agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Fidan ve Fide, Bitki Üretim (Tohum Çimlenme/Çelik/Aşı)
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-06-2014, 09:32   #1
Ağaç Dostu

Nazlı N92's Avatar

Giriş Tarihi: 03-09-2012
Saksılı ve söküm türü ağaçlar nasıl anlaşılır?

Saksıda yetişen büyük ağaç satın almak istiyorum. (toprağa dikeceğim) biliyorsunuz bu aylarda söküm dikmek ya da çıplak köklü fide almak pek mantıklı değil, yetiştirmek mümkün değil Urfa sıcağında.

SAKSIDA SÜS BİTKİSİ İSTEDİM FAKAT KORKUYORUM Kİ ADAMLAR SÖKÜP SAKSININ İÇİNE YERLEŞTİREREK BİZE SAKSIDA YETİŞMİŞ DİYE YUTTURSUNLAR.

BÖYLE BİR İHTİMAL İLE KARŞILAŞSAM BUNU NEREDEN ANLAYACAĞIM SÖKÜM MÜ? SAKSIDA MI YETİŞMİŞ DİYE ? "

umarım bu konuda beni aydınlatırsınız

Nazlı N92 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2014, 17:26   #2
Ağaç Dostu

Uysal01's Avatar

Giriş Tarihi: 26-08-2008
Sayın Nazlı N92, bunu anlamanın en uygun yöntemi,fidanı tutup yukarıya doğru çekin,fidan saksıdan ayrılıyorsa ,saksıya yeni alınmıştır,bu fidanlar zaten yapraklarının durumu ile kendini belli ederler,toprağa dikilirse muhtemelen kururlar.
Eğer saksıdan ayrılmıyorsa saksıda büyümüştür veya en az üç ay önceden saksıya alınmış demektir.
Yapraklı ve ibreli türlerin çoğu toprakta büyütülüp belirli boya veya çevre kalınlığına geldiğinde uygun saksılara alınıp satılmaktadır.

Uysal01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-06-2014, 08:42   #3
Ağaç Dostu

Nazlı N92's Avatar

Giriş Tarihi: 03-09-2012
evet bu durumu biliyorum sn uysal fakat bir değil iki değil hangi birini kaldırıp indireyim. daha önce almıştık fakat kırmızı toprak vardı saksının içinde, ayrıca kendini olabildiğince gösteriyordu söküm olduğunu ama ben pek tecrübeli olmadığım için hiç soruşturmadım.

O DEDİĞİNİZİ DENİYECEĞİM. BAŞKA BİR ŞEY VARSA **** BAŞKA BİR ÖZELLİK SÖYLERSENİZ ÇOK MEMNUN OLURUM.

Nazlı N92 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:17.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024