10 gün kadar önce çelikler kestim ve bir gün sonra onları içerisine bire bir ince mil ve samra toprağı karıştırdığım plastik bardakların içine diktim. Ortancaların yaprakların uç kısımları ile ortadaki sürgünlerini keserek diktim. Şu an çatıda akvaryumun içerisinde duruyor. Havalar iyi olduğu için akvaryumun ağzını kapamadım. Bir arkadaş ortancaların yaprakları döküldükten sonra yapsaydın daha iyiydi dedi. Diğeri bahar başında yapsaydın dedi. Köklendiriciye batırmana gerek yok bir hafta sonra ben sana hümik asit (muhtemelen bunu kastetti) vereyim yukarıdan püskürt dedi. İnternetten bulduğum bilgilere göre zamanlama ve yaptığım işlem doğru. Siz ne dersiniz?

Eklenen Resimler

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-10-2014, 14:38   #793
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Yayladaki ortancaların uçlarından 10 gün kadar önce çelikler kestim ve bir gün sonra onları içerisine bire bir ince mil ve samra toprağı karıştırdığım plastik bardakların içine diktim. Ortancaların yaprakların uç kısımları ile ortadaki sürgünlerini keserek diktim. Şu an çatıda akvaryumun içerisinde duruyor. Havalar iyi olduğu için akvaryumun ağzını kapamadım. Bir arkadaş ortancaların yaprakları döküldükten sonra yapsaydın daha iyiydi dedi. Diğeri bahar başında yapsaydın dedi. Köklendiriciye batırmana gerek yok bir hafta sonra ben sana hümik asit (muhtemelen bunu kastetti) vereyim yukarıdan püskürt dedi. İnternetten bulduğum bilgilere göre zamanlama ve yaptığım işlem doğru. Siz ne dersiniz?
Ekım, kasım aylarında gul ve ortanca celıklemelerı yapılabılır fakat bıtkı dınlenme donemıne gırdıgı ıcın koklenme 15 gunde degılde 90 gunde olur. Baska bır yonu yok yanı, hepsının tutması dılegıyle

TCM ve 622ali beğendi.
İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-10-2014, 17:05   #794
Ağaçsever

brs_murat's Avatar

merhaba ismail bey,
Benim için ne tavsiye edebilirsiniz
( mesaj #791 )

Eski 08-10-2014, 20:38   #795
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi brs_murat Mesajı Göster
merhaba ismail bey,
Benim için ne tavsiye edebilirsiniz
( mesaj #791 )
Kocayemiş bildiğim kadarı ile alt köklerinden sürgün vererek çoğalabiliyor. Bahçemizin ilersinde bir dağda binlerce ağaç olmuş şekilde yayılmışlar.

Hormon kullanmadan pek kökleneceğini zannetmiyorum. Forumda ayrı konu olarak bir sayfa vardı sanırım onu inceleyebilirsiniz.

Ayrıca şöyle bir linkte var.

Eski 08-10-2014, 20:42   #796
Ağaçsever

brs_murat's Avatar

çok teşekkürederim ismail bey

Eski 12-10-2014, 10:46   #797
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-10-2014
Galeri: 1
Acer negundo türü olan fidana hormon ile havai köklendirme yapmak istiyorum ama eylül ortası diyor normalde ama 1 ay geçmiş.kırmızı ile belirttiğim yerlerden köklendirme yapmayı düşünüyorum.
Name:  havai köklendirme.jpg
Views: 6663
Size:  38.7 KB

reguler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-10-2014, 18:57   #798
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İsmail Kuzucu Mesajı Göster
Ekım, kasım aylarında gul ve ortanca celıklemelerı yapılabılır fakat bıtkı dınlenme donemıne gırdıgı ıcın koklenme 15 gunde degılde 90 gunde olur. Baska bır yonu yok yanı, hepsının tutması dılegıyle
İsmail Bey, bilgi için teşekkürler. Ben koydum çatıya, gölge direk güneş almayan bir yere, arada kurursa sularım diye düşünüyorum. Peki işlerin yolunda gittiğini nasıl anlarım. Yani köklenmezlerse yerine yenilerini önümüzdeki aylarda koymak isterim, fakat neye dikkat etmem gerek?

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-10-2014, 20:49   #799
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
İsmail Bey, bilgi için teşekkürler. Ben koydum çatıya, gölge direk güneş almayan bir yere, arada kurursa sularım diye düşünüyorum. Peki işlerin yolunda gittiğini nasıl anlarım. Yani köklenmezlerse yerine yenilerini önümüzdeki aylarda koymak isterim, fakat neye dikkat etmem gerek?
Rica ederim sayın TCM. Gece sıcaklıkları düşük olduğu için en az 1-1,5 ay geçmeli. Kasım ayı gibi tekrar alabilirsiniz. En iyi zaman bence şubat ve mart ayları, köklenme bu zamanlarda daha hızlı oluyor.

Köklenme olduğu zaman bitki gelişimi hızlanmaya ve su tüketimi artmaya başlıyor. Özellikle genç filizler 1-2 gün içinde gözle görülür şekilde uzuyor. Diktiğiniz çelikleri mart ayına kadar koruyun, hiç ummadığınız çelik bile tutabilir.

