agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Evde Topraksız Tarım Uygulamaları (http://www.agaclar.net/forum/evde-topraksiz-tarim-uygulamalari/)
-   -   junior55 11 saksılı hydroponic denemesi (http://www.agaclar.net/forum/evde-topraksiz-tarim-uygulamalari/9852.htm)

kerem111 24-02-2012 11:20

iyi günler ben jonior kardeşin sisteminden kurmak istiyorum ama besin eyriğini nasıl ayarlayacagım nasıl uygulayacagımbana bilgi verirseniz veya birine yönlendirirseniz çok mutlu olurumm teşekkürler...

morango 09-04-2012 16:38

Ben de aynı şekilde besin eriyiğin basıl kullanılacağını merak ediyorum.

cography 07-06-2012 12:50

iyi günler ben balkonda topraksız tarım yapmak istiyorum fakat mineralleri nerde alabileceğimi bilmiyorum.bana yardımcı olurmusunuz. ***.

aymit 07-06-2012 12:58

Sayın Kudret Tezel e mesaj atarsanız size yardımcı olacaktır

ekizilaslan 23-12-2012 12:29

ben bu sistemi domates için 5 lt pet şişelere adapte etmeyi düşünüyorum. %80 kokopit % 20 perlit bakalım nasıl olacak

ekold 11-12-2015 14:49

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi junior55 (Mesaj 266912)
sizlerle tanışmam biraz geç olduğu için ve sezon bitiminde sistemi yapmaya kalktığımdan dolayı almış olduğum fideler biraz gelişmişler

perlitlerin içine fidelerimizi dikiyoruz ben fideleri dikerken perlitleri biraz sıkıştırdım inşallah yanlış yapmamışımdır:(

domates salatalık ve bir adet de biber diktim bakalım ne olacak :D

ve final sistemi çalıştırıyoruz sistem çalışıyor :D:D:D yaşasın

Sayın Junior55. Sizin sistemin aynısını dubleksin üst katında kuracağım. mesajınızı yazdığınızdan bugüne 6 yıl geçmiş ama bilgi her zaman birinin işine yarıyor. Teşekkürler.

girişemeyenadam 28-01-2016 22:35

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ekold (Mesaj 1425739)
Sayın Junior55. Sizin sistemin aynısını dubleksin üst katında kuracağım. mesajınızı yazdığınızdan bugüne 6 yıl geçmiş ama bilgi her zaman birinin işine yarıyor. Teşekkürler.

merhaba ekold, bende denemeye hevesliyim. eğer yaptıysanız yeni yapan biri olarak tecrübenizi öğrenmek isterim :)

Burdurlu 29-01-2016 15:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi girişemeyenadam (Mesaj 1436189)
merhaba ekold, bende denemeye hevesliyim. eğer yaptıysanız yeni yapan biri olarak tecrübenizi öğrenmek isterim :)

Yarından tezi yok ben de başlıyorum bu çalışmaya. Oda içinde pencere önünde kuracağım sistemi. Merak ettiğim; pet şişe kapağı kısmı yeteri kadar sıvı alabiliyor mu? Perlit yeterli ölçüde sıvıyı çekebiliyor mu?

cakabo__ 07-05-2016 23:28

Merhaba ben bu sistemi gördüm ve çok hoşuma gitti ve sistemi kurdum. Fakat aklıma bir şey takıldı ekdigimiz fidelerin kökleri büyüdükçe suyun devirdaim ettiği hattı tikamazmi ? Bu sistemi kuran arkadaşlar varsa tecrübelerini buradan aktarirlarsa herkese faydalı olacağı kanısındayım. Ben buradan gelişmeleri paylaşacağım.

Bylg.. 10-02-2017 21:13

Proje için bizde bu sistemi kurmaya çalışıyoruz. Şişelerin kapağını önce yapıştırdım denmiş. Su girsin diye delik açmak gerekir peki buradan gelecek olan su yeterli oluyor mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

efe446 13-02-2017 06:41

Bitki kökleri için literatürde en az 7 litre kök hacmi önerilir. Bu sistemde başarı şansını az görüyorum ben. Elbette ürün alınabilir ancak çok verimli olacağını düşünmüyorum. 10ltlik kovalarda durgun su sisteminin daha verimli olacağını düşünüyorum.

beşiktaşlı 13-02-2017 19:39

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi efe446 (Mesaj 1495202)
Bitki kökleri için literatürde en az 7 litre kök hacmi önerilir. Bu sistemde başarı şansını az görüyorum ben. Elbette ürün alınabilir ancak çok verimli olacağını düşünmüyorum. 10ltlik kovalarda durgun su sisteminin daha verimli olacağını düşünüyorum.

sayın efe öncelikle gübre gönderiminiz için teşekkür ediyorum
size sorum 7 litre kök hacmi bitkinin ihtiyacı olan 7 litrelik alan hesabımı
birde 7 litre ortak bir kanımı yağni topraklı ve topraksız tarımda kabul gören deyermi topraksız olarak perlit kokpit çalışmamızda saksılar min ortalama deyer ne olmalı

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024