agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Fidan ve Fide, Bitki Üretim (Tohum Çimlenme/Çelik/Aşı)
(https)

Beğeni Düzeni16Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-05-2011, 00:23   #31
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-12-2008
Galeri: 70
Merhaba arkadaşlar;

Jiffy marka şişen tabletin çeşitlerini ( dış kısmı file gibi olan) nereden bulabilirim acaba? İnternet üzerinden satışını yapan bir site ya da İstanbul çevresinde satılan bir yer varsa yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Faruk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2011, 01:46   #32
Ağaç Dostu

seyyah53's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2010
Bende bahouse dan aldım bir türlü randıman alamadım...çok çabuk kurudular...fidelerimin kök gelişimlerine baktım ,kökler rahat ilerleyemiyor...memnun kalmadım...

plastik bardak ve içinde torf klasiğinden şaşmam bundan sonra...

seyyah53 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2011, 00:00   #33
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-06-2011
Mavi ladin seti :)

MAvi ladin tohumlarını yurt dışından getirttim.Fakat şu silindir ne anlayamadım ? Bu arada mavi ladin nasıl toprak ve su ister ?

Eklenen Resimler

smarty17 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-06-2011, 19:10   #34
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-03-2011
Wink

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Faruk Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar;

Jiffy marka şişen tabletin çeşitlerini ( dış kısmı file gibi olan) nereden bulabilirim acaba? İnternet üzerinden satışını yapan bir site ya da İstanbul çevresinde satılan bir yer varsa yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
Ben de Gitti Gidiyor'dan Elleprees marka şişen tablet almıştım,hiç memnun kalmadım.Tohumlar çıktıktan sonra bir türlü büyümediler.Annem aynı tohumları normal toprağa ekmiş, bir karış olmuşlar.Ben ondan 1 ay önce tabletlere ektim,boyları parmak kadar bile olmadı.Şu anda can çekişiyorlar.200 adet aldığım işe yaramayan tabletlere mi yanayım yoksa tanesine 1'er lira verdiğim tohumlara mı?

17mine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-06-2011, 20:34   #35
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Giriş Tarihi: 17-08-2008
Jiffy gerçekten çok kaliteli bir ürün diğerleri hiç işe yaramıyor ben de o diğer malzemelerden kullandım hiç memnun kalmadım. Jiffy çok özel bir ürün.

seaa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2011, 19:23   #36
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi smarty17 Mesajı Göster
MAvi ladin tohumlarını yurt dışından getirttim.Fakat şu silindir ne anlayamadım ? Bu arada mavi ladin nasıl toprak ve su ister ?
Merhaba,
Silindir olan şey toprak.Özellikle onu kullanmanız gerekmez ancak belki de bu toprak mavi ladin için gerekli olan topraktır bilemiyorum,bunu aldığınız kişiye sormalısınız.Kullanmak içinse üstüne sıcak su dökün ve normal toprak halini alacaktır;bu birnevi sıkıştırılmış toprak

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2011, 16:16   #38
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Üstüne sıcak su döküldüğü zaman normal toprak formunu alır.Bundan sonraysa normal toprağı nasıl kullanılıyorsa aynı şekilde kullanıyoruz.

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-09-2011, 20:04   #39
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-07-2010
tohum ekmek için ne kolaylıklar varmış .sayenizde öğrendim teşekkürler ...

dünyam1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-02-2012, 22:32   #40
Yeni Üye

araftayim's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2011
Eski bir baslik olmasina ragmen bildigim bir kac seyi yazmak istedim ...

Sisen tabletler gercekten kullanisli ve cok pratikler ama yaptiginiz uretime gore degisirler. Turkiyede ki hobiciligi dusunursek olmazsa olmaz degildir ama Ingilterede gayet ise yarayan birsey diye bilirim.

Sasirtma yapmadan direkt olarak saksiya almanizi saglar ve kok gelisimini cok daha rahat gozlemelersiniz ve ne zaman gitmesi ( saksiya yahut ekim yeri) gerektigine daha rahat karar verebilirsiniz.

Kullanan kisilerin genel anlami ile "satici" olmasi sebebi ile kargolamada cok ama cok buyuk bir avantaj saglar,hem temiz ve saglikli gorunur ,ki bu satici icin onemlidir.Benim alisveris yaptigim seralarda su ana kadar solgun cansiz bitki gormedim sebebi ise ayni is kolunda bir cok rakibin olmasi dogal olarak her zaman iyi gorunmeleri gerekiyor ve alicilarda gercekten bu konuda gayet bilincliler. En azindan kendim icin soyleye bilirim solgun bir cicek son kalmis ise alirim ve ben bunu adam ederim derim.Ama onlar ya almaz **** kurtarilacak gibi ise yari fiyatindan ucuza alirlar.
Ote yandan kargoda alandan ve dogal olarak kargo ucretinden tasarruf saglar.

Onun disinda zamandan tasarruf saglar ayrica kokleri zedelemeden bir cok sorunsuz bir sekilde saksiya alabilirsiniz.

Tabletler uzerinde bir kac cicegi yetistirdim bence cok mu gerekli : Hayir

3-5 adet cicek icin ayni paraya 9cmlik saksi alip surekli kullanmak cok daha mantikli geliyor bana.