TCM beğendi.
Eski 16-11-2014, 14:45   #800
Yeni Üye

decleyre's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2014
İzmir civarında yaşayan arkadaşlara sormak isterim aslında, ardıç ve gold taflan üretimi için epey miktarda çelik bulmamız gerekiyor, bu dönemlerde budama vs. yaparsanız çöpe atmak yerine belki bizimle paylaşmak istersiniz diye aklıma geldi. Teşekkür ederim.

decleyre Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2014, 19:42   #801
dr.
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-12-2014
siz deneyin %90 olacaktır

dr. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-12-2014, 21:54   #802
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-04-2012
Not: Yanlıslıkla başka bir başlık açtım. Alakalı olduğu için buraya taşıyorum. Yanıtlarsanız sevinirim.

Çelik Yapmaya Çalıştığım Atatürk Çiçeklerinin toprakta (şimdi de perlitte) kalan kısımları fazla sudanmış gibi yumuşuyor ve çürüyor gibi oluyor. Ben de atmak zorunda kalıyorum. Çelik yaparken toprakta, perlitte veya suda kalan kısmın çürümüş gibi yumuşaması normal midir? Yani tam anlamıyla yumuşak ve kağıt gibi bükülür olmasında bahsediyorum, çürümüş gibi. Geri saplanamıyor. - Tam çürük Aldığım Çelikler, Zaten Atatürk çiçeğinin dalları yeşil.

edg235 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-12-2014, 11:50   #803
Ağaç Dostu

caglarxx's Avatar

Giriş Tarihi: 24-12-2007
selamlar

Arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce ,
bir kısmını perlite
bir kısmı hindistancevizi torfuna
birkaç tanesinide spaghnum yosununa,hormon sürerek ve alt kısmı dikine yaralayarak ektiğim akçaağaç çeliklerimden bir tanesi yaprak çıkarmaya başladı.
Loş bir odada stabil 19 derece sıcaklıkta , henüz kuruyan veya gözlemlediğim kadarı ile çürüyen yok.

altta spaghnum yosunu üstte perlit olan bardaktaki çeliğim.bu ağaç türü bahardada en erken açanlardan.

bundan sonraki prosedür ne olmalı,çıkarıp köküne bakmalımıyım?
yeterince kök varsa bir saksıya almalımıyım?saksıya alsam dışmekan ağacını içerde tutmalımıyım?
Kök gelişimi yoksa ve yapraklandıysa ne yapılmalı?

kısaca hareket planım ne olmalıdır..

Eklenen Resimler

caglarxx Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2015, 23:14   #804
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-11-2014
Amatör çelik alma, köklendirme, ağaca dönüştürme çabası

Arkadaşlar tekrar merhabalar,

Forumu okudukça daha fazla şeye heves ediyorum. Dondurucu soğukları hayırlısıyla atlatıp, Allah sağlık verirse Konya'da Bağ evi bahçe düzenlemesi başlığımda paylaştığım bahçemizin ve evimizin görselliğiyle ilgili birçok planı hayata geçirmeye kararlıyım.

Tel çekimini takiben şarmaşık ve çit bitkisi aramalarım sonucunda,
kurtbağrı, ateş dikeni, servi, amerikan sarmaşığı veya yaprak dökmeyen bir tür arasında aramalarımı daralttım.

nereden alırım vb. ararken nasıl ekilmesi kısmında bu arkadaşların çeliklerinin çabuk köklendiği ve hemen hepsinin tutuğunu dile getiren bir çok yorum okudum. Başarılı olma olasılığım düşük olsa da epeyce sayfa okudum.

söğüt kaynaklı salisilik asit salınımı ile oluşan jel sıvıdan, aspirinin içeriğinin salisilik asit içerdiğini, bunun köklendirmede çok faydalı olduğunu, balın enzimlerinin faydalarını, köklendirilmesi istenen çeliklerin alttan ısıtılması ile köklenmenin artacağını öğrendim. planımı devreye soktum.

havanın buralarda - 20'lere düşeceğini öğrenince hemen çıktım sokağa,
gözüme kestirdiğim ateş dikenini ziyaret ettim.
ne bulsam aldım diyelim. çelikleri 20-25 cm, tepede 2-3 yaprak bırakarak altlarına birkaç çizik atarak hazırladım.
1-ateş dikeni 20 civarı,
2-kurtbağrı 20 civarı
3-amerikan sarmaşığı 50 civarı
4-gül 6 adet
5-çınar olduğunu düşündüğüm ağaçtan 4 adet
6-aşağı sarkan duttan 4 adet
7- zeminde yayılan, dik büyüyen, yeşil mavi ne bulursam servi sandığım ağaçlardan 20 civarı

çelik aldım. amerikan sarmaşığı suya koyar koymaz alt kısımdan baya damla şeklinde jelimsi bir salgı vardı. aman yarabbi çok güzel diye içimden geçirdiğimi belirteyim.

