agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Fidan ve Fide, Bitki Üretim (Tohum Çimlenme/Çelik/Aşı)
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-10-2011, 19:22   #1
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
Hobi serası

Geçtiğimiz günlerde bir müşterim bahçesine hobi serası yaptırmak istediğini söyledi. Fiyat araştırmamı istedi. Yaptırmak istediğimiz seranın ölçüleri 3x5 m olmalıydı. Seranın tünel veya beşik çatılı olması fark etmiyordu, aynı şekilde seramızın naylon veya polikarbon levha örtülü olmasını belirleyen faktör maliyeti olacaktı.

İzmir' de yaptığım araştırmalarda bu ebatta sera kuracak bir sera imalatçısı bulamadım. Bir tanesi de fahiş fiyat isteyerek beni çok şaşırttı.

Tarım fuarında Bir Antalya' lı firmanın hobi seralarını görmüştüm. Kendileriyle görüştüm, bizim istediğimiz ölçüde bir imalatları yoktu. Sera örtüsü şeffaf muşamba gibi bir örtüydü ve brandacıda diktireceklerdi. İstediğim açıklıkları ise veremiyorlardı.

Tarım fuarında standımızı ziyarete arkadaşımız Todor gelmişti. Yalova' da hobi serası imalatına başladıklarını fuara da böyle çalışma yapanlar var mı diye görmeye geldiklerini anlatmıştı. Bu aklıma gelince arkadaşımızı aradım. İzimir' e hizmet verip veremeyeceklerini sordum ve fiyat teklifi istedim.

Müşterim fiyat avantajı ve şekli itibariyle tünel serayı beğendi. Heriki yanının açılabilir olmasını istedik. Siparişimizi verdik.

Arkadaşımız Todor ortağıyla birlikte demonte malzemeyle geldi. Hızla serayı istediğimiz yere uygulama kazıklarını çaktılar.

Name:  c1.jpg
Views: 3149
Size:  56.7 KB

Name:  c2.jpg
Views: 3050
Size:  62.5 KB

Name:  c3.jpg
Views: 4117
Size:  60.6 KB

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2011, 19:40   #2
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
Sera güzel olduğu kadar fonksiyonel de oldu. İçine traversten yürüme yolu yaptım. Yanları açıldığı için havalandırma problemi yok. Çok basit bir düzenek, kullanımı da çok kolay. Bitmiş halinin fotoları da şöyle. Teşekkür ederim Todor

Eklenen Resimler

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2011, 21:23   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-10-2011
Ayıp olmazsa eğer fiyat ne kadar acaba ?

ibo3535 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2011, 22:17   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
İzmir'e giderken üç şey için seviniyordum. Mine Hanım'ı görecektim, asansörde kahve içecektim, deniz kenarında rakı balık yapacaktım. En önemlisini gerçekleştirdim, diğerleri vakit darlığından bir dahaki sefere kaldı. Malum, bende 6 köpek ve 3 kedi var. Dolayısı ile evden çok uzun süre ayrı kalamıyorum. Fakat yağmurlu bir Yalova günü yerine güneşli bir İzmir havası ilaç gibi geldi.

İzmir'e gelmeme sebep yarattığınız için, güler yüzünüz için, güveniniz için, her türlü desteğiniz için esas ben teşekkür ederim.

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2011, 22:26   #5
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ibo3535 Mesajı Göster
Ayıp olmazsa eğer fiyat ne kadar acaba ?
Fotoğrafta görmüş olduğunuz sera 2500-3000 TL civarında. Civarında diyorum çünkü demir fiyatları günlük belirleniyor ve ancak sipariş geldiğinde net bir rakkam çıkabiliyor.

Bu rakkama;
İki kapı,
İki yan sarma,
36 aylık UV IR AB naylon,
Galvaniz demir malzeme,
kurulum,
nakliye dahil.

Eğer siz tek kapılı, yanları açılmayan, boyama demirli bir serayı, siz yapın ben kendim kuracağım derseniz, fiyatı yarı yarıya düşer.

Eski 28-10-2011, 02:11   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-12-2006
Galeri: 5
Sera çok güzel olmuş, tebrikler sevgili Todor.

Bu konuyla ilgili olduğunu bilmediğim için de üzüldüm, kışın korumam gereken saksılarım için bu tarz bir seraya ihtiyacım vardı ve birkaç hafta önce yaptırdım.

Bulunduğum yerin imkanlarıyla da zor oldu.

İşimi görecek ama, bu başlığı gördükten sonra, daha güzelinin olabileceğini düşünmeye başladım.

Eklenen Resimler

Ferda Ülkümen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2011, 03:01   #7
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Sevgili Todor, eline sağlık çok güzel olmuş, bende böyle küçük bir serayı hanidir düşünüyorum fırsat bulup bir türlü yapamadım.
Bizlere güzel bir örnek göstermiş oldunuz, yalnız sesli düşünüyorum da demir borular yerine bildiğimiz pvc su boruları ya da daha kalınları varmı bilmiyorum, onlardan daha iyi olmaz mı? küflenme çürüme rizki olmaz diye düşünüyorum, maliyet konusu tabi ki önemli, ama asıl öğrenmek istediğim pvc borudan olabilir mi? esnekliği sorun çıkarırmı? böyle bir deneyiminiz varmı açaba.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2011, 14:21   #8
Ağaç Dostu

PVC olursa esneme yapar ve şiddetli rüzgara veya kar yağışına dayanamaz. Galvaniz olursa herhangi bir pas, küf oluşmaz ama fiyatlı olur.

Eski 28-10-2011, 15:26   #9
Ağaç Dostu

gultar's Avatar

Giriş Tarihi: 14-02-2009
sn.Todor sera harika olmuş elinize sağlık. benim bahçemde demir aksamlı camlı bir seram var ama camları çok kırılıyor.artık cam yapmasam da sera naylonu kaplasam diyorum demirlere naylonu nasıl tutururum.dkdörtgenler prizması şeklinde 3x1.20.önerinizi bekliyorum.teşekkürler.

gultar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2011, 18:27   #10
Ağaç Dostu

İ klips denen bir profil var, kenarlara onu dönmeniz gerekiyor. Plexiglass araştırdınız mı?

Arama
http://www.malzemeci.net/Pleksi-Levh...cm-_988.html#0

Eski 28-10-2011, 18:31   #11
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

memet's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2006
Galeri: 11
Gıda'da polikarbon bakabilirsiniz. polipropileni yerlisi daha şeffaf olanı polikarbonu ithali diye de satıyorlar.

memet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:56.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024