Kullanimi ise gayet basittir :

Kac adet lazim ise gerekli buyuklukte bir kova icinde suya rasgele atiyorsunuz ,burda onemli olan sey, tabletlerin suyu emip sismesi (tamamen sismeleri gerekir)bundan baska soylenecek cok sey yok aslinda.

Yaklasik olarak 1-4 saatte butun tabletler siserek formlarini alirlar.Bazen fazla suyun icinde kalan tabletler dagilmaya baslar cunku ust kisim aciktir

Kisisel fikrim tam anlami ile sistigini gordugunuz tabletleri sudan cikariniz ve mumkunse butun tabletleriniz hazir oldugunuzda tohumlari yahut celikleri tabletlere uygulayin cunku hem duzenli ve daha temiz calismanizi saglar buda daha saglikli bitkilerinizin olmasi olasiligini arttirir.

Forumdaki bilgilerden yararlanarak hangi tohumun hangi derinlikte uygulanmasi gerektigine bakarak ;bildigimiz kebap cop sis yahut herhangi hijyenik bir seyle zaten tabletlerde belirgin olan oyuklara ekim yapa bilirsiniz.Tohumunuzun yetisme kosuluna gore tohumun uzerini kapatip gelismesini tamamlayacagi yere koyabilirsiniz.

Celik islemi de ise ayni mantik ile isler .

Kullanimi basit ve bir cok avantaji vardir ama benim kisisel fikrim sadece tek yillik urunlerde kullaniniz cunku uzerindeki file-bez (tam adini bilmiyorum) uzun sure orda duruyor kanimca onun toprakta cozunmesi gerekir diye dusunuyorum.
Sanirim buda tabletlerin kaliteli veya kalitesiz olmasi ile alakali olabilir..

NOT : Klavyemde Turkce karakterler mevcut degil.
Saygi ile

gülenmelek ve YeniBON beğendi.

Düzenleyen araftayim : 26-02-2012 saat 22:44 Neden: yazim hatasi ve eksik yazmisim :)
araftayim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2012, 16:33   #41
Ağaçsever

trapezus's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2010
Şişen tabletlerin suyu dengeleme özelliği varmı acaba? Tohumların çimlenmesindeki en büyük sorunlardan biri aşırı sulamadan kaynaklanan tohum çürümeleridir

gül01 beğendi.
trapezus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2013, 14:42   #42
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-10-2012
Tabletler tohum ekildikten sonra, sadece altlarındaki tabaktan mı sulanacak yoksa ustünden de su verilecek mi?

Sevgi Durul beğendi.
dalya35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2015, 18:16   #43
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-11-2015
Sisen tablete cicek sogani ekilir mi acaba

Cnsfirat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-10-2016, 17:18   #44
Yeni Üye

fuaterkul's Avatar

Giriş Tarihi: 13-10-2016
Merhaba Agaclar.net sakinleri ,

Bende bir siteden buldum 12'şer adet 2 farklı ebatta aldım küçük olan baya bi küçük diğeri idare eder . Aldıklarım 1. Resimde , ikinciye aldım bu sefer jiffynin en büyük ebatlı olanlarından siparişi verdim beklemedeyiz ;

Eklenen Resimler

fuaterkul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-10-2016, 21:53   #45
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Giriş Tarihi: 17-08-2008
hangi siteden aldınız?

fuaterkul beğendi.
seaa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2016, 03:15   #46
Yeni Üye

fuaterkul's Avatar

E-tartes diye bir site googleden bulursunuz çok güzel şeyler var ben siparis verdim bugün , uygun fiyata satış yapıyor özellikle sordum jiffy marka mı diye evet 1000lik kutularda alırsanız amblemli kutusunda verebiliyoruz dediler hem bu fiyata denenir

Eski 18-10-2016, 03:17   #47
Yeni Üye

fuaterkul's Avatar

Bu arada ilk aldıklarım bu siteden değildi dipnot olarak söyleyim . Bu sipariş verdiklerimden daha umutluyum çünkü sadece tarımla uğraşan bir yerden aldım .

Eski 19-10-2016, 15:27   #48
Yeni Üye

fuaterkul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi seaa Mesajı Göster
hangi siteden aldınız?
E-tartes ' ten aldığım ürünler bugün geldi 2. Günün sabahı kargoyu teslim aldım urunler eksiksiz geldi harikalar

Eklenen Resimler

Eski 19-10-2016, 20:26   #49
Ağaç Dostu

beşiktaşlı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2016
e tartes benimde beğendiğim site

fuaterkul beğendi.
beşiktaşlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2018, 00:18   #50
Ağaçsever

emrecey's Avatar

Giriş Tarihi: 11-06-2008
Sebze fideleri yetiştirmek istiyorum ama plastikle temas etmesini istemiyorum(plastik bardak,plastik saksı vb.) bu şişen tabletlerin veya saksıların toprakta erimediğini söylüyorlar bu yüzden toprak kirliliği yaparmı diye düşünüyorum kullanan arkadaşlar ne düşünüyor

emrecey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:05.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024