agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Evdeki Bitkilerimiz (Salon, balkon, teras)
(https)

Beğeni Düzeni3922Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-06-2012, 08:51   #2581
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pembegül Mesajı Göster
Merhaba birkaç sigara izmaritini suda bekletip tülbentten süzün camsil şişesine doldurun böcekli küpelere fısfıslayın bir şey kalmaz hepsi ölüyor ben bu yeşil böcek için güllerimde denedim küpelerimle yanyana duruyordu onlara geçmeden şükürler olsun bitti..

Çok çok teşekkür ederim pembegül, hemen deniyorum. Her gün fısfıslamalı mıyım peki? Çok yapınca zarar verir mi ki? Kurtarıyoruz derken öldürmeyeyim de çiçeği

aybükeahmet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2012, 12:08   #2582
Ağaç Dostu

Hülya's Avatar

Giriş Tarihi: 17-06-2008
Galeri: 81
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acemifüsun Mesajı Göster
Bu güzeller sevgili Hülya'nın bende duran emanetleri

Füsun teşekkür ederim ,hangi rengi seçtiğimi unutmuştum Güzel resimler ve sana verdiğim zahmet nedeniyle çok teşekkür ederim

selis
Füsun Hanım, hani emanetçilerin duvarında bir tabela vardır ya.. '' 10 Gün içinde alınmayan eşyalardan sorumlu değiliz''

Küpeler pek güzelmiş..

Sevgili selis
Karşıya çiçek festivalini gezdikten sonra,havaalanına kızım ve torunumu karşılamaya gideceğim için füsunda kaldılar bagajıma çiçekler ve valizlerin sığması imkansızdı.
Bu arada vakit bulup almaya gidemiyorum,vakit yok.

İsterse onda kalabilirler.

acemifüsun ve GÜLSEN_ beğendi.
Hülya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2012, 14:06   #2583
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-06-2007
Rengi en sevdiklerimden.

Eklenen Resimler

Benol Hazaroğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2012, 14:08   #2584
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-06-2007
Resim çekmesini öğrenemedim.

Eklenen Resimler

Benol Hazaroğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2012, 14:26   #2585
Ağaç Dostu

pembegül's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aybükeahmet Mesajı Göster
Çok çok teşekkür ederim pembegül, hemen deniyorum. Her gün fısfıslamalı mıyım peki? Çok yapınca zarar verir mi ki? Kurtarıyoruz derken öldürmeyeyim de çiçeği
Birkaç gün ara ile fısfıslayın ben bir zarar görmedim ama siz yinede dikkatli olun..

pembegül Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2012, 14:51   #2586
Ağaç Dostu

Hülya's Avatar

Giriş Tarihi: 17-06-2008
Galeri: 81
Ne de güzel bir rengi var.

Name:  1-DSC00018.jpg
Views: 1383
Size:  26.2 KB

Bir küpesever misafirim oldu, haber vermeden ortasından bir dal almış.Çiçeğimin formu bozuldu.

Name:  1-DSC00012.jpg
Views: 1728
Size:  46.7 KB

İsteseydi, saksısıyla vermek,böyle görmekten daha çok hoşuma giderdi.
Çiçeklerimin formunun bozulmasına üzülüyorum.

Name:  1-DSC00015.jpg
Views: 1364
Size:  39.5 KB

Hülya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2012, 16:15   #2587
Ağaç Dostu

türkansultan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2010
Alıntı:
Merhaba birkaç sigara izmaritini suda bekletip tülbentten süzün camsil şişesine doldurun böcekli küpelere fısfıslayın bir şey kalmaz hepsi ölüyor ben bu yeşil böcek için güllerimde denedim küpelerimle yanyana duruyordu onlara geçmeden şükürler olsun bitti..