2 adet 10 lt pet su şişesinde ortalama 2-3 boğum geçmeyecek seviyede kaynak suyu koydum. evde aspirin aramalarım sonucunda c vitamini katkılı sandoz misali suda çözünen aspirin plus buldum. 2 pete aspirinleri bir bardakta 1'er çay kaşığı bal ile karıştırarak ekledim.

jel salgıladığı için sarmaşıkları diğer pete aldım.

ısının iyi geldiği mantığıyla petlerin altını kalorifer peteğine denk getirerek aydınlık bir yere bıraktım. penceredeki doğalgaz deliğini çeliklere esecek şekilde çevirdim. evimiz merkezi ısıtma olduğundan her daim çok sıcak olur. gövdeler için serinlik olsun istedim ne kadar faydası olursa. bir gün sonra suyun sarardığını ve sanki biraz bulandığı hissine kapıldım.

resimler ve yaptıklarım baz alınarak başarı şansım var mıdır?

tavsiye ve desteklerinizi esirgememeniz dileklerimle.

saygılar..

resimler:

Eklenen Resimler

casperia ve Milla beğendi.
tembeladam Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2015, 00:59   #805
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Hanımeli yok mu? Kokusuz bahçe olur mu? Hem de çok kolay köklenir. Tek şart; Çalacaksın. İzin isteyip alırsan tutmuyor. Tecrübeyle sabit.

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2015, 11:30   #806
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Mevsim itibari ile yanlış olduğunu düşünüyorum. Şu anda bitkiler uyuma döneminde. Siz onları aniden şoka sokarak sıcak bir ortamda köklendirmek istiyorsunuz. Muhtemelen filiz verebilirler. Ancak onların çoğunun kökleneceğini düşünmüyorum. Amerikan sarmaşıkları hariç.

Benim bu yıl yaptığım ancak sonrasını getiremediğim bir uygulama var. Özel olarak aşı yapmak için aldığım çelikleri bozulmamaları için üzerini ıslak bez ile sararak naylon torbaya koyup buzdolabına bırakmıştım. Biraz hava alanlar yaz dönemi boyunca köklenmişler. Hiç hava alamayanlar ise bozuldular. Sonbahar olunca dikemedim. Üzerlerindeki havluyu yeniden ıslatarak kapatınca hava almadıkları için problem oldu. Hala daha canlılar. Ancak bu soğuklarda dikmem durumunda ölürler. Bitkileri ani köklendirme yerine zaman içinde kök salmaya zorlamak gerekiyor. Bir iki ay içinde aynı şekilde buzdolabına koymayı düşünüyorum.

Aldığınız çeliklerin en azından üçe bölüp bir bölümünü bu şekilde, bir kısmını aynı yaptığınız şekilde kalan kısmını ise milli dere kumu içerisinde üstten bir göz bırakarak yan bir şekilde gömerseniz riski dağıtmış olursunuz. Bu şekilde gelecek yıllarda da aynı sistemle çeliklerinizi köklendirirsiniz.

Muhtemelen daha önce görmüşsünüzdür. Ancak unutabiliyoruz. Bir gün unutmaz isem yazılan püf noktalarını bir deftere yazıp uygulamalara tecrübelere daha iyi ulaşmak istiyorum. Aşağıdaki konuları okuyup minik notlar alırsanız başarılı bir şekilde köklendirme yapabilirsiniz.

Başarılar dilerim.

Ökçeli Çelikle Üretim

Çelik Alarak Üretim (Çelik Köklendirme)

Çelik Alarak Üretim (Çelik Köklendirme)

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2015, 15:20   #807
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Merhaba,

Biliyorum, sorduğum soruya "Forum'da aratın" diye cevap gelecek. Cevap veriyorum "Arattım. Sonuç: bulamadım".

Forumda köklendirme hormonu satışı yapan var mı? İnternette pek çok sitede satışı var ama güvenip te alamıyorum. Ateş dikeni köklendirmek istiyorum. İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2015, 17:04   #808
Ağaç Dostu

caglarxx's Avatar

Giriş Tarihi: 24-12-2007
sn tarku
Clonex Bitki Klonlamak İçin Jel ( İthal ) 50ml GittiGidiyor'da 134032561

caglarxx Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2015, 17:41   #809
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tarku Mesajı Göster
Merhaba,

Biliyorum, sorduğum soruya "Forum'da aratın" diye cevap gelecek. Cevap veriyorum "Arattım. Sonuç: bulamadım".

Forumda köklendirme hormonu satışı yapan var mı? İnternette pek çok sitede satışı var ama güvenip te alamıyorum. Ateş dikeni köklendirmek istiyorum. İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.
Forum üyelerinden sayın doğalbahçe satış yapıyor. Güvenle satın alabilirsiniz. Satış bölümünde de konusu var.

tarku ve Tilki Mete beğendi.
Eski 14-01-2015, 00:05   #810
Ağaç Dostu

Sagun's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2013
Bu mevsimde Gül çeliği koklendirilebilir mi, köklendirmek için nasıl bir yöntem denemeliyim, tecrübesi olan arkadaşlar varsa yardım istiyorum..

Sagun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
çelik, kök, yaprak

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:08.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024