agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Fidan ve Fide, Bitki Üretim (Tohum Çimlenme/Çelik/Aşı)
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-03-2009, 18:19   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-10-2007
Su (Süs) Kabağı Tohumu Çimlendirme

Arkadaşlar abiler amcalar Öncelikle merhabalar bende su kabağı lambasına elverişli 3 çeşit tohum var ilk 10 kişiye göndereceğim.
ben bu sezon ektim tohumları 2 hafta oldu tık yok hiç biri filizlenmedi acaba ben bunları hangi mevsim,de ve nasıl dikmeliyim toprağı filan nasıl olmalı bu konudada yardımcı olursanız sevinirim.
saygılarla kalın sağlıcakla.

Panzehir_85 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-03-2009, 18:50   #2
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
İki ayrı konuyu tek başlıkta yazmamalısınız. Dağıtım için forumda özel bir alan var. Lütfen yazınızın ilk bölümünü silin. Ücretsiz dağıtım bölümünde yeni konu açın.

Ayrıca "Arkadaşlar abiler amcalar" biçiminde seslenmeler pek hoş değil...

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2009, 10:55   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-06-2007
Galeri: 35
Mart başında elimdeki süs kabağı tohumlarını da çimlendirmek istedim. Çimlendirmeyi ben de başaramadım özel bir yöntemi var mı bilmiyorum. Belki de biraz daha zaman geçmesi gerekiyordur...Toprağı biraz eşelediğimde tırtıklı olan uç kısımlarından beyaz çıkıntılar oluşturduklarını gördüm ama henüz toprak yüzüne çıkanı yok.

Baldaş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2009, 18:39   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Bugün 11 mart. Yani tohumları ekeli 10 gün olmuş. Daha çıkmaları için vakit var. 1 ay sonunda çıkmadılarsa toprağı eşeleyin, daha önce hiç kurcalamayın.

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2009, 13:19   #5
Ağaç Dostu

yukka's Avatar

Giriş Tarihi: 24-12-2006
Galeri: 21
Merhaba,

Balkonumda bu yıl, altı yeşil, üst kısmı sarı, minyatür su kabağı yetiştirmeğe çalıştım. Yapraklar, uzantılar çok canlı ama kabaklar çiçek açtıktan sonra büzüşüp kuruyor. Acaba sorun nedir?

yukka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2010, 23:14   #6
Temiz Besin

Nergis's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2009
Galeri: 15
3 gün önce 3 süs kabağı tohumumu ektim.2 gün üzeri kapalı ve icerideydi daha sonra kapağını açıp balkona koydum.Ve 2 tanesi çimlenmeye başladı.Bu kadar çabuk çimleneceklerini beklemiyordum.Süs kabakları yetiştiriciliğinde fazla bilgim yok, bu konuyla ilgili birkaç sorum olucak, deneyimli arkadaşlardan yardım istiyorum mümkünse;
-fide büyüyünce şaşırtma yapmalımıyım?
-saksı boyutu ne olmalı? (balkonda yetişecek)
-güneş severmi?(ön balkon tüm öğleden sonra güneşli,arka balkon sabah güneşi alıyor)
-sağlıklı yetişmesi için ek besin gerekir mi?

Name:  DSCN8924.jpg
Views: 29924
Size:  41.3 KB

Nergis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2010, 19:27   #7
Temiz Besin

Nergis's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2009
Galeri: 15
Süs kabaklarımın ilk şaşırtmasını yaptıktan sonra, büyük saksıya almak için gelişmelerini beklerken çiçek açmaya başladı.Sanırım çiçek açınca yer değiştirilmiyordu.Ama saksı çok küçük, bu saksıda meyve vereceğini zannetmiyorum.Ne yapabilirim

Name:  DSCN0349.jpg
Views: 28271
Size:  43.8 KB

Name:  DSCN0350.jpg
Views: 30657
Size:  38.8 KB

Pembe saksıda değil, öndeki küçük saksıda..

Nergis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-09-2010, 17:08   #8
Ağaç Dostu

doga-dostu's Avatar

Giriş Tarihi: 14-05-2010
Smile

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Panzehir_85 Mesajı Göster
Arkadaşlar abiler amcalar Öncelikle merhabalar bende su kabağı lambasına elverişli 3 çeşit tohum var ilk 10 kişiye göndereceğim.
ben bu sezon ektim tohumları 2 hafta oldu tık yok hiç biri filizlenmedi acaba ben bunları hangi mevsim,de ve nasıl dikmeliyim toprağı filan nasıl olmalı bu konudada yardımcı olursanız sevinirim.
saygılarla kalın sağlıcakla.

mart ayında dikilir.gübreli normal toprak iyidir her gün 1 bardak su ver birde sarmaşık yapıyor o yüzden büyük bir çomak dik

doga-dostu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-09-2010, 17:11   #9
Ağaç Dostu

doga-dostu's Avatar

Giriş Tarihi: 14-05-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Nergis Mesajı Göster
3 gün önce 3 süs kabağı tohumumu ektim.2 gün üzeri kapalı ve icerideydi daha sonra kapağını açıp balkona koydum.Ve 2 tanesi çimlenmeye başladı.Bu kadar çabuk çimleneceklerini beklemiyordum.Süs kabakları yetiştiriciliğinde fazla bilgim yok, bu konuyla ilgili birkaç sorum olucak, deneyimli arkadaşlardan yardım istiyorum mümkünse;
-fide büyüyünce şaşırtma yapmalımıyım?
-saksı boyutu ne olmalı? (balkonda yetişecek)
-güneş severmi?(ön balkon tüm öğleden sonra güneşli,arka balkon sabah güneşi alıyor)
-sağlıklı yetişmesi için ek besin gerekir mi?

Eklenti 134210
biraz büyüsünler şaşırtma yapabilirsin büyük bir saksıya koy çok güneşi sever ek besin gerekmez

doga-dostu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-07-2011, 20:11   #10
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-07-2011
bende yeşilken dalından koparılmış ve kurumuş bir su kabağı vardı . içinden tohumlarını çıkarıp aldım. birazını topraga ektim birazını da pamuk arasına koyup suya bıraktım ama hiç birşey olmadı. çok uzun bir sürede mi çimleniyor acaba . birde şöyle bişey yaptım işe yarar mı bilmiyorum ama çekirdeğin kabuğunu kendim çatlattım ve biraz da öyle bekleyeceğim bu işlerden pek anlamam ama ugraşmasını severim + temmuz ayında dikilen tohum çimlenirse ürün alabilir miyim? cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkur ederim...

teacherr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2011, 07:25   #11
Ağaç Dostu

yukka's Avatar

Giriş Tarihi: 24-12-2006
Galeri: 21
Su kabağı tohumları çok kolay filizlenir. Hemen iki uç günde filizini görürsünüz. Sizin ektiklerinizde bir sorun olmalı. )

yukka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:18.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024