Sevgili pembegül.
Söylemiş olduğunuz sigara kürünü sardunyalara dadanan beyaz sinektede deneyebilirmiyiz etkili olurmu.Ne yaptıysam önleyemedim.
Birde sigaranın sadece izmaritinimi kullanıyorsunuz ve suda kaç gün bekletiyorsunuz cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler sevgili pembegül.

türkansultan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2012, 17:10   #2588
Ağaç Dostu

pembegül's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi türkansultan Mesajı Göster
Sevgili pembegül.
Söylemiş olduğunuz sigara kürünü sardunyalara dadanan beyaz sinektede deneyebilirmiyiz etkili olurmu.Ne yaptıysam önleyemedim.
Birde sigaranın sadece izmaritinimi kullanıyorsunuz ve suda kaç gün bekletiyorsunuz cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler sevgili pembegül.
Evet sevgili türkansultan sasduyalardada deneyebilirsiniz banada bir çiçekçi küpelerdeki beyaz sinekler için önermişti ,Sigaranın sadece izmarit kısmını bir gece suda bekletin yeter ben izmaritlerin tütünlerindende katmıştım bir zararı olmadı ..

GÜLSEN_ beğendi.
Eski 03-06-2012, 18:21   #2589
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-04-2011
hayatımda ilk defa diktiğim küpe çiçeği ve küpeleri..

Eklenen Resimler

bozo.0606 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2012, 20:36   #2590
Ağaç Dostu

türkansultan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2010
Alıntı:
Evet sevgili türkansultan sasduyalardada deneyebilirsiniz banada bir çiçekçi küpelerdeki beyaz sinekler için önermişti ,Sigaranın sadece izmarit kısmını bir gece suda bekletin yeter ben izmaritlerin tütünlerindende katmıştım bir zararı olmadı ..

Sevgili pembegül cevabınız için çok teşekkürler.

türkansultan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2012, 22:34   #2591
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-06-2012
küpe çiçeğim

selam arkadaşlar

benimde 3 tane küpe çiçeğim var çiçeği açan küpemin bir yaprağinda beyaz leke var kireç gibi öteki küpemde kahverengi benekler bir tane yağraği sararmiş

fotoraflara bakarak bana yardımcı olabilir misiniz

şimdiden teşekkürler

Eklenen Resimler

artemis_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2012, 23:16   #2592
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2008
Galeri: 66
Bu güzellik bir haftadır bende. Çok beğenmiştim bir çiçekçide görmüştüm uçuk bir fiyat söyledi almadım tabi. Hepimizin yardımcısı pazara gittiğimde o söylenen fiyatın kimbilir kaçta kaçıydı. Kendisini 2,5 TL'ye aldım. Hani mutluluk diyorum çok kolay elde edilen bir şey.

Name:  1-2012-05-31-5297.jpg
Views: 1561
Size:  67.4 KB

Name:  1-2012-06-03-5478.jpg
Views: 1490
Size:  68.3 KB

Fatih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2012, 19:40   #2593
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-11-2010
Agac küpem yerı burası mı bılmıyorum ama abutılon dıye bır baslık bulamadım.Umarım yanlıs bır sey yapmamısımdır

Eklenen Resimler

siyah lale Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2012, 21:56   #2594
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2010
Galeri: 11
Aslında yeri burası
Çin Lanterni (Abutulion)

Çok tatlı olmuş kızın
Sardunya paketine 1-2 çelik atılır mı ki

Jezebel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2012, 22:26   #2595
Ağaç Dostu

Sevgi's Avatar

Giriş Tarihi: 25-03-2012
Galeri: 6
küpeli

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Nevzat Mesajı Göster
Birini Silivri diğerinide Ağaç aş. den almıştım.
Çok güzeller . Ben de çelikten yetiştirmek istemiştim ama sıcaklar bastırınca soldular. Çiçekçiden en kısa zamanda almayı düşünüyorum.

