agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Fidan ve Fide, Bitki Üretim (Tohum Çimlenme/Çelik/Aşı)
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-11-2011, 21:45   #1
Ağaç Dostu.

Giriş Tarihi: 07-11-2011
çimlendirme ortamı ve gün ışıgı

merhaba arkadaslar sitede yeniyim öncelikle karadeniz ereğliden katılıyorum meslegim elektronik otomasyon kendime ait bitki yetiştirme ortamı hazırlamaya çalısıyorum malum şehir yaşantısı çogumuz bahçeli evde oturmuyor uzun süredir aklımda olan projede bazı eksiklikler var degerli fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim

elimde bir adet emko 3710 termostat var ve buna baglı 5mt ısı bandı var 1 metreye 50 cm camdan akvaryum içinde ısıyı istedigim derecede sabit tutabiliyorum küçük bir sera gibi ortamdaki havalandırma ve nemi de istedigim şekilde ayarlayabiliyorum tam otomatik sera gibi sulama sistemi hariç... aşamadıgım sorunum kış günlerinde güneş ışıgının az olması sitede yapay ışık konularının tümünü okumama ragmen tatmin edici bilgilere ulaşamadım gün ışıgı sorununu güneşe alternatif olarak ucuz olarak nasıl çözebiliriz

ortamda yetişicek bitkiler genelde orman agaçları kış aylarında çimlendirme yapıp yaz aylarında dışarı alınıp dikim zamanı geldiginde dikilcek sistem başarılı olur ise senede 100 ve üzeri cevreme orman agaçları fidanı ekmeyi düşünüyorum

agaç yetiştirme deneyimim fazla yok genel olarak siteyi taradım notlarımı aldım degerli fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim evimin balkonu pimapen ile kapalı gün içinde gündüz 10 dan sonra akşama kadar güneş görüyor ortamda burada bulunacak

myildiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-11-2011, 22:41   #2
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-11-2011
forum içinde bir arkadasımızın mini serasının üstüne florasan lamba yerleştirdiğini görmüştüm

yüksek bahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2011, 22:09   #3
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-11-2011
http://www.agaclar.net/forum/temel-k...ulama/1605.htm
buraya bakabilirsiniz

yüksek bahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-11-2011, 17:04   #4
Ağaç Dostu.

Giriş Tarihi: 07-11-2011
yüksek bahçe ilginize teşekkür ederim konuyu inceledim cok teşekkür ederim tekrardan

myildiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:36.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024