agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Evde Topraksız Tarım Uygulamaları (http://www.agaclar.net/forum/evde-topraksiz-tarim-uygulamalari/)
-   -   Topraksız Tarımla yerfıstığı denemesi (http://www.agaclar.net/forum/evde-topraksiz-tarim-uygulamalari/28278.htm)

Kudret Tezel 20-08-2012 14:28

Topraksız Tarımla yerfıstığı denemesi

4 Eklenti(ler)
Merhaba sevgili arkadaşlar, bir süre önce tesadüfen elime geçen çiğ yani kavrulmamış yerfıstıklarını coco-pead e ektim çok güzel ve hiç problemsiz çimlendiler , büyüdüler. manuel olarak suladım görünüşü çok güzel oldu ancak sonradan çok sık ektiğimi anladım. iki hafta kadar önce baktığımda köklerde fıstıkları gördüm. Biraz daha büyümeleri için bekledim. Biran önce sizlerle paylaşmak istedim , ve az önce hasatı tamamladım. Köklerden fıstıkları topladıktan sonra yine ektim bakalım yeniden fıstıklar oluşacakmı.ama biraz acele ettiğimi anladım. Bazı fıstıklar birazdaha büyüse iyi olurmuş. Bu bir denemeydi tavsiye ederim çok güzel oldu. Süt mısır gibi süt fıstığıda tatmış olduk. Birdahaki ekime otomatik bir düzen kurup çok daha olumlu netice alacağımı umuyorum, tavsiye ederim.
Bu vesile ile bayramınızı kutlar nice mutlu bayramlar dilerim

idris şenol 20-08-2012 15:42

sayın üstad elinize sağlık ,uzun süredir sesizliğiniznizi güzel bir çıkışla sunmanız çok güzel:))RAMAZAN bayramınız kutlu olsun..20.08.2012:))
tohumluk ayır unutma!

Halil Balaban 21-08-2012 02:38

Sayın Kudret Tezel,
Ramazan Bayramınızı tebrik eder,
sağlıklı ve mutlu günler dilerim.
HALİL BALABAN

idris şenol 22-08-2012 10:10

sayın kudret bey zaman zaman göndeme geliyor
taze fasulye üretimi denedinizmi
Antalyada bu konuda çalışmalar ne düzeyde ?bilgisi olan!
veya kudret bey sizin bilginiz varmı
not:Barbunya fasulyesini 4 tl alınca:))

Kudret Tezel 22-08-2012 20:01

Sayın idris şenol, topraksız tarımla ilk tanıştığım sene iki ocak taze fasulye ekmiştim hiç problemsiz büyüdüler ve 10 kg kadar ürün almıştım. Denemeğe değer problem olacağını zannetmiyorum.

SaFaRii 22-08-2012 20:28

Sayın Kudret bey ..
yaklaşık 15 gündür sabahlara kadar forumu takip ediyorum Baktım ki siz olmayınca tadı tuzu falan olmadığını anladım
belki sizde geriye dönük (4 sene felan) arada okursanız ne demek istediğimi anlarsınız
bende bu işe hobi olarak bi el atacağım İşAllah
şu anda evimin arkasında 40 m2 kadar topraklı tarımla uğraşıyorum .
maşallah toprakta ne besinliymiş 600 gr geçen domateslerim oldu neyse
Oğlumla birlikte formüllerin içine girdik işin içinden çıkabilirsek besin şuruplarını hazırlayacağım yapamazsamda yardım edersiniz dimi?
neyse boş laflarla kafanızı ağrıtmayayım
kudret bey bu forumu boş bırakmayın
inanın sizin katkılarınız konuşmalarınız projeleriniz bambaşka oluyor
saygılarımla MUSTAFA ÇELİK

Delimus 15-09-2012 04:20

Kudret abim başka işlerle uğraş lütfen .... ( *Kıskanır ..)

Kudret Tezel 15-09-2012 20:40

Nerlerdesin sevgili delimus, işler büyüdükçe bizler unutuluyoruz anlaşılan.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024