Sevgi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2012, 22:53   #2596
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Bunlar da benim açan küpe çiçeğim diğerleri de tomurcuklu

Name:  P5310016.jpg
Views: 1235
Size:  42.6 KB

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2012, 23:12   #2597
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2011
Arkadaşlar nedir benim bu küpe çiçeğinden çektiğim.Nedense bir türlü yaşatamıyorum.Bu gün koca bir saksı beyaz ve kırmızı (bir saksıda) küpeli aldım.Ama eve geldiğimde beyaz sineklerinin farkına vardım.( Daha önce kaç kere aldım olmadı.Celikledim olmadı.
Acaba arapsabunlu karışım işe yarar mı? Bana moral verin ne olur.
Bir sorum daha var.Acaba bu beyaz sinekler diğer çiçeklerimde geçer mı?

dağçiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2012, 23:20   #2598
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-06-2011
Arap sabununu uygulayın bir denemiş olursunuz benim yaptığımı söyliyeyim ama mesuliyet kabul etmem yaparsanız saksıyı banyoya aldım biraz uzaktan sinek ilacı heryerine fıslattım hemen duşu açtım bir güzel duruladımki yanmasın diye hemde evin içinde fidelediğim küpelide oldu dışarda hiç durmadıydı 2 aydır dışarıda maşşallahı var.

dağçiçeği beğendi.
nılgun_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2012, 00:47   #2599
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-05-2012
selamlar doğa dostları benim küpelimi bende geçen hafta pazardan aldım.Şıkır şıkırdı çok güzeldi aldım geldim eve hemen ,sitenin bahçesinde özene bezene saksıya ektim ,fakat ekerken burda çok başıma geliyor ( solucanlı toprak oluyor genelde ) toprağını tamamen değiştirdim ve bu arada kökleri çok dağınık olduğu için biraz kopardım kökdeki damarlarını azalttım bilmiyorum doğrumu yaptım ama bir amacımda solucan falan varsa görebilmek amacıylada ilk gün ve ikinci gün küpelide hiç bir sorun yokken 3. gün birde bakdımki nerdeyse benim parmağım uzunluğunda bir solucan küpelimin toprağında aslında toğrak dediğimde torf sanırım bahçede biraz beklemişdi saksı o sırada solucan girdi.Bilemedim küpelimin çiçekleri kapandı yaprakları kurumaya başladı ben ne yapmalıyım şimdi solucanı çıkarmammı lazım, toprağımı değiştirmeliyim 2 gündür bir çok sayfa okudum ama bulamadım benim sorunuma benzer bir yazı nolur acil yardım edin çok güzeldi renkleri off ki ne offf

incites Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2012, 05:31   #2600
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Sn incites solucanın hiç bir kabahati yok.
Siz yapılmaması gereken herşeyi yapmışsınız.
Keşke almasaydınız o küpeyi, belki daha merhamet sahibi biri alırdı da yaşardı...
Şu an hiç şansı yok.

Eski 05-06-2012, 08:32   #2601
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Jezebel Mesajı Göster
Sn incites solucanın hiç bir kabahati yok.
Siz yapılmaması gereken herşeyi yapmışsınız.
Keşke almasaydınız o küpeyi, belki daha merhamet sahibi biri alırdı da yaşardı...
Şu an hiç şansı yok.
Sn Jezebel sizin ne kadar bitkilerle alakalı olduğunuzu bilemiyorum vaktim olmadığı için şu ana kadar profilinize bakamadım bu benim kabahatim evet ....Bitkiler konusunda daha çok yeniyim daha önce çok kısa olan kendini tanıtma platformunda ufak bir paraf yazmışdım sizinki kadar hatta sizin yanınızdan geçemicek kadar yeniyim ,ama bu size bu kadar ağır bir eleştiri şansı tanırmı bilemem ,bilsem zaten yapmazdım bütün bunları inanın ne kadar merhamet sahibi olup olmadığıma bu şekilde nasıl karar verdiniz hayret, teşekkür ederim yinede verdiğiniz bilgiye ve üzdüğünüz kalbe , daha yolun çok başında olan birini bu işde dahi nasıl bir anda hüsrana uğratıyorsunuz buda bizim genlerimizde var sanırsam sağolun Jezebel çok merhametlisiniz.....

Eski 05-06-2012, 08:35   #2602
Yeni Üye

arkadaşlar benim bildiğim bir bitkiyi saksısından başka bir sakısıya alırken eğerki kökleri çok fazla ise kesilir yahut koparılır idi benmi yalnış biliyorum, neyi yalnış yaptığımı bana birisi naçizane açıklarsa sevinirim...

