agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Evdeki Bitkilerimiz (Salon, balkon, teras)
(https)

Beğeni Düzeni6Beğeniler
  • 5 Gönderen yerbudak
  • 1 Gönderen sanpedro

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-03-2010, 18:21   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2010
Balkonda gül yetiştirmek

Merhabalar 3gün önce bi AVMden kendi küçük saksısında floribunda türü gül aldım Orda gayet serin biryerdeydi. Eve getirince de soğuk olan odada 1 gün kaldı. Sonraki gün sıcak olan kendi odama aldım biraz tomurcuklar dallar kendine gelene kadar şuandaki soğuk geçene kadar diye. 1 gün sonra dikkat ettiğimde daha büyük olan dalların tepesine yakın büyük olan yapraklar dışarı doğru kıvrılmışlar Sebebini veya yaptığım yanlışı bilen varmı? Acaba tekrar soğuk olan odaya mı almalıyım ?

erol21 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-06-2011, 19:21   #2
Ağaçsever

tauruc's Avatar

Giriş Tarihi: 29-03-2007
Genellikle gül çelikleri 3-5 gün içinde parazitlere karşı yenik düşüyor

tauruc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-06-2011, 23:41   #3
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-07-2008
Arkadaşlar ,
Avm lerden alınan güllerin hemen solma **** bozulma nedeni, Bu bitkiler sanal işıkla ve tamamen hormon ve gübrelerle çiçek açtırılıp tırlarla satış yapılan mağazalara gönderiliyor (albenisi en fazla olan dönemde). bu gönderi süreci bitkilerin deforme olma sürecinin başlangıcı oluyor ( seradan **** üretim yerinden çıkan fidanlar direk farklı koşullarla) ve final eve geldiğin en fazla üç gün yaşıyor sonra ölüyor. Çok nadir olarak sağlam yaklarsınız. Bu yazdıklarım büyük çoğunlukla güller ve sarılıcı bitkiler için geçerlidir.

yerbudak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2013, 19:08   #4
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-03-2013
Gülümün evde 4. günü ancak yaprakları sararıp düşüyor. Bunu önlemek için ne yapabilirim? Bugün hava nispeten güneşli olduğundan öğlene kadar balkona çıkardım. Bu şekilde ortama adapte olması daha fazla mı güçleşir, tamamen camekanlı balkona mı çıkarmalıyım? Bir de saksısını büyütmek istiyorum toprak saksı temin edemedim daha büyük bir plastik saksıya almamda bir sakınca var mı?

yanak hanım Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2013, 19:32   #5
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-03-2013
camekanlı bolkonda durmasını tavsiye ederim güneş gören bir yer olmalı mümkünse camekanları acıp gündüzleri havalandırın

_yavuz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2013, 19:49   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-01-2013
Aldığımız zamanki halini korumak neredeyse imkansız gibi. Ben çok uğraştım bu AVM bitkileriyle

sadecegeçen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-01-2014, 19:11   #7
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-01-2014
bana beş altı ay önce bir akrabam kendi bahçesinden bir gül koparıp getirmişti, bende onu babaannemin 'suradan kes, şu şekilde ek' şeklindeki direktifleri yönünde saksıya ektim ve güneye bakan balkonuma koydum, şimdilerde sanki ufak ufak bir filizlenme oluyor gibi. buna çok seviniyorum.

shr.tk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2018, 10:25   #8
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-11-2017
üç yıldır balkonumda gül yetiştiriyorum. bakımları gerçekten zor her yıl böceklendiler ama geçen yıl sürekli ilaçlayarak dibine muz kabuğu ve çivi sokarak açık balkonumda ekime kadar çiçekli kaldılar bu yıl iki gül daha ekledim inşallah aynı performansı alırım ha bide büyük saksıya diktim hepsini bol toprak istiyor anladığım kadarıyla!

insirah:) Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2018, 06:42   #9
Yeni Üye

begümhan's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2018
İlk defa Gül fidesi alıp toprağa ektim. Biraz yaprakları çıkmaya başladı yaklaşık 1 ayda bu hale geldi. Bomboş bir saptı aldığımda. Ama birkaç gündür toprağında sinek böcek arası canlılar dolaşıyor ne yapmalıyım

Eklenen Resimler

begümhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2020, 19:56   #10
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-03-2018
fidancıdan aldım bakalım sağlıklı yetişebilecek mi

Eklenen Resimler

sanpedro Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
floribunda, gül

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:17.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024