agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Fidan ve Fide, Bitki Üretim (Tohum Çimlenme/Çelik/Aşı)
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-04-2009, 15:04   #31
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-11-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi haki yılmaz Mesajı Göster
doğa dostu olmandan dolayı teşekkürü bir bor bilir ben bir Paulownia yetiştiricisi olarak , İSTANBUL/maslak sarıyer civarında fidan yetiştiriyorum.ilgilenirsen görüşelim.teşekkürler.
sayın yılmaz bey aramıza hoşgeldiniz...

bu ağacın;

1-)Türkiyede alıcısı varmıdır...

2-)Getirisi nekadardır...?

internette yetiştirmek için gerekli bilgilere rahatlıkla ulaşabiliyoruz....Fakat pazarlama konusunda aydınlatıcı bilgiler bulamıyoruz....

aslında üreticilere pazarlama konusunda gerekli bilgiler verilse ilginin daha çok artacağı kanaatindeyim...

Amazonn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-07-2009, 23:43   #32
Yeni Üye

oguz3259's Avatar

Giriş Tarihi: 29-06-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Amazonn Mesajı Göster
sayın yılmaz bey aramıza hoşgeldiniz...

bu ağacın;

1-)Türkiyede alıcısı varmıdır...

2-)Getirisi nekadardır...?

internette yetiştirmek için gerekli bilgilere rahatlıkla ulaşabiliyoruz....Fakat pazarlama konusunda aydınlatıcı bilgiler bulamıyoruz....

aslında üreticilere pazarlama konusunda gerekli bilgiler verilse ilginin daha çok artacağı kanaatindeyim...
Bu ağacın meraklısı dışında ve tek tük bazı firmalar dışında ülkemizde net bir alıcı kitlesi yok.Ancak pazarlanması veya önümüzdeki 8-10 yıl içinde belki değerlenmesi mümkün olabilir.Bunun içinse gerçekten bahsedilen özelliklerin üreticiler tarafından denenmesi gerekiyor.Güvenemedikleri içinde bu ağaca bu fiyat verilmiyor.Ancak gerçekten bu durum zamanla anlaşılırsa değerli olabilir.Şu an için bu değerler yok.

Pazarlamasına gelince kendiniz ne satabilirseniz.Her gittiğiniz firmaya anlatmak zorundasınız.İspatlamak zorundasınız ve bunun sonucunda ikna olurlarsa denemek istiyorlar.Ama deneme süresi çok uzun.Ucu belirsiz.

Pavlonya pazarı veya fiyatı ülkemizde yok.Ayrıca aynı çinde ki performansı gösterebilen örnekler henüz oluşmadı.

Saygılarımla

oguz3259 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2009, 17:19   #33
Ağaç Dostu

ankara's Avatar

Giriş Tarihi: 05-06-2009
bu ağacı ankarada yetiştirebilirmiyim fidan olarak satılıyormu ankaradan bulabilirmiyim?

ankara Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-08-2009, 20:56   #34
Ağaç Dostu

isolet's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2009
Bu pavlonya yı yeni öğrendim ve hızlı bir araştırma yaptım. Öğrendim ki zaten bitki de çok hızlı büyüyor muş. Çok Hoşuma gitti acaba eline tohum olan var mı diye soracaktım.

isolet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-09-2009, 21:06   #35
Ağaç Dostu

Samsunlu55's Avatar

Giriş Tarihi: 08-08-2009
Galeri: 1
Bir tane pavlonya ağacı buldum ve üstünde meyvesi yoktu bu ayda çelik alsam olur mu? Acele cevap lazım yaz mevsimi bitiyor...

Samsunlu55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-09-2009, 19:00   #36
Yeni Üye

JacqueS's Avatar

Giriş Tarihi: 23-09-2008
Çeliklerden üretim daha başarılı kanısındayım Bende 120 kadar yetişmiş ağaç war yamalarda köklerin sığ geldiği noktada filizleniyor belirli zaman dilimi war ama kökünü çıkarıpta uğraşmadım seneye temmuz ayında **** baharda bi uğraşıcam sığ yerdeki köklerinden 1-2 tane ürettim bakalım olursa size köklerden nasıl üretiriz sorusuna cvp verebilirim

JacqueS Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2009, 17:39   #37
Ağaç Dostu

isolet's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2009
Tohumları bahçeye ekmek mi yoksa önce ufak saksılarda yetiştirmek mi daha iyi. Birde ne zaman ekilmesinde daha yararı var.

isolet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-02-2010, 19:45   #38
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-01-2010
merhaba arkadaşlar pavlonya ağacı çok ilgimi çekti bizim yörede kereste için kavak dikilir fakat senelerce onun büyümesini beklersin oysa pavlonya ağacı 7-8 senede hemen kereste olacak şekle geliyor fakat iklim şartı nedir pek anlayamadım doğu anadoluda zor yetişir diye duydum doğrumu mesela ben erzincan bölgesinde yetiştireceğim acaba bununla ilgili bilgisi olan arkadaşlar cevap veririse sevinirim

fatma sunay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2019, 20:01   #39
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-10-2019
60 dönüm yere Paulownia dikmek istiyorum doğru türünün fidanını nereden bulabilirim,
forumda sertifikalı fidan üreticisi varmı ?

NACİBİLEN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:15.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024