Eski 05-06-2012, 09:43   #2603
Ağaçsever

calandiva's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2009
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi incites Mesajı Göster
arkadaşlar benim bildiğim bir bitkiyi saksısından başka bir sakısıya alırken eğerki kökleri çok fazla ise kesilir yahut koparılır idi benmi yalnış biliyorum, neyi yalnış yaptığımı bana birisi naçizane açıklarsa sevinirim...
Sayın incites kök budaması bazı bitkilere yapılabilir pekala fakat küpeli hassas bir çiçektir, yerini yadırgayabilir güneşi pek sevmeyebilir mesela ben ilk küpelimi aldığımda eve getirip balkonumun çiçeklerin en sevdiği köşesine yerleştirdim ama ertesi gün boynunu büktü yaprakları kahverengileşti o kadar üzüldüm ki anlatamam, sonra hemen foruma girdim baktım ki bu çiçek gölge severmiş yapraklarına su sıkılması nemlendirilmesi gerekirmiş, ondan sonra onun istediği gibi davrandım ve şimdi kocaman hatta yanındaki 3 saksıda da kardeşi var merhamet olayına gelince bu konuya pek takılmayın derim, içinde doğa sevgisi olan herkesde merhamet vardır diye düşünüyorum...

calandiva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2012, 13:02   #2604
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2007
Galeri: 107
Beyaz çiçeklerini görünce aldım. Meğer içinde mor çiçekli küpe kökü de varmış. Sürpriz oldu.

Eklenen Resimler

sakagun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2012, 13:09   #2605
Yeni Üye

Thumbs down

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi calandiva Mesajı Göster
Sayın incites kök budaması bazı bitkilere yapılabilir pekala fakat küpeli hassas bir çiçektir, yerini yadırgayabilir güneşi pek sevmeyebilir mesela ben ilk küpelimi aldığımda eve getirip balkonumun çiçeklerin en sevdiği köşesine yerleştirdim ama ertesi gün boynunu büktü yaprakları kahverengileşti o kadar üzüldüm ki anlatamam, sonra hemen foruma girdim baktım ki bu çiçek gölge severmiş yapraklarına su sıkılması nemlendirilmesi gerekirmiş, ondan sonra onun istediği gibi davrandım ve şimdi kocaman hatta yanındaki 3 saksıda da kardeşi var merhamet olayına gelince bu konuya pek takılmayın derim, içinde doğa sevgisi olan herkesde merhamet vardır diye düşünüyorum...
teşekkür ederim calandiva açıklamanız için ,evet güneşi ve rüzgarı fazla sevmezmiş ve genelde yağmurlama ıslatmayı severmiş bunları uyguladım fakat sanırım saksı değişiminde yaptıklarım hataydı (( bir daha köklerini fazla ellememeye çalışırım.Şimdilik kendi haline bırakdım belki dirilir yine yeniden bellimi olur çıkmadım candan umut kesilmezmiş.Diğer konuya takılmadım geçdi gitti napalım.

Eski 05-06-2012, 16:01   #2606
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Alıntı:
Sn Jezebel sizin ne kadar bitkilerle alakalı olduğunuzu bilemiyorum vaktim olmadığı için şu ana kadar profilinize bakamadım bu benim kabahatim evet ....Bitkiler konusunda daha çok yeniyim daha önce çok kısa olan kendini tanıtma platformunda ufak bir paraf yazmışdım sizinki kadar hatta sizin yanınızdan geçemicek kadar yeniyim ,ama bu size bu kadar ağır bir eleştiri şansı tanırmı bilemem ,bilsem zaten yapmazdım bütün bunları inanın ne kadar merhamet sahibi olup olmadığıma bu şekilde nasıl karar verdiniz hayret, teşekkür ederim yinede verdiğiniz bilgiye ve üzdüğünüz kalbe , daha yolun çok başında olan birini bu işde dahi nasıl bir anda hüsrana uğratıyorsunuz buda bizim genlerimizde var sanırsam sağolun Jezebel çok merhametlisiniz.....
Ben özgür bir insanım ve fikirlerimi özgürce beyan edebilirim.
" siz bu bitkiyi katlettiniz"
Bilmiyorsanız okuyun araştırın, sonra müdahale edin.
Ben çiçek adına üzüldüm ve de kızdım.
Size merhamet etmeme gerek görmüyorum, o bitki öldü, sizin sağlığınız yerinde.
Bu da unutamıyacanız bir ders olacak- çiçeği üzerinde bitkinin hiç bir sebeple saksısı, toprağı değiştirimez, kökünün bir lifine zarar verilmez.
Solucanlar da çok faydalı varlıklardır
Bizim de bitkilerimiz ölüyor, ancak yaşatmak için gereken herşeyi yapıyoruz, toprağından, güneşinden, gübresinden, suyuna kadar araştırıyoruz.
Ona rağmen üzülüyor ve kendimizi suçlu hisediyoruz...

