agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Evdeki Bitkilerimiz (Salon, balkon, teras)
(https)

Beğeni Düzeni3Beğeniler
  • 2 Gönderen aykut gkbyrk
  • 1 Gönderen Mesut Temiz

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-11-2023, 10:03   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-02-2021
Epipremnum Aureum

Merhaba. Iki gun once satin aldigim epipremnum aureum turu sarmasik bitkimi asagidaki fotograflarda gorebilirsiniz. TV unitemin uzerinde bir sarmasik yetistirmek istiyorum ve tavsiyeler uzerine bu bitkide karar girdim. Daha once bir english ivy denedim ancak tutmadi, kurudu. Farkindayim isigi biraz az ancak pencereye oldukca yakin bir nokta. Dayanikli bir bitki oldugunu duydum ve sansimi denemek istedim. Sulama konusunu da sormak isterim. 2 gun gecti henuz sulamadim. Topragi oldukca nemliydi zaten. Saksisini buyuttum ve kenarlarina toprak ekledim sadece. Kac gunde bir sulamami onerirsiniz?

Eklenen Resimler

aykut gkbyrk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-11-2023, 21:48   #2
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aykut gkbyrk Mesajı Göster
Merhaba. Iki gun once satin aldigim epipremnum aureum turu sarmasik bitkimi asagidaki fotograflarda gorebilirsiniz. TV unitemin uzerinde bir sarmasik yetistirmek istiyorum ve tavsiyeler uzerine bu bitkide karar girdim. Daha once bir english ivy denedim ancak tutmadi, kurudu. Farkindayim isigi biraz az ancak pencereye oldukca yakin bir nokta. Dayanikli bir bitki oldugunu duydum ve sansimi denemek istedim. Sulama konusunu da sormak isterim. 2 gun gecti henuz sulamadim. Topragi oldukca nemliydi zaten. Saksisini buyuttum ve kenarlarina toprak ekledim sadece. Kac gunde bir sulamami onerirsiniz?
Epipremnum Aureum az ışığı oldukça iyi tolere etmekle kalmayıp, biraz fazla ya da biraz az sulamanızdan da pek olumsuz etkilenmez... Toprağınız geçirgense ve fazla suyu saksı altlığına akıtacak delikleri varsa rahatça sulayabilirsiniz, tabağında her zaman su da bulunabilir... Ancak resimden görebildiğim kadarıyla porselen, altlıksız bir saksıya ekmişsiniz.. Bu saksılarda sulamayı ayarlamak oldukça zor, çünkü saksının alt kısımlarındaki su durumunu göremiyoruz, dışarıya da veremediğinden çamurlaşma ve kökleri çürütme riski büyük... Delikli ve altlıklı bir saksıya almanızı öneririm.... Bunun dışında, bu bitki standart bir bakımla gayet kolay ve hızlı büyür...

evandevan5 beğendi.
Mesut Temiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024