agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Evdeki Bitkilerimiz (Salon, balkon, teras)
(https)

Beğeni Düzeni62Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-07-2013, 09:42   #31
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2010
Galeri: 11
Yeni taşındığım evin terasında bu üzümü buldum, pembe ve çekirdeksiz, hafif mayhoş tadı var.
Konunun yabancısı olarak ne yapmam gerekiyor bihaber bir şekilde sadece sulama yapıyorum.

Name:  pembe.jpg
Views: 1680
Size:  26.2 KB

.

Jezebel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-07-2013, 10:19   #32
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Jezebel Mesajı Göster
Yeni taşındığım evin terasında bu üzümü buldum, pembe ve çekirdeksiz, hafif mayhoş tadı var.
Konunun yabancısı olarak ne yapmam gerekiyor bihaber bir şekilde sadece sulama yapıyorum.

Eklenti 426138

.
Gayet güzel bir bulma olmuş. Ben de bu yıl aldığım yerde asmalardan hangi üzümlerin çıkacağını merakla bekliyorum. Veyis ve siyah üzüm var. Başka çeşitler var ise sürpriz olacak. Bir tanıdığımdan çekirdeksiz siyah ve sofralık dediği bir üzüm çeşidinin çubuklarını almıştım. Çocukluğumdan hatırladığım pembe üzümlerden bulmaya çalışıp bir kısım amerikan asmasına aşı yaptırmıştım. Bir kısmı tutmuş bir kısmı ise tutmamış. Hangileri pembe üzüm diye düşünürken çubuk olarak aldıklarımın pembe üzüm olduğunu öğrendim. Bizim buradaki pembe üzümler uzun boylu ve seyrek taneli olarak biliyordum. Şimdi iki çeşit pembe üzüm olduğunu öğrendim. Bakalım bendekiler hangilerinden. Benim hatırladığım pembe üzümlerin tanelerinde bazılarında çekirdek olurken diğer bir kısmında olmuyorlar. Kokulu bir üzüm olarak hatırlıyorum.
Asma son derece kanaatkar ve bakması kolay türlerden. Baharda budamasını yapıp bir veya iki kere kükürt yaptıktan sonra problemsiz bir şekilde ürün alabiliyorsunuz. Bu arada çekirdeksiz üzümlerde budama yapılırken 7-8 göz bırakılırken çekirdekli üzümlerde 2-3 göz bırakmak gerekiyormuş.

Jezebel beğendi.
Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
asma, çardak, teras, teras bahçeciliği, üzüm, vitis vinifera

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024