Eski 05-06-2012, 16:20   #2607
Ağaç Dostu

pembegül's Avatar

Alıntı:
selamlar doğa dostları benim küpelimi bende geçen hafta pazardan aldım.Şıkır şıkırdı çok güzeldi aldım geldim eve hemen ,sitenin bahçesinde özene bezene saksıya ektim ,fakat ekerken burda çok başıma geliyor ( solucanlı toprak oluyor genelde ) toprağını tamamen değiştirdim ve bu arada kökleri çok dağınık olduğu için biraz kopardım kökdeki damarlarını azalttım bilmiyorum doğrumu yaptım ama bir amacımda solucan falan varsa görebilmek amacıylada ilk gün ve ikinci gün küpelide hiç bir sorun yokken 3. gün birde bakdımki nerdeyse benim parmağım uzunluğunda bir solucan küpelimin toprağında aslında toğrak dediğimde torf sanırım bahçede biraz beklemişdi saksı o sırada solucan girdi.Bilemedim küpelimin çiçekleri kapandı yaprakları kurumaya başladı ben ne yapmalıyım şimdi solucanı çıkarmammı lazım, toprağımı değiştirmeliyim 2 gündür bir çok sayfa okudum ama bulamadım benim sorunuma benzer bir yazı nolur acil yardım edin çok güzeldi renkleri off ki ne offf
Aleykümselam sevgili incites hoş geldin , Küpe çiçeğin için gerçekten üzüldüm küpe ve diğer çiçekleri aldığımız zaman saksı ve toprak değişimi yanlış ancak değiştirmek bazen şart oluyor şimdi bu nasıl bir çelişki diyeceksin hem yanlış hem değiştirmek gerekli hemen anlatayım saksı değiştirirken toprağını ve köklerini hiç el değdirmeden bir saksıdan diğerine aktaracaksın ve sağlıklı bir toprakla etrafını orta sıklıkta sıkıştırıp sulayıp bir yarı gölgeye koyacaksın

Yanlış olan köklerini koparmak ve köklere yapışan toprakları ufalayıp almak bu şekilde çiçeği alışık olduğu ortamdan almış oluyoruz diğer hazıladığımız toprağa alışması uzun sürüyor ve hatta alışamıyor ölüyor bende bu konularda bilgiye ulaşamadım deneme yanılma ile öğrendim zira çiçek satanların bu bilgileri vermesi imkansız sen ben çiçeği öldüreceğizki onlarda üretim yapıp satsınlar buna fırsat vermemek için bundan sonra yukarada yazdığım teknikleri uygulasan çeçiğini uzun yıllar yaşatabilirsin . Benimde 75 kuruşa aldığım küpelerim var büyüdü ve çiçek açtı birazdan resimlerini eklicem ...

