agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Fidan ve Fide, Bitki Üretim (Tohum Çimlenme/Çelik/Aşı)
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler
  • 1 Gönderen Pikacu34
  • 1 Gönderen Musa Gündoğan

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-04-2019, 03:29   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-04-2019
200W Full Spectrum Bitki Yetiştirme Ledi

Arkadaşlar merhaba, evimizde ufak kullanmadığımız bir oda var ve biz burayı kendi çapımızda sera yapmaya karar verdik. Ev tamamen güneş almıyor ve bu sebeple de Full Spectrum Led kullanmaya karar verdim. Oda lambası yerine güçlü olan 200W led lambası satan gören duyan bilen var ise paylaşmanızı rica ederim.

Pikacu34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2019, 12:02   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-04-2012
Aliekspreste çok çeşit lamba mevcut oradan işinize yarayanı seçmenizi öneririm. 3-4 dolar ve üzerinde bir lamba alırsanız 10-15 günde geliyor ama 1 dolarlık lambalardan alırsanız bu süre 40 güne kadar çıkabiliyor bu süreyide göz önünde bulundurun.

latif.07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2019, 23:15   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-04-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi latif.07 Mesajı Göster
Aliekspreste çok çeşit lamba mevcut oradan işinize yarayanı seçmenizi öneririm. 3-4 dolar ve üzerinde bir lamba alırsanız 10-15 günde geliyor ama 1 dolarlık lambalardan alırsanız bu süre 40 güne kadar çıkabiliyor bu süreyide göz önünde bulundurun.
Ben baktım da bulamadım. Sizin bulup görebildiğiniz var ise rica etsem linki özel mesaj yolu ile iletir misiniz?

Pikacu34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2019, 17:43   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-09-2016
BİM de sarı renk oda lambası var .

mehmet0791 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-04-2019, 08:42   #5
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Pikacu34 Mesajı Göster
Arkadaşlar merhaba, evimizde ufak kullanmadığımız bir oda var ve biz burayı kendi çapımızda sera yapmaya karar verdik. Ev tamamen güneş almıyor ve bu sebeple de Full Spectrum Led kullanmaya karar verdim. Oda lambası yerine güçlü olan 200W led lambası satan gören duyan bilen var ise paylaşmanızı rica ederim.
Forumda ışıklandırma ile bitki büyütme konuları var. Topraksız tarım bölümünü incelerseniz yardımcı olur.
İlke olarak led uzaklaştıkça verimi düşer. (Kaynaktan çıkan foton klorofil hücresini tetikler. Uzaklaştıkça fotonlar saçılır.) Düşlediğiniz uygulama sonuç vermeyebilir.
Şu linkte başlangıç bilgileri bulabilirsiniz.
Greenpower LED toplighting system - Philips Lighting
Uzakdoğu malı alırken iyice incelemenizi öneririm. İyi malın fiyatı çok düşük olmuyor. Mercedes de satıyorlar Dacia da.
Denemeden önce iyice araştırmanızı öneriyorum. Daha az hata olur.
Kolaylıklar.

Portakal Rengi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-04-2019, 09:18   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-06-2007
yeşildünya ve bizim bahçe forum siteleri kapanmış.

evandevan5 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-04-2019, 13:31   #7
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
merhaba bu ışıkta bitki yetiştirme konusunda epey bir tecrübe kazandım diyebilirim.
ben nasıl yaptığımı anlatayım öyle yapın az elektrikle çok daha fazla bitki yetiştirebilirsiniz.
madde madde ne malzeme gerekli yazayım size

1. 6500 K led (biber patlıcan ve çieçekler için 75x75 cm) x1 adet
(Domatesler için 2 adet)
2. led trafosu 200 watt lık (fiyatları 65-100 tl arası)

3. yeterince kablo

avantajları
--çok çok az elektrik tüketimi takribi 9 led kullandım aylık faturaya 11 tl gibi bir rakam yansıdı.
--12 volt olması nedeniyle herhangi çarpma, yanma, çarpılma yaşamazsınız
-- çok fazla geniş alanı aydınlattığı için folyo ile ışığı yönlendirebilirsiniz.

Bitki için Hangi tür led kullanmalıyım?
1-- 6500 K led kullanmalısınız nereden alabilirim derseniz türkiye de sadece araçlar için takılan led xenonlarda 6500K olanlardan tercih edebilirsiniz. ancak fiyat pahalı olacağından ben çinden cree xhp50 veya xhp70 ledlerinden istedim. bunlar fiyat itibariyle 4-8 dolar arasında değişmektedir. 1 tanesi 2250 lümen civarındadır. bu 1 tanesi sizin alacağınız 200 watlık ampülden daha fazla aydınlık verecektir.

biberler için çok ışık gerekmiyor hatta fazla ışık verirseniz tıpkı güneşte kalmış gibi yaprakları beyazlamaya başlıyor.

led almak isterseniz yine hangisini almanız konusunda yardımcı olurum.

trafo için ise internette pahalı olabilir arkadaşım toptancıdır almak isteyene yine yardımcı olurum.

keremy beğendi.
Musa Gündoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024