Eski 05-06-2012, 16:49   #2608
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Jezebel Mesajı Göster
Ben özgür bir insanım ve fikirlerimi özgürce beyan edebilirim.
" siz bu bitkiyi katlettiniz"
Bilmiyorsanız okuyun araştırın, sonra müdahale edin.
Ben çiçek adına üzüldüm ve de kızdım.
Size merhamet etmeme gerek görmüyorum, o bitki öldü, sizin sağlığınız yerinde.
Bu da unutamıyacanız bir ders olacak- çiçeği üzerinde bitkinin hiç bir sebeple saksısı, toprağı değiştirimez, kökünün bir lifine zarar verilmez.
Solucanlar da çok faydalı varlıklardır
Bizim de bitkilerimiz ölüyor, ancak yaşatmak için gereken herşeyi yapıyoruz, toprağından, güneşinden, gübresinden, suyuna kadar araştırıyoruz.
Ona rağmen üzülüyor ve kendimizi suçlu hisediyoruz...
öncelikle artık size sayın diyemeyiceğim nedeni ise siz peşin fikirli bir insanısınız bunu anladım henüz çiçeğimi kaybetmiş değilim bu bir ikinicisi ise benimde anlatımımda eksik var aldığım kişi zaten poşet saksıda bana verdi ve eve gidince lütfen toprağını değiştirin dedi bende bunu uyguladım çok fevri bir kişiliksiniz bana merhamet edin diye bir şey yazdığımıda hatırlamıyorum solucanlarda faydasız diye bir keimede yazmadım sadece daha önce aldığım bir bitkiyi solucanların bitirdiği söylendiği için buna cesaret edemiyordum saksıda solucan bulunmasına araştırma konusunda cevap bile veremeyeceğim size hoşçakalın rica ediyorum benim sorduğum ve bilgilenmek istediğim konularda bana yardımcı olmayın rica ediyorum dahada uzatmayın farklı dillerdeyiz şu an için belki ilerde çok ilerde aynı kulvarda oluruz ben sizinle bu konuda aşık atamam şu an için gerçi ilerdede atıcağımı sanmıyorum .........

demircool ve hasarigirl beğendi.
Eski 05-06-2012, 16:55   #2609
Yeni Üye

Alıntı:
Aleykümselam sevgili incites hoş geldin , Küpe çiçeğin için gerçekten üzüldüm küpe ve diğer çiçekleri aldığımız zaman saksı ve toprak değişimi yanlış ancak değiştirmek bazen şart oluyor şimdi bu nasıl bir çelişki diyeceksin hem yanlış hem değiştirmek gerekli hemen anlatayım saksı değiştirirken toprağını ve köklerini hiç el değdirmeden bir saksıdan diğerine aktaracaksın ve sağlıklı bir toprakla etrafını orta sıklıkta sıkıştırıp sulayıp bir yarı gölgeye koyacaksın

Yanlış olan köklerini koparmak ve köklere yapışan toprakları ufalayıp almak bu şekilde çiçeği alışık olduğu ortamdan almış oluyoruz diğer hazıladığımız toprağa alışması uzun sürüyor ve hatta alışamıyor ölüyor bende bu konularda bilgiye ulaşamadım deneme yanılma ile öğrendim zira çiçek satanların bu bilgileri vermesi imkansız sen ben çiçeği öldüreceğizki onlarda üretim yapıp satsınlar buna fırsat vermemek için bundan sonra yukarada yazdığım teknikleri uygulasan çeçiğini uzun yıllar yaşatabilirsin . Benimde 75 kuruşa aldığım küpelerim var büyüdü ve çiçek açtı birazdan resimlerini eklicem ...
sayın Pempegül işde aynen ben bunu yaptım satan kişinin beni bu şekilde yönlendirmesi ile aslında yaparken içim parçalanmadıda değil ama en azından tamamen katletmedim bitkiyi , haklısınız bu bana ders oldu gerçi yavaş yavaş kendine geliyor asprin takviyesi yapılmalıymış bunu uyguladım dün itibari ile onu okudum forumlardan birinde ama şu ana kadar burda yeterli bir cevap bulamadım dediğiniz gibi deneme yanılma yöntemi bir takım olaylar teşekkür ederim ilginize..ama bu kadar aşırı bir tepki hemde henüz tanımadığım ya da beni tanımayan biri tarafından çok kabaca açıkcası yazık......

Düzenleyen incites : 05-06-2012 saat 21:51
Eski 05-06-2012, 17:03   #2610
Yeni Üye

bu arada dedikleriniz harfi harfine uygularım bundan sonrasında pembegül

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024